Autor Wątek: jaka wódka na wesele???  (Przeczytany 274107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka wódka na wesele???
« dnia: 9 Stycznia 2005, 16:18 »
i dodam jeszcze ILE?????

jak narazie mamy na oku
1) luksusową "szambelan"
2) siwuchę - to pomysł moich kolegów.... mówili,ze rewelacja...

jak liczycie ilośc wódki na weselu na parę????

jaką wódkę proponujecie???
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Stycznia 2005, 16:36 »
my bralismy pod uwage SOBIESKA, dlatego ze w cenie (50gr drozej) byl sok hortexu, i BOLSa, mi jest w sumie obojetnie.
musimy sie za tym rozejrzec.

co do ilosci, planujemy 0,5l na pare (tyle zaplacimy z gory korkowego, ale w zapasie bedzie ok 20 butelek wiecej tak "na wszelik wypadek" a pozneij na poprawiny)
u nas bedzie tez piwo(60l), holenderscy goscie niby wodki nie pija, ale kto ich tam wie, moze wlasnie jak przyjada na polskie wesele bede chcieli ja pic, wiec musimy sie ubezpieczyc na kazda ewentualnosc. bedzie tez wino, ok 25-30 butelek (gosci bedzie ok 75-80, pol na pol polakow i holendrow prawdopodobnie)
02.07.2005

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Stycznia 2005, 17:15 »
wczoraj przeglądałem ofertę w "Oberży Chłopskiej", tam na parę też mają przydzielone 1/2 litra i wydaje mi się że jest to minimum. Niektórzy Panowie na pewno sami wypiją po połówce na głowę... a co do marki to ja bym widział Bolsa albo Smirnoffa...

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Stycznia 2005, 17:33 »
właśnie... bols... wiele osób mi odradza...

u mnie też bedzie piwko na weselu i dużo winka dziadziusia...

dziadek piotr zrobił  w tym roku ... e zeszłym roku...kilkadziesiat litrów wina specjalnie na nasze wesele :)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Stycznia 2005, 19:02 »
no ja po serii wielu ciężkich testów doszedłem do wniosku że najlepiej się czuję po Bolsie i Smirnoffie  :D

Offline malgosiadd
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Stycznia 2005, 22:36 »
a my kupujemy na imprezki domowe Finlandie, ale na wesele to chyba by wyszlo troszke drogo
znajomi mowili ze na ich weselu bedzie Absolwent..nie wiem, nie pilam

u nas na pewno będą wina białe i czerwone, mysle ze po 10 szt
koniecznie min 2 balantyny i min 2 Gordony (whisky i gin to dla niektorych znajomych podstawa imprezy)
o piwie dotychczas nie pomyslałam  :roll:  trzeba bedzie rozważyć te kwestie:)

na wesele przewidujemy zakup 0,5 litra wodki na parę

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Stycznia 2005, 22:45 »
Podobno liczy się ilość wódki tak, że dodaje się zawsze zapas 20% (zwłaszcza,jeśli przewidujemy poprawiny. Czyli jeśli setka ludzi, to butelek 120.

My nie mieliśmy luksusów z wódką, nie było bolsa ani smirnoffa, ani też rozrabiany spirytus (zbyt duże ryzyko).Niestety,duży koszt,a wódka,jak wódka.Każda wódka wypita w za dużych ilościach jest.... niewskazana  :D i szkodliwa. Dobre alkohole i dodam - niedrogie poleca sklep polmos.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Stycznia 2005, 22:53 »
własnie o polmosie szczecin myślałam... mam możliwość zakupu 140 butelek szambelana po 15,60zł...

u mnie sa takie zwyczaje że gośc na odchodne gorzałke dostaje ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #8 dnia: 9 Stycznia 2005, 23:27 »
no to ..  hyyp.. czuje sie.. hyyyp... zaproszony

