Autor Wątek: Nosidelko czy chusta?  (Przeczytany 30991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Nosidelko czy chusta?
« dnia: 21 Listopada 2012, 14:38 »
Czesc dziewczyny, powoli mysle o jakis zakupach dla dzidzi i stad moje pytanie. Co lepsze, chusta do noszenia, czy nosidelko? Jakie sa Wasze doswiadczenia?


Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Lutego 2013, 12:41 »
Mnóstwo dziewczyn zachwyca się chustami, a ja do nich nie należę. Koleżanka ma tkaną i bardzo sobie chwali. Ja miałam elastyczną i problemy, żeby się w nią sama zamotać. Tkana jest mniej rozciągliwa i ponoć trudniejsza do zawiązania i naciągnięcia ale chyba lepiej trzyma dziecko. W elastyku mój synek się jakoś przekręcał, no i materiał nie trzymał mu główki - pewnie była źle naciągnięta ale nie dałam rady sama lepiej. Myślę jednak, ze jest to kwestia wprawy i ćwiczeń.
Natomiast testowałam nosidło TULA i jestem zachwycona. Przy pierwszym dziecku nie miałam okazji go nabyć ale kilka razy użyłam pożyczonego. Teraz czekam juz na przesyłkę i będę nosić drugiego synka. Przewaga wg mnie jest taka, że dziecko zapina się w kilka sekund- dwa kliki na plecach. Jednak motanie chusty jest dłuższe i bardziej mozolne. A akurat to nosidło jest o tyle podobne do chusty, że nie ma żadnych twardych elementów, sam materiał ściśle przylegający do dziecka więc bardzo podobnie jak w chuście.
Myślę, że warto byłoby mieć szansę wypróbowania obu możliwości i indywidualnego doboru.
Znajomy teraz testuje chustę i ma taki problem, że jego córeczka nie chce być noszona na piersi tak, że przylega mu do klatki piersiowej. Może jej niewygodnie, a może za gorąco...nawet takie maleństwa miewają swoje upodobania  :P

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Lutego 2013, 13:01 »
dla malucha chusta jest bardziej fizjologiczna - nosidło tak naprawdę jest dla dzieci ciut starszych, przynajmniej półrocznych;

elastyk jest wygodny i poręczny, ale tylko na pierwsze tygodnie, potem dzieciak rośnie w masę, sprężynuje i kręgosłup matki czuje bluesa - ja elastyka pożegnałam dość szybko...

nie bez kozery uważa się, że doba chusta tkana jest najlepsza...bo jest...
ze swojej strony polecam z domieszką bambusa...mocna, wytrzymała i CIENKA, a to daje niebywały komfort w wiązaniu;
obecnie mam dwie bambusową (lennylamb) i czystą bawełnianą (hoppediz) --> bambus wygrywa bezapelacyjnie przynajmniej dla mnie;

jednakże ze względu na małą akceptację męża co do chust na najbliższą wiosnę planuję zakup nosidła TULA, jeśli będzie takowa potrzeba...



"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #3 dnia: 2 Lutego 2013, 13:22 »
To mnie teraz zmartwiłaś bo ma zamierzam małego nosić w TULI od wtorku...ze specjalną wkładką dla niemowląt niby od 3,5kg...bambusa też sobie koleżanka bardzo chwaliła...

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #4 dnia: 2 Lutego 2013, 13:29 »
niby jest ta wkładka faktycznie, szczerze mówiąc na oczy jej nie widziałam, więc trudno mi powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości...
chusta zapewnia kręgosłupowi takiego maluszka fizjologię, czy zapewnia go ta wkładka nie wiem...
poszukaj na nosidłowo-chustowych forach - są dziewczyny, które naprawdę mają wiedzę odnośnie "noszenia"

Bo to co czasem piszą sami producenci (nie wszyscy) woła o pomstę do nieba...

