Autor Wątek: Wypadające włosy...  (Przeczytany 22535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goni@
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2006
Wypadające włosy...
« dnia: 10 Września 2006, 11:36 »
Może macie jakieś sposoby,znacie jakieś specyfiki które pomogą mi...
Otóż bardzo dużo wypada mi włosów  :?  na grzebieniu jest ich zawsze kłąb,nie mówiąc o umywalce po myciu głowy...
Próbowałam płukanek w pokrzywie,szałwi,różnych odżywek i nic...
Jak tak dalej pójdzie to upsss..chyba tylko peruka mnie czeka  :twisted:
**********************************************************************
Czemu życie rani..czemu nie może być normalnie...

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Września 2006, 11:50 »
Mi jak wypadały włosy ,co było spowodowane odchyudzaniem to zaczełam łykać skrzyp polny z drozdzami oraz tabletki merz special-z których byłam bardzo zadowolona poniewaz były równiez na skóre i paznokcie .
Przyczyna wypadania włosów zazwyczaj jest brak witamin i minerałow w organizmie .
Warto zacząc jesc owoce i warzywka , pic duzo wody nioegazowanej , soków i myc włoski w szamponach wzmacniajacych.
Raz na jakiś czas warto zrobic maseczek na włsoki i wmasować ja w skóre .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Września 2006, 11:53 »
Aha jeszcze jedno.
Musisz tez zastanowic sie czemu ci wypadaja !
-stres przed slubem
-zmiana szamponu
-zmiana szczotki do włosów
-dieta
-masz dlugie wlosy i wydaje sie ze duzo ci ich wypadlo
-jakas choroba ...itd jest duuuuuuuuzo powodów

Pomysl kiedy zaczely ci wypadac wlosy i połącz to z jakimś wydarzeniem .
No i oczywiscie zapobiegnij lub zmien czynnik który moze powidowac wypadanie.

A jak naprawde uważasz ze wypadaja ci w zbyt duzej ilosc to idż do dermatologa .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Września 2006, 11:58 »
Cytat: "ela"
zaczełam łykać skrzyp polny z drozdzami


też używałam i polecam, naprawdę widać poprawę tak jak Ela napisała nawet na skórze i paznokciach
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline goni@
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Września 2006, 13:05 »
Serdeczne dzięki wypróbuję skrzyp polny  :D
Co do czynników to nie wiem ,jedyne co mi przychodzi na myśl to może zbyt częste farbowanie włosów  :?
Jeszcze raz dziekuje za rade...
pozdrawiam
**********************************************************************
Czemu życie rani..czemu nie może być normalnie...

Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Września 2006, 19:39 »
Można by zrobić takie specjalne badanie struktury włosa np w klinice dermatologicznej...czasami naprawdę można się wiele dowiedzieć - odnośnie tego co dolega włosom...choć to może śmiesznie brzmi...

 

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Września 2006, 09:37 »
Na początek proponuję sprawdzić, czy włosy wypadają (z cebulkami) czy też łamią się, pękają. Ja mam bardzo cienkie i delikatne (jak to blond) więc łatwo pękają, nawet tuż przy skórze-znaczę teren :wink: , wszedzie ich pełno, ale fryzjer twierdzi, że są zdrowe - nie używam szczotki, grzebień drewniany, żadnych metalowych spinek - wogóle najlepiej nie spinać. Szampon ziołowy - ja mam z rumianku i czegoś tam, odżywka Kloraine też ziołowa.


Offline goni@
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Września 2006, 11:35 »
Cytat: "Maja"
Na początek proponuję sprawdzić, czy włosy wypadają (z cebulkami) czy też łamią się, pękają.


U mnie z cebulkami...Nie spianam włosów,bo mam krótkie,a szampon zawsze używałam pokrzywowy...
ale co najdziwniejsze jak idę do fryzjera to w trakcie ścinania,mycia czy czesania nie wypadają tak jak w domu...
Czort wie co to mże być...
Chyba nie ominie mnie wizyta u deramtologa...  :?
**********************************************************************
Czemu życie rani..czemu nie może być normalnie...

Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Września 2006, 14:52 »
Mi też wypadają włosy, nawet fryzjerka zwróciła mi na to uwagę ale nie moge łykać skrzypu polnego z drożdzami :( Po nich cały dzien odbija mi się  :oops:  Moze moj organizm średnio toleruje drozdze? A fryzjerka powiedziała mi, ze najlepsze tabletki to Falvit,ale powiedziała, że trzeba uważać bo sie po nich tyje!!! Takze z nich tez zrezygnuje :(
Sproboje teraz tych Merz-Specjal, skoro mówicie, że są dobre naprawde :)
[/url]

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Września 2006, 11:41 »
Cytat: "cafe"
trzeba uważać bo sie po nich tyje!!!

jak sie nie zagryza ciasteczkiem to nie sądze...nie ma tam nic co powoduje tycie...

