Autor Wątek: puszysta w ciazy?  (Przeczytany 2710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« dnia: 29 Września 2006, 22:26 »
Czy ktoras z Was, a moze Waszych znajomych byla dosc sporo przy kosci i zdecydowala sie na ciaze? Nie wiem, czy uda mi sie schudnac (wytrwale sie odchudzam,ale waga nie leci piorunem w dol, bo mam Hashimoto),a bardzo chcielibysmy zaraz po slubie starac sie o maluszka. Boje sie, ze to bedzie decyzja ponad moje sily...  :?

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Września 2006, 22:32 »
A po co masz się odchudzać przed zajsciem w ciaze ?
Zazwyczaj przy odchudzaniu , człwoiek nie dostarcza organizmowi dostatecznej ilosći witamin , minerałów , białka , tłussczy itd.
A szykujac sie nam ciaże trzeba byc zdrowym i silnym .
Piszesz , ze słabo ci idzie zbijanie wagi , wiec te 3 mieisace to jest za mało aby się odchudzac .
Jeżeli ktos chce w trzy miesiace zbic wage to musi sie prawie głodzic i duzo cwiczyc , a ty nie mozesz bo chcesz miec bejbika :D
Tak wiec waga chyba nie gra roli w zajsciu , no chyba , ze lekarz inaczej uważa !
Jak masz wątpliwosci to poprostu zapytaj sie swojego lekarza .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września 2006, 22:38 »
ela, wage zbijam juz od 3 miesiecy - nie odchudzam sie radykalnie, wybralam diete Montignaka - to po prostu zdrowy tryb odzywiania, poki co polecialy 4 kg. Trzeba ich jeszcze conajmniej 10.  Tyje, bo rozszalala sie tarczyca ;( ale mam nadzieje, ze jakos sobie poradze. Wydaje mi sie, ze puszystej w ciazy musi byc ciezko i moze miec jakies komplikacje. Sama nie wiem  :(

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Września 2006, 22:47 »
Cytat: "anik"
puszystej w ciazy musi byc ciezko

czy puszysta czy chuda to i tak ciezko .
Odchudzasz sie juz od 3 miesiecy ...
Ja tez sie kiedys odchudzałam , jakies 3 lata temu . Do gudnia tamtego roku dbałam cały czas o linie ,aby czasem waga mi nie wróciła znowu .
Do grudnia , ponieważ planowałam zajsc w ciązę ...i co było dalej ? Wiadomo ! Waga wróciła ! I to jeszcze przed zajsciem , poniewaz zaczełam znowu wszystko jesc i przestałąm cwiczyc .

Teraz wiem ze po porodzie czekam mnie ta sama robota, czyli dieta i ćwiczenia !
Chce ci poprostu przekazać ze czasami mysle sobie "po co sie odchudzałam jak i tak przytyłam w ciazy ?"I to nie przytyłam tyle ile powinnam tylko dwa razy więcej !


Cytat: "anik"
Sama nie wiem

Ja tez nie wiem , ale sie domyslam ze nei ma sensu .
Jezeli naprawde masz wątpliwosci to podpytaj lekarza .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Września 2006, 22:51 »
ela, bede musiala, bo troche jestem tym przerazona. Widuje babki w ciazy, ale nigdy nie widzialam puszystej w ciazy. Czyzby zaszyly sie w domach?? Bo przeciez takie tez musza byc!!!!

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Września 2006, 22:58 »
martini, w tym rzecz, ze ja nie jem duzo! Nie ciagnie mnie do podjadania. badania tarczycy mialam w maju, aktulanie przyjmuje tyroksyne 75, nastepne badania przewidziane w maju 2007.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Września 2006, 23:20 »
Cytat: "anik"
bo mam Hashimoto


hehe. gdzie ja to słyszałam  :roll: cos ostatnio dość "popularna" zrobiła sie ta choroba


Cytat: "anik"
ale nigdy nie widzialam puszystej w ciazy.


a ja widziałam... i wiesz co.. własciwie nie było po niej widac, ze jest w ciązy.. myslałam, ze poprostu jest taka puszysta (patrząc na twarz).. a ona była poprostu w ciąży w 7mym m-cu..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Września 2006, 12:15 »
martini, dzieki za dobre rady - pojde do lekarza i poprosze o badania :) Jestem z NRW, dosc daleko od Ciebie :(

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Września 2006, 12:15 »
monia, to mnie pocieszylas Kochana  :)

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Września 2006, 12:23 »
ja te z mam hashimoto!!!! i tez cos niecos wiem o odchudzaniu jem juz jeden posilek w ciagu dnia i rzeczywiscie szybko nie chudne1 ta chroba niesety tajk ma!A tez przyjmuje leki eltroxin 50!
A ja mam koleżanke która krótko mówiac była b otyła a nie puszysta! Nie widz ja jakies pól roku spotykam i pytam co słychac a ona mi na to a co nie widac? Ja mówie a co ma byc widac!A ona no w ciązy jestem 5 miesiac! W ogóle po niej znac nie było bo przy tak znacznej otyłosci tego po prost nie było widac1 A urodziuła slicznego i zdrowego chłopczyka! a w ciazy mówiła ze przyttyła tylko 6 kg!
Zaraz po porodzie schudła ai to duzooo a teraz znbowu przytyła!

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Września 2006, 12:37 »
no własnie tylko chodzi o to ,ze mi dochodzą jeszcze problemy zoładkowe i zjedzenie pizzy czy czergos grillowanego konczy sie bólem żoładkla!a ja zwyczajnie tez nie mam czasu jesc 5 posiłkow dziennie! Ten mój jeden jest i tak mały!
A anik po co sie odchudzac prxzed ciąża, a tym bardziej nie wolno w ciąży!Jedz zdrowo i mniej po prostu!A w ciązy równiez odżywaj sie racjonalnie! myslę,że to rzeczywiscie nie ma wiekszego sensu!

Offline elunia99
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Września 2006, 13:13 »
Czuję się wywołana do odpowiedzi! Anik, nie ma się co przejmować. Kiedy zachodziłam w ciążę ważyłam 96 kg, przez pierwsze tygodnie schudłam jakieś 5-6 kg i wszyscy mówili, że to widać. Brzuch zaczął mi wychodzić pod koniec 6 m-ca, a w pracy dziewczyny się zastanawiły, czy ja czasem nie bujam z tą ciążą, musiałam im zdjęcia usg pokazywać ;) Maxymalna waga wyniosła 102 kg, a po urodzeniu dzidziusia wróciła do stanu pierwotnego. I to tyle. pod tym względem nic się w moim życiu nie zmieniło. Jeśli chcesz mieć dzidziusia, to się po prostu zdecyduj! Acha, dodam, że dzidziuś urodził się z wagą 3950 g i świetnie się rozwija, poród był zupełnie do zniesienia, siłami natury oczywiście. Mam nadzieję, że Cię pocieszyłam? Pozdrawiam!

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Września 2006, 14:18 »
elunia99, jak najbardziej pocieszylas!!!! Ja to normalnie o niczym innym nie mysle, tylko o bejbiku  :P Dzieki Eluniu!!!   :uscisk:

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Września 2006, 14:23 »
Aniutek83 - ta dieta to w sumie nie dieta- nie katuje sie, jem to, co lubie (wykluczam pieczywo, wypieki, slodycze, cukier, buraczki, kukurydze i ziemniaki) z reszta nie ma problemu. Wcinam solidne 3 posilki dziennie i jest OK- dobrze sie z tym czuje. Jesli beda wieksze efekty, to super  :waga: , zalamywac sie, nie zalamuje  :)
Podobnie jak Martini , odradzam Ci spozywania jednego posilku dziennie, nie tedy droga.
Pozdrawiam!!

Martini dzieki za cieple slowa   :uscisk:

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Września 2006, 16:21 »
Cytat: "anik"
nie katuje sie, jem to, co lubie

takie diety sa jak najbardziej rozsadne , poniewaz przy okazji nie meczysz organizmu , nie głodzisz się i nie bedzie efektu jojo
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Września 2006, 19:22 »
To ja na pocieszenie napiszę, że moja bratowa jest kobitką puszystą. W tej chwili waży jakieś 110 kg. Dwa lata temu zaszła w ciążę, wykryto u niej cukrzycę i musiała ograniczyć spożycie węglowodanów. Zrezygnowała z pieczywa, makaronów i ziemniaków. Schudła 20 kg. Wyglądała pięknie, chociaż wcale nie jak ciężarna. Urodziła pięknego i zdrowego synka.



Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #16 dnia: 1 Października 2006, 16:26 »
martulka, dzieki!  :)

Czyli nie jestem na przegranej pozycji!! Jednak dalej walcze z moimi kg  :waga:

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #17 dnia: 1 Października 2006, 19:53 »
no coś Ty nie mozesz tak mówić o tej przegranej pozycji, niby czemu, ciesz sie życiem i korzystaj z niego w pełni a to znaczy że posiadanie dziecka jest jak najbardziej na miejscu.
Tylko pamiętaj, że musisz być pod stałą opieką lekarską i uważać na to co jesz :)
Pozdrawiam i powodzenia :wink:
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #18 dnia: 4 Października 2006, 09:32 »
Anik zrób potrzebne badania i skonsultuj się z lekarzem - myślę, że nie powinno być problemu, a moja ciocia choć też jest okrąglutka, to urodziła córkę zdrową i śliczną, a po porodzie nawet sporo schudła.

Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Października 2006, 14:26 »
Tajusia, Anielka, dzieki. Poki co - chudne :) Mam juz 6kg za soba :) Zawsze cos. jak poleca kolejne, bedzie super. Do lekarza wybieram sie za 2 tyg., bo teraz @, a potem wyjezdzam na tydzien. Jak wroce, to polece wszystkiego sie dowiedziec.
  :uscisk:

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #20 dnia: 4 Października 2006, 16:35 »



Offline anik

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
puszysta w ciazy?
« Odpowiedź #21 dnia: 5 Października 2006, 08:18 »
martulka,   :Daje_kwiatka:  Moge powiedziec, ze ja juz stosuje taka diete - jest nia montignak :)

Pozdrawiam! Milego dnia!!