e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nauki przed..w Krakowie  (Przeczytany 34205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Nauki przed..w Krakowie
5 października 2006, 11:43
Chcialabym poznac opinie kogos kto "pobierał" nauk przedmałżeńskich w Kraku - u Dominkanów, albo u Dobrego Pasterza?? Gdzie lepiej, przyjemniej.... I moze poradzcie do ktorej poradni małżeńskiej najlepiej....?? :)
Z góry dziękuję :)

Offline nicole_lucy

• użytkownik
Nauki przed..w Krakowie
5 października 2006, 19:50
Kiedy zamierzacie zaczac nauki :?:  :?:
O Dominikanach czyalam same dobre opinie, natomiast o Dobrego Pasterza kompletnie nic nie slyszalam i nie wiem.
U Dobrego Pasterza nauki sa w niedziele co chyba najbardziej by nam pasowalo. Ale znowu nie mam pojecia jacy sa tam ksieza.
Z tym, ze z decyzja czekamy do momentu az moj M. zalatwi sprawe studiow. Bo nie wiadomo czy bedzie na dziennych czy zaoczych, a to dosc istotne.
Mam nadzieje, ze jak najszybciej bedziemy mogli pojsc na nauki.

A poradnia małżeńska - na Milana, czy jakos tak. Dziewczyny na forum sie o niej bardzo dobrze wypowiadaly. My raczej tam bedziemy uderzac.

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
5 października 2006, 20:38
Cytat: "nicole_lucy"
U Dobrego Pasterza nauki sa w niedziele co chyba najbardziej by nam pasowalo

własnei - u nas sytaucja wygląd apodbnie..czytałam, ze wystarczy sie poakzac w pierwsza niedziele miesaca, na pierwszych zajeciach o 16...nie trzeba nic rezerwować :) i 4 niedziele i po krzyku..w Dominkanów sa zdjaje sie w pt wieczorem, chyba o 19... zobaczymy. My byc moze uderzymy juz w listopadzie :)

Myslelismy ejscz eo weekendowych - sb-niedz, zaliczasz całosc, ale w sumeit o wychdozi wiecje godzin..wiec raczje odpuścimy i sa płatne..bo licza jakies obiady, kawy itd... Zaliczasz Msze co rano..i chyba najbliższe są w Niepołomicach...

My chyab zdecydujemy sie na Dobrego - temrin dobry, a ksieza..no coz..jakos przebolejemy jak beda "nie fajni"... trzeba odseidzec swoej i juz:)

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
5 października 2006, 20:40
Cytat: "nicole_lucy"
A poradnia małżeńska

wiem, z ejest przy Mariackim i co najwazniejsze jest czynna w soboty popoludniu, co dla ludzi pracujacych jest dobra nowina :)!! Tylko ponoć kolejki tam sa spore, weic trzeb ajakso w maire wczensiej to ząłwtaic nie zostawiac na później :)
 Przy Dbrego..tez jest chyba w pon.. ja mam wrazneie ze to sa mneij wiecje ci sami ludzie, którzy maja dyzury w róznych miejscahc w różne dni...
Trzeba to załatiwc to trzeba i juz :)

Offline mea Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 16.06.2007
Nauki przed..w Krakowie
7 października 2006, 11:32
Nauki przedmałżeńskie u Dominikanów odbywaja się w piątki o 18.30. Byliśmy juz na dwóch spotkaniach i jesteśmy bardzo zadowoleni . Pierwsza godzinę prowadzi małżeństwo, a następną Dominikanin. Wszystko przebiega w miłej atmosferze. Jest bardzo zabawnie i napewno będę polecała spotkania właśnie tam. Płaci się 30,00 za 4 spotkania i 3 poradnie.
Pozdrawiam cieplutko   :jupi:

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
7 października 2006, 15:58
Cytat: "mea"
Płaci się 30,00 za 4 spotkania i 3 poradnie

Mea - czyli tam zlaiczasz 2 in 1?? Czy porostu po naukach, mozesz isc do proandi rpzy Domikanach??nie bardzo rozumei:) Ale z tego co psizes zbrzmi kusząco :) A czy trzeba sie zapisywac jakos, czy wystarczy w pt pierwszy meisaca sie pokazać?? I gdzie to dokąłdnei nalezy isc??

