Autor Wątek: Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?  (Przeczytany 16620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Zastanawiam sie jak chcialabym zeby przebigala ceremonia w kosciele...? :?  
Podpowiedzcie jak sie teraz robi, co sie robi, jak rozmawiac z ksiedzem itp.

Wiem napewno, ze bedzie przed nami szla dziewczynka i bedzie sypala kwiatki. Podoba mi sie tez pomysl z pocalunkiem po zalozeniu obraczek, tylko nie wiem jak na to ksiadz zareaguje  :?  

Wiem, ze ta ceremonia jest wyjatkowa sama w sobie, ale co mozna zrobic jeszcze by ja upiekszyc i uczynic bardziej wyjatkowa?


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2006, 15:13 »
A macie zgodę na sypanie kwiatkami? W niektórych kościołach nie zgadzają się na to. Co innego przed kościołem. ale jeśli w środku będzie dywan, to mogą się obawiać, że wdeptane płatki zniszczą go... zapytajcie.
Nie wiem, jak to jest z całowaniem- myśmy się nie całowali. Dopiero po wyjściu z kościoła. Było dość tradycyjnie, ksiądz szedł przed nami do ołtarza, tata mnie nie prowadził, nawet bym nie chciała. Jakoś nie miałam inwencji by urozmaicać przebieg samej mszy ślubnej, bo to chociaż jedno powinno pozostać dla mnie czyste- nieskażone modą. Przy wyjściu z kościoła można zaszaleć... płatki róż, orkiestra, wypuszczane gołąbki, balony napełnione helem, dojazd bryczką lub karetą... A może lot balonem? ;)

W kościele atmosferę buduje najlepiej sam ksiądz- postarajcie się o miłego, z którym się polubicie (nam sie udało mieć takiego!). No i muzyka- u nas organista fałszował. Jakbym miała więcej pieniędzy, zainwestowałabym w smyczki i flet.

Offline kuchasia

  • Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3335
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka-Nasz Największy Skarb...
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sak
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2006, 14:45 »
Cos innego na ślubie...nie wiem czyt to jest cos orginalnego...moze u niektorych tez tak jest,natomiast u mnie bedzie tak ze zanim zalozymy obraczkji sobie na palce to pierw je pocalujemy...Co do calowania po przysiedze to nie wiem moze krotki cmok w usta bedzie...to juz samo wyjdzie w czasie seremoni,druga sprawa to u nas pod koniec mszy Młodzi wraz z ksiedzem,rodzicami i swiadkami ida do tzw bocznego oltarza(jest to obraz sietego Jozefa)Parafia rowniez nosi nazwe swietego Jozefa i tam wszyscy klenkaja,Ksiazd Mowi ze imiona mlodej pary zanosza prosbe do swietego Jozefa i wtedy jest krotka modlitwa,Czesto pod ten obraz Mlodzi skladaja kwiaty,Myt kwiatow nie bedziemy skladac gdyz po mszy planujemy przejsc na druga strone ulicy gdzie jest Pomnik Papieza i tam zlozyc kwiaty i zapalic symbolicznego znicza.Tak mniej wiecejh to bedzie wygladalo u nas.Co do balonow pod kosciolem itd to nie wiem czy cos takiego bedzie mialo miejsce,zobaczynmy czy bedzie po nas slub gdyz u mnie w kosciele jestbardzo duzo  slubow i wtedy nie chcemy wchodzic w droge Parze ktora bedzie np po nas.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2006, 14:55 »
Mysmy swoje obraczki całowali juz po załozeniu tzn. Rafał moja a ja Rafała. U nas nie było pocałunku   :calus:  . Przemilcze fakt ze chciało mi si ewtedy strasznie smiac nawet mam to uchwycone na plycie :)
Ja bałam sie ze nie bede wiedziała kiedy wstac,kiedy klęknąc wiec zaraz po podpisaniu dokumentów - podpisalismy je zaraz na początku mszy - poprosiłam ksiedza by nam podpowiadał :D i w ten sposób nie było żadnej wtopy :)
Dla mnie zreszta msza nie była stresujaca,zreszta tak jak całe wesele. Na mszy rzucałam glupimi hasłami typu - Rafał nudzi mi sie :) . Tak na prawde to WY tworzycie atmosfere - jak bedziecie sie stresowac nic nie bedzie sie Wam odobac albo  nie bedziecie pamietac co sie działo :).
Na wszelkie bajery typu gołebie, płatki a nawet czasem ryz trzeba miec zgode w niektorych Kosciołach wiec zanim cos zaczniecie planowac zapytajcie czy Wam wolno .

