Autor Wątek: Aparaty fotograficzne!  (Przeczytany 32415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Aparaty fotograficzne!
« dnia: 23 Października 2006, 11:00 »
W związku z tym, że to forum praktycznie nie funkcjonowałoby bez fotek, bo wszystkie lubimy bardzo je oglądać - mam pytanko - jakie aparaty macie w domu, jakie chciałybyście mieć, jakie są wg Was godne polecenia?
Ja w obecnej chwili mam kilkuletni już (a co za tym idzie sfatygowany no i "niewszystkomający") aparacik cyfrowy Fuji Finepix o rozdzielczości 3.1mln pikseli i 3-krotnym zoomie. Lubię go, ale jako, że mamy w domu kocurka, to najchętniej nie wypuszczałabym aparatu z rąk i chciałabym mu robić ładne fotki. A do tego przydałoby się jednak coś lepszego.
Powoli rozglądam się za kupnem cyfrówki - może już za miesiąc uda mi się coś nabyć. Ale chciałabym zasięgnąć Waszych opinii w tym temacie.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Października 2006, 13:13 »
Beth fajnie ze załozyłas ten wątek bo mi sie tz przyda, poniewaz niedlugo
( mam nadzieje ze do świąt) uda mi sie zakupic jakis aparacik.
Zastanawiam sie nad Kodakiem ale chciałabym sama wiedziec jakie Wy macie i jakie oferujecie?



Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Października 2006, 14:27 »
My zastanawiamy się nad lustrzanka cyfrową Nikon D50. Jak Wasze opinie na ten temat?
Podobno nie warto inwestowac w D70 bo wielkiej różnicy nie ma. Aha jesteśmy amatorami zupełnymi :)



Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Października 2006, 17:05 »
A u nas siedzą dwa fotoaparaty

kompakt (przeszedł na moje użytkowanie) OLYMPUS C-765 UZ

lustrzanka ('inwestycja' - tak ją zwiemy - męża) Canon 350D z osprzętem firm Canon (lampa błyskowa) i Sigma (teleobiektyw).
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Października 2006, 17:12 »
Ja mam aparat OLYMPUS FE - 5500, ale niestety jest popsuty. Gwarancję zgubiłam, a z tego co wiem nikt nie naprawia aparatów cyfrowych. Musiałabym wysłać aparat do serwisu Olympusa, ale boję się że za naprawę zapłacę równowartość nowego aparatu.
Może ktoś zna kogoś kto naprawia aparaty cyfrowe?

Offline Olaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Października 2006, 17:30 »
Ja mam Minoltę Dimage Z2, 4 mln pixeli i 10x zoom optyczny... ALe czaję się na Fuji S5600? Jakoś tak. Dobry aparat, ładniutkie zdjęcia - przyzwoita cena.
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Października 2006, 18:27 »
ja mam Canona IXUSA 500 - kompakt, 3krotny zoom optyczny - swietny na narty, zagle itp:
tu probki zdjec:






drugi aparat to Panasonic Lumix FZ20 hybryda - duzy zoom 12x optyczny i mechaniczny stabilizator obrazu czyli żyroskop - bardzo fajny sprzet - fotki:







a trzeci to lustrzanka cyfrowa NIKON d80





to sa przykladowe fotki :)
wiem, ze wybor aparatu to trudna sprawa, jednak uwazam, ze najwazniejsza jest odpowiedz na pytanie do czego nam ten sprzet bedzie potrzebny i czy chcemy - w przypadku lustrzanki - go rozbudowywac.
Dodam jeszcze, ze nawet "zwykła" cyfrowka potrzbuje karty pamięci i dodatkowego akumulatorka.
Polecam też czytnik kart pamieci - bardzo ułatwia zrzucanie zdjęć.
No i torba lub etui sie przyda :)
Filtr się przyda lub makrokonwerter.
Trzymam kciuki za dobry wybor.
Dla mnie ważna jest jasność obiektywu, duży zoom optyczny i stabilizacja - to jeśli chodzi o cyfrowki.

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Października 2006, 18:30 »
Ja całym serduchem polecam nasz ślubny prezencik, kompakcik, ale na prawdę robi bardzo fajne foty!! jest abrdzo łatwy w obsłudze i ma sporo ciekawych funkcji :)

Mowa tu o Canonie A540 Power Shot
6.0 Mega-pixeli, 4,0 zoom optyczny.

Więcej na jego temat pewnie można poczytać na internecie więc nie będę się tutaj rozpisywała.... wiem jedno- to najlepsza cyfróweczka jaką miałam do tej pory w łapkach :) Gorąco polecam... w mojej relacji są zdjecia z podróży poślubnej które robiłam tym aparatem, więc można zobaczyć jak fotencje wychodzą.