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
7 października 2006, 16:04
Mea dziekuję z apomoc, wiem już wsyztsko, znalzałam na stronie.
Dal zainteresowanych wklejam info :)

"Katechezy prowadzone w naszym klasztorze obejmują cztery spotkania (każde trwa ok. 2 godz.). Wykłady odbywają się w każdy piątek (w piątym tygodniu miesiąca nie ma spotkań) w kapitularzu o godzinie 18.30. Można zacząć od dowolnego tematu ale trzeba uczestniczyć we wszystkich katechezach. Oprócz wykładów narzeczeni biorą udział w trzech rozmowach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego, która działa także przy naszym klasztorze (koło furty, czynna w piątki w godz. 16.00 - 20.00, trzeba się wcześniej umówić na rozmowę)."

Offline 20Aga

• użytkownik
Nauki przed..w Krakowie
25 października 2006, 15:35
Jeszcze ja sie dołączam; jeśli chcecie naprawdę skorzystać z nauk a nie tylko je "odbębnić" to polecam Dominikanów. Słyszałam naprawdę dobre opinie.

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
25 października 2006, 16:23
No my uderzamy tam 17 listopda :)

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
6 listopada 2006, 11:27
Dla zainteresowanych - Nauki w kościele Dobrego Pasterza - początek w każda pierwsza niedziele miesiąca, koszt 60zł od pary - w tym 4 katechezy +3 poradnie :)

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 29.09.2007
Nauki przed..w Krakowie
12 marca 2007, 21:59
Hej Dziewczynki!

A orientuje się może ktoś z Was na temat nauk weekendowych, najlepiej bezpłatnych i fajnych w Krakowie? Nie wiem jak jest z poradnią, czy też można zrobić ją jakoś kompleksowo na raz?
Zależy mi na czasie bo bywam w Krakowie tylko na weekendy buuu:((

Offline kawaii2 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 30-08-2008
Nauki przed..w Krakowie
12 marca 2007, 22:19
my bedziemy chodzic do Dominikanow (jak i zawsze na msze w niedziele).
Ale dopiero w przyszlym roku, wiec nie wiem, jak bedzie z godzinami.
Jednak myślę, że będą super prowadzone, tak jak kazania.

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
13 marca 2007, 20:40
Cytat: "Kasiq"
najlepiej bezpłatnych

takich weekendowych nie ma..zawsze sa płatne - bo to trwa sporo czasu i musza podac obiad, kawe itd :)

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
Nauki przed..w Krakowie
14 marca 2007, 10:06
Cytat: "Vall"
takich weekendowych nie ma
oj to wielka szkoda. No nic a jakieklwiek weekendowe w Krakowie? Może ktoś uczęszczał i się podzieli informacją  :brewki:
Buźka dla Krakowianek :skacza:

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
14 marca 2007, 19:58
a jakieklwiek weekendowe w Krakowie? Może ktoś uczęszczał i się podzieli informacją

moja sis uczęszczała na takie ... w Niepołomicach... zwkle sa poza Krk... w sumie zadowlona byla, ae..mowi, z enormlane w sumie daja mniej godzin niz te weekendowe.. ale dla kogos kto nie ma czasu to napenwo niezłe rozwiązanie :)

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
14 marca 2007, 20:00
"Katechezy Dwudniowe w Krakowie
Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych odbywają się w  następujących ośrodkach:

1. Kraków, parafia św. Jana Kantego, Os. Widok (Bronowice Nowe) ul. Jabłonkowska 18. Termin: pierwszy i trzeci weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie, poniedziałek - piątek w godzinach od 9:00 do 13: 00, wtorek i czwartek od 15:30 do 18:00, tel. 0/*/12/628-81-49 lub 0/*/12/628-81-50.

2. Kraków, parafia Miłosierdzia Bożego, Prokocim Nowy, ul. Kurczaba 5. Termin: drugi weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie (j.w.).

3. Kraków, parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Prądnik Czerwony, ul. Dobrego Pasterza 4. Termin ustalany w miarę potrzeb. Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie (j.w.).