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2006, 15:15 »
na sypanie kwiatów w kościele żadko który ksiądz się zgadza.. przed kościołem - a i owszem.. czemu nie.. wiatr przepedzi potem płatki .. nie trzeba zamiatac..

na pocałowanie obraczek się zgodzi bez niczego ;)

a reszta pomysłów.. wybierz się na kilka slubów - nie koniecznie znajomych.. popatrz jak to jest.. może costam ci się spodoba.. ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline 20Aga
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #5 dnia: 1 Listopada 2006, 00:05 »
My będziemy mieć dość urozmaicony ślub: będzie prawdopodobnie pięciu znajomych księzy, znajomi zadbaja o oprawę muzyczną a takze czytania i modlitwę wiernych przeczyta ktoś bliski. Będziemy szli prawdopodobnie z Zakrystii.Chciałam by poprowadził mnie tata ale niestety tak nie będzie :(
Aga


Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #6 dnia: 1 Listopada 2006, 00:07 »
Cytat: "20Aga"
prawdopodobnie pięciu znajomych księzy

 :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  Nie za dużo ??????
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline 20Aga
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #7 dnia: 1 Listopada 2006, 21:59 »
ela no tylko to są znajomi wiec trudno jednego zaprosic a drugiego nie :roll:
Aga


Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Listopada 2006, 08:11 »
buziaczek można zawsze dać jak ksiądż odchodzi po przysiędze, wtedy odwraca się plecami :)
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline kuchasia

  • Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3335
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka-Nasz Największy Skarb...
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sak
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #9 dnia: 2 Listopada 2006, 12:47 »
Hehe no u mojej kolezanki na slubie bylo trzech ksiezy...a co buziaka to widze ze okruszek jest sprytna:)

Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #10 dnia: 3 Listopada 2006, 18:10 »
U mnie jest podobnie jak u Kuchasi ... Po ceremonii ślubnej młodzi idą do bocznego ołtarza i tam się modlą ... tylko nie przed obraz  Matki Bożej Królowej Polski.



Offline AniaiPiotrek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopada 2006, 17:52 »
Cytat: "olkahof"
Podpowiedzcie jak sie teraz robi, co sie robi, jak rozmawiac z ksiedzem itp.

Myślałam żeby do ołtarza poprowadził mnie tata. Przede mną szła druhna. Reszta druhów i druhenek po bokach wejścia (na całej długści). Piotrek z dróżbą przy ołtarzu.
Jeśli chodzi o całowanie to  - chciałabym żeby Piotrek pocałował obrączkę przed założeniem mi na palec :). Chcielibyśmy przyjąć komunię w dwóch postaciach (chleba i wina). Nie wiem jeszcze jak zwyjśiem z kościoła czy pod mostem z rąk dróżbów czy jako ostatni. Do sypania chciałabym płatki (zamiast ryżu, który brudzi).
Wiem napewo, że nie chcę Ave Maria.
Jak to widzicie?
Czekam na uwagi, pomysły, rady i ostrzeżenia.
Ania

Offline akto
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 268
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Listopada 2006, 18:07 »
Cytat: "AniaiPiotrek"
Wiem napewo, że nie chcę Ave Maria.


podpisuje się pod tym 2 łąpkami łasnymi i 4 mojego kota, a i ogonem też... :D



Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Listopada 2006, 18:34 »
Cytat: "AniaiPiotrek"
Chcielibyśmy przyjąć komunię w dwóch postaciach (chleba i wina).

Na mszy ślubnej komunia jest zawsze pod dwoma postaciami. U mnie jest to w ten sposób, że ksiądz macza Hostię w winie i podaje. Znam też parafie, w których ksiądz daje Hostię a później wino do picia.



Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Grudnia 2006, 21:34 »
Cytat: "Gosiaaa"
Znam też parafie, w których ksiądz daje Hostię a później wino do picia

u nas jest tak bylam sobie dzisiaj na 2 slubach i faktycznie roznily sie mimo ze moj ten sam kosciolek i msza za msza ale inni ksieza w tym moj Ulubieniec co bedzie nam dawal....i mysle ze musze ustalic z ksiedzem pare dosc istotnych spraw np jedna para podpisywala dokumenty juz po mszy a inna podczas...itd ogolnie jedno mi sie bardzo podobalo bylo tak uroczyscie i dostali podarunek od proboszcza a 2 bylo na luzie za bardzo...ale to tylko moja opinia :mrgreen:

[/url


Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudnia 2006, 19:05 »
Cytat: "tylunia"
ogolnie jedno mi sie bardzo podobalo bylo tak uroczyscie i dostali podarunek od proboszcza a 2 bylo na luzie za bardzo...ale to tylko moja opinia

U nas zawsze jest "podarunek". Młodzi już małżonkowie dostają Pismo Święte - Nowy Testament. Tak przynajmniej było na tych ślubach na których byłam dotychczas ;-)



Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Przebieg ceremonii zaslubin- czyli jak to bedzie w kosciele?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudnia 2006, 00:18 »
o prosze a ja nigdy sie z czyms takim nie spotkalam...raz tylko na slubie mojego kuzyna slub dawali znajomi ksieza to dostala od nich roze i kazanie bylo o rozy :mrgreen:  bardzo piekne...o tym ze roza ma kolce i sa jej 2 strony :mrgreen:

[/url]