Autor Wątek: Jakie alkohole na wesele?  (Przeczytany 19646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wesele2012
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Jakie alkohole na wesele?
« dnia: 14 Lipca 2012, 11:58 »
Nie wiemy co zrobic z alkoholem. Mamy gosci niepijacych wodki, pijacych tylko piwo, inni jeszcze co innego.
Nie chcemy wystawic za duzo gatunkow alkoholi, zeby goscie sie nie popili za bardzo, mieszajac wszystko w ostatecznosci.
Na pewno bedzie wodka, jako glowny alkohol. Myslimy tez, zeby wystawic wino rozowe. Czy dac sobie spokoj z piwem?
Jak wy rozwiazujecie ta sprawe? Moze macie tylko i wylacznie wodke?
Od razu mowie, ze jakiekolwiek koktajle odpadaja.
Dziekuje za rady

Offline Karina
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 540
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2005-06-25
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipca 2012, 21:41 »
z doświadczenia wiem, że głównym alkoholem jest wódka i wino (w znacznie mniejszej ilości), dopiero na poprawiny serwowano piwo
niektórzy korzystają też z usług barmanów i wtedy są drinki na weselu - ostatnio to się gościom bardzo podoba



Offline mardewka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Kobieta
  • Master of Puppets
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Stycznia 2013, 01:05 »
My mieliśmy wódkę "kolorową"- bo robioną przez nas samych cytrynówkę i porterówkę/kukułkę + wino (bo to akurat ja piłam) białe i czerwone- półwytrawne i półsłodkie.
Z piwa zrezygnowaliśmy, bo dla nas to klasyczny zamulacz ;)

Offline in somnia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08 2012
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Stycznia 2013, 23:38 »
Wódka i wino to standard - muszą być.
Ale moja kumpela miała na weselu , postawiony cały dystrybutor z piwem , wydaje mi się , że tam w butli jest 20 litrów.
Bardzo sobie to chwaliła . Część gości wypiła jej całe to piwo hehe. Tak , ze ja myslę, że nie będzie nietaktem a Twoi goście będą zadowoleni.
Musisz wyliczyć tylko ile wódki w takim razie..ehhh .. ja miałam takie same dylematy  :urwanie_glowy:
Mężczyzna,
który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną!

Offline MilagrosM
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.06.2012
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lutego 2013, 16:12 »
A czy ktoś z was testował fontanny alkoholowe? Warto?

Offline Kasia266
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.2013
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwietnia 2013, 13:33 »
Piwo może być dobrym pomysłem jak ktoś planuję wiejski stół.  Moi goście nie są smakoszami piwa, dlatego będzie tylko wino, wódka i kilka butelek whisky.  O fontannie alkoholowej nigdy nie słyszałam. .

Offline biala_dama21
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwietnia 2013, 08:27 »
też mamy problem z tym piwem - bo właśnie ono zamula, a mieszanie sprawia, że ludzie robią się pijaniutcy. Tylko właśnie cześć rodziny lubi piwo.... No i chyba musi być, choć nie wiem, czy dla całości imprezy nie lepiej było dać piwo dopiero w poprawiny?

A jak było na większości wesel, na których byliście? Jakbyście to oszacowali procentowo?

Offline Karina
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 540
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2005-06-25
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwietnia 2013, 09:01 »
osobiście spotykałam się z piwem na poprawinach i za tym jestem ;)
na weselach zawsze była wódka i wino i czasami przy stole wiejskim jakiś bimberek



Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwietnia 2013, 22:05 »
Piwo u nas (Małopolska) przeważnie podaje się dopiero na poprawinach.  Mamy smakoszy, więc myślimy też o podaniu piwa w pierwszy dzień.  Tylko zuuuupełnie nie pasuje mi to do wystroju/wizji naszej sali. . .  Nie wiem jak to rozwiązać  ???

A wino i inne napoje podajecie na osobnym stole czy gdzieś indziej?  :)

Offline Eve25
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwietnia 2013, 23:56 »
Witam :) u mnie będzie fontanna alkoholowa teraz nawet ide na 18-tke i też będzie wiec zdam relacje ;) u Nas przewaga wódki czystej będzie trochę winka i na stole wiejskim bimberek ;)


Offline Marita

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Kobieta
  • A jeśli nie Ty... to spłonę i nic nie powtórzy się
  • data ślubu: mam nadzieję, że już wkrótce
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwietnia 2013, 07:29 »
Ja to się boję bimbru na wiejskim stole  ;D ale tatuśko się upiera, więc muszę się nad tym zastanowić. A ile wina liczycie na os. ?
" (...) Chroń to co masz. Gdy trzeba walcz i kochaj jak najmocniej."

