e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Książki od urodzenia, albo i przed :)  (Przeczytany 1506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta082008 Kobieta

Mam pytanie odnośnie książeczek, co czytacie/czytałyscie swoim noworodkom i niemowlętom, a może maluchom w brzuszku?
Myślę nad zakupem kilku pozycji, np. wiersze Brzechwy, Tuwima, bo sa fajnie dźwięczne i powtarzalne. Myslę, że na poczatek będzie dobre. Jakie Wy macie propozycje?

Offline Izunia Kobieta

Gazety, książki które ja czytałam, byle w odpowiednim tonie. ;)
Jak już rozumiała coś więcej to bajki które miały dużo obrazków, w sumie nadal na nich bazujemy.
Najpierw ja czytam, a później ona opowiada mi bajkę jeszcze raz, obrazki pomagają zapamiętać co było po kolei.

Offline marta082008 Kobieta

Też się nad tym zastanawiałam, pewnie tez będę czytać od czasu do czasu coś swojego maluchowi :)
Ale wiem, że dzieci pomimo braku rozumienia lubią rymy i powtarzalność, dlatego myślałam o wierszykach. Zastanawiałam sie tez nad biblią w obrazkach, sprzedaja jeszcze cos takiego? Pamiętam z dzieciństwa, ale to juz dla starszaka :)

Offline sylwiq Kobieta

marta biblie takiedla maluchow to do wybotu do koloru. jedt tego baaardzo duzo. ja kupuje zazwyczaj do prezentow na chrzest ;))) sa takie w twardych okladkach i takie ktore kiefys moga byc puzzlami ...

Offline Mariolka Kobieta

Ja bardzo polecam wiersze Brzechwy, Tuwima, fredry...wszystko to, co sama kojarzę z dzieciństwa...
moje uwielbiają

Offline _patka_ Kobieta

Ja czytam Antosiowi wiersze Brzechwy, Tuwima właśnie, wg mnie są świetne, jeszcze Przygody koziołka matołka i Witaj Franklin. Puszczam mu na YT Franklina też :) ogląda i się cieszy ;D