Offline buleczka22
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Stycznia 2005, 13:49 »
My liczyliśmy 0,5 l na głowe (poprawiny też robimy z wódką) noi oczywiście z 10 butelek na zapas. Mój dom rodzinny jest w małej miejscowości gdzie wszyscy sie znają i mam tam dużo znajomych więc spodziewam się dużo bram.
bułeczka


Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia 2005, 14:15 »
My kupilismy Sobieskiego (do tego dostaliśmy soki) opłacało się wódka jest dobra a i soku się trochę nazbierało nie musieliśmy dokupowac na imprezę w domu, liczylismy po 0,5 l na głowę ale oprócz tego było piwo z beczki, różnego gatunku wina bo u nas towarzystwo mieszane i międzynarodowe a do tego nie wszyscy lubia wódkę więc "dla kazdego coś dobrego" :D
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Stycznia 2005, 14:19 »
Bardzo dobra jest tez Absolut Kurant-co prawda drozsza od Sbieskiego i Bolsa, ale jak ktos ma wiekszy budzet moze wziac ten typ uwage.

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Stycznia 2005, 14:30 »
My nie przewidujemy innego alkoholu, jak ktos nie lubi wódki to nie będzie pił i tyle  :wink: Ale oczywiście będzie też szampan na toast. Tylko nawet sie jeszcze nie zastanawialismy ile i jakiej wódki kupić.  :roll:

_MeGGi_
  • Gość
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Stycznia 2005, 13:14 »
my planujemy wesele na ok 70-80 osob i raczej kupimy 0,5 litra na osobe, ewentualnie poszukamy takiego miejsca gdzie jak zostanie nam duza nadwyzka aby sie dogadac i moc to zwrocic co nienapoczete zostanie :) jesli chodzi o rodzaj alko to moj malzon ostatnio rozsmakowal sie w bolsie,ale pewnie duzo jeszcze tej gorzalki sie rozleje zanim zdecydujemy sie na 100% na jakis rodzaj, no i bedzie jeszcze winko czerwone i biale,no i nie moze zabraknac martini bianco mniam mniam moje ulubione

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Stycznia 2005, 13:26 »
MoOja ciocia z wujkiem przygotowujac sie do organizacji wesela swojego syna urzadzali dla rodziny degustacje alkoholi :pijaki:  :wink:.
Byl to pretekst do spotkania, a przy okazji goscie smakowali alkohole,ktore wstepnie byly brane pod uwage na weselicho. Pozniej to nie wiem, glosowali czy co  :drapanie:
 :wink:

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Stycznia 2005, 14:51 »
Jeśli ktoś ma czas i umie, to polecam kupić spirytus i zrobić tzw. przepalankę; albo z tego co wiem można też kupić taką gotową!!! Ma jedną wielką zaletę (oprócz tego że jest dobra) można jej sporo wypić i mimo to obudzić się rano bez kaca!!! ;-)

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Stycznia 2005, 23:35 »
Cytat: "_MeGGi_"
my planujemy wesele na ok 70-80 osob i raczej kupimy 0,5 litra na osobe, ewentualnie poszukamy takiego miejsca gdzie jak zostanie nam duza nadwyzka aby sie dogadac i moc to zwrocic co nienapoczete zostanie :) jesli chodzi o rodzaj alko to moj malzon ostatnio rozsmakowal sie w bolsie,ale pewnie duzo jeszcze tej gorzalki sie rozleje zanim zdecydujemy sie na 100% na jakis rodzaj, no i bedzie jeszcze winko czerwone i biale,no i nie moze zabraknac martini bianco mniam mniam moje ulubione


No u nas została i powiem szczerze - że my nie oddaliśmy. Przydała się przy częstych spotkaniach z przyjaciółmi i rodzinką po weselu - na tzw. oglądanie kasety!!!  :D  :drinkuje:

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Stycznia 2005, 07:03 »
A czy nasi doswiadczeni malgoznkowie, moga powiedziec ile na ich weselu "poszlo" alkoholu.

