e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 92324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27.06.2009
a nie mozna granicy działki zaznaczyć odręcznie jakimś kolorem? problemy robią...

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
Działka jest duża i nie ma jej na papierze :)

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
a to zmienia postać rzeczy  ;)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 09.06.2012
Ja jutro skladam o warunki, przyłączenia mam, mapkę dzisiaj wzięłam od dziewczyn  i zaczyna się powoli :D

A czy któraś z Was ogrzewa dom prądem? Albo ma fotowoltaike?

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
My mamy pompę ciepła powietrzna ale się jeszcze nie wypowiadam bo dopiero zaczynamy grzać

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
U mnie kończą tynkowanie. Mąż zaczął już ocieplac dom styropianem. Powoli zaczyna wszystko wyglądać. Niedługo wchodzą hydraulicy i po nich wylewki. Potem będzie można zamawiać drzwi na wymiar i bramę garażowa
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Online ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
My w następnym tygodniu powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą, wtedy też wchodzą z elewacjami, kończymy instalacje gazową i taras i powoli wchodzimy do środka :)

• Chuck Norris
My jeszcze elewacji nie mamy  ::)
Jedna firma nas wyrolowala a teraz czekamy na kolejną, kończą jakiś dom robić i wchodzą oby dalej było słonecznie bo my ocieplamy wełna a do wełny ciężko znaleźć fachowców no i pogoda musi być odpowiednia

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Justyna a dlaczego wełną a nie styropianem?
interesują mnie aspekty inne niż finansowe ;)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

• Chuck Norris
To decyzja męża z pomocą brata który jest naszym kierownikiem budowy   8)
Wiadomo wełna droższa i gorzej się ją kładzie,  ale nie jest sztuczna jak styropian.  Każdy z branży budowlanej nam mówi że jak mamy kasę lepiej wełnę.
Mieliśmy przypadek w rodzinie że po 15 latach styropian się normalnie skurczyl na elewacji.
Wełna przepuszcza parę,  styropian nie czyli mniejsze prawdopodobieństwo jakiegoś grzybka,  nic się nie skrapla   8) No i do naszego materiału z którego mamy dom zalecana jest wełna.
« Ostatnia zmiana: 13 września 2017, 14:19 wysłana przez Justys851 »

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości :)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
My tez mamy ocieplenie z welny. W Stanach jeszcze nie spotkalam sie zeby domy mieszkalne byly ocieplone styropianem. Moze tylko jakies wiezowce, albo sklepy wielkopowierzchniowe.

Chyba wlasnie przez ta lepsza przepuszczalnosc wilgoci.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Ciekawe nie słyszałam o.tym. dam temat mężowi. Styropian nie jest wieczny i właśnie po 15-20 latach może być do wymiany.

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Justyna a z czego budowaliście dom? Bo rozumiem, że nie ze zwykłych pustaków typu max?
Moje Szczęścia:
Dawid 2011
Agata 2015
Tomasz 2017

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Justyna macie energooszczędny dom?

• Chuck Norris
Justyna a z czego budowaliście dom? Bo rozumiem, że nie ze zwykłych pustaków typu max?

beton komórkowy solbet
chociaż sąsiad też z tego budował i dał styropian  8)

Pati tak, mamy pompę ciepła, okna były zakładane na tzw ciepły montaż, mamy rekuperacje
a no i likwidowaliśmy mostki termiczne ale to juz musiałabym męza zapytać, i salon mamy na południowy zachód i zarówno na południe jak i na zachód mamy wielkie balkonowe okna

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Justys super! Wszystko przemyślane i dobrane dobrze. :)
My też chcemy zrobić energooszczędny z rekuperacją ale ogrzewać fotowoltaika plus płaszcz wodny w kominku. Zamiast grzejników planujemy maty grzewcze które montujemy na suficie. Czekamy na warunki i chcemy uzyskać pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku żeby na wiosnę już ruszyć z budową.

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
a ja nie mogę zaczaić o co chodzi z tą rekuperacją... jedni polecają, inni odradzają...

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
a czemu odradzają?

