Autor Wątek: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!  (Przeczytany 78304 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« dnia: 3 Stycznia 2014, 10:24 »
Takiego wątku - konkretnie odnoszącego się do włosów nie znalazłam :) Więc jest :)

Ja mam póki co dość krótkie włosy, jednak ciągle zapuszczam. Od zawsze miałam jasne włosy - jak w avatarze. Ale korci mnie zmiana... Ostatnio zafarbowałam na ciemniejsze, jednak to wciąż blond.

Korci mnie strasznie taki kolor... http://afterparty.pl/root_artykul,12279.html

Ale oczywiście boję się, że nie wyjdą takie, bo ciężko uzyskać fryzjerowi identyczny efekt... Nie wiem co robić... Może znacie wartego polecenia fryzjera który specjalizuje się w farbowaniu? Moja fryzjerka jest ok, zawsze mnie fajnie uczesze, ale z farbą różnie bywa...

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #1 dnia: 3 Stycznia 2014, 11:53 »
Wątek o pielęgnacji włosów już jest w dziale uroda, ale od dawna nikt tam nic nie pisze.

Fajny ten kolor, ale Ty masz bardzo ładny swój. Choć rozumiem chęć zmiany bo sama zmieniałam z blondu na ciemny, ale mój to ciemny naprawdę :)

Ja chodzę do nowej fryzjerki, to właśnie ona mi zmieniła kolor, super dobiera odcienie, fajnie czesze i układa włosy. Jej salon nazywa się NATELLA

pracuje na kosmetykach keune, wszystko od A do Z ma z tej firmy a ceny są naprawdę niskie, bo wszędzie prawie że zabijali mnie cenami a tutaj miła niespodzianka.



Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Stycznia 2014, 12:36 »
Z ciekawości ile płacicie za farbę i cięcie w "waszych" salonach.

U mnie za moje włosy powiedzmy średniej długości płacę za farbę z cienciem i modelowaniem - 150 zł. A Wy?

Ja mam teraz bardzo naturalny kolor blond - długo wypracowywany, ale jest ;D Nawet wydaje mi się podobny do "herbusiowego" 8)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Stycznia 2014, 12:40 »
Ja z scoecie z wyprostowaniem place 40 zl.
Farbuje sama w domu( tzn siostra mi farbuje), dwa razy w roku- na wiosne i jesien;)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #4 dnia: 3 Stycznia 2014, 12:58 »
Ja płacę 125zł - farba, cięcie, modelowanie, prostowanie. Włosy mam za ramiona, no powiedzmy że między ramionami a łopatkami :)



Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Stycznia 2014, 14:47 »
Właśnie siedzę z farbą, sama sobie farbnę a co mi tam :P A robię znowu jasne, jak mnie najdzie to zrobię Herbusiowe u fryzjera :P

O taką farbę kładę ale na bank takie jasne nie wyjdą, już widzę.
http://www.sklepy24.pl/sklep/goldmax_pl/produkt/loreal-recital-preference-y-9-farba-do-wlosow-hollywood-bardzo-jasny-blond/5657

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #6 dnia: 3 Stycznia 2014, 14:57 »
Ania jak masz taką "chętkę" to zmieniaj, przecież w razie wu ściągniesz kolor i wrócisz do blondu. Kolor pokazany przez ciebie bardzo ładny, naturalny  ;) Ja mam włosy swoje chyba jeszcze jaśniejsze od ciebie a zafarbowałam się w zeszłym roku na rudo, po jakimś czasie bez problemu wróciłam do blondu oczywiście z pomocą fryzjera. Kapitalne są takie odjazdy a ja sama byłam w szoku jak kolor włosów potrafi zmienić twarz  ;)

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #7 dnia: 3 Stycznia 2014, 15:09 »
Zaraz wysuszę łepetynę i zobaczę co wyszło, jak nie będę zadowolona z efektu to umawiam się do fryzjerki :)

Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #8 dnia: 3 Stycznia 2014, 19:20 »
Ja z jasnych przeszłam na takie wlasnie jak wkleilas pierwsze zdjęcie farbą Loreala sama, 2 lata wczesniej bylam u fryzjera i nie wyszlo to tak jak chcialam, sama zrobilam z glupia i super wyszlo teraz tez takowe mam tylko nie co dluzsze niz Herbusiowe  ;)

Offline malinowa__mamba

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5066
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #9 dnia: 3 Stycznia 2014, 19:26 »
Ania i jak ta farba?

Offline konefqa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #10 dnia: 4 Stycznia 2014, 10:58 »
Ja wróciłam do ciemnych, blond fajny, ale lepiej się czuję w ciemnych :)

Mam tylko z nimi problem: są krótkie dość, więc nosze je luzem - ale w pracy strasznie mi się elektryzują. Od klimatyzacji w CH? Macie na to jakieś rady??

