e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Lampa błyskowa, a zdrówko najmłodszych...  (Przeczytany 1095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asiek

No,czasami nie da rdy uchwycić minek i jakichś poczynań.Ja to w ogóle mam wiele ciemnych zdjęć i j rozjaśniamy w komputerze,bo my robimy bez lampy.No czasami już teraz popstrykamy z lampą,ale najczęściej bez.Usłyszeliśmy kiedyś od znajomego fotografa,że dzieciom do 1 roku nie należy robić zdjęć z lampą,bo to uszkadza dno oka i ... posłuchaliśmy się.Zdaliśmy się na jej wiedzę w tej kwestii.Czasem ktoś zrobi zdjęcie z lampą,to nie robię awantury oczywiście,ja czasem też zrobię,żeby coś ciekawego uchwycić,ale naprawdę rzadko.

Offline Mariolka Kobieta

Cytat: "asiek"
Usłyszeliśmy kiedyś od znajomego fotografa,że dzieciom do 1 roku nie należy robić zdjęć z lampą,bo to uszkadza dno oka i ... posłuchaliśmy się.Zdaliśmy się na jej wiedzę w tej kwestii.Czasem ktoś zrobi zdjęcie z lampą,to nie robię awantury oczywiście,ja czasem też zrobię,żeby coś ciekawego uchwycić,ale naprawdę rzadko.

poważnie???nie słyszałam o tym. To może Ja też powinnam przestać pstrykać z lampą?

Offline martulka Kobieta

Mariolka, my też od początku pstrykamy z lampą, ale przecież nie robimy tych zdjęć non stop, więc mam nadzieje, że nie uszkodzimy małemu wzroku.

Offline Mariolka Kobieta

no myślę...Przecież codziennie zdjęć nie pstrykam

ale jazda, pierwszy raz słyszę żeby nie używac lamp z aparatów foto wobec małych dzieci ....
może ktoś to jeszcze potwierdzić ????
Ja pstrykam mojemu chrzesniakowi z lampą ...  :x

Offline asiek

Nie panikujcie dziewczyny.
Ja po prostu npisałam Wam,to czego sama nie wiedziałam.Jak bylam w ciąży powiedzieli nam o tym znajomi,którzy są fotografami. Wcale nie oznacza to,że dzieci, które mają robione zdjęcia z lampą mają gorszy wzrok,ale coś w tym może i jest.Może,ale  nie musi.Myślę,że to co powiedzieli nam (a im też wtedy urodziła się córka) wynika z ich wiedzy na ten temat i potwierdzenia jakichś badań.Ale nie panikujcie.Zrobicie jak uważacie.Ja akurat nie robiłam.Ostatnio zaczęłam częściej pstrykać z lampą,bo Miłek już jest duży.A poza tym,jak nie patrzy w obiektyw-lampa błyska też.

Offline Mariolka Kobieta

Cytat: "asiek"
Nie panikujcie dziewczyny.

Asia!Nie panikuję.Te kilka zdjęć co pstryknę, to przecież dziecku wzroku nie usszkodzę

Prawdą jest, że lampa zdrowa dla oczu nie jest. Tak samo jak dzidziusiom, tak i zwierzakom, np. kotom nie powinno się błyskać fleszem po oczach. U dzieci wzrok się dopiero rozwija, a zwierzaki mają z natury zbyt wrażliwy. Pewnie, że nie oznacza to, że w każdym przypadku musi lampa wzrok uszkodzić, ale ja (jako fotograf) staram się jej unikać. Nie tylko dlatego, że zdjęcia z lampą muszą być na prawdę porządnie zrobione, żeby były ładne, to mam cały czas na uwadze wzrok mojej fotografowanej "ofiary"  :wink: Z reguły właśnie nie robię zdjęć niemowlakom i zwierzętom przy użyciu lampy błyskowej.