e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: SKLEP Z UŻYWANĄ ODZIEŻĄ DLA NIEMOWLAKÓW I DZIECI-PYTANIE;)  (Przeczytany 8649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 21.08.2010
Witam drogie Mamy;)
Nie wiedziałam gdzie na forum mogę się o to zapytać a myślę, że w tym dziale będzie to najbardziej odpowiednie;)
Mianowicie chodzi mi o to aby zapytać się Was co myślicie o kupnie odzieży używanej dla waszych maluszków, noszę się z zamiarem otwarcia w Szczecinie sklepu z używana odzieżą ale tylko dla niemowlaków i dzieci.Chcę aby ciuszki były naprawdę dobrej jakości (zamawiałam juz u dostawców i widzę ze ciuszki są świetnej jakości)i za przystępną cenę czyli np,bluzeczki za 5 zł, spodenki za 6 zł, pajacyki za 7 zł itp-czyli 50 % taniej niż na przecenie w dużych sieciówkach;)Chciałabym także stworzyć w moim sklepie kącik zabaw dla maluszków aby mamy mogły sobie spokojnie porobić zakupy,a dzieciaczki w tym czasie moga bawić się przy stoliku bądź oglądać bajki na telewizorku.
Sama mam 13 miesięczną córę i widzę, że w Szczecinie pełno jest Second-handów ale żeby cos kupić z ciuszków dziecięcych-coś ładnego, czystego i bez dziurek-to ciężko...
Co Wy na to, myślicie że to dobry pomysł?Jakie ceny byłyby dla Was atrakcyjne?

pozdrawiam;)Monika Stankiewicz

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
Był w Szczecinie już taki lumpek tylko dla dzieci. Ponoć ludzie narzekali że tylko dziecięce i wprowadzili też normalnie damskie i męskie co mi się strasznie nie podobało i przestałam tam chodzić.

Ale sam pomysł jestvsuper i jeśli taki powstanie to napewno będę tam zaglądać :-)

No i ceny na wagę jak dla mnie są lepsze niż za sztukę.

Offline Elisa Day Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 12.09.2009
Ja bym chętnie korzystała z takiego sklepu. U nas jest taki tzn nie taki ale taki w którym są działu osobno dla dzieci,dla dorosłych dla puszystych z zabawkami z akcesoriami do domu itd...Strasznie się tam trzeba naszukać,ale wszystko na wieszakach wyselekcjonowane. Ceny jednak jak dla mnie wysokie no takie 12-14 zł za bluzeczkę czy spodnie...drogo jak na lumpek. Ceny które proponujesz są moim zdaniem bardzo OK, tym bardziej jeśli jest w czym wybierać.
Szkoda, że tak daleko otwierasz, bo byłabym klientką ;)

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
dla mnie też super pomysł  ;)
korzystałabym na pewno
zresztą korzystam ale ja z drugiego końca Polski  ;)

Offline Lovisa Kobieta

• maniak
Justynka Ty masz Bige w Będzinie...  ;D

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
przecież napisałam że korzystam  ;)

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
U nas koleżanka otworzyła właśnie taki lumpex tylko dla dzieci. Niestety nie miała obrotów i zamknęła. Osobiście wolałabym ciuszki na wagę i raczej połączony z ubraniami dla dorosłych. No cóż czy ja kupuje?nie kupuje bo nie mam u siebie :) fajnego lumpeksu . Ten kącik dla dzieci też fajne rozwiązanie choć ja dziecka do lumpexu bym nie brała.

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
Dziękuje za wszystkie opinie;)Może ktoś ma jeszcze swoje zdanie:)
Co do cen to myslałam na początku o wycenie na sztuki bo nie ukrywam, że w ten sposób można jednak więcej zarobić, ale jakby większość klientów wolała to zawsze można zmienić na wagę;)Ubranka chce mieć tylko czyste, bez dziur i plam wiec myślę ze warto takie kupować na sztuki;)
A hany81 skąd jesteś?