4. Kraków, Bazylika OO. Paulinów "Na Skałce", ul. Skałeczna 15. Terminy: 20-21.I.2007, 24-25.II.2007, 24-25.III.2007, 29-30.IV.2007, 19-20.V.2007, 9-10.VI.2007. Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie, tel.: 012/61-90-926 lub 012/61-90-900

Ilość miejsc ograniczona, osoby nie zgłoszone wcześniej, nie będą przyjęte"

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
14 marca 2007, 20:01
"Katechezy Dwudniowe poza Krakowem
Dwudniowe Katechezy dla Narzeczonych odbywają się w następujących ośrodkach:

Kojszówka, Dom parafialny przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, 34-231 Juszczyn, Kojszówka 217 Termin: drugi weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie pod nr 0660-983-467 lub telefon do parafii: 0/*/33/877-35-11. Nie ma możliwości noclegu.

Ludźmierz - Sanktuarium NMP, Dom Pielgrzyma przy parafii, 34-471 Ludźmierz, ul. Tetmajera 67 b. Termin: trzeci weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie lub osobiście w kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-12:00, tel. 0/*/18/26-55-527. Istnieje możliwość noclegu.

Maniowy, Dom Rekolekcyjne przy kościele, 34-436 Maniowy, ul. Jana Pawła II nr 1. Termin: drugi weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie, tel.: 0/*/18/275-09-13. Istnieje możliwość noclegu.

Niepołomice, Dom św. Karola przy par. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, 32-005 Niepołomice, ul. Piękna 2. Termin: pierwszy weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie (jw.).

Radocza 315 k. Wadowic, Dom Rekolekcyjny Stow. Rodzin Katolickich "Wspólnota Poranka", (droga Wadowice - Zator, przed kościołem w Radoczy skręcić w prawo do góry, około 1 km, po lewej stronie drogi duży piętrowy dom z cegły, przystanek PKS "Radocza - Derkowizna". Termin: czwarty weekend miesiąca. Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie w poniedziałki w godzinach od 9:00 do 10:00 oraz od 19:00 do 20:00, tel. 0/*/33/873-22-63 w.71, w środy w godzinach od 20:00 do 21:00 tel. 0/*/33/873-22-63 w.14.

Siepraw, Plebania, 32-447 Siepraw 1017. Termin: czwarty weekend miesiąca (z wyjątkiem października i grudnia). Zgłoszenia udziału dokonujemy telefonicznie w kancelarii parafii Siepraw, czwarki: 8:00-9:00 i 16:00-18:00, tel. 0/*/12/274-60-97. Nie ma możliwości noclegu.

Wieliczka, Dom Katecheteczny przy par. św. Klemensa, 32-020 Wieliczka, ul. Zamkowa 7. Termin: drugi weekend miesiąca (z wyjątkiem sierpnia). Zgłoszenia udziału w Dwudniowych Katechezach dokonujemy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie (jw.). Nie ma możliwości noclegu.
Ilość miejsc ograniczona, osoby nie zgłoszone wcześniej, nie będą przyjęte."

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
Nauki przed..w Krakowie
15 marca 2007, 16:21
Ojojoj to się Vall naprodukowałaś. Dziękuję serdecznie. Nie wiem jak ja Ci się odwdzięczę. :blagam: tak :przytul:? tak :pijaki:? tak :piwo_2:?  czy tak :i_love_you:

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
Nauki przed..w Krakowie
15 marca 2007, 23:18
to się Vall naprodukowałaś

nie tak bardzo - kopiuj -wklej  :skacza:

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
Nauki przed..w Krakowie
16 marca 2007, 11:58
Mimo to dziękuję, bo ja już nie mam siły tego szukac. Za dużo czasu przed kompem siedzę i tak. Buziak :*

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 4sierpień2007
Nauki przed..w Krakowie
24 marca 2007, 16:45
polecam nauki u oo. Dominikanów w Krakowie :!: wczoraj byliśmy na ostatnim spotkaniu i nawet troche żałowałam, że było ostatnie :( napewno będziemy je oboje dobrze wspominać :!:

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Nauki przed..w Krakowie
12 maja 2007, 11:40
my skończyliśmy tydzień temu nauki u Franciszkanów. Było po prostu super. Braciszek super gość, starszy, ale mówi do rzeczy i ciekawie, nawet o najtrudniejszych problemach. Niektóre tematy prowadzą małżeństwa, wielo i kilku letnie.
Opłata za 4 spotkania wynosi 25 zł od osoby i nigdzie więcej nie trzeba płacić. W trakcie trwania kursu otrzymuje się książeczki pomocniki :) Atmosfera przyjazna.
A sala, w której odbywają się zajęcia też jest super, cały sufit wymalowany jest malutkimi aniołkami :)

Spotkania odbywają się przez 4 kolejne piątki o 19.00 lub 4 kolejne niedziele o 9.00
"dobrze, iż rodzicielstwo to jest coś nieznanego tak do końca, bo gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017

Offline KiP Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 13.X.2007
Nauki przed..w Krakowie
13 maja 2007, 22:27
witam :)
my chodzilismy do Dobrego Pasterza, termin w niedziele o 16 był najbardziej optymalny i blisko ... było naprawdę sympatycznie, troche sporo osób, ale pozatym ok.

