Autor Wątek: Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?  (Przeczytany 3637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joannaj75
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Drogie Kobietki ,
Mam już suknie ale mam dylemat z welonem. Wiem ,że chce by był długi na ślubie a po ceremonii można odpiąć go tak by została warstwa krótsza aż do oczepin.
No i jest problem  bo generalnie sprzedają wszędzie welon długi łaczny z krótkim .
I tak sobie pomyśłalam może któraś z Was zna jakiś patent jak to zorganizować a może spotkały się w salonie z taką możliwością.
Może też któraś z Was zakupiła dwa oddzielne welony osobno zapinane na grzebykach i wpieła jeden na drugi , a może dać gdzieś uszyć taki ?? Poradzcie coś proszę.
Jeśli ktoś ma taki odsprzedać to chętnie ...... :id_juz:

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca 2006, 10:51 »
Są takie welony, mają nawet 3 warstwy i wtedy ta najdłuższa jest odczepiana - wystarczy powiedzieć w salonie i panie powinny wiedziec o co chodzi


Offline joannaj75
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca 2006, 11:04 »
3 warstwy to dla mnie już za dużo obawiam się że będzie tego za grubo na głowie ( ala piuropusz :)) )

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipca 2006, 12:30 »
Popytaj sprzedawców welenów na allegro. Mi też przez allegro sprzedali welon robiony dla mnie na zamówienie. Płaciłam taniej niż w salonie. Po prostu wpisz "welon" w wyszukiwarce na allegro i zadaj pytanie sprzedawcom. Jesli chcesz to dam ci nicka mojego sprzedawcy na prv.

Offline joannaj75
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipca 2006, 09:32 »
a czy coś wam wiadomo na temat zmiękczenia welonu tzn  jak jest taki sztywny i pognieciony np podczas transportu czy jest jakaś metoda na wyprostowanie go////

słyszałam o moczeniu w wodzie z mydłem lekko??[/i]

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipca 2006, 00:39 »
Zamawiałam welon przez allegro i dotarł strasznie wygnieciony. Babka poradziła mi odwiesić go i się wyprostował po nocy. Można ewentualnie potraktowac go mgiełką wody z atomizera (spryskiwaczki do mycia okien)  ale nie prasować!

Offline bezia74
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipca 2006, 10:51 »
prasować zdecydowanie nie wolno, można za to powiesić nad wanną i zrobić sobie gorącą kąpiel, ta poradziła mi Pani w salonie. Niech welon powisi sobie przez nockę, powinien wyprostować się ( ty nie musisz siedzieć całą noc w wannie :)

Offline joannaj75
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipca 2006, 20:55 »
już mam patent i chyba dokonam takiego zakupu....
po prostu kupuje welony dwa
1- długi pojedyńczy taki na grzebyku też
2- krótki podwójny taki do połowy pleców który zakładam na ten dłuższy tylko do kościoła
po ceremonii zostawiam tylko ten krótszy na TAŃCE

  :brawo_2:  
i co wy na to ?? z tego co widziałam duzo dziewczyn tak właśnie robiło , mniejszy kłopot z chodzeniem za welonem na rzep czy druciki odczepiane

Offline dordi

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #8 dnia: 1 Sierpnia 2006, 13:12 »
Chcialam zrobic tak samo,ale jak to wszystko sobie na glowe zalozylam( przymierzylam) to wyszlo "troszke" duzo za duzo... :?  tak wiec zostalam przy podwojnym-dluzsza warstwa 1,70 cm- nie odczepia sie,a krotsza to chyba jakos do pasa.
Dordi

Offline joannaj75
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #9 dnia: 1 Sierpnia 2006, 14:48 »
Spoko nie jest tak źle bo tajemnica tkwi w grubości i cięciu tych welonów.
Musisz dopasować sobie taką mgiełkę , po drugie musisz sobie wybrać ten welon długi w wersji wąskiej nie z koła i pojedyńcza warstwa a ten krótszy albo tez pojedyńczy albo podwójny ale taki nie za długi i tez nietaki mocno namarszczony ......
będzie  ok -zresztą wszystkie te welony to takie gotowce też kiedyś myśłalam ze to jest cięte z prosstokąta ale to zo koła wychodza takie grube tzn takie mocno na gowie białe...:_))

Offline dordi

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Kwestia welonu z odpinaną warstwą dłuższą -pomysły ?
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Sierpnia 2006, 15:15 »
Potwierdzam,bo sama mam z kola i mierzylam wtdy tez takie wlasnie z kola,wiec bardzo mozliwe ze ciete w inny sposob beda wygladac cqalkiem inaczej...
Dordi