"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline nadzieja

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7022
  • Kocha się za nic. Nie istnieje powód do miłości...
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #5 dnia: 2 Lutego 2013, 14:34 »
lilka a nie chcialabys moze kiedys odsprzedac taka bambusowa?
zawsze jestem przerazona takim jej motaniem ale moze warto bedzie sprobowac...
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=48945.new

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #6 dnia: 2 Lutego 2013, 14:42 »
Nadzieja mam zamiar odsprzedawać, ale jak już to "pierwsza pod nóż" pójdzie ta hoppediz
dwa razy nomen omen użyta
bo po bambusie nic już nie jest takie same  ;D ;D

bambus też sprzedam, ale do niej to mam taki sentyment, że kurde będę na nią patrzeć... nie używać...ale patrzeć na te paseczki kochane

a co trzecie planujesz...?
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline nadzieja

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7022
  • Kocha się za nic. Nie istnieje powód do miłości...
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #7 dnia: 2 Lutego 2013, 15:02 »
jak tak zachwalasz bambusa to od niego od razu bym zaczęła ;) dlatego dobroci kobieto pamiętaj o mnie jak już się sentymentalnie odetniesz :P od niej albo wklej mi linka do takich chust
albo zrób powłoczki na jaśki i będziesz mogła z sentymentem się do nich przytulić ;)

życie ...
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=48945.new

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Lutego 2013, 15:11 »
szkoda jej na poszewki....
myślę, że na wiosnę poczynię pewne ruchy...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #9 dnia: 2 Lutego 2013, 15:42 »
Laski a jak wy używacie tych chust ? Albo raczej kiedy ? W domu dzieci nosicie czy raczej tylko "w terenie" np na zakupach żeby poręczniej było?

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #10 dnia: 2 Lutego 2013, 15:50 »
ja używałam jedynie w terenie
np jak na szczepienie szłam, na pocztę - na krótkie dystanse, jak nie chciało mi się wózka odpalać, albo jak potrzebowałam wolnych rąk...nad morzem na spacerze, w markecie na zakupach, na Dniach Morza...

 
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #11 dnia: 2 Lutego 2013, 16:59 »
A ja się też motałam w domu i teraz będę się też nosić po domu, oprócz tego, że na krótkich dystansach, Bo przy starszym potrzebuje obu rąk... ::) A młodszy lubi się nosic  ;)

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Lutego 2013, 22:36 »
ja mam chustę elastyczną - do sprzedania ;)  nosiłam w niej małą do 3 miesięcy.
a od października użytkuję właśnie tulę - jest superrrrr
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #13 dnia: 3 Lutego 2013, 09:58 »
Kolejna przewaga chusty nad nosidłem to możliwość szybkiego dostosowania do siebie. Ja mam nosidło womar- wylicytowane za grosze na all- i jest na mnie za duże, Tośka jest za nisko jak ją w nie włożę.
Na wiosnę się chyba zachustujemy.


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #14 dnia: 3 Lutego 2013, 10:29 »
womar to niestety marna firma...miałam ich nosidło przy Ewie, nigdy nie założyłam, taki za przeproszeniem "szit"
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline beaberry

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1273
  • Płeć: Kobieta
  • Zakochana po uszy :)
  • data ślubu: 6 VIII 2011
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #15 dnia: 3 Lutego 2013, 21:15 »
O! Temat akurat dla mnie na czasie :) Właśnie zamówiłam nosidło mei tai szyte na miarę. Nosidła Tula są podobne, ale mają zapięcia, a w mei tai są długie pasy, które się wiąże. Wybrałam to rozwiązanie, bo chcemy nosić z mężem na zmianę, a w nosidle ergonomicznym trzeba by było za każdym razem regulować paski. Zobaczymy jak to w praktyce będzie, ale wiążę z tym nosidłem wielkie nadzieje ;D
 


Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #16 dnia: 3 Lutego 2013, 21:44 »
Słyszałam o tym nosidle wiele dobrego  ;).
ika3w- jeśli chodzi o Tulę to ono jest uniwersalne, nie ma rozmiarów, jest za to regulowanie pasków więc tu przewagę mają właśnie chusty i nosidła wiązane ;).