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #11 dnia: 4 Stycznia 2014, 11:39 »
A ja mam problem... w sierpniu mi za długo fryzjerka trzymała farbę i włosy bardzo się kruszą. Już obcięłam je do ramion, farbuję teraz sama bo nie mam zaufania już do fryzjerów ::) ::)
Dzięki naszej forumce używam szamponu Pharmaceris i jest świetny, włosy o niebo lepsze są ;D ;D i odżywki kalosa.
Tylko nie wiem jak przyciemnić jasne blond włosy, chcę na kolor miodowy. Kupiłam już 2 razy midoowy blond syossa ładny ale na czubku a dalej dalej mam jasne :( :( pewnie przez to ze są takie poniszczone.
Macie jakąś sprawdzoną farbę kolorku miodowy blond/miodowy?? tej z syoss u nas nigdzie nie mogę teraz kupić, nie wiem czy przez to, że nowy rok mamy...


Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #12 dnia: 4 Stycznia 2014, 17:01 »
o wątek dla mnie  :D

Chyba miałam już wszystkie kolory na glowie od blondu przez rudy po ciemny brąz który wyglądał jak czarny
jedynie nic z czerwienią nie miałam  :P

teraz po 6 latach noszenia ciemnych wlosów wrociłam do blondu - mój mąż w 7 niebie, nie wiem o co chodzi facetom z tymi blondynkami  ::)
Rozjaśniam je pasemkami rozjasniaczem
niestety każda nawet najjaśniejsza farba nie chwyta moich wlosów  ::)

za pasemka, podcięcie i wymodelowanie płacę 110 zł  ;)

u mnie przy zniszczonych końcówkach pomogło olejowanie, maska z siemienia lnianego i laminowanie wlosów - oczywiście nie wszystko na raz
i do tego tabl biotebal  ;)
aha zapomniałam dodać, że na codzień używam tej serii, więc może też ma to wpływ że ich stan się polepszył ;)




Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #13 dnia: 4 Stycznia 2014, 19:22 »
Nikola a jaką farbą farbujesz?

Malina mam teraz bardzo fajny kolor, ale przy tym co na pudełku to on  nigdy nie stal :) Sa o wieeeele ciemniejsze,  wlasnie takie jakby karmelowe ale ciagle to blond. Dobrze się w tym kolorze czuje.

Offline malinowa__mamba

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5066
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #14 dnia: 4 Stycznia 2014, 19:25 »
Poka poka :brewki: :brewki: :brewki:

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #15 dnia: 5 Stycznia 2014, 07:27 »
Ja nie lubię sama robić sobie zdjęć, więc no way :) sChyba, że mąż mi później zrobi ale znajac mnie to zapomnę :p

Offline ziomaleczka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.09.2009
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Stycznia 2014, 09:29 »
Watek dla mnie :)
Ja za podciecie, farbe i modelowanie place 100zl :)
Justys a ile ta seria kosztuje (zapewne apteczna ;) ) ? Serio taka dobra jest?




Offline .caril.

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10757
  • data ślubu: 22.08.2009
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Stycznia 2014, 13:54 »
Justyna, polecasz te kosmetyki? szukam takich nie obciążających włosów.

ja nowicjuszka - kilka dni temu zaliczyłam pierwsze farbowanie. moja fryzjerka (w rodzinnej mieścinie) długo mnie namawiała na bezpieczną farbę i uległam. teraz rozglądam się za czymś profesjonalnym do pielęgnacji.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Stycznia 2014, 17:13 »
Polecam aczkolwiek czy nie obciązają to nie wiem
bo ja mam dość grube i ciężkie włosy i dla mnie ten szampon i odżywka sa idelane
maski nie potrzebuję bo wolę z siemienia lnianego  ;)

koszt o ok 20 zł za butle 400 ml 9szampon, odzywka ) maska chyba ok 30 zł a serum ok 40 zł



Offline .caril.

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10757
  • data ślubu: 22.08.2009
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #19 dnia: 7 Stycznia 2014, 17:41 »
dzięki za info :)

farba, którą mam potraktowane włosy ma też linię kosmetyków i chyba to będzie dobre wyjście.

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Stycznia 2014, 19:33 »
ja od wesela wiec od 6 lat nie farbowalam wlosow ....podcinam od wielkiego swieta choc w pazdzierniku 20 cm poszlo..