Swego czasu bawiłam się lustrzaneczką- Nikonkiem F60.... no ale cyfrówki wyparły ten sprzęcik. Poki co kurzy się w szafie :(

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Października 2006, 18:53 »
Agniesz_ka, super fotaski...szczególnie ta makro...

a to próbka możliwości OLYMPUSA C-765 UZ















I Canona 350D












foty robiły wyżej wmienione aparaty..., mąż tylko migawkę wyzwalał.... :mrgreen:
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Października 2006, 21:10 »
O to mi chodziło Babeczki! :) Jesteście mega-ekspertkami, a zdjęcia wymiatają! Eh, chciałoby się tak uwieczniać wszystko wokół siebie..
Dzisiaj przez dwie godziny patrzyłam sobie w sieci na różne aparty. Nie ukrywam, że chciałabym zamknąć się w 1500zł, więc nikon odpada (chociaż podoba mi się cholernie). Chciałabym, aby aparat:
- nie był zbyt duży
- nie trzeba było go w nieskończoność ulepszać (a więc skłaniam się ku kompaktowym cyfrówkom)
- miał dobry stabilizator obrazu
- potrafił robić zdjęcia panoramiczne (niekoniecznie, ale chciałabym)
Podobają mi się canony ixusy - dobre 5 lat temu bawiłam się kilka miesięcy takim sprowadzanym ze Stanów i bardzo mnie urzekły zdjęcia nim robione.
Po co mi aparat? Żeby fotografować Bąbla :mrgreen: i Męża :) I nas razem :) Tak więc nic profesjonalnego, ale jednak zależy mi na dobrej jakości i możliwości zabawy.
Co byście poleciły moje Drogie Ekspertki takiej duszy jak ja? :)

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Października 2006, 21:16 »
Cytat: "Beth"
Po co mi aparat? Żeby fotografować Bąbla  i Męża  I nas razem


No to widze ze po to samo Nam aparat. :) No moze jeszcze przyrode bądź ciekawe zjawiska przyrodnicze. Ale Wasze zdjęcia są super :)

Cytat: "liliann"
chciałabym zamknąć się w 1500zł

No ja niestety nie bede miala takiej kwoty. Chcialabym sie zmiescic w 800zł. A Kodaka mozna juz kupic za 500zl.



Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Października 2006, 21:16 »

ten bym wybrala Beth  to PANASONIC Lumix DMC-FZ7 :)

ewelinka - nie bralabym kodaka - w zyciu  -moze taki canon ixus40 ?


mozna go kupic za 900 zl

albo ten Fuji FinePix S5600:

880 zl w sieci.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Października 2006, 21:22 »
Cytat: "Agniesz_ka"
ewelinka - nie bralabym kodaka - w zyciu -moze taki canon


Dlatego chcialabym wiedziec co Wy sądzicie i Dziekuje Agnieszko za rady :)



Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Października 2006, 21:25 »
nie ma za co - w sumie trudno radzic - moge ze spokojnym sumieniem pisac o aparatach ktorych uzywalam.
Wiem tez, ze dobrze isc do sklepu nie dla isiotow i przymierzyc sie do kilku modeli - obejrzec dokladnie i wtedy sie zdecydowac.
A kupic lepiej w sieci - bo taniej niz w tym niby nie idiotycznym sklepie ;)

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Października 2006, 21:28 »
Moja siotra dostala na osiemnastke Canon Power Shot A420, i wlasnie tez zakupiła w internecie bo korzystniejsze ceny.





Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Października 2006, 22:08 »
Troche sobie żeście nie porę wybrały na te pytania....bo jesteśmy w trakcie pakowania do podróży w nieznane.
Krzyś prasuje dzielnie...może jak znajdzie jeszcze po nocy trochę czasu to coś Wam napisze.
Już raz jednej Foremce radził co do wyboru aparatu na privie.

Jak wrócimy, to go poproszę i jeśli któraś z Was będzie miała jeszcze jakieś pytania to na pewno odpowie...

Ale widze, że jest inna rewelacyjnie zorientowana Foremka - Agniesz_ka



Martini - Liliann...  no normalnie tragedia, ze Twoj maz nie mogl byc fotoreporterem na wlasnym slubie!

