Autor Wątek: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)  (Przeczytany 263759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1710 dnia: 23 Kwietnia 2015, 09:58 »
powiedzcie mi jak to jest u Was? Wasi przyszli mężowie nie zobaczą Was w sukni aż do dnia ślubu?? Wszyscy mnie wkoło uprzedzają że narzeczony nie może mnie widzieć, ale to jego opinia co do mojego wyglądu jest dla mnie najbardziej znacząca.
Poza tym uważam że powinniśmy przećwiczyć pierwszy taniec w sukni, bo to tak przecież nie jest tańczyć w takiej obszernej princess, Pan Młody musi wiedzieć jak stanąć jak mnie chwycić itd..

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1711 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:11 »

domi90



mój mąż był ze mną na przymiarce :) jesteśmy prawie dwa lata po ślubie- pecha nie zaobserwowałam :P


no ludzie przegięli po całości. ale cóż... było jeszcze parę innych kwiatków, ale to sobie podaruje... ;P jedynie mój kuzyn strasznie mnie wkurzył bo przyszedł jako gość weselny w dżinsach i zwykłej koszuli czarnej do kościoła. a potem przebrał sie na czerwone(!) dżinsy.... brak słów...

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1712 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:19 »
No ja nie wierzę w przesądy, ale komukolwiek mówię, że planuje się ubrać w suknie przed ślubem i pokazać narzeczonemu to ogarnia ich szok i wręcz przerażenie "że przecież nie można"   ;)
AlicjaEwa kuzyn pewnie rewię mody urządzał? Bo teraz trendy są przecież kolorowe spodnie :)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1713 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:24 »
szkoda gadać :P brak szacunku dla nas .... a wiem , że garnitur w swojej szafie posiada i posiadał.

ale czego sie spodziewać po osobie, która zrobiła awanture przy winietkach, że tam nie będzie siedzieć, po czym zabrala swoją i partnerki winietke i przesiadła sie na przeciw nas dokładnie. nie ważne, ze to miejsce miało być puste, tak aby nas nie zasłaniano ...

a to tylko część ich prostackiego zachowania.

Offline beata_i_rafał
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 105
  • data ślubu: 1 sierpień 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1714 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:37 »
salon na Długiej chyba? Ja do nich wstępnie pisałam maila ale nie odpowiedzieli. ;/ chyba zatem zadzwonię. A to nie miała być Pani ASIA?!

Miała być, ale p. Asia ma wolne w dzień mojego ślubu, więc zapisała mnie do p. Justyny ;)

Offline beata_i_rafał
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 105
  • data ślubu: 1 sierpień 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1715 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:38 »
a ile płaciłaś i gdzie tez salon?
zapłaciłam 100 zł, salon jest na Długiej 45 ( nie tak jak na stronie pod nr 62), przy starym tramwaju ;)

Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1716 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:38 »
porażka.....! :O

Domi90 poćwiczcie w halce :D ja też nie wierze w przesądy ale mimo to chcę mojemu po prostu zrobić niespodziankę:P by mu szczena opadła:D:D choć i tak wie mniej więcej z jakiego materiału suknia itp, niestety nie umiem przed nim niczego ukrywać... :P
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline beata_i_rafał
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 105
  • data ślubu: 1 sierpień 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1717 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:39 »
AlicjaEwa to juz przegięcie co było u Ciebie faktycznie brak słów.. My robimy listę zamkniętą Ci którzy powiedzieli, że nie będą to nie ma opcji że nagle się namyślą że  jednak przyjdą :)


Mogę z ciekawości wiedzieć co to znaczy u Was lista zamknięta?? ;) W jaki sposób chcesz to rozwiązać, jeśli jednak ktoś przyjdzie, a wcześniej zgłaszał swoją nieobecność?? ;)

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1718 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:41 »
Mój mąż mnie tez widział w sukni i wszystko jest ok  :)

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1719 dnia: 23 Kwietnia 2015, 10:47 »
Po prostu powiemy, że niestety już zgłoszone wszystko i opłacone za taką ilośc osób jaka nam potwierdziła. I, że stoły już rownież poustawiane i że w to miejsce został ktoś inny zaproszony. Mam nadzieję, że takiej sytuacji nie będzie, ale ze względu na to, że te osoby nawet nas nie raczyły poinformować, że nie przyjdą to spaliły sobie u nas mosty :)
AlicjaEwa Twój kuzyn mnie przeraził :P jak można zasłonić młodą parę? I jak można przestawiać wesele po swojemu?  :o

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1720 dnia: 23 Kwietnia 2015, 11:00 »
mnie też :D byłam bliska płaczu  . nawet mimo naszych oficjalnych próśb żeby wrócili na swoje miejsca, a po pierwszym tańcu pomyślimy co dalej , nic nie dało. a potem ciągła krytyka... za gorąco / za zimno, muzyka za głośno / za cicho, jedzenia za dużo/ za mało, za tłuste/ za ciepłe, konkursy bez sensu...

i takie tam ...

