e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Czy za kamerzystę płaci się jak za gościa?  (Przeczytany 5333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dosiado Kobieta

Jak to jest z kamerzystą i z orkiestrą? Czy za ich miejsce przy stole weselnym płaci się tak samo jak za gości? Jak to u Was wygląda?

u nas miejsce i jedzenie dla kamerzystów i orkiestry było gratisowe :)

Offline dosiado Kobieta

No to super - mysle, ze tak powinno byc, w koncu oni sa tam na zarobku i troche nie fair, ze trzeba za nich jeszcze placic. ( sierpnia jedziemy omawiac szczegoly i wtedy dowiem sie jak to jest praktykowane w naszym lokalu - mam nadzieje, ze tak samo jak u Was :)

Offline Monique

o wlasnie ja tez jestem ciekawa.. jak to jest.. az musze zadzwonic i sie zapytac..

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 17.09.2005r.
hmm pytanie bezsensowne w sumie... dlaczego? ponieważ nie podajecie nazwy lokalu, nie wiadomo gdzie wesele robice,.. a każdy lokal ustala w tej sprawie własne reguły  :|

u mnie np. dzieci do 4 roku życia miały byc za darmo, do 12 za połowę stawki (ale my dzieci zadnych na weselu nie mielismy)
tak samo 50% ceny za kamerzystę i członków zespołu..  :!:

w niektórych lokalach nie ma żadnych rozróżnien, każdy płaci tak samo, w innym gwarantują np. 2 miejsca bezpłatne, reszta iles tam procent itp..

także nikt Wam nie pomoże..  :?
tego musicie dowiedzieć się u źródła czyli w Waszym lokalu.. .. niestety :|

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
dyskusja typu czy płącić za orkiestrę czy nie już jest w innym temacie... :twisted:

a ile się płąci.. zazwyczaj dużop niższe stawni niz za gościa... :mrgreen:

Offline dosiado Kobieta

Cytat: "Madzialena"

hmm pytanie bezsensowne w sumie... dlaczego? ponieważ nie podajecie nazwy lokalu, nie wiadomo gdzie wesele robice,.. a każdy lokal ustala w tej sprawie własne reguły  

Madzialena - nie podałam nazwy lokalu, bo obawiam się, że i tak niewiele by to dało - jestem z Wielkopolski a nie z Wybrzeża. Zadałam to pytanie, bo chciałam mieć w razie czego argument kiedy będę ustalać te rzeczy z właścicielem lokalu. Wtedy bede mogla powiedziec, ze slyszalam, że w innych lokalacj jest wlasnie tak i moze uda mi sie cos wynegocjowac.

Cytat: "monia"
dyskusja typu czy płącić za orkiestrę czy nie już jest w innym temacie...  

Przepraszam Monia :( Poszukam

U nas niestety trzeba było zapłacić za kamerzystę i zespół 100%. Wszystko zależy od lokalu. Moja siostra 2 lata temu płaciła tylko 50%.

Tak jak pisze Olga z Bydgoszczy.To zależy od lokalu.Ja restaurator jest pazerny to bedzie liczył tak jak za gości.Ale należy zdać sobie sprawę,że kamerzysta niekiedy nie ma czasu spokojnie coś zjeść.Mówię o takim, który coś robi.Nikt z obsługi  technicznej wesela tj zespół,kamerzysta, fotograf,niekiedy jakiś kierowca dyspozycyjny nie przychodzi na obżarstwo.Pracuje za pieniądze niekiedy duże.Dla obsługi wystarczy jedynie ten obiadokolacja i sporo napojów chłodzących i będzie dobrze.W nocy jedzenie ==nie jest zbyt zdrowo.

My też płacimy 50% za każdego członka zespołu, kamerzystę i fotografa oraz dzieci do 7 lat

Myśmy płacili jak za gościa. Czyli liczba gości +liczba osób z zespołu+kamerzzysta+ pani fotograf = ilość tzw. "krazesełka".

Zaznaczę jednak, że pani pytała się jakie menu ma dostać "obsługa" (siedzieli przy osobnym stoliku). My powiedzieliśmy, że takie samo jak goście. Więc tak też byli liczeni.

u nas mozemy sobie wybrac jak będziemy płacili!ale raczej tak jak za goscia tyle ze bez alkoholu( bo mamy alkohol,w cenie)o rkiestra nie pije, fotograf chyba tez nie no a kierowca to sie rozumie samo przez sie! my kamerzysty nie mamy a fotograf jest do 22- wiec zapewnimy mu jedzenie do 22! Nasz lokal "powiedział",ze to my indywidualnoie decydujemy komu i za ile!

