e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Jak szukać tanich lotów??  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
Jak szukać tanich lotów??
16 grudnia 2013, 16:38
Dziewczyny potrzebuje porady jak zabrac sie za szukanie tanich lotow??tak naprawde interesuje mnie lot do aten w okolicach poczatku maja...

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Jak szukać tanich lotów??
16 grudnia 2013, 17:45
bubulina dużo low costów lata sezonowo, wtedy mozna ewentualnie polowac na okazje.
Czesto okazje pokazują się ale np. z Wrocławia czy innego miasta i Twoja decyzja czy brać czy nie.
Dodatkowo jak jest okazja, to trzeba brac i się nie zastanawiac.

Tanio mozna lecieć łącząc loty np. z PL na STN czy GLW, a poźniej dalej.
Albo laczyć loty z PL na lotniska niemieckie ale nie TXL czy FRA tylko na takie mniejsze.

Tani przewewoźnicy lubia male lotniska, bo tansze.
Warto zapisać się do newsletera przewoźnikow.

LOT z Wawki ma Szalone Srody i tanie bilety.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
17 grudnia 2013, 12:17
Anusiaaa bardzo dziekuje teraz przynajmniej wiem od czego zaczac:)

Offline agnieśka Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 19.08.2006
17 grudnia 2013, 14:53
Ja od koleżanki mam namiar na stronę http://www.mlecznepodroze.pl/. Była na Krecie i Majorce na 100 %, ale nie znam szczegółów :) oglądałam tylko albumy ze zdjęciami  ;D.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 grudnia 2013, 15:00
I jeszcze jedno. W okresie wakacyjnym można próbować też na czarterach. Jak jest wolne miejsce to sprzedaja.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
17 grudnia 2013, 15:28
Dzieki dziewczyny:)troche rozswietlilyscie mi temat-to duzo ulatwia.

Offline anulka 80 Kobieta

• Chuck Norris
17 grudnia 2013, 18:06
I jeszcze jedno. W okresie wakacyjnym można próbować też na czarterach. Jak jest wolne miejsce to sprzedaja.
Ale nie do Aten  ;) Czartery nie latają, bo za duże opłaty no i daleko do kurortów, wolą lądować na Krecie i innych wyspach.
Bubulina, ja na tej trasie dość często, bo mieszkamy trochę tu trochę tam  ;)
My latamy teraz właściwie tylko Lotem, bo nic tańszego nie znajduję. Jeszcze ewentualnie Aegeanair z W-wy, albo Easyjet z Berlina - tym lecieliśmy w zeszłym roku, ale ostatnio już nam godzina nie pasowała.
W locie można trafić na szaloną środę i wtedy niby są po 444 zł w dwie strony, ale mi się nigdy nie udało wpasować. Ostatnio płaciliśmy ok. 1000 zł za 2 os. + infant (ona prawie za darmo). No i w Locie często z dolotem z polskich miast wychodzi prawie tak samo jak z W-wy.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 grudnia 2013, 18:55
Lot juz nie lata z innych lotnisk, tylko Wawa.

• Chuck Norris
17 grudnia 2013, 18:59
Lot juz nie lata z innych lotnisk, tylko Wawa.
o jacie faktycznie  ;) a jeszcze w listopadzie mogłam kupić dolot, ale i tak woleliśmy, żeby po nas przyjechali do Wa-wy niż czekać 5 godzin na lotnisku  ;)

Offline bubulina Kobieta

• maniak
17 grudnia 2013, 22:37
Dziekuje:)
Anulka 80 skoro jestes czestym bywalcem w Atenach to moze jeates w stanie doradzic jakis fajny i niedrogi nocleg oraz jakies miejsca ktore warto zwiedzic:)

• Chuck Norris
18 grudnia 2013, 09:07
ja w Atenach to tylko przejazdem  ;) mieszkamy na wyspie, więc jadę z lotniska do portu i na prom.
A na ile lecicie i w jakim celu? Zwiedzić Ateny, czy może plażować, bo jeśli to drugie, to w Atenach ciężko o plaże  ;)
Pierwszy raz W 2005 poleciałam z koleżanką na 6 dni do Aten (mieliśmy kilka dni wolnego) i zatrzymałyśmy się w hotelu Filoxenia na ulicy Axarnon (możliwy też zapis Acharnon) to jest polska dzielnica, pełno pl sklepów  ;) i tam jest ok, bezpiecznie, ale dalej w centrum nie polecam chodzić wieczorami piechotą  ;) Taksówki są dość tanie, jest tez metro.
Ten hotel i inne podobne znajdziesz pewnie na hostelworld.com i można od razu zarezerwować. Na tej samej ulicy co ten hotel jest polskie biuro podróży (jeśli chcesz mogę poszukac kontakt)  i można kupić wycieczki (pewnie jednodniowe też). Na własną rękę możecie wyskoczyć na przykład na naszą wyspę  ;)
My zwiedziłysmy Ateny w 2-3 dni, a potem popłynełyśmyy na 1 dzień na najbliższą wyspę (Aeginę), no i tam poznałam męża i potem wróciłam i już zostałam  ;)
Jeśli chodzi o zwiedzanie, to przede wszystkim Akropol i Narodowe Muzeum Archeologiczne, dzielnica Plaka (u podnóża Akropolu), Parlament i zmiana warty... no i warto zjeść najlepsze w Grecji Souvlaki przy placu Monastiraki  ;D
Na sam Akropol z wejściem zejdzie Wam kilka godzin.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
18 grudnia 2013, 15:20
Anulka 80 dziekuje bardzo.twoje wskazowki ulatwia mi planowanie wycieczki.
Plan mamy taki zeby pozwiedzac jak najwiecej.lezakowanie to nie ta czesc wakacji:)wiec jedziemy na 10 dni by zobaczyc wszystko:)dlatego kazdy twoj kontakt i  i wskazowka jest bardzo cenna.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
18 grudnia 2013, 15:31
bubulina mozna fajne oferty znaleźć na booking.com - trzeba czytac komentarze ;) i na HRS. Polecam.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
18 grudnia 2013, 15:38
Dobrze wiedziec :)
Jednak zorganizowanie takiej wycieczki do rzymu bylo prostsze:)