Jakoś to chłopina przeżył...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline szajo

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1621
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.IV.07
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Października 2006, 22:44 »
Cytuj
ten bym wybrala Beth to PANASONIC Lumix DMC-FZ7


i ja takiego mam i w sumie polecam :)
hmm nie mam porownania z innymi aparatami bo w sumie przesiadlam sie z calkowicie manualnych Zenitow na tego aparacika...
Ma spore mozliwosci wlasnych ustawien... Czulosc wysoka... a z racji ze ze mnie astronomka  :mrgreen:  to pewnie mi sie przyda kiedys... naarazie statywu nie mam  :|
w sumie polecam  :mrgreen:


Offline szajo

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1621
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.IV.07
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Października 2006, 22:56 »






to fontencje z dnia wczorajszego  :mrgreen:
watpie czy moga sie nadawac na rekleme ;)
ale tam mi sie podobaja... troche siemozna na nich pobawic i beda przyzwoite  :mrgreen:

bylam na konikach jak widac ;) pierwszy raz jezdzialm w zyciu...
nie spodziewalam sie ze bede miec zakwasy  :lol:


Offline Olaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Października 2006, 23:03 »
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock: *cenzura* te zdjęcia...naucz mnie takie robić  :mrgreen:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Października 2006, 23:13 »
bosssskie :)

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Października 2006, 09:12 »
Cytat: "gosiaczekk"
Ja mam aparat OLYMPUS FE - 5500, ale niestety jest popsuty. Gwarancję zgubiłam, a z tego co wiem nikt nie naprawia aparatów cyfrowych. Musiałabym wysłać aparat do serwisu Olympusa, ale boję się że za naprawę zapłacę równowartość nowego aparatu.


a ja bym chciała troszkę podrążyc ten temat (mam nadzieję, że nie zaśmiecam tego wątku)
mam Power Shot S60 cannona i coś się w nim zapsuło  :roll:

chciałam szukać jakiegoś serwisu ale po poście Gosi troche zwątpiłam  czy warto

Cytuj
Może ktoś zna kogoś kto naprawia aparaty cyfrowe

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Października 2006, 09:16 »
Myślę, że za parę groszy nie da się kupić dobrego aparatu. My za nasz daliśmy prawie 2 tys. a szału nie ma - to nasz aparat szpiegowski :mrgreen: . Chciałam malutki, żebym bez problemu mogła go zabrać do torebki. Parametry to już konik mojego kuzyna-on fotografuje od ponad 20 lat.

Co do naprawy, no cóż. Ja skontaktowałabym się przez neta.  :roll:


Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Października 2006, 09:28 »
Dziewczynki a co powiecie na Nikona D50 za 2000 zł? Opłaca się? Warto?



Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Października 2006, 10:00 »
Ja mam juz od paru lat Sony DSC-P41 4,1 mp i jestem bardzo zadowolona .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Października 2006, 12:41 »
Cytat: "liliann"
Już raz jednej Foremce radził co do wyboru aparatu na privie.

A mnie radził, mnie... i właśnie stwierdziłam, że wkleję tu fragmenty naszych wiadomości, a na pewno się komuś przydadzą.

Najpierw informacja, jakie potrzeby powinien zaspokoić nasz przyszły aparat:
"(...) potrzebujemy aparat, którym będzie można zrobić dobre zdjęcia "terenowe", nocne, duży zoom interesuje nas jak najbardziej, chcemy nie tylko pstrykać zdjęcia atomatem, ale również robić dobre zdjęcia manualem. (...) Co do Panasonica, to podobno szumi... Nam jest ciężko zdecydowć, bo nie znamy się na aparatach na tyle, żeby samemu coś stwierdzić, dlatego zgłaszamy się do, jakby nie było, specjalisty."

O to odpowiedź Mrówczego Krzysia:
"(...) Zakładamy że Wasz aparat powinien:
- mieć duży zoom (10x lub większy)
- dobrze radzić sobie z szumami a co za tym idzie robić dobre zdjęcia nocne
- mieć możliwość robienia zdjęć na ustawieniach ręcznych
- kosztować 1000-1300zł.
(...) Poniższe modele trafiły do mojej "analizy":
- Canon S2 IS/S3 IS
- Fuji Fine Pix S5600/S6500
- Olympus SP-500UZ/SP-510UZ
- Panasonic Lumix FZ5/FZ7
- Sony DSC H2/H5
Przy każdym producencie podaję dwa modele: najnowszy i trochę starszy a co za tym idzie tańszy. Nie wszystkie niestety mieszczą się w podanym przedziale cenowym, szczególnie te nowsze modele. Ale prawdą jest też, że przy powyższych wymaganiach ceny wahają się od 1300 do 1600zł.
Pytaliście o Panasonica Lumixa. Generalnie jest to dobry aparat, ale tak jak wspomnieliście, jego największą wadą są szumy. Wiele osób na to narzeka w tym modelu. A uważam że jest to w tej chwili jedna z wazniejszych cech decydujących o zakupie aparatu.
Zawsze można próbować usunąć szumy przy użyciu programów komputerowych, ale raz że jest to czasochłonne, a dwa, efekty nie zawsze są zadawalające. Dlatego z powyższych modeli Lumixy skreślamy jako pierwsze.
Canon S2 IS/S3 IS - generalnie Canony są wysoko cenione i nie bez powodu. Zwykle polecam Canony z serii PowerShot za bardzo dobrą jakość zdjęć. O modelach S2/S3 słyszałem sporo pozytywnych opinii. Te Canony nie mają może tak dużych matryc (S2 - 5.3Mpix, S3 - 6Mpix), ale rozmiar matrycy nie jest aż tak istotny jeśli nie robi się odbitek formatu plakatów. To co jest fajne w tych modelach, to stabilizacja obrazu i obrotowy wyświetlacz.

