e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Restauracja Staropolska - Wojkowice Kościelne  (Przeczytany 2239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline casper Mężczyzna

  • nowicjusz
witam,

jestem na etapie szukania lokalu na wesele.  Miałem okazję odwiedzić powyższy lokal w Wojkowicach, który bardzo miło mnie zaskoczył.  Nowo wybudowana sala weselna jest bardzo oryginalna - sprawia fantastyczne wrażenie, od strony lasu jest cisza i spokój, a właściciel wydaje się bardzo sympatyczny i uczciwy.  Problemem jest tylko to, że w internecie nie ma ŻADNYCH opinii na temat organizacji tam wesela.  Pytanie, czy ktoś z Was był/słyszał/organizował tam cokolwiek i mógłby się wypowiedzieć?

Będę bardzo wdzięczny za opinie

Offline korn Mężczyzna

  • nowicjusz
Hej,

W tym roku organizowałem wesele w restauracji staropolskiej. 
Do mocnych stron restauracji zaliczam:
1)wygląd sali balowej - duża, przestronna, jasna
2) obsługę kelnerską - dziewczyny sprawdzały się znakomicie, bardzo sprawnie i z uśmiechem na twarzy obsługiwały gości. 
3) ilości serwowanego jedzenie - w zupełności wystarczyło.

Do słabych stron jednak zaliczam:
- kontakt właścicieli z przyszła parą modą - narzucają swoje zdanie, często namawiają do droższych rozwiązań, bardzo zachwalają swoje produkty i swoją wizję wesela, co niekoniecznie później się sprawdza.  Oczywiście należy korzystać z ich doświadczenia zebranego przy organizacji wesel, ale ostatnie zdanie powinno należeć do pary młodej - to przeciecz jest ich szczególny dzień.  Podzielam opinie, która można znaleźć w necie, że przydałby się im menager. 
-generalnie jakość jedzenia - na weselu zdarzyły się potrawy kiepskiej jakości, co najgorzej były to potrawy na wejście - np.  rosół - bardzo tłusty, dania mięsne - też średniej jakości zarówno schab z pieczarkami, jak i rolada.  Kolejne dania były już dobre i bardzo dobre, poza mięsem z zimnej płyty, które także nie były z górnej półki.  Generalnie można to byłoby wybaczyć gdyby nie fakt, że  cena menu jest jedna z wyższych na śląsku oraz, że  jest to restauracja "STAROPOLSKA" - powinna się wiec szczycić jakością podawanych mięs, a było z tym zwyczajnie, żeby nie powiedzieć kiepsko.  Tak samo z ciastem i z tortem - mały wybór - i wcale nie są jakieś wybite, mimo to, że są bardzo zachwalane przez właścicielkę. 

Generalnie wesele się udało, jednakże pewne zastrzeżenia można wobec restauracji kierować. 
Pozdrawiam

Offline jocha10 Kobieta

  • nowicjusz
  • data ślubu: 2015/08/22
Wesele odbyło sie w 2015 roku, pisze żeby ostrzec innych aby przemyśleli wybór tej sali, podsumowując:

 + zalety --> ładna sala, miła obsługa

- wady --> zapłata za całą imprezę tydzień przed (tak jakby obawiali się o jakość i późniejszą chęć negocjacji), właścicielka bardzo narzuca swoją wizję , wstyd za kolacje - WSZYSTKO było zimne - sucha zimna kasza, zimna kapusta zasmażana, kolacje na talerzykach deserowych, tort TYLKO w lokalu można kupić za ok 1000 zł( na 75os ) bo rzekomo robiony na swojskich jajach, wiejski stół 1200 zł a nic na nim nie było + na dobicie okazało się że na zakończenie imprezy mam dopłacać 2zł za pojemniki na zapakowanie jedzenia, zamówione były również dania wegetariańskie - gdzie na jedną z kolacji podano im suchą kaszę oraz kapustę z BOCZKIEM (!).  Reasumując po negocjacjach właściciel zobowiązał się zwrócić 1000 zł jednak jak to bywa gdy płaci się wcześniej aktualnie jesteśmy ignorowani przez właścicieli i ns zwrot nie mamy co liczyć. 

Offline Gabriella89 Kobieta

  • nowicjusz
  • data ślubu: 20.08.2016
Też szykuje się tam moje własne wesele w przyszłym roku.  Sale tą wybrałam w sumie przypadkowo.  Moja przyjaciółka miała wesele w Restauracji Alfa, i dowiedziała się że właściciel tej sali wybudował nową sale na mniejszą ilość gości własnie w Wojkowicach Kościelnych.  Pojechałam oglądać, i faktycznie - sala piękna, jasna, toalety nowiutkie, wszystko ładne.  Nawet nie szukałam już żadnej innej tylko od razu się zgodziliśmy.  Właściciela znam z Alfy w Mierzęcicach, dlatego zaufałam mu.  I wiem że menu mają do wyboru tak samo jak w Alfie.  Od 160 zł za os.  do 200 zł.  My wybraliśmy tą najdroższą opcję, ze względu na to że wesele będzie jednodniowe, więc chociaż niech goście dobrze pojedzą :P
Jeśli jedzenie będzie tak dobre jak w Alfie, to nie mam zastrzeżeń.  Ogólnie właściciel sali naprawdę stara się dla klienta, zależy mu na dobrej opinii.  Szkoda tylko że tych opinii akurat o tej nowej sali jest tak mało.   
Muszę się jedynie odnieść do poprzedniej opinii użytkownika jocha10 - właściciel sali Alfa oraz Staropolskiej to ten sam Pan.  Jeśli chodzi o jakość, to jestem pewna że są identyczne.  A w Alfie byłam już na wielu imprezach, również na weselach.  I to niedawno u znajomych.  Zamówili oni w Alfie również Wiejski stół, jak jocha10 - ale nie zgadzam się jocha z Twoją opinią - Wiejski stół w Alfie był wręcz przepełniony, było na nim chyba wszystko - od pieczonego schabu na zimno, po różnorakie swojskie wędliny i różne kiełbasy, były nawet swojskie domowe pierogi oraz beczka bimbru - więc co do tego, ciężko mi uwierzyć w to co napisałaś, że wiejski stół był bardzo ubogi.  Tego nie dało się przejeść. 

Szanowni Państwo,

jako właściciele Restauracji Staropolskiej, chcielibyśmy się krótko ustosunkować do kwestii, które zostały poruszone na forum.

W kilku punktach:
1) Po pierwsze, bardzo dziękujemy za wszystkie dobre słowa, docenienie naszej pracy oraz konstruktywną krytykę. Dziękujemy!

2) Jeżeli chodzi o zapłatę przed terminem wesela. Nie uważamy, że uregulowanie płatności na 7 dni przed imprezą odbiega od standardów rynkowych. Zdecydowana większość lokali pobiera wysokie zaliczki, a następnie wymaga zapłaty przed finalną datą. Proszę nam wierzyć nie wynika to z tego, że boimy się o jakość organizacji przyjęć weselnych.

3) Zamówienie tortu weselnego w naszej restauracji. Zgadza się, aktualnie nie zezwalamy na wnoszenie tortu z zewnątrz. Wynika to z następujących rzeczy:
- po pierwsze, zdarzały się przypadki gdy zamówione torty zostały do nas dostarczane w złym stanie - były np. roztopione, a mimo to musiały zostać zaserwowane. Proszę sobie wyobrazić w jakiej pozycji  stawia to nas jako organizatorów. Wygląda to bardzo nieestetycznie oraz nieprofesjonalnie. Prosimy pamiętać, że transport tortu wymaga odpowiednich warunków, niestety nie każdy ich przestrzega.
- po drugie, torty czasami nie są zamawiane bezpośrednio z cukierni (domowy wypiek) bądź cukierni o różnych standardach. Proszę pamiętać, że my jako restauracja odpowiadamy za jakość serwowanego jedzenia. Jeżeli tortem zatrują się Goście, niestety duża część z nich będzie obwiniać nas za skutki. Jako organizator odpowiadamy także prawnie w kwestii kontroli żywości. Bardzo podobna sytuacja dotyczy jakości alkoholu dostarczanego przez osoby zamawiające.
Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii - tu chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo i zdrowie Gości. Mimo wszystko zaznaczamy, iż aktualnie rozważamy zmianę tej zasady (będziemy wymagać okazania faktury za tort oraz sprawdzać stan w jakim do nas dotarł).

4) Kwestia narzucania swojego zdania. Zawsze staramy się doradzać naszym Gościom, robimy to po to by mogli korzystać z naszego doświadczenie przy organizacji wesela. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by pomóc podjąć ważne decyzje. Prosimy jednak pamiętać, że zawsze ostateczna decyzja należy do Państwa Młodych i Rodziców organizujących przyjęcie. Jeżeli ktoś poczuł się urażony, przepraszamy!

5) Jakość jedzenia. Jakość jedzenia jest kwestią względną i indywidualną. Muszą Państwo przyznać, że na każdym przyjęciu (zwłaszcza jeżeli mówimy o grupie ponad 100 osób) zawsze znajdą się osoby, którym dane rzeczy smakują oraz takie którym dokładnie ta sama potrawa nie odpowiada. Nie możemy w tej kwestii polemizować i opierać się na pojedynczej opinii, a jedynie zaprosić Państwa do naszej Restauracji (www.staropolska.com.pl) tak by niezapowiedzianie spróbować naszych dań i wyrobów.

6) Obietnica zwrotu pieniędzy. Nie chcielibyśmy tutaj rozwodzić się nad szczegółami sytuacji. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że stan upojenia alkoholowego nie jest najlepszym momentem zarówno do zgłaszania zastrzeżeń/negocjacji jak i momentem, w którym zawierzamy swoim zmysłom poznawczym i oceniamy innych. Dodatkowo zaznaczamy, że metoda negocjacji - tutaj cytat: "Albo mi opuścicie 1000 zł albo was opiszę w Internecie" nie jest szczytem elokwencji, dobrego smaku i wychowania.

7) Restauracja Alfa. Chcieliśmy tylko sprostać, nie jesteśmy właścicielami lokalu Alfa. Niestety, nie wiemy z czego wynika ta opinia.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie opinie. Są one dla nas bardzo wartościowe, gdyż stale staramy się słuchać naszych Gości, tak by jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom w przyszłości.

Pozdrawiamy!
Restauracja Staropolska