Offline SlubNaCyprze_net
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwietnia 2013, 22:47 »
Ja to się boję bimbru na wiejskim stole  ;D ale tatuśko się upiera, więc muszę się nad tym zastanowić. A ile wina liczycie na os. ?

Najlepiej dwie butelki. Szczególnie, jak wiadomo, że są goście, którzy wódki nie tkną. Co do piwa, mam mieszane uczucia. Im więcej trunków się postawi, tym gorzej. Goście zaczną mieszać i...

Offline epox

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1784
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Lipca 2013, 13:07 »
u nas było wszystko wódka,piwo,wino i karmi oczywiście :D każdy częstował się na co miał ochotę,wódkę i wino  stawialiśmy na stołach,piwko było w osobnym stoliczku,kto miał ochotę  po prostu podchodził i brał,a obsługa uzupełniała :)

Offline in somnia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08 2012
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lipca 2013, 09:54 »
Byłam teraz na weselu na którym stała fontanna alkoholowa.... wyglądała przepięknie , była podświetlona i robiła ciekawe wrażenie.

Przelewało się tam jakaś duża ilość drinka... oczywiście goście traktowali to jako ciekawostkę - natomiast każdy spróbował a i tak była pita wódka w dużych ilościach.
Mężczyzna,
który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną!

Offline Limonn
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.09.2011
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2013, 18:52 »
Uważam, że skoro ma się gości nie pijących wódki to powinna być możliwość zrobienia sobie drinka jaki się lubi, w końcu wesela muszą być udane! Polecam zastanowić się nad barmanem na wesele, u znajomych byli panowie z Pimp My Bar i sprawdzili się rewelacyjnie, można też zamówić u nich pokaz flair gdzie niezłe akrobacje robią z tymi kubeczkami, butelkami, cytrynami i bóg wie czym jeszcze ;)

Offline gwiaazda25
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2013
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Października 2013, 08:45 »
Na naszym weselu pojawiły się takie alkohole: wódka Sobieski, drinki Sobieski, wino czerwone Mogen Dawid, Martini małe różowe i białe, adwokaty jajeczne ( moja mama bardzo lubi więc jej zrobiliśmy ta przyjemność) na 50os było 60wódek, 20drinków, 6 win czerwonych, 5martini różowych i 5 białych, 2 adwokaty.  zostało nam trochę tego ale się wykorzystało, kto nie mógł przyjechać to pojechaliśmy w odwiedziny z weselna :)

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Października 2013, 12:35 »
My mieliśmy w standardzie, wódkę, białe i czerwone wino oraz 3 butelki ballantines'a. Na 77 osób dorosłych poszło 66 butelek 0,5 wódki, 15 win i 3 butelki whisky, na poprawinach ludzie już raczej pili piwo, ale już niewiele :) 

Popularne bardzo staje się wynajmowanie barmanów na wesele, część osób pije wtedy ładne kolorowe i smakowite driny, część ( zwłaszcza mężczyzn) pozostaje przy tradycyjnej czystej :)

Offline Lady_Blanchet
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 2014-07-12
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopada 2013, 11:44 »
Witam serdecznie,
Znalazłam ten temat gdy szukałam informacji o barmanie na wesele, jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii i czy wychodzi dużo więcej kasy na alkohol?
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Offline Gugulka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #18 dnia: 5 Grudnia 2013, 21:05 »
Mi się wydaje że wódka i ewentualnie wino. . . Ja zamówiłam jak narzazie wódkę - Polanin weselną, nad winem szczerze mówiąc się jeszcze zastanawiam, bo wydaje mi się, że takie mieszanie nie jest dobre. . .