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
a i dodam jeszcze ze chciałabym równocześnie prowadzić sklep internetowy;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
Patrząc właśnie ze strony klienta to jest tak jak piszesz - napewno sprzedając na sztuki sprzedawca więcej zarobi, ale ja tego nie lubię bo czesto przesadzają z ceną i jest ona po prostu za wysoka a nie zwracają uwagi że coś jest np brudne czy z dziurą... Tak czy siak wolę na wagę, ale jeśli miałoby być faktycznie tak jak piszesz to napewno bym zaglądała :)

Jak otworzysz to daj znać :) A może będziesz sprzedawcę potrzebowała? :)

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
Szczerze, to raczej omijam takie miejsca - tam gdzie jest cena na sztuce podana, bo to znaczy, że rzeczy sa "posortowane" - marne szanse na perełki :) Ze strony kogos kto taki sklep prowadził, wiem, że jednak te lepsze sztuki ida pod ladę. nie ma co ukrywać...

Malutkiego dziecka bym nie zabrała, ale teraz takie to i owszem - rozmiary rozmiarom nie sa równe i tak jak w sklepie - wolę przymierzyć dziecku...ktos kiedyś powiedział, że sie brzydzi noszonego kupować, ale te ubrania są przecież chemicznie odkażane, czyszczone - a w sklepie z nowymi nikt nie wypierze czy zdezynfekuje czegoś co przymierzył ktos inny i odwiesił na wieszaku nie ?

Kącik dla dziecka - chyba by musiał byc na środku sklepu otoczony wieszakami/koszami z ubraniami aby mamy mogły spokojnie buszowac, mając dziecko na oku cały czas ???

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
Ja mieszkam około 75km od Szcz. Miasteczko niewielkie. Kilka lumpków jest ale wydaje mi się,że to jest sort sortów;). Na pewno nie ma w czym wybierać. Nie przypominam sobie abym coś kupiła...rzeczy wycenione ,drogie ale zupełnie nie warte swojej ceny. Nawet nie zachodzę bo nie ma po co...

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
Dziękuje za dodatkowe opnie;)Wszystkie są bardzo ważne dla mnie!Cały czas zastanawiam się nad opcją sprzedaży na wagę, bo wydaje mi się że to przyciągnęłoby bardziej klientów i tak jak napisała Adiana rzeczy wycenione to marne szanse na perełki;)O wycenianiu na sztuki myślałam bo wówczas ja kupuje droższy towar z gwarancja że jest już dobrze posortowany i nie ma tam raczej brudnych, z dziurkami ubranek,a wyceniać je nie za drogo aby własnie nie odstraszyć potencjalnych klientów;)

ricardo na razie to sama mam zamiar stać za ladą, ale w przyszłości kto wie...może przyda się pomoc;)

Jak znajdziecie 5 minutek to proszę jeszcze o wypełnienie ankiety dotyczącej mojego wątku;)Z góry bardzo dziękuje!!!;)

http://www.ankietydlaciebie.pl/ankiety/pokaz/c34310f6-dda4-f69c-a912-511bf3a599a1

• bywalec
Nika a czytałaś moją wiadomość na priv? :)

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
Na wagę na pewno będziesz miała więcej klientów. Tak jest zawsze. A i jeszcze akurat ja ;) nie lubie małych ciasnych sklepików. Lubie mieć przestrzeń żeby swobodnie sie poruszać, obejrzeć daną rzecz w "normalnym " świetle.

Online anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
A ja kupuje i na wagę i na wycenie, zalezy jak leży.

Bluzka za 5 zł, nawet na wycenie to nie jest dla mnie dużo, jeżeli jest w dobrym stanie.

. Ten kącik dla dzieci też fajne rozwiązanie choć ja dziecka do lumpexu bym nie brała.

A dlaczego? Cos tam czycha na dziecko?
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
Anusiaaa  ;D ;D ;D oczywiście ,że nie ;). Nie o to mi chodziło ;). Nie wyobrażam sobie zakupów w lumpeksie gdzie trzeba oglądać dokładnie rzeczy itd z kręcącą się i wszystko przymierzającą obok Zuzią  ;). Ona jest maniaczką ciuchów jak ja więc z wieszaków chyba przymierzyłaby wszystko a ja skupić się bym nie mogła. Ja lubie sobie na spokojnie zakupy robic, podumać nad dana rzeczą itd ...to tak mile spędzony wolny czas ...bez dzieciaczka ;)

Offline niuniaspadi Kobieta

• użytkownik
http://www.rozwinskrzydla.info/rodzice-radza/mala-komoda-dzieciecy-scond-hand-z-dusza
Właśnie kilka dni temu zobaczyłam info o tym miejscu, jeszcze nie byłam, bo nie mam kiedy, ale na pewno tam zajrzę i ocenię sobie co i jak. Mi własnie brakowało takiego secon handu tylko dla dzieci.