Olympusy też są chwalone, choć w porówaniu z pozostałymi modelami brakuje im pewnych cech które obecnie wydają się być standardem, np. stabilizacja obrazu. Sam mam jeszcze Olympusa C-765UZ, który jest jednym z poprzedników powyższych modeli 500/510UZ i nie jestem do końca zadowolony, dlatego tego aparatu też Wam nie polecę.

Co do aparatów Fuji FinePix, to mam najmniejszą wiedzę i doświadczenie. Napewno mają dość duże zakresy czułości, a w tym nowszym modelu jest stabilizacja obrazu polagająca na podnoszeniu czułości ISO, co jest trochę dziwnym rozwiązaniem.

Dosyć ciekawie prezentują się też aparaty Sony DSC H2/H5. I myślę że między Canonem S2 IS/S3 IS a własnie Sony DSC H2/H5 dokonał bym wyboru."

Uff, jest co poczytać :) Nam Krzyś pomógł baaardzo. Wybraliśmy Sony H5. Teraz zbieramy fundusze.

Polecam poczytać fora fotograficzne. Wypowiadają się tam najczęściej użytkownicy, a nie tylko sprzedawcy aparatów. Należy jednak zwracać uwagę, czy dana opinia o aparacie jest od kogoś, kto ma go od 10 minut, czy od kogoś, komu dany aparat trochę posłużył.

PS. Mam nadzieję Krzysiu, że mogłam zamieścić tu Twoje wypowiedzi. Jeśli nie, to zwrócę się do Moderatorów, a zrobią, co konieczne.

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Października 2006, 13:21 »
Fajny temacik :)
My jesteśmy posiadaczami Sony DSC H5 i jestem z niego MEGA zadowolony  :mrgreen: .
Nie będe jednak ukrywał że był to niejako kompromis pomiedzy prawdziwą lustrzanką cyfrową (Eos 350D - moje niespełnione marzenie :) ) a ceną ;) .
Do tego statyw i juz można sie bawić w ciekawe zdjęcia. Baaardzo to lubię.


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Października 2006, 13:26 »
Cytat: "szajo"
ten bym wybrala Beth to PANASONIC Lumix DMC-FZ7


Mnie się ten Panasonic szalenie podoba, już o nim poczytytałam sporo w sieci, a dzisiaj nawet trzymałam go w rękach. Faktycznie ma świetny stabilizator obrazu, a do tego  możliwość wykonywania zdjęć panoramicznych. I kosztuje dość przystępnie - w internecie można go kupić za 1250zł (w sklepach ok. 1500zł). Tylko, że teraz mi Lilianowy Mąż zagwozdkę zapodał - o co chodzi z tymi szumami w panasonicach? Agnieszko - co to znaczy?
A czy Canony S2 sa gorsze niż Canony Ixusy?
Bo myślę, że ostatecznie dokonam wyboru między Panasonicem a Canonem.

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Października 2006, 14:11 »
Cytat: "Beth"
o co chodzi z tymi szumami w panasonicach? Agnieszko - co to znaczy?

To może ja odpowiem. Szumy wychodzą na zdjęciach przy dużym powiększeniu (zoomie). Ma się takie wrażenie, jakby zdjęcie było lekko brudne.
Wersja z wikipedii:
"Szumami nazywamy pojawiające się na zdjęciu plamki na obszarach jednolitego koloru. Są one efektem bądź to ustawienia w aparacie zbyt dużej czułości ISO, bądź zbyt małego lub niedokładnie wykonanego fotosensora w aparacie, którym zdjęcie wykonano."
Dla przykładu zdjęcie z szumami:

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Października 2006, 14:35 »
Kasiu - dziękuję, tak myślałam, że to o to chodzi, ale jestem w sumie nieobeznana w takich określeniach, więc wolałam się upewnić. Czyli szumy te wychodzą w Panasonicu tylko przy większych powiększeniach?
Zdjęcie z szumami fajne tak btw ;)

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Aparaty fotograficzne!
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Października 2006, 14:44 »
Tak, przy większych, ale jeśli kupujesz aparat z dużym zoomem, to przecież po to, żeby go używać...? :)