Wiem, ze zaklada sie roznie, najczesciej 0.5l na pare lub czasem 1l na pare, w tak w rzeczywistoci ile alkoholu wypili wasi goscie??

To moze byc troche mylne bo to zalezy od gosci jakich mamy, ale pytam tak ogolne., dlatego bo spotkalam sie ostanio z opiniami, ze wcale az taka duzo wodki nie schodzi na przyjeciach weselnych.
02.07.2005

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Stycznia 2005, 08:08 »
U nas poszło baaardzo dużo ale oprócz wesele mieliśmy poprawiny i to prawie do północy.
Na 130 osób dorosłych  :pijaki:  poszło ok. 80 litrów+winko  :shock:
Ale zapewniam, że nie było niikogo, kto leżałby pod stołem  :D
My mieliśmy 120 l ale resztę zostawiliśmy, w końcu po ślubie imprezowaliśmy cały tydzień i jeszcze zostało do świąt
Niektórzy się śmiali, że kupiliśmy więcej żeby było na chrzciny  :dzidzia:


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Stycznia 2005, 08:18 »
Cytat: "Sylwia"
MoOja ciocia z wujkiem przygotowujac sie do organizacji wesela swojego syna urzadzali dla rodziny degustacje alkoholi :pijaki:  :wink:.
Byl to pretekst do spotkania, a przy okazji goscie smakowali alkohole,ktore wstepnie byly brane pod uwage na weselicho. Pozniej to nie wiem, glosowali czy co  :drapanie:
 :wink:


właśnie ja tak zrobiłam z kolegami... impra i testing wody ognistej... sttwierdzili,ze śmierdzi  :?  malizną  :?  znaczy się - za mało dostali..  :roll:


dalej się zastanawiamy nad alkoholem na wesele...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Stycznia 2005, 08:35 »
Monia - to koledzy nie wiedzieli co to jest degustacja :D
Mi wydaje się że 0,7l na pare w zupełności wystarczy, wiadomo że część pań tylko symbolicznie "zamoczy usta", w razie czego zawsze mozna dowieźć ;). No i u nas raczej nie będzie to Bols który mi nie odpowiada, coś się wymyśli :)


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Stycznia 2005, 10:37 »
Cytat: "monia"
Cytat: "Sylwia"
MoOja ciocia z wujkiem przygotowujac sie do organizacji wesela swojego syna urzadzali dla rodziny degustacje alkoholi :pijaki:  :wink:.
Byl to pretekst do spotkania, a przy okazji goscie smakowali alkohole,ktore wstepnie byly brane pod uwage na weselicho. Pozniej to nie wiem, glosowali czy co  :drapanie:
 :wink:


właśnie ja tak zrobiłam z kolegami... impra i testing wody ognistej... sttwierdzili,ze śmierdzi  :?  malizną  :?  znaczy się - za mało dostali..  :roll:


dalej się zastanawiamy nad alkoholem na wesele...


Koledzy chyba bardziej nastawili sie na impreze niz degustacje  :wink:

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Stycznia 2005, 10:44 »
Cytat: "aniac"
A czy nasi doswiadczeni malgoznkowie, moga powiedziec ile na ich weselu "poszlo" alkoholu.

Wiem, ze zaklada sie roznie, najczesciej 0.5l na pare lub czasem 1l na pare, w tak w rzeczywistoci ile alkoholu wypili wasi goscie??

To moze byc troche mylne bo to zalezy od gosci jakich mamy, ale pytam tak ogolne., dlatego bo spotkalam sie ostanio z opiniami, ze wcale az taka duzo wodki nie schodzi na przyjeciach weselnych.


