Autor Wątek: Zerwanie umowy z muzykiem  (Przeczytany 1471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azucena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Zerwanie umowy z muzykiem
« dnia: 20 Czerwca 2012, 19:13 »
Podpisałam 3 miesiące temu umowę muzykiem, o usługę prowadzenia wesela

Zaakceptowałam,
zadatek bezzwrotny,
50% zwrotu kosztów całkowitej usługi przy wypowiedzeniu nie mniej niż 30 dni przed weselem
w i sprawie nieuregulowanej zastosowanie ma kodeks cywilny


Ale wykonawca,

ma obowiązek wykonania usługi zgodnie z planem, na odpowiednim poziomie przedstawionego pisemnie lub ustnie
i w razie konfliktu rozwiązać sprawę polubownie

Muzyk zapewniał mnie o wcześniejszej współpracy z moim ulubionym zespołem przy prowadzeniu wesela, pytałam się zespołu wczoraj okazało się że im tylko "sprzęt nosił". . Jeśli wiecie o co mi chodzi....zapewniał o swoim profesjonalizmie. A to mało ważne teraz. I w życiu by go nie polecili, a mam do nich zaufanie. Przeczytałam relację innych panien młodych, gdzie alarmują przed tym muzykiem. Wcześniej nie dotarłam do tych postów.

Czuję się bardzo głupio, ponieważ za kilka tygodni mam ślub. Podpisałam umowę, ale bardzo nie chce się sparzyć. Boję się, chce zrezygnować, nie chce ryzykować.

Chyba nie mam szans na zwrot zadatku, a nawet nie płacenia kary. Jeśli jest jakaś, chciałabym państwa poprosić o poradę. Albo w jaki sposób mogłabym poprowadzić rozmowę.

Rozumie, muzyka że zabezpiecza się przed oszustami lub lekkomyślnymi ludźmi, ale co mogę zrobić jeśli ma tak złą opinię.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Zerwanie umowy z muzykiem
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca 2012, 11:13 »
No cóż, jeżeli zrezygnujesz to zadatek Ci przepada. Dziwię się, że podpisałaś umowę w której ujęta jest uwaga o zwrocie 50% kosztów całkowitej usługi (czytaj: wynagrodzenia muzyka).
Piszesz o obowiązkach wykonawcy, że ma wykonać usługę na odpowiednim poziomie. Wyjaśni mi, co dla Ciebie jest odpowiednim poziomem i czy jest to określone w umowie?. Przypuszczam, że nie. Zarzucanie mu braku profesjonalizmu przed wykonaniem usługi i wykorzystanie do zerwania umowy jest bezpodstawne. Nie możesz mu nic zarzucić przed wykonaniem zlecenia. To, że powołał się na jakiś zespół nie znaczy, że popełnił jakąś olbrzymią "zbrodnię" . Wiele osób tak robi. Powinniście się rozstać polubownie. Ty jako Zleceniodawca masz prawo do decydowania kogo zatrudnić do obsługi Twojego wesela.
Nie rozumiem o jakiej karze piszesz. Sądzę, że "muzyk" zbyty często spotyka się z rezygnacją i dlatego zabezpiecza się jakimiś głupimi klauzulami dzięki którym tak i tak wychodzi na swoje.
Porozmawiaj z nim na spokojnie, może strach ma wielkie oczy?. Jeżeli sprawa potoczy się zbyt emocjonalnie i na "ostro" zapytaj go czy posiada zgodę na działalność gospodarczą i czy odprowadza opłaty za "tamtiemy" do ZAIKS-u. Powiedz, że chcesz wiedzieć czy odprowadzi do Urzędu Skarbowego podatek od zapłaconej przez Ciebie tzw. "kary" i wpłaconego zadatku. Niech wie, że jesteś w stanie to sprawdzić. Jeżeli powie Ci, że posiada taką zgodę to koniecznie zażądaj aby Ci ją pokazał i spisz sobie przy nim wszystkie dane. Jeżeli stoi na bakier z odprowadzaniem podatków to zmięknie i nie będzie Ci robił żadnych utrudnień. Wszystko to co Ci napisałem potraktuj  jako ostateczność gdyby "muzyk" był w stosunku do Ciebie "niegrzeczny".
Uważam, że jeżeli zrezygnujesz, to powinnaś stracić zadatek i pogodzić się z tym. Inne "kary" nie wchodzą w rachubę.
Życzę powodzenia i przemyślenia sprawy na spokojnie bez niepotrzebnych emocji.

Offline Azucena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Zerwanie umowy z muzykiem
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2012, 11:05 »
Zdecydowanie moje poprzednie posty były spowodowane niepotrzebnymi emocjami, na trzeźwy rozsądek podpisałam to znaczy że przeczytałam i zrozumiałam. Chce rozwiązać, to płace karę.

Dziękuje bardzo za odpowiedź