Offline bubulina Kobieta

• maniak
26 grudnia 2013, 21:06
Dziewczyny a co lepiej zwiedzac Ateny i okolice czy np.wyspe rodoss??

Offline irbis Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 08.08.2014r
26 grudnia 2013, 21:27
Nie miałam przyjemności być na Rodos, ale jeśli chodzi o Ateny to wrażenia murowane! Na Akropolu można poczuć się jak w kapsule czasu :) Z chęcią wybrałabym się tam jeszcze raz. . .  Btw. . .  bardzo zaciekawiłaś mnie tymi organizowanymi na własną rękę wycieczkami.  Faktycznie wychodzi taniej niż z biurem podróży?? Podróż do Rzymu to moje marzenie.  Może mogłabyś mi podpowiedzieć coś w tej kwestii np.  w jakim okresie to organizowałaś, czym tam jechałaś (samolotem czy autokarem) i gdzie nocowałaś?? Może pokuszę się o zorganizowanie tam podróży poślubnej ;D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
26 grudnia 2013, 21:39
Taniej/nie taniej...zależy co lubisz robić na wakacjach/wyjazdach.

Ja sama organizuje swoje wakacje i uważam to za świetną zabawę i wyzwanie.

Bubulina - jeżeli chcesz zobaczyć zabytki,a architekturę itp. to na pewno Ateny.
Rodos, Kreta, Kos, Zakynthos - to takie wczasowe raczej rejony, aczkolwiek można tam również wiele zobaczyć.

Offline bubulina Kobieta

• maniak
26 grudnia 2013, 22:50
Anusiaaa planujemy typowo zwiedzanie no moze z jednym dniem planowania. jedziemy gdzies na 11 dni. Czytalam ze ateny sa malo bezpieczne i wystarczy 3 dni na zwiedzanie...sama niewiem bo grecji  nieznam nawet z opowiadam.

Irbis koszt 9 dniowego wyjazdu ze wszystkim wlasnym autem na dwie osoby bez oszczedzania wyszedl nam kolo 5000 zl.bylo cudnie:)nocleg mielismy poza centrym rzymu u polskich siostr. cena dosc wysoka bo 90euro od pokoju +17euro za sniadania i obiadokolacje(opcjonalnie).jak bys byla zainteresowana to moge podac ci mniejwiecej miejsca w jakich bylismy:)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
7 stycznia 2014, 15:46
Polecam

superlot.pl

Offline malinowa__mamba Kobieta

• Chuck Norris
23 stycznia 2014, 19:08
Podłączam się do tematu ;D i polecam fly4free.pl
Jeżeli chodzi o noclegi to kayak.pl ...porownuje ceny z roznych portali :)

Gabiś

• Gość
23 stycznia 2014, 20:21
Znalazłam tutaj np. lot do Estonii w obie strony za 2 osoby za 240zł..  :o https://www.flipo.pl/pl/web/#/calendars/list/239
To jakiś haczyk czy serio można tak tanio latać ??
Dziewczyny jak np. w takim kraju zarezerwować nocleg ?? Czy np. poprzez taką stronę http://pl.hostelbookers.com/property/prp/91448/arr/2014-07-15/ngt/7/ppl/2/ ??? Macie jakieś doświadczenia ?? Chodzi mi o to czy można wszystko załatwić pzrez neta ?

• Chuck Norris
23 stycznia 2014, 20:53
Można latać i można załatwić przez neta  ;) Z tym, że...na większości portali do rezerwacji hotelu potrzebna jest karta debetowa...normalnie płaci się na miejscu , ale podaje się jej dane i w razie nieodwołania i niedotarcia ściągają kasę...
Dane rezerwacji wysyłają na maila...drukujesz...i jedziesz ;)

Gabiś

• Gość
23 stycznia 2014, 21:36
Chodzi Ci o kartę kredytową tak ??? Już raz tak jechałam w Polsce ;) Dzięki !

• Chuck Norris
23 stycznia 2014, 21:48
wrrrróć :D
kredytową :) :P