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
ja tez planuje reku, a koleżanka mi ostatnio powiedziała, że to wymysł nowobogackich  ;D ;D ;D

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
a czemu odradzają?
głownie chyba ze względu na cenę... teraz już dokładnie nie pamiętam. Poczytałam trochę o tym i też bym chciała mieć rekuperację. co na to mąż?  :)

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
Justynka pytanie do Ciebie, jak zdecydowaliście się na rekuperację to kto wam zaprojektował tą instalację w domu? jakie koszty? poczytałam w weekend i z plusów jest stały dopływ świeżego powietrza, czystego, mniej kurzu, niema potrzeby otwierania okien; z minusów konieczność wymiany filtrów dość często 3-6 miesięcy, sprawdzanie przez firmę raz w roku, co wiąże się z kosztami i nie wiem jaka głośność... Myślę o tym bardzo ze względu na alergię córki na roztocza... Justyna dodasz coś jeszcze od siebie, co przemawia za rekuperacją czy wyczerpałam temat?  ;)

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
Dziewczyny z zachodniopomorskiego. W tym tygodniu odbieram projekt domu (w koncu...4 miesiace mi robili) Bede szukac firm, ktore wykonają mi SSO. Mozecie jakies polecic?

• Chuck Norris
Justynka pytanie do Ciebie, jak zdecydowaliście się na rekuperację to kto wam zaprojektował tą instalację w domu? jakie koszty? poczytałam w weekend i z plusów jest stały dopływ świeżego powietrza, czystego, mniej kurzu, niema potrzeby otwierania okien; z minusów konieczność wymiany filtrów dość często 3-6 miesięcy, sprawdzanie przez firmę raz w roku, co wiąże się z kosztami i nie wiem jaka głośność... Myślę o tym bardzo ze względu na alergię córki na roztocza... Justyna dodasz coś jeszcze od siebie, co przemawia za rekuperacją czy wyczerpałam temat?  ;)

Instalowałem ja firma ta która montowana pompę ciepła, mamy Samsunga ale co więcej to nie wiem musialabym zapytać męża ale widziałam go od poniedziałku w sumie może  20 minut.
Co do hałasu jest coś tam ale to taki szmer, ja mam jeszcze bardzo pusty dom więc to też inaczej gdy już jest wszystko

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
U nas zmiana planów :) kupujemy działkę budowlaną na Mazurach :) tak wiec budowa domu wstrzymana dopóty dopóki nie spłacimy tego kredytu :)

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
Justynka a koszty mniej więcej? ja czekam na wycenę....

Bożena czemu taka zmiana? na Mazury się przeprowadzicie?  ;)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Chuck Norris
nie, nie przeprowadzamy się (jeszcze)
ja pochodzę z mazur i zawsze jakos mi cieplo na sercu jak tam jestem :) bylismy w sierpniu na tydzien i się zakochalam. widoki, infrastruktura, natura, jeziora, łódki, rowery itp :) no i wymarzylam sobie domek na lato :) nie muszę już nigdzie indziej jezdzic :)

szukalam roznych dzialek i TA jest świetna :) lokalizacja dla nas idealna i cena jest bardzo atrakcyjna. tak więc dom może jeszcze poczekac ;) teraz dzialka jest priorytetem :)

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
Tez mam rekuperacje - u nas sie sprawdza zwlaaszcza ze nie wlatuje robbactwo ;) pytasz o koszt zalozenia ? Musialabym sprawdzic bo to bylo 3 lata temu. Mam tez grzanie wody pompa ciepla i wg meza ma to duzy wplyw na oszczednosc ale sama nie rozkminialam
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
Dziewczyny czy któraś słyszała może coś na temat bramy garażowych firmy Gros? ?
Musze wybrać między nią a Wisniowskim. Różnica w cenie 500 zł a podobno Gros jest na podzespołach niemieckich a Wisniowski na chińskich. Takie info dostałam od sprzedawcy u siebie
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

• Chuck Norris
Buraczku coś ok 13- 14 tys
I u mnie pompa grzeje wode
i nie mamy kanalizacji tylko oczyszczalnie biologiczna  8)