Okazuje sie po raz kolejny,ze pamiec jest bardzo ulotna... :roll:  nie pamietam dokladnie ile poszlo alkoholu u nas.Wiem natomiast,ze poszlo duzo mniej,niz zakladalismy.
Nasi goscie byli w 90% przyjezdni, na drugi dzien ruszali w trasy powrotne,wiec nie bylo mowy o szalenstwach alkoholowych.
Poza tym w dniu naszego slubu bylo bardzo cieplo -lipiec (pogoda ma ogromny wplyw na spozycie alkoholu).

Jeszcze jedna sprawa - jezeli organizujeci wesele w restauracjach dobrze jest umowic sie z restauratorem na oddanie nie otwartych butelek i odliczenie ich od calosci kosztow restauracyjnych (pod warunkiem,ze nabywa sie alkohol w lokalu).

Offline Agnieszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3075
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2005
Gdzie kupić wódkę???
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Stycznia 2005, 19:23 »
Witam,
Jestem tutaj na tym forum pierwszy raz i wszystkich gorąco pozdrawiam...
Mam pytanie, gdzie najlepiej jest kupić wódkę?A może wiecie jakie ceny obowiązują dla nowożeńców?
Pozdrowionka, pa :)http://
[/quote]

http://www.TickerFactory.com/ezt/d/4;10000;115/st/20050920/e/our+wedding/dt/7/k/d169/event.png

Zobaczymy czy mój obrazek wyjdzie :)


Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama..

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Stycznia 2005, 21:03 »
Zobaczcie w Polmosie, bo tam dają upusty przy zakupie powyżej 100 butelek. Ale nie należy do tanich sklepów. Czasami ten sam alkohol kosztuje mniej w innych sklepach, np. w Lidlu lub w Netto.

My kupowaliśmy w Polmosie właśnie. :D

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Stycznia 2005, 09:25 »
majac karte rabatowa e-wesele dostajesz 7% znizki w hurtowni DAKO na ulCukrowej (w strone przeclawia przed torami kolejowymi w tych garazach), ale bylam tam i mimo znizki alkohol byl tanszy np w selgrosie.

jestesmy zli na siebie bo nie kupilismy wodki przed nowym rokiem, a teraz niestety ceny poszly w gore.
naszczescie musimy kupic ok 50-60 butelek wiec nie bedzie to taka wielka roznica.
02.07.2005

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Stycznia 2005, 08:32 »
Kurcze, czas i paliwo stracone na poszukiwania tańszego alkoholu wyrównają chyba oszczędność niestety, sam nie wiem czy jeździć i szukać czy w pierwszym tzw. "tanim" sklepie kupić.  :drapanie:


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Stycznia 2005, 08:36 »
mysle, ze jesli nie jest sie zdecydowanym na konkretna marke, tylko cena decyduje, mozna poczekac na promocje.

moja znajoma tak wlasnie zrobila, w biedronece byla duzo promocja bolsa i wtedy kupila!
02.07.2005

Offline mbak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Stycznia 2005, 07:37 »
Ludzie jestem tu pierwszy raz i rozpacz mnie ogarnia. Te wszystkie bolsy, smirnofy, absoluty, finlandie to są dobre tylko na pokaz. Polmos Białystok to tam gdzie robią żubruwkę, dębową, pałacową to jest to. Chociaż mój typ na wesele to Pan Tadeusz.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka wódka na wesele???
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Stycznia 2005, 07:54 »
Hmm rodzaj wódki to kwestia gustu (amaku) i każdy albo wybiera to co lubi albo to co jes tanie

Tego drugiego nie polecam bo lubi sie nie sprawdzać  :?

U mojej psiapsiółki na weselu była taka tania wódencja (teściowie się uparli, ze oni kupią alkohol  :( ) i niewiele tej wódki poszło - na weselu  :shock: bo nie dało się jej pić a poza tym było tak okropnie gorąco na sali, że wódka robiła się ciepła  :x , co sprytniejsi wrzucali sobie kostki lodu do kieliszków  :pijaki: