Autor Wątek: GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???  (Przeczytany 1423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« dnia: 20 Września 2006, 17:52 »
Witajcie drodzy forumowicze. Wiadomo ile kosztuje przygotowanie uroczystości weselnej - zdecydowanie za dużo :wink:  A gdyby tak goście weselni częściowo Wam pomogli?
Powiecie że to niemożliwe - a jednak nie do końca to prawda. Otóż nie tak dawno byłem na weselu na którym była spora część gości z południa Polski ,konkretnie z Kotliny Kłodzkiej i to Oni podsunęli mi ten pomysł:
Młodzi podpisują z zespołem umowę np. na kwotę 2000zł (za oprawę muzyczną na weselu) -sporo kasy prawda?
Na południu Polski jest taki zwyczaj że wszyscy goście zaproszeni na wesele są w zaproszeniach informowani o tym że całe weselisko należy traktować jak KONCERT ŻYCZEŃ. Można to zorganizować np. dołączając dowcipny wierszyk do zaproszenia informujący o takim zwyczaju.
Stawia się naczynie,skarbonkę lub inne naczynie w widocznym miejscu przed orkiestrą i każdy z gości podchodzi , zamawia taniec ale najpierw musi coś do tego naczynia wrzucić:mogą być bony,korony marki dolarki lub inna waluta a najlepiej żeby szeleściło a nie brzęczało :D  - i tak przez cały czas trwania wesela.

Po zakończeniu imprezy Młodzi liczą ile kasiory jest w skarbonce. Jeśli jest to np kwota 1000zł a umowa opiewała na kwotę 2000zł to dopłacają orkiestrze tylko brakującą kwotę, a jeżeli orkiestra zbieże kwotę równą lub większą od tej która widnieje w umowie Młodzi mają problem z głowy bo nie płacą ani grosza. :D

Co jest bardzo ważne!!! Otóż bez względu na to czy ktoś z weselników zapłaci czy nie to orkiestra i tak robi swoje czyli nie ma oczekiwania na to, czy ktoś zapłaci czy też nie i tak mają grać  

Słuchajcie - rachunek jest prosty: załóżmy że wesele liczy  100 osób każdy z gości wrzuci no  skromnie po 5 zł polskich = 500zł

Jak myślicie, czy ten sposób sponsoringu przyjmie się i w naszym regionie? Proszę oddawajcie swoje głosy w ankiecie i oczekuję Waszych opinni na ten temat.

Za każdy oddany głos i każdą opinię z góry serdecznie dziękuję :luzak:

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2006, 18:05 »
no ja tam nie wiem gdzie na płudniu Polski jest taki zwycaj, ja jestem z samego ołudnia bo ze Śląska i u nas niczego takiego nie ma, mam rodzione w Dolnośląskim( bo tam jest własnie Kotlina Kłodzka- takze z tym południem to tak nie całkiem ) i tam tez niczego takiego nie znają! Chyba ,ze to tylko w oklokicach Kłodzka tak jest i tyle! Jak dla mnie przynajmniej to naciaganie ludzi na kase dodatkowa, ja ogólnie jestem ANTY na takie zabawy jak np. taniec za kase albo zbieranie na wózek! ale to tylko moje skromne zdanie- dają mi prezenty czy pieniążki na prezent, jak dla mnie nie ma potrzeby,zeby jeszcze dawali inne pieniążki!A koncert życzeń być może ale normalny nie za pieniążki! Ale jak mówie to tylko moje zdanie!

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2006, 18:09 »
Cytuj
ja ogólnie jestem ANTY na takie zabawy jak np. taniec za kase albo zbieranie na wózek! ale to tylko moje skromne zdanie- dają mi prezenty czy pieniążki na prezent, jak dla mnie nie ma potrzeby,zeby jeszcze dawali inne pieniążki!A koncert życzeń być może ale normalny nie za pieniążki! Ale jak mówie to tylko moje zdanie!


szanuję Twoje zdanie i liczę -  jeden głos na NIE :cry: dlatego właśnie zapodałem ten temat na forum żeby się zorientować w temacie dzięki za odzew oczekuję dalszych opinii

Pozdrowionka :D

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Września 2006, 18:23 »
Ja tez pierwszy raz o tym słysze  :shock: .  
O zbieraniu na wózek słyszałam i chyab na każdym weseleu na którym byłam , ten zwyczaj praktykowano, nawet 10 lat temu jak byłam na weselu w Warszwie.

Jeśli chodzi o "zbieranie na orkiestre" to nie sądze żeby taki zwyczaj zawitał wkrótce u nas w regionie, jak nie w kraju, akoro Aniutek sie tez w pozostałych regionach z tym nie spotkała.

