Autor Wątek: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach  (Przeczytany 11502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klementynkaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.11.2016
Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« dnia: 3 Kwietnia 2015, 09:24 »
Witam przyszłych młodych :)

Wybór kwiatów do ślubnej wiązanki, był dla mnie bardzo prostą sprawą.  Od zawsze wiedziałam jakie kwiaty (i jak ułożone) chce mieć w ręku w tym szczególnym dniu. 
Ale nie dla wszystkich jest to takie proste i oczywiste ;)
Słyszę o wielu dylematach. . . Jaki kolor wybrać?, Czy będą pasowały do sukni?, Czy zgrają się z całą oprawą?, Czy przystroić kościół? itd.  itd. 
Pracuję jako florystka, bo czuję kwiaty i jak do tej pory słyszę same superlatywy odnośnie mojego wyczucia, gustu, smaku i stylu ;)
Chciałabym poprowadzić stronę internetową, na której dzieliłabym się z ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem. . . chętnie też podyskutowałabym ;)
Co sądzicie o takim pomyśle?

Offline bombeleek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2016
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2015, 19:55 »
Sądzę, że taka strona to bardzo dobry pomysł.  Sporo osób nie posiada wiedzy na temat florystyki i potrzebuje takich porad.  Strona będzie również okazją do zaistnienia w internecie i promowania swoich usług.

Offline bombeleek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2016
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2015, 19:56 »
Sądzę, że taka strona to bardzo dobry pomysł.   Sporo osób nie posiada wiedzy na temat florystyki i potrzebuje takich porad.   Strona będzie również okazją do zaistnienia w internecie i promowania swoich usług. 

Offline strufaneczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.11.2016
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwietnia 2015, 11:07 »
Pomysł bardzo fajny. . . przy założeniu, że faktycznie się na tym znasz, ale to nie jest do zweryfikowania. . . ile ludzi tyle gustów. . . a tym samym tyle możliwości, że Ci się uda, albo nie ;)
To tak tytułem wstępu ;)
A tak zupełnie poważnie. . . jeśli masz na to czas, to to zrób. . . faktycznie młodzi często nie mają pomysłu, ochoty, koncepcji, czasu. . . różne są powody, ale szukają w necie inspiracji.
To ma szansę się udać :) Powodzenia

Offline anielkaw1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21-07-2016
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwietnia 2015, 08:50 »
Idea rewelacyjna, teraz wyczucie gustu, dobór kwiatów do innych elementów to bardzo ważny aspekt, wesele to masa załatwień i sama wiem bo jestem młodą mężatką, ze wtedy jest tyle na głowie i możliwość że taka stronka by była i miałabym tam wtedy pomysły na aranżacje florystyczne mega by mi pomogła, nie zwlekaj stwórz stronę, koncepcja jak najbardziej na czasie, napewno polecę Cię swoim znajomym, które będą wychodzić za mąż, warto by też było moim zdaniem byś pomyślała o reklamie to bardzo pomocna "dłoń" w dzisiejszym szale podobnych stron, firmy które znają się na pozycjonowaniu to dla Ciebie dobry trop, przemyśl to :-)

Offline Klementynkaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.11.2016
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwietnia 2015, 14:47 »
Bardzo bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ciepłe słowa :)

Jeśli chodzi o moją wiedzę, to zajmuję się kwiatami od ponad 10 lat. . . poza kwiaciarnią, ogrodem, przystrajaniem sal i kościołów robiłam wiele innych rzeczy w tym kierunku.  Skończyłam kilka kursów, szkołę tematyczną i przyglądałam się pracy kilku zagranicznych zawodowców. . . Kwiaty to moje życie, pasja i dar :)

Czy macie jeszcze jakieś rady lub pomysły?
Wspomniałyście o reklamie. . . jak to się robi?

Offline kasskaM
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.11.2015
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwietnia 2015, 11:34 »
Jejku jak rzadko trafia się ktoś z wiedzą i taką pasją ;)
Reklama, to trudna sztuka, bo wymaga sporej wiedzy i nakładów finansowych, a poza tym nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.  Myślę, że to kwestia wyboru właściwej firmy i odpowiedniej puli pieniędzy. . . jest ogromna konkurencja i trzeba dokładnie wiedzieć jak to się robi i od czego zacząć. 
Osobiście wiem to tylko ze słyszenie od znajomych, ale myślę, że trafi się tu ktoś, kto da Ci jakieś konkretne rady :)
Trzymam kciuki.  Powodzenia :)

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maja 2015, 00:54 »
Pomysł bardzo dobry, sama chętnie czytałabym zamieszczone przez Ciebie posty;)
Poszukuj. . .

Offline dopasowana21
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.06.2014
Odp: Blog - wszystko o ślubnych kwiatach
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2015, 15:07 »
Oczywiście w takim przypadku sama wiedza nie wystarczy.  Potrzebne będą umiejętności związane z wykonaniem dobrej jakości zdjęć, które później obrobisz w programie graficznym. 
Najważniejsza będzie jednak sama strona, która zachęci użytkownika do pozostania na niej.  Jeżeli nie posiadasz należytych umiejętności, to skorzystaj z oferty agencji interaktywnej.  Za bloga nie powinnaś zapłacić dużych pieniędzy.  Na własną rękę możesz poszukać dobrego szablonu, koniecznie płatnego, np.  w Wordpressie.  CMS prosty w obsłudze, więc raczej byś sobie w nim poradziła.