Mam wrazenie że archidiecezja krakowska jest dosyc dobrze zorganizowana wszystko jest jasne, podrukowane materiały i sporo informacji, zatrudnia tez ona osoby wykładajace (tak mi sie wydaje ) więc poziom i "sympatyczność" powinny byc wszędzie takie same, więc w wyborze raczej kierujcie sie waszą wygodą :)

• maniak
Nauki przed..w Krakowie
13 maja 2007, 23:31
KiP nie bardzo sie mogę z Tobą zgodzić.
Poszliśmy na nauki do parafii w Bieńczycach i byliśmy nie miło zaskoczeni. Pierwsze wrażenie- okropne. Siostra dokonująca zapisu Młodych Par niesympatyczna. O wszystkim mówiła, jakby było oczywiste i tylko głupek o tym nie wie. W dodatku cena- 50 zł od osoby.
Ogólnie bardzo niemiło wspominam 5 minutowe spotkanie z siostrą i ja bym nie ryzykowała, co do dalszej części kursu :(
Czasami warto popytać i wybrać najlepiej polecane, żeby nie chodzić potem na takie nauki, bo trzeba, tylko bo się chce, a potem na końcu żałować, że to już koniec :)
"dobrze, iż rodzicielstwo to jest coś nieznanego tak do końca, bo gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
Nauki przed..w Krakowie
14 maja 2007, 14:25
Lara_Croft, a te 50 zł. to było za nauki weekendowe czy te, co są cztery spotkania co tydzień :?:

• maniak
Nauki przed..w Krakowie
14 maja 2007, 19:20
te co są przez 4 tygodnie

Marcel - 8.01.2017

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
Nauki przed..w Krakowie
15 maja 2007, 09:27
Lara_Croft, my płaciliśmy 30zł. od osoby :!:
Bo wiem, ze za te weekendowe to sie czasem nawet i 100zł. od osoby płaci

• maniak
Nauki przed..w Krakowie
15 maja 2007, 16:45
no tak, te weekendowe są droższe.
Ale 50 zł za te czterotygodniowe?

U Franciszkanów jest 25zł od osoby :)

Marcel - 8.01.2017

Offline _kasiek_ Kobieta

• uzależniony
Odp: Nauki przed..w Krakowie
22 maja 2007, 12:32
weekendowe są dużo drożdże - moja koleżanka płaciła chyba nawet 120zł./os.

Offline Agnieszka82 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 28.06.2008
Odp: Nauki przed..w Krakowie
4 grudnia 2007, 23:35
Odnawiam temat  ;)
Bylismy na naukach weekendowych na oś.  Widok.  Krótkie podsumowanie:
Koszt: 140 zł, po 70/os
Czas: Sb.  8. 30-19. 00, Ndz.  9. 00-15. 00
Są to nauki i tzw.  "godziny czówania dla nowożeńców" tj.  msze bo podobno w niektórych parafiach trzeba też to mieć  :-\ Czyli 2 w 1
Ksiądz super, naprawdę ( za wyj.  kiedy wrzucił antykoncepcję, sterylizację i aborcję do jednego worka),
Małżeństwo. . .  no cóż. . . włos się na głowie jeży od ich pseudo naukowych teorii- np.  "kobieta nie potrafii stworzyć logicznych ciągów myslowych" a "mężczyzna na ośrodek uczuć polączony słabszym zwojem z ośrodkiem mowy w mózgu", nawet kiedy mieli rację to taką do faktów dorabiali teorie, że szkoda mówić, liczyłam na cos mądrzejszego. . . o NMPR bardzo mało.  ::)
Jedzonko: w sb kawa/herbata +2 drożdżówki i obiad, ndz, kawa/herbata+2 drożdżówki- obiadek dobry, jak u babci  ;D
Jeszcze została nam przychodnia 8) ???