Autor Wątek: List od Mikołaja?  (Przeczytany 5505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pamitka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
List od Mikołaja?
« dnia: 6 Grudnia 2013, 09:22 »
Co sądzicie o wysyłaniu do dziecka listu, który byłby Od Mikołaja? Według mnie jeśli dziecko wierzy w Mikołaja to fajny pomysł.  :)Mniejszym dzieciom można zawsze pokazać wideo.  Sama  kilka dni temu wygenerowałam taki filmik mojej małej dwulatce (tu: hxxp: www. listymikolaja. pl/ ) i muszę wam powiedzieć, że siedziała i oglądała jak zaczarowana.  Nawet bajki nigdy nie oglądała z taką ciekawością.  Oczywiście po  obejrzeniu (kilkanaście razy :)) pobiegła pochwalić się babciom, dziadkowi i ciociom, że Mikołaj ją odwiedzi, bo jest na liście grzecznych dzieci.  :) A co wy sądzicie o takiej inicjatywnie? Czy w jakiś sposób uwiarygadniacie postać Mikołaja?

Offline joannaM
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2008
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Grudnia 2013, 13:58 »
A macie jakąś tańszą polską wersję takiego video-listu od Mikołaja? Żeby była tez ze zdjęciem, imieniem, tak jak w wątku bożonarodzeniowym wersja anglojęzyczna.
On 2011
Ona 2013

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Grudnia 2013, 14:37 »


Offline miśka28

  • pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9429
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.09.2006
  • Skąd:: Szczecin
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Grudnia 2013, 16:05 »
już było o tym w wątku bożonarodzeniowym - jeśli to ma być takie faktyczne uwiarygodnienie to polecam razem z dzieckiem napisać list do"prawdziwego"  św Mikołaja na adres z tej strony, koszt znaczka ok 6 zł  http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ue005/mikolaj1.html   jedyny minus, że odpowiedź raczej dojdzie po świętach...a spersonalizowany filmik można samemu zmontować tutaj http://www.portablenorthpole.com/home dziś moje dzieci, zwłaszcza 6-latek, mimo że troche musialam tlumaczyć oglądały jak zaczarowane :)

Offline s.aga

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1780
  • Płeć: Kobieta
  • Życie jest piękne, gdy patrzysz na nie pięknie
  • data ślubu: 16.10.2004
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Grudnia 2013, 16:37 »
My na noc szykujemy mleczko, ciasteczko i w tym roku marchewke dla renifera na stoliczku. Rano zostaja okruszki i lekki bajzelek (mikolaj je zawsze w pospiechu). mina młodej bezcenna

Offline kasjopeya
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.08.2013
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Grudnia 2013, 15:50 »
Pamitka, ten list od Mikołaja i video to świetna sprawa! Ja zamówiłam na Mikołajki w tym roku mojej siostrzenicy.  Również była zachwycona.  Zamówiłam video w pakiecie razem z listem.  Super pamiątka na lata i naprawdę miła niespodzianka dla dziecka, która utwierdza je w przekonaniu, że Święty Mikołaj istnieje.  Można oczywiście taki list samemu wydrukować, czy też video takie zmontować, ale mi się nie chciało w to bawić, no i na tej stronce hxxp: www. listymikolaja. pl/ wszystko jest tak ładnie wykonane. . .  ;)

Offline kasjopeya
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.08.2013
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Grudnia 2013, 15:53 »
Oczywiście o tą stronkę mi chodziło: LIST OD MIKOŁAJA ;).

Offline kasjopeya
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.08.2013
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Grudnia 2013, 15:55 »
Przepraszam, że kolejny post jeden pod drugi, ale coś adres stronki nie chce się wkleić, wpiszcie po prostu www kropka listymikolaja kropka pl :)

Offline esembra

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2015
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Listopada 2014, 15:59 »
Fajny pomysł, ale po co płacić? Lepiej przygotować taki filmik czy list samemu, to w końcu nie jest trudne :)

Offline Pamitka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopada 2014, 19:08 »
No list może i nie jest trudny, ale prawdę mówiąc wideo od Mikołaja bym sama nie przygotowała.  W tym roku też generowałam na listymikolaja. pl i filmik jest inny niż w tamtym roku.  Oprócz zdjęcia dziecka, domu w którym mieszka dodali opcję osoby, której na dziecku zależy i wskazówki od elfów dla dziecka.  :) No i sama bym nie umiała zrobić takich efektów itp.  a poza tym kto byłby z małą jakbym (ja?) była Mikołajem? :)

Offline Megumi
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
Odp: List od Mikołaja?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maja 2016, 09:48 »
Myślę, że to dobry pomysł, dziecko może przez to dłużej zachować wiarę w św. Mikołaja.