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
A my nie płaciliśmy nic za 5 osób obsługi...
I dostali to samo co goście....dokładnie sprawdzaliśmy....

Offline darek_k

przypadek z życia wzięty

ani dla zespołu ani dla kamerzysty nie było przygotowanego stołu nawet na odpoczynek
efekt
stali na dworze, dobrze że było ciepło, ale w końcu stanie na dworze się znudziło ,
zachciało się coś przegryźć i napić ,
ktoś wpadł a pomysł żeby zamówić picce ,
jakież było zdziwienie gości jak na sale weselną wjechał gość z pięcioma piccami,  
młody z młodą zbaranieli i w 5mint po tym zajściu znalazł się stolik i nakrycie
ile potem było przepraszania  :brawo_2:
i to wszystko działo się w Sosnowcu

Offline SaTine Kobieta

U nas za obsługe (zespół, kamerzysta itp) będziemy płacic 50%

Offline _kasiek_ Kobieta

hmmm  :drapanie: nie pomyślałam wogóle o tym :(

Offline _Paula_ Kobieta

u mnie osoby z zespolu i kamerzysta nie sa wcale liczeni , dla nich jest wszystko gratis  :D  :brawo_2:

PAULA : ok,ale zobacz ile płacisz od 1 osoby? Restaurator to sobie policzył- tak czy inaczej.Nikt nic nikomu za darmo nie da.I nie dajcie się ludziska nabierać na jakieś gratisy, upusty,promocje etc....Bzdura! Tylko jeden restaurator to robi mądrze, a drugi głupio.

Offline _Paula_ Kobieta

KRZYSZTOF  od osoby place 110 zl , a wesela nie mam w restauracji tylko  w domu weselnym :D mysle ze nie place drogo jak na moja okolice :D

Myślę,że w sam raz jak na te strony.Nie martw się, na swoje wyjdą.

Offline _Paula_ Kobieta

hehe ja sie nie martwie a to ze na swoje wyjda to przeciez musza inaczej by im sie nie oplacalo oferowac takich uslug :) pozdrawiam

Offline justyna85 Kobieta

my tam robimy sami wesele wiec nam duzo wiecj nie wyjdzie zeby kucharka ugotowala troche weicej,bo i tak pewnie zosatnie :)

Offline aaniiusiaa Kobieta

my za kamerzyste, fotografa i zespół płacimy od 50 do 70 % , to zależy od nas ile chcemy im dać jedzonka ;)

Offline obserwator

W wiekszości sal weselnych jest tak, że jednak za zespół i kamerzystę oraz fotografa płacą Młodzi. Kwestią indywidualną jest ile?. Nawet jak restaurator mówi nam ,że za nich nie ma opłaty, bo to wszystko jest gratis ze strony firmy, to tak i tak w to nie wierzę. Jeszcze nie było tak, aby ktoś coś dawał za darmo. To jest instytucja, która ma zarabiać. Koszty posiłków zostaną wliczone w ogólną konsumpcję, o czym nawet nie bedziemy wiedzieć. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Młodzi, którzy płacą za nich pełną opcję myślą, że orkiestra wraz z kamerzystą i fotografem otrzymają posiłki takie same i w takiej samej ilości co goście, a w rzeczywistości jest tak , że oni nawet tego  na oczy nie widzą. Jeżeli się nie upomną to nie dostana, a  Młodzi i tak za to zapłacą. Inną kwestią jest jak nic nie jest zamówione dla orkiestry. Nie zalecam tak postawienia sprawy przez Młodych bo to sie na nich bardzo szybko zemści i najedzą się kupe wstydu. Zespół  da sobie radę . Zawsze mogą sobie zamówić pizzę ;D

Zawsze może sobie kanapki przynieść przecież jak nie chcesz płacić . Co za pytanie wogóle

u mnie na weselu bedzie tak, że płacimy 50% ceny za kamerzystę, podobnie z zespołem, fotografem..

Ja to proponuję poprostu juz zakończyć ten drażliwy temat, bo to się robi niesmaczne.Koniec tego biadolenia.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
dokąłdnie tak, krzysiu..

nie chcecie  bulic za fotografa czy kamerzyste-  wogóle go nie zatrudniajcie....  bedzie spokój z wydawaniem  tak  ogromnej kasy..  ::)

Offline KAHA Kobieta

A mnie się wydaje, że jak się kogoś zatrudnia na więcej niż 8 godzin to należy mu zapewnić posiłek....no ja nie rozumiem.....jak można nie dać jeść obsłudze?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Kaha bo w mniemaniu ludzi oni są tam od roboty, a nie od żarcia...

a co to kogo obchodzi, że fotografa boli głowa z głodu...