Ja bym sie wsytdziła robić taką zbiórkę :roll: , wiec mój głos w tej sprawie też jest na NIE
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Września 2006, 19:05 »
Nie martw się ja też po raz pierwszy o takim zwyczaju słyszałem dlatego też pojawił się mój post

Cytat: "klaudia"
a bym sie wsytdziła robić taką zbiórkę  , wiec mój głos w tej sprawie też jest na NIE


rozumiem w takim razie 2:0


pozdrowionka :D

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Września 2006, 20:10 »
zdecydowanie nie; jakoś tak dziwnie.....


ale zbieranie na wózek traktuję jako tradycję weselną i jak dla mnie jest ok,

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Września 2006, 20:18 »
Cytat: "Anusia-szczecin"
zdecydowanie nie; jakoś tak dziwnie.....


wiem że nowości budza niepokój ale może warto spróbować

Cytuj
ale zbieranie na wózek traktuję jako tradycję weselną i jak dla mnie jest ok,


tradycje buduje się przez lata i może czas zacząć :wink:

dzięki za opinię  w każdym razie mamy 3:0

pozdrowionka :D

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Września 2006, 20:23 »
Misiek, załóż ankietę a nie będziesz liczył głosy...
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Września 2006, 20:42 »
juz dodałam ankiete

więc wg mnie

moze być koncert życzen przez godzine czy 2... moze być coś w rodzaju piosenki sponsorowanej z zyczeniami dla kogostam...

nie spotkałam się z czystym sponsoringiem na weselu ale.. byłam na weselach gdzie np. do 4 czy 5 była opłacona orkiestra przez młodych a potem płacili goście jak jeszcze chcieli wywijac nózkami..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Września 2006, 07:49 »
a ja się z czymś takim spotkałam..za Krakowem na weselach..tam jest to normalne i nikt się nie dziwił, że tak jest..oprócz mnie :)


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Września 2006, 07:53 »
Pierwsze słyszę o takim "sponsorowaniu"... według mnie taki pomysł odpada, jakoś źle czułabym się naciągając gości...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Września 2006, 08:20 »
Cytat: "oosta"
a ja się z czymś takim spotkałam..za Krakowem na weselach..tam jest to normalne i nikt się nie dziwił, że tak jest..oprócz mnie


a więc jednak taki zwyczaj istnieje :wink:
Cytat: "Aniutek83"
no ja tam nie wiem gdzie na płudniu Polski jest taki zwycaj, ja jestem z samego ołudnia bo ze Śląska i u nas niczego takiego nie ma, mam rodzione w Dolnośląskim( bo tam jest własnie Kotlina Kłodzka- takze z tym południem to tak nie całkiem ) i tam tez niczego takiego nie znają! Chyba ,ze to tylko w oklokicach Kłodzka tak jest i tyle!


znają ten zwyczaj nie tylko w okolicach Kłodzka :idea:

dzięki wszystkim za opinie i proszę o jeszcze :)

pozdrowionka :D

Offline irishania

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 636
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Września 2006, 10:22 »
A ja jestem za!!!
Jak najbardziej, ja bylam na weselu gdzie orkiestra byla prezentem slubnym paru gosci.
Poza tym mozna w zaproszeniu dolaczyc adnotacje ze zamiast kwiatow prosze wrzucic cos do skrzynki na orkiestre, oczywiscie adnotacje ze smakiem i wyczuciem.Mysle ze duzo zalezy tez od gosci jakich zapraszamy jak rodzina jest innowacyjna i otwarta na nowosci to z pewnoscia nie bedzie problemu.Ja wolalabym wrzucic 30 zl do pudelka orkiestry zamiast na wiazanke na ktora Mlodzi nawet i tak nie spojrza. A pomysl koncertu zyczen tez jest bardzo fajny
Irishowe odliczanie GośćZapraszam
[/url]

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Września 2006, 11:37 »
Cytat: "irishania"
Jak najbardziej, ja bylam na weselu gdzie orkiestra byla prezentem slubnym paru gosci.
Poza tym mozna w zaproszeniu dolaczyc adnotacje ze zamiast kwiatow prosze wrzucic cos do skrzynki na orkiestre, oczywiscie adnotacje ze smakiem i wyczuciem


też jestem takiego zdania tym bardziej że kwiatki na pewno dużo więcej kosztują niż przysłowiowa złotówka dla orkiestry

Cytat: "irishania"
Ja wolalabym wrzucic 30 zl do pudelka orkiestry zamiast na wiazanke na ktora Mlodzi nawet i tak nie spojrza.


nic dodać nic ująć :wink:


dzięki za opinie i pozdrawiam :D

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Września 2006, 11:49 »
Cytat: "Aniutek83"
no ja tam nie wiem gdzie na płudniu Polski jest taki zwycaj,



Cytat: "Aniutek83"
Jak dla mnie przynajmniej to naciaganie ludzi na kase dodatkowa, ja ogólnie jestem ANTY na takie zabawy jak np. taniec za kase albo zbieranie na wózek!


Zgadzam się z Aniutkiem! Przyznam , że nigdy o czymś takim nie słyszałam i że jestem w szoku po tym co przeczytałam! :shock:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Września 2006, 12:36 »
powiem szczerze że na razie wynik ankiety jest bardzo ciekawy prawie 50:50 głosów "za" i "przeciw", mam jednocześnie że więcej osób wypowie się na ten temat gorąco zapraszam do dyskusji i głosowania

pozdrowionka :D

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
GOŚCIE SPONSORAMI MUZYKI NA WESELU - nieprawdopodobne???
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Września 2006, 21:38 »
Drodzy Forumowicze - dziękuję Wam serdecznie za zainteresowanie tym tematem i oddane głosy oraz Wasze opinie , myślę że dalsze utrzymywanie tego tematu nie ma sensu :wink:  dlatego pozwolę sobie na zakończenie tego wątku . Cel jak dla mnie został osiągnięty i o to chodziło
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam  :D