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1721 dnia: 23 Kwietnia 2015, 17:05 »
Ja *pii* co za ludzie, mam nadzieję że u nas takiej maniany nie odwalą bo będą mieli krechę do końca życia.....
jeśli chodzi o noclegi to zapowiedziałam że nikomu nie opłacam noclegu żeby właśnie uniknąć takich sytuacji . Rodzina PM jest spora i większość nie mieszka w Bydgoszczy więc same noclegi ładnie pociągnęłyby nas po kieszeni a nie chcę się wnerwiać , że komuś opłacę pokój a on mnie oleje ...

Offline magna

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 czerwiec 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1722 dnia: 24 Kwietnia 2015, 08:19 »
Mój narzeczony początkowo ze mną jeździł w poszukiwaniu sukienki, ale wtedy nie znalazłam tej jedynej. Znalazłam sukienkę, jak byłam z koleżanką i wtedy stwierdziłam, że chcę żeby mnie zobaczył dopiero w dniu ślubu. Ale znając go i tak już wygrzebał gdzieś moje zdjęcie w sukni.. ::)

Co do noclegów... u nas masakra... My organizujemy nocleg dla ok. 60-70 osób...  ::)

Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1723 dnia: 24 Kwietnia 2015, 10:09 »
em_ka89 a rodzina z jak daleka dojeżdża?? Bo my też musimy zorganizować noclegi, moja rodzina ze Szczecina więc 300km będą mieli....
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline magna

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 czerwiec 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1724 dnia: 24 Kwietnia 2015, 10:32 »
U nas to przyjeżdżają z bardzo różnych miejsc. Rodzina i znajomi. Kielce, Warszawa, Wrocław, Poznań, Anglia no i tez kujawsko-pomorskie, ale nie Bydgoszcz.

Offline magna

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 czerwiec 2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1725 dnia: 24 Kwietnia 2015, 10:33 »
Ech.. dopiero teraz zauważyłam,  że to pytanie do em_ki ;)

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1726 dnia: 24 Kwietnia 2015, 21:44 »
a co myślicie o makijażu w Sephorze czy Inglot? miała któraś z Was? :)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1727 dnia: 24 Kwietnia 2015, 22:37 »
Ja miałam z sephory. byłam bardzo zadowolona . Cała noc wytrzymał :)

Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1728 dnia: 25 Kwietnia 2015, 20:49 »
Cześć Dziewczyny,

jeśli jeszcze nie znalazłyście sukni ślubnej, mogę podzielić się z Wami wrażeniami z odwiedzin w kilku bydgoskich salonach. Sama szukałam opinii o tym, dokąd warto się udać, więc może mój post będzie przydatny. Salony oceniam wg własnych wrażeń, więc rozumiem, że możecie mieć inne odczucia, jeśli też je odwiedziłyście :)

Z góry przepraszam za długość wpisu, ale chciałam, by był pełen.

Salon Malena, ul. Schulza (numeru nie pamiętam, jest w pasażu na piętrze)

Plusy - miła obsługa (obsługuje sama właścicielka), przyjazna i niekrępująca atmosfera spotkania, spory wybór modeli, butów, biżuterii i dodatków (piękne stroiki zamiast welonu), bardzo przystępna cena za suknię (każda suknia jest szyta na nowo dla klientki i kosztuje 1 800 zł)

Minusy - brak komisu lub opcji „szycie z wypożyczeniem” (nie chcę zatrzymać sukni, a samodzielna sprzedaż wydaje mi się czasochłonna i niełatwa), wg mnie mało oryginalne wzornictwo (suknie są ładne, ale ich design określiłabym, jako bezpieczny, tradycyjnie modny, co do mnie nie przemówiło)

Ogólnie salon oceniam na plus, jeśli ktoś szuka ładnej, niedrogiej sukni i liczy na miłą, zaangażowaną obsługę.

