e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: sprzęt AGD  (Przeczytany 2366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
sprzęt AGD
11 listopada 2006, 12:49
QW związku z faktem iz już niedługo przeprowadzam się muszę zacząć się rozglądać za jakimś domowym sprzętem. Może mi cos poradzicie??? kuchenka ma być do zabydowy, płyta gazowa , lodówkę chciałabym w kolorze srebrnym INOX a pralka ?? nie mam jakiś szczególnych wymagań...
znalazłam też taka fajną  stronę może niektórym z Was się pzrzyda

CO KUPIĆ - PORADY

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
sprzęt AGD
11 listopada 2006, 14:03
ja mam lodóke haier ( chyba tak sie to pisze) i jestem z niej super zadowolona..

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
sprzęt AGD
13 listopada 2006, 12:45
Cytat: "madziulek"
lodówkę chciałabym w kolorze srebrnym

to zanim kupisz sprawdź czy jest pociągnięta dodatkowym czymś w rodzaju lakieru, wtedy tak paluchów nie widać ....

kuchenka ma być do zabydowy

my tez kupujemy do zabudowy, płyta + piekarnik elektryczny. Ja uparłam się na szerszą niż standard i kupujemy 60cm, żebym mogła w dużych garach gotować :mrgreen: .

U nas sprzęt tego typu wybiera małż - pracował w branży więc zdaje się na niego. Dla mnie ma być ładne a bajerami zajmuje się on. Wie w których modelach i co jest awaryjne, co przydatne a co zbędne...zdam się na jego wiedzę.

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
sprzęt AGD
13 listopada 2006, 14:41
Maju to może napisz co poleca twój mąż???

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
sprzęt AGD
13 listopada 2006, 15:12
Na razie napisał mi bardzo szczegółowo :evil: lodówka 70 cm wolnostojąca Ariston, pralka Bosh albo Siemens

Kuchenka będzie z tego typu piekarnikiem, oczywiście tez Aristona

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
sprzęt AGD
14 listopada 2006, 14:59
Maju to może napisz co poleca twój mąż???

Małż poświęcił wczorajszy wieczór/późne popołunie na odwiedzinki w swoim dawnym miejscu pracy i to oto otrzymałam

Nasz lodówka to ARISTON MBA 45D1NFA  :lol:

posiada
 :arrow: sterowanie elektroniczne
 :arrow: elektroniczny wyświetlacz
 :arrow: system no-frost
 :arrow: 3 szklane półki
 :arrow: funkcja holiday (oczywiście nie wiem co to ale małż wie i to mi wystarcza, za to brzmi fajnie)
 :arrow: supermrożenie
 :arrow: superchłodzenie
 :arrow: system A.I.R.
wygląda na to, że wogóle jest super :wink:

Oto jej parametry techniczne (tej naszej)
Klasa energetyczna A  
Zużycie energii 1.10 kW/24 godz. (Roczne zużycie energii 405 kWh)
Pojemność: 280 + 116 litrów brutto (pojemność zamrażarki)
Pojemność całkowita netto 396 l
Pojemność chłodziarki 280 l
Ilość półek 3 (Półki szklane, przezroczysty pojemnik na warzywa; półki na drzwiach 3 (górna z pokrywą))  
Pojemniki/komory 3 zamrażlanika
Pozycja zamrażalnika dolna  
Zdolność zamrażania 14 kg/24 godz.
Ilość agregatów 1  
Klasa klimatyczna SN,N,ST  
Zdolność przechowania 21 godz.
No-frost system
Sterowanie elektroniczne  
Komora zerowa
System antybakteryjny
Superchłodzenie
Wymuszona cyrkulacja powietrza
Sygnał wzrostu temperatury chłodziarki optyczny  
Supermrożenie
Sygnał wzrostu temperatury zamrażarki  
Dystrybutor wody Aquacare
Funkcja Food Security
Hygiene Control
Funkcja ECO,
Funkcja ICE PARTY,
Informacja o temperaturach,
Zegar
Kompresor 1
Termostat 2
Sygnalizacja wzrostu temperatury
FRESH BOX
Pojemnik na jajka
Pojemnik na masło
3 przezroczyse komory zamrażarki
2 pojemniki na lód EASY ICE
Pojemnik ICE PARTY
Szuflada Fast Freeze
kółeczka z tyłu, Kolor biały
Wymiary 190x70x64,5 cm (Wys. 190 cm; Szer. 70 cm; Głęb. 64.5 cm)
Gwarancja 24 mies ale mamy coś tam dopłacić i będzie na 5 lat bo podobno lodóka jak ma się popsuć to po 2-3 latach....

tak wygląda

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
sprzęt AGD
15 listopada 2006, 15:33
nie chęcę martwić  Cie Maju moi rodzice mają taką samą lodówkę i ta cholera jest głośna jak skurczybyk no i kolor inox bardzołatwo ją porysować i zawsze widać paluchy mimo lakieru.

Ja z mojego sprzętu jestem zadowolona i mogę polecić niemieckie marki typu bosh simens aeg

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
sprzęt AGD
16 listopada 2006, 11:01
Cytat: "alex"
mogę polecić niemieckie marki typu bosh simens

Właśnie my prawdopodobnie kupimy cały sprzęt  boscha..oprócz okapu.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
sprzęt AGD
16 listopada 2006, 11:28
Cytat: "alex"
ta cholera jest głośna jak skurczybyk

Wydaje mi się, że kupując lodówkę do mieszkania, a nie domku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na poziom hałasu. Lodówki duże mają to do siebie, że dają czadu. Co prawda daleko im do lodówek rosyjskich (miałam z taką do czynienia 2 lata temu w wynajmowanym mieszkaniu studenckim), ale mimo wszystko je słychać.

My na razie ze sprzętu domowego AGD posiadamy:
- odkurzacz Panasonic 1500W MC-E111 (bardzo mały, ale z dużym "kopem")
- mikrofale Daewoo (elektroniczną, z grzałką do opiekania)
- czajnik Tefal Justine
- pralkę ładowaną od góry Siemens - dostaliśmy ją od znajomego z Niemiec, była 2-lata przez niego używana, ale niemieckie jednak solidne, bo my też już 2 lata w niej pierzemy i na razie (odpukać) wszystko jest ok. Mamy co prawda fundusz awaryjny w postaci gotówki, bo w każdej chwili pralce może się odwidzieć. Zastanawiałam się jaką byśmy kupili, gdyby ta się zepsuła i wyszło mi, że jednak "normalną", a nie ładowaną od góry. Może jest i większa, ale szybciej wysycha, na wierzchu można coś położyć no i jednak widzi się pranie :) Ma to istotne znaczenie, żeby niczego nie porafbować, w czym jestem ekspertem :)
- zastanawiamy się na telewizorem - teraz mamy starego grata, którego czas powoli dobiega końca. Chcielibyśmy kupić 27" plazmę, a do tego zestaw dvd i głośników.
- lodówkę i kuchenkę mamy na razie z głowy, bo w wynajmowanym mieszkaniu kuchnia jest już wyposażona. Podejrzewam, że jak będziemy się wprowadzać do naszego w przyszłości to postawimy na Mastercooka jeśli chodzi o kuchenkę (płyta elektryczna koniecznie) i na Boscha albo LG jeśli chodzi o lodówkę (Rodzice mieli obie, bardzo sobie chwalili).