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #19 dnia: 6 Grudnia 2013, 09:52 »
Tez sie boje mieszania... ale postawilismy na Pana Tadeusza + martini czerwone :-)

Offline hassi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2011
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Stycznia 2014, 19:39 »
Na moim weselu oprócz wódki (biała żubrówka) były wszystkie rodzaje Carlo Rossi bo wiedzielismy ze kobiety beda piły głównie wino, a dla Panów było whisky.  Na poprawinach mielismy beczke piwa z grillem :)
Ostatnio byłam na weselu gdzie byly rooozne gatunki alkoholow.  I kazdy sie robil nagle barmanem robiac właśnie nieswiadomie zabójcze mieszanki. .  wiec ja bym z tymi roznymi alkoholami nie ryzykowała, jesli juz chcecie wymyslne drinki, zatrudnijcie barmana.  Jesli chodzi o barmanów z pokazami barmanskimi to faktycznie troche kosztuja. .  ale jesli pojdziecie gdzies do lokalu i widzicie jakiegos fajnego milego barmana, to mysle ze sie ucieszy jak zaproponuje mu sie fuche na weselu. . :)

Offline bajadera

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lutego 2014, 08:40 »
Alkohole na weselu to moim zdaniem kwestia drugorzędna.  Ale jak już jest temat to moim zdaniem żyjemy w takim kraju gdzie na weselu od zawsze pije się wódkę, więc to raczej podstawa.  Jeśli ktoś chce czegoś więcej to najlepiej dokupić wino, a w następnej kolejności piwo.  Na wiejskim stole oczywiście można postawić jakiś bimberek.  Reszta alkoholi to już moim zdaniem gruba przesada.  No bo po co na imprezie ma być whisky, albo brandy? To są alkohole do picia w domu po jednej lampce, a nie na weselisko.

Offline markettta
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.05.2009
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Czerwca 2014, 07:01 »
żubrówka biała ma ładną butelke no i dobry smak :)

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Grudnia 2014, 14:53 »
U nas było dużo wina, whiskey i piwa. Wódki tylko trochę dla konserwatystów:)

Offline anna_pion
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Kwietnia 2015, 11:01 »
Ja bym nie kupowała wódki.  To dla mnie zbyt staroświeckie.  Uważam, że na weselu powinno być wino i ewentualnie jakieś likiery, które popija się po jedzeniu.  Lub whisky. 

Offline Monikla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: 20.09.2017
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Kwietnia 2015, 11:09 »
niby staroświeckie, ale z drugiej strony słodkie alkohole (głownie te likiery) to jest krótka droga do wewnętrznego fermentu i późniejszego kaca.  mimo wszystko, w przypadku potraw (zwłaszcza tych cięższych) wódka chyba jednak najlepiej sie sprawdza, o ile się nie przesadza i z niczym się jej nie miesza.  moim zdaniem niezłą opcją jest np wódka jako główny alkohol, plus jakiś poboczny stolik z np whisky czy beka z piwem.  ale zbyt dużej możliwości wyboru też dawać nie ma co, bo to jest krótka droga do zbiorowych wymiotów :D

Offline MollyH
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Kwietnia 2015, 18:46 »
Przede wszystkim wódka, jest najbardziej ekonomiczna, poza tym można z niej robić drinki kolorowe:-) Wino, dla dam i nie dam, spotkałam sie też z pomysłem postawienia na stole weselnym piwa. . .  ale niezbyt to wyglądało, muszę przyznać.  Z droższej opcji wszelkiego rodzaju whiskacze, ale to już muszą raczej rodzice zasponsorować. . . :-) dobra legalna wódka wygrywa!

Offline franekk166
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • data ślubu: 12.11.2016
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Października 2015, 15:15 »
Na pewno na stole musi być wino i wódka, piwo można podać na drugi dzień na poprawiny. Oprócz tego ładnie będzie wyglądała fontanna alkoholowa i do tego można dołożyć kolorowe drinki.

Offline wese_licho
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • data ślubu: 09.05.2015
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Października 2015, 08:57 »
Na weselu mojej znajomej była fontanna i wódeczka. Wino w małych ilościach i głównie pite na poprawinach, piwa w ogólnie nie było.

Offline krystyna88
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie alkohole na wesele?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Grudnia 2015, 20:14 »
Wino, whisky, wódka weselna prawdopodobnie z polanina u nas będzie, piwo i oczywiście bimberek.. I cała rodzina będzie chodziła zygzakiem.. Ale już nie mogę się doczekać naszego wesela, będzie jak w bajce.