Salon Amber, róg ulic Chodkiewicza i Sułkowskiego (numeru nie pamiętam, ale salon widać z ulicy)

Plusy - duży wybór różnorodnych sukien i dodatków, suknie nowe i komisowe, miła obsługa, akceptowalne ceny: od około 1 000 zł za model komisowy do około 4 000 zł za nową suknię, wygodna i duża kabina do przebierania się (kabiny są 2, bo obsługują 2 panie), naprawdę ładne suknie komisowe (nieuszkodzone, czyste), możliwość oddania sukni do komisu

Minusy - trochę skomplikowana procedura szycia z opcją oddania w komis (ale pani tłumaczy i zapisuje warunki, jeśli trzeba)

Salon oceniam na plus, można w nim kupić naprawdę ładną suknię w dobrej cenie (komis), a wybór nowych modeli także jest bogaty.

Salon Lisa Ferrara, ul. Świętojańska (numeru nie pamiętam, ale blisko Gdańskiej)

Plusy - weszłam z „ulicy” i zostałam przyjęta (pani akurat była wolna)

Minusy - pani wręczyła mi katalog z modelami i… znikła (nie było żadnej innej klientki), nie zapytała mnie, czego szukam - musiałam wybrać suknię z katalogu na zasadzie „podoba mi się” i ta suknia została mi później podana, wszystkie suknie (poza 2-3 modelami) są zamknięte w szafach, pani nie rozmawiała ze mną za wiele i nie doradzała, jedyny salon z lustrem i podestem opatrzonymi sztucznym światem (pozostałe miały dostęp do światła naturalnego), wrażenie ponurości we wnętrzu

Mam mieszane odczucia z wizyty w tym salonie, bardziej negatywne, niż pozytywne. Pani była dość uprzejma, ale odniosłam wrażenie, że zupełnie nie ma chęci mi pomóc czy doradzić w wyborze, nie mówiąc o prezentacji oferty. Być może umówione klientki traktuje inaczej, ale ja tego salonu nie odwiedziłabym drugi raz i nie polecam go.

Salon Laura, ul. Świętojańska (obok salonu Lisa Ferrara)

Plusy - duży wybór sukien o różnorodnym wzornictwie, bardzo miła obsługa (dwie panie), na wstępie dość długa i konstruktywna rozmowa o oczekiwaniach klientki oraz doradztwo pań (aspekt figury, analiza typu urody), panie do mierzenia podają różne suknie (nie upierają się ani przy preferencjach klientki ani przy własnych opiniach), jest opcja oddania sukni w komis (ale w innym oddziale, w Aleksandrowie Kujawskim)

Minusy - moim zdaniem nie ma, bo właśnie w tym salonie kupiłam suknię w stylu retro, która na mnie chyba czekała :)

Dziękuję za cierpliwość w czytaniu mojego postu. Jeśli mogę odpowiedzieć na pytania, jakie się Wam nasunęły, pytajcie, chętnie odpiszę :)

Offline violiza

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1729 dnia: 25 Kwietnia 2015, 21:03 »
całkowicie się zgadzam z opiniami.
dodałabym tylko że w salonie Malena suknie tj wzory są ładne ale koronki nieciekawe i jakość sukni zdecydowanie gorsza niż w pozostałych wymienionych przez Ciebie salonach.
resztę opinii w 100% potwierdzam
jestem forumową skrzypaczką,->
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)


Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1730 dnia: 25 Kwietnia 2015, 21:18 »
całkowicie się zgadzam z opiniami.
dodałabym tylko że w salonie Malena suknie tj wzory są ładne ale koronki nieciekawe i jakość sukni zdecydowanie gorsza niż w pozostałych wymienionych przez Ciebie salonach.
resztę opinii w 100% potwierdzam

violiza dziękuję za uzupełnienie postu :)

Aktualne (niedawno byłam w salonie) wzory koronek są dość ładne, ale w dotyku faktycznie wypadają odczuwalnie trochę gorzej, niż w innych sklepach. Suknie są jednak trwałe i mocne (dwie koleżanki, polecające mi ten salon, zamówiły w Malenie swoje ślubne suknie i tańcowały w nich do rana bez uszczerbku dla kreacji), ale materiały gatunkowo faktycznie nie są z górnej półki - wiele z nich można ocenić po dotyku i wtedy odczuwa się, że nie są to super tkaniny, tylko jednak tańsze. Niemniej myślę, że to dobre miejsce, żeby choć zacząć poszukiwania, jeśli panna młoda ma ograniczony budżet, a zależy jej na nowej, niedrogiej, skromniejszej sukni (wtedy może te koronki nie rzucają się tak w oczy, jak jest ich mniej).

Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1731 dnia: 25 Kwietnia 2015, 21:30 »
całkowicie się zgadzam z opiniami.
dodałabym tylko że w salonie Malena suknie tj wzory są ładne ale koronki nieciekawe i jakość sukni zdecydowanie gorsza niż w pozostałych wymienionych przez Ciebie salonach.
resztę opinii w 100% potwierdzam

violiza dziękuję za uzupełnienie postu :)

Aktualne (niedawno byłam w salonie) wzory koronek są dość ładne, ale w dotyku faktycznie wypadają odczuwalnie trochę gorzej, niż w innych sklepach. Suknie są jednak trwałe i mocne (dwie koleżanki, polecające mi ten salon, zamówiły w Malenie swoje ślubne suknie i tańcowały w nich do rana bez uszczerbku dla kreacji), ale materiały gatunkowo faktycznie nie są z górnej półki - wiele z nich można ocenić po dotyku i wtedy odczuwa się, że nie są to super tkaniny, tylko jednak tańsze. Niemniej myślę, że to dobre miejsce, żeby choć zacząć poszukiwania, jeśli panna młoda ma ograniczony budżet, a zależy jej na nowej, niedrogiej, skromniejszej sukni (wtedy może te koronki nie rzucają się tak w oczy, jak jest ich mniej).


Oczywiście nie kwestionuję Twojej oceny koronek :) Część faktycznie nie podobała mi się, bo, jak piszesz, były nieciekawe, ale niektóre uznałam za dość ładne. Pozostałe salony korzystają z droższych materiałów, co czuć.

Offline agatqa9
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1732 dnia: 26 Kwietnia 2015, 10:43 »
Ja zamówiłam suknię w salonie Malena :)
tylko taką zmodyfikowaną, górę mam od innej sukienki z zupełnie innego salonu, a dół od nich.
Może i suknie mają "bezpieczne", ale wg mnie każdy znajdzie przez to coś dla siebie. Nie ma żadnego problemu ze zmienianiem sukni itp, gdzie np. w Amber babka mi marudziła, że tego co ja chce to mi nie zrobią :)

zobaczymy jak moja suknia wyjdzie, już się nie mogę jej doczekać ! :)

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1733 dnia: 26 Kwietnia 2015, 14:03 »
gdzie w Bydgoszczy kupię jakieś takie dekoracje ślubne? Ozdoby na samochód, pudełko na koperty itd :)

Offline roxi291290

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1734 dnia: 26 Kwietnia 2015, 15:13 »
Hurtownia na szajnochach.
Zapraszam do relacji z mojego ślubu:
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=50698.0


Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1735 dnia: 26 Kwietnia 2015, 15:42 »
Na Szajnochy (to ulica od nazwiska)  ;)

Offline agatqa9
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1736 dnia: 26 Kwietnia 2015, 15:56 »
A ja mam pytanie dotyczące dekoracji kościoła? Skąd bierzecie, ile płacicie i kiedy załatwiacie to ? Bo ja nie mam pojęcia jaka kwiaciarnia/firma jest najlepsza :(

Offline domi90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1737 dnia: 26 Kwietnia 2015, 17:52 »
Jak nazywa się ta hurtownia? :) to jest typowo ślubna czy ogólnie dekoracyjna? :)

Offline roxi291290

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2015
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1738 dnia: 26 Kwietnia 2015, 19:28 »
Na Szajnochy (to ulica od nazwiska)  ;)
Jednakże w Bydgoszczy utrzymuje się powiedzenie "na szajnochach". ;)

Jak nazywa się ta hurtownia? :) to jest typowo ślubna czy ogólnie dekoracyjna? :)

Kochana to jest hurtownia na ulicy SZAJNOCHY a nazywa się Alpha-dan. Tylko oni mają dwie placówki jedna jest z artykułami dekoracyjnymi, a druga typowo papiernicza.
Zapraszam do relacji z mojego ślubu:
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=50698.0


Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: BYDGOSKIE PANNY MŁODE 2015 :)
« Odpowiedź #1739 dnia: 26 Kwietnia 2015, 19:42 »

Jednakże w Bydgoszczy utrzymuje się powiedzenie "na szajnochach". ;)
[/quote]

Wiem, bo sama kiedyś tak mówiłam  :D Ale od kiedy mnie uświadomiono mówię na Szajnochy ;D