1 draż. zawiera: 5000 j.m. witaminy A, 500 j.m. cholekalcyferolu, 0,003 g tiaminy, 0,002 g ryboflawiny, 0,01 g pirydoksyny, 0,002 mg witaminy B12, 0,05 g kwasu askorbinowego, 0,02 g nikotynamidu, 0,001 g pantotenianu wapnia, 0,593 g węglanu wapnia, 0,1 g siarczanu żelaza II, 0,0048 g siarczanu magnezu, 0,00378 g siarczanu potasu, 0,0017 g siarczanu cynku, 0,0014 g siarczanu manganu
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Września 2006, 19:13 »
Hmmmm, kupiłam dzis w aptece tabletki o nazwie Vitapil - wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu, łamliwości i rozdwajaniu włosów. Kuracja na 2 m-ce kosztuje 34 zł. Sprawdze na sobie i zdam relacje :)
[/url]

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Września 2006, 20:40 »
Cytat: "cafe"
Vitapil

Bardzo zacny perparat...szkoda, że nie mogę go brać, boli mnie po nim żołądek. Tak się składa, że mam wrażliwy.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Września 2006, 08:17 »
Cytat: "ela"
merz special

na mnie niestety nie działało, a tez bradzo wypadaja mi włosy, choć mam zdrowe..cebulki słabe po prostu..zażywałam kiedyś Revalid, ale miałam siarczany oddech, co mi trochę przeszkadzało, chociaż tabletki mi pomagały..teraz silice łykam i na razie efektów nie widzę..


Offline AniaX
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Września 2006, 09:31 »
Ja łykałam Capivit żeby uzupelnic witaminki ale żadnych efektów specjalnych nie ma, włosy jak wypadały tak wypadają :(
Buziaczki  :)

Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Września 2006, 10:37 »
Oosta Powiem szczerze, że Silice brałam, na włosy nie pomógł :( ale paznokcie miałam idealne :) A ten preparat co kupiłam teraz jest własnie na zwmocnienie słabych cebulek, bo własnie mnie cebulki opuszczaja ;)
I jak Lilian stwierdziła
Cytuj
Bardzo zacny perparat
Mam nadzieje, ze pomorze :)
[/url]

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Września 2006, 10:54 »
Cytat: "AniaX"
Capivit

Nic dziwnego, że nie widzisz różnicy we włosach, bo capivit to vit. A i E. Dobre mogą być na skórę, ale na włosy czy paznokcie nie mają takiego wpływu jak: vitapil, merz specjal, silika, skrzyp polny, humavit itp.



Offline AniaX
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Września 2006, 11:01 »
Cytat: "Gosiaczek80"
Nic dziwnego, że nie widzisz różnicy we włosach, bo capivit to vit. A i E. Dobre mogą być na skórę, ale na włosy czy paznokcie nie mają takiego wpływu jak: vitapil, merz specjal, silika, skrzyp polny, humavit itp.


Być może ale silica podobno też nie rewelacja. Zostane pewnie przy Capivicie ale nie chcę dorzucac jeszcze czegoś dodatkowego, bo jakoś za bardzo to nie daje wiary tym wszytskim farmaceutykom.
Buziaczki  :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Września 2006, 11:53 »
W tym co pisze Gosiaczek80 jest dużo racji.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Września 2006, 13:12 »
a czy któraś może używała szamponów wzmacniających z Vichy z decros :?:  właśnie mi babka w aptece chwaliła..jedna buteleczka na kurację wystarcza..do tego poleciła łykać coś ze skrzypem polnym


Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Września 2006, 16:11 »
Ja dzis poszłąm do apteki i zakupiłam nafte, bede mieszac z zółtkiem, nakładac na włosy trzymać pol godzinki i zmywac :)  Mam nadzieje, ze też pomoże moim cebulkom włosowym :)

Oosta ja nie używałam, ale jak sprawdzisz na sobie to daj znac jak działa, czy skuteczny :)
[/url]

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Września 2006, 16:15 »
Gosiu ja uzywam nafty juz pól roku ponad ok 8 mies! mam już druga buteleczke! I jakos zadnych rewwelacji nie widze niestety!
Do tego  uzywam odzywki HENNA WAX ( tez nic specjaln nie widze)
Ach łykałam juz Silice i skrzypo vite i tez chyba nic z tego...
a do tego to chyba to wszystko nie za bardzo mi pomaga  przez moja chorobe tarczycy!

Offline Lilkuś

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1447
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Września 2006, 15:19 »
Cytat: "oosta"
łykać coś ze skrzypem polnym

 

skrzyp polny niby tak chwalony ale nie kazdemy pomaga - mi np nie :9 a sie tego diabelstwa nalykalam ... a wlosy jak wypadaly tak wypadaja ... stwierdzilam, ze farbowanie im nie pomaga (a to chyba wie kazdy) dlatego postanowilam zostac przy koloryzujacych szamponach... a wlosy dalej beda wypadac pewnie

capivit, silica przetestowane a efekty marne - rzadne ... POMOCY...

Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Września 2006, 18:49 »
Aniutek Ja dzis pierwszy raz ta nafte zastosowałam i spodziewam sie kurcze oszałamiających efektów !!!! A tak poważnie to i tak musze wyprobowac na sobie, jednym pomaga skrzyp a innym nie, tak samo chyba jest z nafta, zobacze po 2-3 m-cach, no chyba ze do tego czasu sie wkurze i pojde do dermatologa

Lilkus i Aniutek A sprobujcie moze Vitapil :) JA je łykam ....3 dzien  :mrgreen:  Efektów narazie nie widze ;) No ale trzeba probowac dalej, bo po Silice tez nic sie nie poprawiło
[/url]

Offline AniaX
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Września 2006, 13:14 »
Nafta u mnie też wypróbowana i efekty żadne niestety, chociaż fryzjer mówił żebym nakładała samą, nie mieszaną z niczym i tak robiłam. Co do Vichy to szampon testowała moja siostra ale ten przeciwłupiezowy i nie różni się niczym od tych zwykłych do kupienia w drogeriach. Poza tym znajomy wypróbował jeszcze kapsułki Vichy na porost włosów i też był rozczarowany  :(
Buziaczki  :)

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Września 2006, 08:37 »
kurcze a ja wiem czy jest sens to wszystklo kupowac skoro mi i tak to nic nie daje! No ale ma sie jakas nadzieje( chociaz nadzieja matką głupich jest)
Ja po niczym u siebie efektów nie widze- chyba jakas nietypowa jestem albo co!

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Września 2006, 09:09 »
Cytat: "Aniutek83"
Ja po niczym u siebie efektów nie widze- chyba jakas nietypowa jestem albo co

Ania, u Ciebie to na pewno przez tarczycę..niestety :( moja koleżanka z pracy miała to samo..w końcu przestały wypadać..


Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Września 2006, 09:47 »
Cytat: "Aniutek83"
a do tego to chyba to wszystko nie za bardzo mi pomaga przez moja chorobe tarczycy!

to już wiesz gddzie jest pies pogrzebany....hormonki szaleją i dlatego wypadają Ci włosy. Musisz leczyc tarczycę. wszystkie specyfiki na włosy leczą  - w twoim przypadku - tylko skutki, a nie przyczynę.  


Cytat: "Aniutek83"
Do tego uzywam odzywki HENNA WAX ( tez nic specjaln nie widze)

a ja po tej odżywce widzę różnicę. Zużyłam juz dwa opakowania i niedługo kupię trzecie. Po pasemkach (jasnych) strasznie niszczą mi się włosy, a ta odżywka mi bardzo pomogała. Moje włosy odzyskały puszystość, blask i jakby mniej wypadały.
Moja koleżanka stosowało tą odżywkę jak miała łupież i również ją sobie chwaliła.
Muślę, że ważne jest masowanie skóry głowy (co przy tej odżywce jest konieczne), bo poprawia to ukrwienie skóry i tym samym lepsze wchłanianie sie specyfików i lepsze odżywienie cebulek włosowych.



Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Września 2006, 09:58 »
Słuchajcie z tymi preparatami jest tak, że każdy preparat ma inny skład. Na odzywienie cebulki włosa ma wpływ wiele czynników: witaminy z gr. B, biotyna (czyli wit. H), pantenol, krzem, żelazo, hormony i co jeszcze to trudno mi sobie w tej chwili przypomnieć.....najlepiej niech się w tej sprawie Liliann wypowie....
Generalnie żadna z nas nie wie czego brakuje w jej organizmie.... i sięgając po dany preparat nie wieemy czy nam pomoże bo skąd mamy wiedzieć czy brakuje nam cynku, krzemu  czy po prostu witamin....a może żelaza ? To takie typowanie w ciemno.  

Moja koleżanka ze studiów przez bardzo długi czas ciągle stosowała preparaty na paznokcie i skórę. Raz taki, a następnym razem inny. I zauważyła efekty. tylko nie od razu.



Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Września 2006, 18:35 »
noo alez oczywiscie,że lecze tarczyce i to juz paare dobrych lat! własnie dzis podążyłam na badanie- znowu kłucie ahh!
No moze dlatego ze tej henny Wax uzyłam dopiero 1-sze opakowanie , moze po trzecim beda efekty ale mimo to bede próbowac nadal!I musze obcinac paznokcie na króciutko bo tez strasznie  sie roizdwajaja!
ahhh co ja bym dala za ładne włoski- nie łamiace i nie wypadajace!
A co mslicie o merz special?? ktoras to brała?

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Wypadające włosy...
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Września 2006, 18:44 »
Cytat: "Aniutek83"
A co mslicie o merz special?? ktoras to brała?

Ja biorę....na włosy nie narzekam, ale na skóre a i owszem.
Po ponad miesięcznej kuracji zauważyłam bardzo ładne pzanokcie, wzmocnione płytki - z tym, że nigdy wiekszych problemów też z nimi nie miałam.
Skóra ok, ale dodatkowo używam preparatów zewnętrznych.

Obawiam się, że przy chorej tarczycy żaden preparat spektakularnych efektów nie przyniesie.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos