Autor Wątek: Kto kupuje bukiet?  (Przeczytany 12843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gulinek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 256
Kto kupuje bukiet?
« dnia: 22 Lipca 2006, 13:40 »
No właśnie,kto kupuje bukiet dla świadkowej i czy świadek terz ma butonierkę?


Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2006, 13:46 »
u nas świadk miał butonierkę a świdokwa miała kwiatki ( miniaturka wiązanki) na ręce

Offline Agaś
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2006, 15:26 »
U nas tylko mój przyszły mąż będzie miał butonierkę, bo to on ma się wyróżniać spośród gości weselnych. A świadkowa będzie miała malutki bukiecik - kupuje go mój przyszły razem z moim.


Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipca 2006, 22:14 »
My kupowaliśmy kwiatek dla świadkowej,,, ale nie był to klasyczny bukiet, a bukiecik na rękę... mój bukiet skladał się z bordowych roż, świadkowa miala  na ręce (nadgarstek) jedną różę...  tak było o wiele wygodniej  :P

świadek żadnej butonierki nie miał o ile pamiętam..  :wink:



Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipca 2006, 22:52 »
Cytat: "Agaś"
kupuje go mój przyszły razem z moim

 :?:  :?:  :?:
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline -SpinkA-

  • mama do kwadratu :))
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.06.2006
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2006, 11:32 »
hehehe fajna sprawa mieć przyszłego i swojego  :D  :D  :D

Mój bukiecik kupił mój mąż, ale ja chciałam go wybrać sama (coby się nie rozczarować) i to był strzał w dziesiątkę. A świadek i świadkowa nic nie mieli. Tak postanowiliśmy.

Offline -SpinkA-

  • mama do kwadratu :))
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.06.2006
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipca 2006, 11:33 »
hehehe fajna sprawa mieć przyszłego i swojego  :D  :D  :D

Mój bukiecik kupił mój mąż, ale ja chciałam go wybrać sama (coby się nie rozczarować) i to był strzał w dziesiątkę. A świadek i świadkowa nic nie mieli. Tak postanowiliśmy.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2006, 09:24 »
Cytat: "gulinek"
kto kupuje bukiet dla świadkowej i czy świadek terz ma butonierkę?



u nas my zamawialismy kwiaty dla wszystkich, świadkowa miała mały bukiecik - nawiązujący do mojego a świadek kwiat do butonierki - praktycznie taki sam jak małż


Offline kami
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 252
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipca 2006, 12:13 »
W moich rejonach tzn małopolska bukiecik dla świadkowej kupuje Pan Młody 9oczyswiście bukiecik mały i delikatny0 natomiast co do butonierki dla świadka to u nas takiego czegos nie mam. Butonierke ma tylko i wyłącznie Młody.
Natomist ostatnio byłam na weselu w zamoyskim i tam strasznie się zdziwiłam.
Wszystkie bukiety tzn dwa dla Pani Młodej , bukiet dla świadkowej i butonierke dla Młodego kupuje świadek. PARANOJA!!!
Przecież to nie świadek się żeni wiec z jakiej racji ma kupować bukiet dla Pani Młodej.
....Ten Pan i ta Pani są na siebie skazani.....

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2006, 07:57 »
mój mąż kupował mi bukiet i kwiatki dla świadkowej ...on sam miał butonierke a świadek nic ;)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipca 2006, 12:15 »
u moich stronach jest taka tradycja, że to niby pan młody płaci za kwiaty, czyli : bukiet dla młodej, bukiet dla świadkowej i dwie butonierki dla młodego i świadka. przy czym butonierka pana młodego pasuje do bukietu panny młodej, a butonierka świadka do bukietu swiatkowej. Jednak kwestia kto za co płaci bywa różna  :roll: , najważniejsze żebyy były 2 bukiety i dwie butonierki



Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lipca 2006, 12:17 »
ach i żeby pan młody przyszedł do panny mlodej z buietem jej kwiatów. Ze wzzględu na organizację dnia i tego, że panna młoda spędza dużo czasu na fotelu fryzjersko-kosmetycznym, kwiaty odbiera pan młody, a z kim to już nieważne.



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Lipca 2006, 12:21 »
Cytat: "Gosiaczek80"
ach i żeby pan młody przyszedł do panny mlodej z buietem jej kwiatów


moje kochanie takie było zestresowane, że jak odebrał kwiaty to do mnie zadzwonił, że wiezie mi bukiet :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Offline aniula

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 717
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lipca 2006, 13:30 »
A moje kochanie było chore i sama jechałam po kwiaty (bukiet dla mnie, butonierkę i kwiaty dla rodziców). Za kwiaty oczywiście płacił młody.
Zrezygnowalismy z butonierek dla świadków, bo u mojej siostry na weselu Młody i świadek mieli takie same butonierki, garnitury też podobne i orkiestra ciągle ich myliła.

a.katarzyna
  • Gość
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lipca 2006, 08:10 »
ja tam nie wiem po co całe ceregiele z tymi kwatami. jestem za tym że tylko mloda ma bukiet kwiatów. przecież świadkowie mają inne obowiązki i zbędny balast im nie potrzebny.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipca 2006, 08:39 »
Cytuj
przecież świadkowie mają inne obowiązki i zbędny balast im nie potrzebny.

ano mają inne obowiązki....ale co z robić z rękami ? tak to świadkowa ma co trzymać w ręce na mszy i tak w ogóle to wydaje mi się, że to jakoś tak ładnie wygląda.
a jak młodej potrzeban jest świadkowa, to zazwyczaj bukiety oba trzyma świadek na spółke z panem młodym (przynajmniej u mnie tak było).



Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #16 dnia: 6 Sierpnia 2006, 14:58 »
Własne teraz się tak zastanawiam nad tym bykietem dla świdakowej. Ładnie to wygląda fakt, ale chyba nie jest to wymagane nie???? A jesli juz ma ten bukiet to musi on być jakoś skorelowany z bukietrm pani młodej? I świadek tez by musiał sie wyróżniać z "tłumu" nie???

Offline Aldoneczek
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Sierpnia 2006, 09:50 »
U nas swiadkowa bedzie moja przyjaciolka, ktora mieszka 300km od Warszawy wiec nie bedzie w stanie odebrac kwiatow, swiadkiem bedzie moj brat, ktory tez jest zawsze zalatany, a poza tym kwiat odbieramy z kwiaciarni pod Warszawa - w rodzinnej miejscowosci lubego - wiec on je przywiezie  :mrgreen:   Tak bedzie najprosciej :mrgreen:

Dekorowac samochod tez chyba bedziemy musieli sami  :evil:

Offline izagiz
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpnia 2006, 01:35 »
U nas za bukieciki (mój i Swiadkowej) i butonierkę zapłacił mój mąż, odbierał to razem ze świadkiem, ale mąż wziął kwiatki, a świadek butonierkę, no ale mąż nie miał butonierki, bo świadek ją zgubił, nie wiadomo jak i kiedy.

Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
Kto kupuje bukiet?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpnia 2006, 14:41 »
Nasza świadkowa nie bedzie miała bukieciku bo nie mamy takiej tradycji (chyba? jeszcz na żadnym ślubie w naszym regionie nie widziałam).A poza tym świadkowa trzyma bukiet młodej np. przy składaniu życzeń lubzbieraniu pieniażków przed kościołem, także ten jej mógłby być zbędny. Nie wiem jednak czy nie zdecyduję sie na pojedyńczy kwiatek na rekę, ale musze to z nią skonsultowć.
"Dzis też bym Cię wybrała"2007