Offline joannaM
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2008
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #17 dnia: 4 Lutego 2013, 08:11 »
ja bym z chęcią spróbowała i chusty i nosidła, ale ta cena ...
On 2011
Ona 2013

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #18 dnia: 4 Lutego 2013, 09:05 »
Wiem, wiem...też mnie powstrzymywała i mówiąc szczerze gdybym nie miała możliwości sprawdzenia Tuli to ciężko byłoby mi się zdecydować na zakup... ::)

Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Lutego 2013, 14:40 »
Nosidelko mam zakupione, na razie jakies uzywane, nawet nie wiem jakiejfirmy, chuste w koncu chyba tez zakupie, moze od kuzynki odkupie, nie wiem jaka ma, ale jest szalenie zadowolona z niej


Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwca 2013, 22:52 »
mialyscie moze do czynienia z nosidlem lascal m1? dostalam takowe i sie zastanawiam czy nie zrobie nim dziecku krzywdy :-\...
niby mozne juz od pierwszych dni uzywac ale jakos nie mam zaufania do tych opisow, firmy moga sobie co chca wypisywac, nijak czasem sie to ma z prawda, wolalabym jakas dobra opinie od zadowolonej mamy...a fajnie by bylo czasem nie ciagac ze soba wozka na jakis krotki dystans, myslalam o chuscie ale chyba wczesniej cholery bym dostala niz dziecie zawiazla :-\...myslam tez o mei tei ale odstrasza mnie ta cena :-[...


Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Czerwca 2013, 23:31 »
Nie wiem co to za nosidlo ale najlepsze sa takie calkiem miekkie bez zadnych stelazy, poza tym dziecko nos tylko przodem do siebie, zwroc uwage czy ma kolanka wyzej niz pupe w pozycji na zabke. Od zgiecia kolanek w dol nozki powinny wystawac poza nosidlo, jesli nie wystaja tylko kolanka sa w srodku to znaczy, ze jeszcze dziecko za male. Tyle mi sie przypomnialo z opisu prawidlowego noszenia. I jeszcze jedno- na dobre nosidlo warto wydac pieniadze...:)

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Czerwca 2013, 23:42 »
w tym lascalu wydaje mi sie, ze mlody dobrze jest ulozony, zabka jest ale jak troszke urosnie to chyba kolanka opadna i trza bedzie wymienic nosidlo...
wlasnie przegladam rozne firmy i modele, tula jest droga ale moze na takie mai tai bym sobie zafundowala...tylko wyczytalam, ze do takich nosidel dziecko powinno dobrze siedziec, a moj poki co to tylko z glowka sobie radzi :P...


Offline _patka_

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17532
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwca 2013, 11:25 »
my mamy infantino, ale bardzo rzadko go uzywam... moze pozniej ;)

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwca 2013, 14:20 »
No to prawda dziecko powinno dobrze siedziec chociaz producenci wypisuja w instrukcjach, ze moze...moj mlodszy synek jest jeszcze za maly- nie siedzi samodzielnie i nozki za krotkie... Mei tai to doby wybor :).

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwca 2013, 21:43 »
a jakiej firmy mei tai polecacie? poszperalam troszke i zdziwila mnie ogromna rozbieznosc cenowa od 125zl do prawie 600zl, nie wiem czym sie roznia :-\...


Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Czerwca 2013, 12:22 »
Tak szczegolowo to sie juz nie znam...

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lutego 2014, 13:51 »
Jestem wlasnie na etapie poszukiwań odpowiedniej chusty- oglądałam tulą i lenny lamb- ceny zbliżone , ale nadal nie mam pewności ktora. Nosidełko napewno kupimy tula ale Nastulka ma dopiero 3 miesiące i nie jestem pewna czy to nie za szybko na ładowanie dziecka do nosidła . Dodam, ze wazy ponad 6 kg . Co sądzicie? Od jakiego wieku nosilyscie dzieci w nosidelkach ?

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Lutego 2014, 19:31 »
polecane przez doradczynie sa tylko dwa nosidelka od urodzenia: marsupi i bondolino,a najlepiej maluszka nosic w chuscie, tylko wiadomo, zima ciezko sie zamotac, a latem w mega upaly dziecku bedzie za goraco, wtedy swietnie sie nosidla sprawdzaja, mozna na lato lniane zakupic...my sie nosimy w tuli od 6miesiaca,a przy nastepnym maluszku na pewno zakupie marsupi i chuste - tylko uzywana, zeby byla dobrze 'zlamana'...


Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Nosidelko czy chusta?
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Lutego 2014, 21:11 »
Tula ma wkładkę dla niemowląt od 3.5kg także spokojnie mozesz nosic w tuli z wkładką ;).