Offline Lovisa Kobieta

• maniak
ja jestem w kraju to u nas jest duuuuzy lumpex, wlasnie z miejscem zabawy dla dzieci, młoda zawsze sie tam bawi, czesto z innymi dziecmi... tylko ze lumpek jest tak wielki  ze ja tam spedzam i ze 3 godziny (czasem to jest malo) hehehe ;)

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
niniaspadi też niedawno sie dowiedziałam o tym sklepie-działą od niedawna i na zasadach komisu, ale musze sie na pewno tam przejśc i zobaczyć jak funkcjonują-na pewno nie bedziemy zbytnią konkurencją bo nasze sklepy będą bardzo oddalone od siebie;)

Lovisaa gdzie to jest taki wielki lumpek?W jakim mieście?

• bywalec
Nika ponawiam pytanie-czy dostałaś ode mnie priva?  ??? ???

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
A w jakiej dzielnicy masz zamiar otworzyć taki sklep?

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
Elisa Day przepraszam ale dopiero zauważyłam od Ciebie priva, zaraz Ci odpowiem;)

ricardo planuję działalność albo w dzielnicy Wilcza/Przyjaciół Żołnierza-w okolicy CH Wilcza, albo na Gumieńcach, czekam na decyzję o wynajem;)

• bywalec
Niko, nie dostałam nic na priva... :(

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
1500 rzeczy robie na raz i tak to sie kończy ze zapomniałam odpisac, jednak jak sie czegoś nie zrobi o razu-łatwo o tym zapomnieć;)juz wysłałam priva, pozdrawiam;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
Do wilczej miałabym za daleko... Ale jakby były gumieńce to fajnie :-)

Offline magdap Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 06.06.2009
Witam.
Trafiłam na wasze forum podczas przeglądania stron dotyczących sklepów z używaną odzieżą dla dzieci.  Piszę przede wszystkim do Ciebie Niko, ponieważ skradłaś moje myśli.  Mam dokładnie identyczny pomysł jak Ty i bardzo chciałabym go zrealizować.  Oczywiście zakres terytorialny zupełnie inny, ponieważ ja pochodzę z Małopolski.  Mam wiele pomysłów, które jednak chciałabym skonsultować z kimś kto może ma większą wiedzę w tej dziedzinie.  Jeżeli byłabyś zainteresowana wymianą poglądów na temat otwarcia tegoż to biznesu czekam na odpowiedź.

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
magdap odpisałam prywatną widomość;)

A oficjalnie chciałam się pochwalić, że ruszam z kopyta od ok.10 maja ze sprzedażą w sklepie stacjonarnym w CH Wilcza, teraz przede mną drobny remont lokalu, zamówienia towaru i zlecenie wykonania całego wyposażenia sklepu;)

Praca, praca i praca ale jestem bardzo szczęśliwa że w końcu zacznę realizować swoje plany związane z otwarciem własnego sklepu i po prawie 1,5 rocznym siedzeniu w domu z córą wpadnę znowu w wir pracy i samorealizacji... choć pewnie po tygodniu zatęsknię za długimi zabawami z małą;P

oj i jak tu dogodzić kobiecie ;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
No to super! Jak już otworzysz to daj nam znać, no i jakie ceny są.

A tam w Wilczej nie ma czasem jakiejśodzieży używanej?? Bo coś mi się kojarzy, że coś takiego tam jest. Albo było.

Offline Nika_19 Kobieta

• użytkownik
Dam na pewno znać;)Odzież używana jest tez pod wiaduktem na Wilczej, ale jest to odzież damska, męska i trochę dziecięcej-swoja drogą polecam-bardzo miła obsługa;)