Offline anetka71

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1864
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #21 dnia: 7 Stycznia 2014, 19:55 »
Moje włosy obecnie wyglądają jak mop obrotowy - chcę zapuścić włosy tak do brody ( zdecydowałam się na zapuszczenie po 3-4 latach króciutkich włosów ) dodatkowo po 5 latach zdecydowałam się na prośbę Mamy, przyjaciółki, cioć i w sumie męża - wrócić do blondu i o dziwo jestem z tej zmiany zadowolona :P
Podobnie jak Justys851 - przez ostatnie lata przerabiałam wszystkie kolory - czarne, brązowe, rude, czerwone, pomarańczowe, czarne z czerwonymi pasemkami, od jakiegoś czasu dołączyły do zestawu elementy moich siwych włosów, na których wzrost i rozwój wpłynęły stresy ostatnich dwóch lat  ::) ::) ::)
Także teraz mam na głowie z 5 różnych długości, a kolor to brązo-szatynko-blondynka ;) Z utęsknieniem czekam na luty, bo wtedy zrobię sobie farbowanie i może jakąś fryzurę uda się wyczarować, bo czuję się fatalnie z tym czymś na głowie

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #22 dnia: 7 Stycznia 2014, 21:45 »
po 3 latach wróciłam do blond pasemek
żałuję strasznie - po ciąży bardzo szybko rosną mi włosy a nie lubię odrostów
rozczesywanie to koszmar  :glowa_w_mur:
za rozjaśnienie zapłaciłam 40 zł  8)
tanio ale jakość niska - za dużo pasemek jak na pierwszy raz po tak długim okresie i nie mogę się przyzwyczaić
muszę poszukać kogoś dobrego, żeby mnie wyprowadził "na ludzi"  ::)

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #23 dnia: 8 Stycznia 2014, 11:46 »
A jak to jest ze zmianą koloru włosów na duużo jaśniejszy? Ja w sumie od zawsze farbuję się w domu, gotowymi szamponami koloryzującymi. Zamarzyła mi się jednak odmiana. Mam obecnie (a właściwie od zawsze) na głowie ciemny brąz (bardzo ciemny) ale znudził mi się okrutnie. Chciałabym taki baaardzo jasny brąz, nawet dość ciemny blond, takie jakieś miodowe odcienie ale to się wiąże z rozjaśnianiem, prawda? Boję się, że moje włosy ciężko to zniosą. Myślałam na początek o pasemkach ale te odrosty ... Nie chodzę zbyt często do fryzjera ... Rozjaśniacie same w domu? Macie jakieś rady w tej kwestii? Czy lepiej nie ryzykować i zaufać specjaliście? Marzy mi się jakaś odmiana kolorystyczna.

Offline miśka28

  • pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9429
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.09.2006
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Stycznia 2014, 13:00 »
miałam kiedyś podobne zapędy ;) chociaż przy mojej karnacji typowy blond i tak nie pasuje...ale przynajmniej moja fryzjerka odradziła tak zdecydowaną zmianę (tzn przejście od naturalnej szatynki do typowej blondynki), bo to wiąże się  najpierw z mocnym rozjaśnianiem włosów (nawet przy kosmetykach dobrej jakości niestety struktura włosa sie niszczy), a potem regularne nakładanie farby, w tym na bardzo widoczne, ciemne odrosty....teraz od czasu do czasu robie tylko u niej takie jaśniejsze refleksy i nawet po koloryzacji w domu (z reguły jakims ciepłym brązem) to rozjaśniają one całośc fryzury...ale jesli już się  uprzesz to ja bym w domu nie ryzykowała tak drastycznej zmiany, bo może wyjść pomarańcz zamiast złocistego blondu ;)

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #25 dnia: 8 Stycznia 2014, 13:59 »
Ja radzę to samo, na pewno czeka Cię fryzjer. Nie ma co ryzykować.

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #26 dnia: 8 Stycznia 2014, 15:13 »
myślę, że zacznę od takich właśnie jaśniejszych refleksów na początek i zobaczę jak się będą moje włosy po rozjaśnieniu zachowywały, no i jak będzie to wyglądać :)

Offline Edzia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6932
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #27 dnia: 8 Stycznia 2014, 15:22 »
Ja farbuje wlosy od liceum i mialam juz chyba wszystkie kolory na glowie, lacznie z wscieklym rozem  :P
Teraz od lat jestem wierna blond pasemkom. Chyba bym juz nie mogla wrocic do swojego naturalnego (ciemnego) koloru. Taki jakis mysi mi sie wydaje.
Mam polska fryzjerke tutaj (do Amerykanki bym w zyciu nie poszla) i place $100 (ok. 300zl). Niestety strasznie szybko rosna mi w tym klimacie wlosy i musze chodzic co 2mce (czasami 2,5).

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #28 dnia: 8 Stycznia 2014, 21:09 »
ja mialam na glowie tez wszystkie kolory. Lacznie z zielonym..ale od slubu spokozalam chyba i czekam na moje siwe

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Włosy - pielęgnacja, cięcie, farbowanie, fryzury!
« Odpowiedź #29 dnia: 8 Stycznia 2014, 22:46 »

Mam polska fryzjerke tutaj (do Amerykanki bym w zyciu nie poszla) i place $100 (ok. 300zl). Niestety strasznie szybko rosna mi w tym klimacie wlosy i musze chodzic co 2mce (czasami 2,5).

Chyba u mnie klimat "hamerykański" bo też tak muszę chodzić :P
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"