Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 2123186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Taaa, widzę, że już kilka osób poruszyło temat "wystroju wnętrz" :mrgreen:, a że ja tez wkrótce zacznę na nowo to i owo to postanwiłam założyć ten temat, aby co nieco skonsultować itp.

Mam dylemat typu jak to teraz skomponować, bo na przykład do tej pory w naszej sypialni było tylko łozko - takie duże z metalową, jansną ramą a teraz musze coś niecoś urządzić :roll:
Sypialnia będzie-a własciwie już jest, od strony wschoniej i od podwórka (tzn.nie od frontu domku) i jest skos i teraz co by tu wykombinować żebyśmy się dobrze czuli :?: Myślałam o pomalowaniu ścian na błękit i gruszkę - takie pastele ale nie jestem pewna, czy takie zestawienie będzie ok...i teraz jakie dodatki, ja jestem alergik więc poduchy i inne tego typu bibeloty odpadają - czyli minimalizm, ale chcialabym żeby było przytulnie

a Wy jak urządzacie swoje kąty-może jakaś inspiracja mnie chwyci czy jak

na razie mam wizję kuchni - ciepłe kolorki, a styl cos w rejonach południowej Francji, salon ciepłe żółci i pomarańcze - meble mam z rattanu tzn.raptem komoda i etażerka :mrgreen: resztę trzeba dokupić :| , łazienka cappucino - no coś w tych rejonach ...ale sypialnia nie daje mi spokoju :roll:


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2006, 13:46 »
Bardzo fajny temat Maju!  :brawo:  
Fajnie, że masz już swoje cztery kąty! Co do kolorów w sypialni to błękit jest super! Najlepiej jak dwie ściany są w błękicie, a dwie w takim żółtym słonecznym. Przyszły wynajmuje teraz pokój (a właściwie już kończy wynajmować) na poddaszu, także ze skosami i ma go właśnie w takich kolorach. Miło się zasypia!
Co do rattanu to popieram! To są fantastyczne meble, chociaż szkoda że tyle koszują. W moim pokoju w domu rodzinnym oraz na zaadaptowanym strychu są takie meble i naprawdę ślicznie się prezentują. A kuchnię masz zamkniętą na salon? Może spróbuj w paincie namalować plan mieszkania i go tutaj wkleić? Będziemy myśleć! :)

Ja w sumie własnych kątów jeszcze się nie dorobiłam, ale wynajęliśmy ładne mieszkanko 2-pokojowe na najbliższy rok. Mieszkanie oprócz kuchni jest nieumeblowane i także zastanawiam się nad tym jak te wnętrza urządzić. Mamy już biurko (które będzie prawdopodobnie stało w sypialni), niewielką szafkę kolorystycznie do biurka pasującą i skórzaną sofę 2-osobową do salonu. Co do reszty to chyba zakupię wszystko w ikei. Aneks kuchenny ma barowy blat, który bardzo podoba się Przyszłemu, chcemy sięc kupić barowe krzesła. Nie wiem też czy w salonie położyć dywan - salon i aneks są w płykach. W przedpokoju i w sypialni są drewniane panele. Łazienka jest niebieska, salon w delikatniutkim odcieniu błękitu, sypialnia jest kremowa (jak tło naszego forum). Mam dylemat co do firanek - w tej chwili okna są niczym nie zasłonięte, ale są zamontowane metalowe, nowoczesne karnisze. Także duuużo pytań :) Jeśli macie jakieś pomysły, jak ustawić meble w salonie - to bardzo proszę o rady. W sypialni zmieści się duże łóżko z ramą, biurko i ta szafka. Na więcej miejsca nie będzie, ale salon to pole do popisu :) A tutaj plan mieszkanka:

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2006, 14:23 »
Ooo podoba mi się to wlepianie-dzisiaj dokładnie zmierzę i wlepię rzucik :mrgreen: ale nadal mam zagwostkę błekit-gruszka czy pistacja-gruszka :|  :?:
Założyłam, że gruszka na bank i raczej będzie to ściana skośna i ta naprzeciwległa-my nóżkami do okien, bokiem do drzwi - ha zasady feng szui :mrgreen:
Całe szczęście mój małż nie wcina się w linię kolorystyczną odkąd wmówiłam mu, że mężczyźni mają upśledzone rozpoznawanie kolorów pośrednich :wink:
Aha-kuchnia częsciowo otwarta na salon


Beth-a ta Twoja sofa to jaki kolorek :?: błękitne ściany...a jaki sty lubisz tak mniej więcej


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2006, 15:26 »
To ja czekam na Twój rzucik i będziemy opracowywać wersję ustawienia mebli :) Na pewno masz więcej przestrzeni do zagospodarowania, więc i zabawa będzie większa :)
Stawiam na błekit-gruszkę. Jeśli będzie pistacja-gruszka to może to wyglądać zbyt mdło.
Jak kuchnia otwarta na salon, to nie możesz za bardzo kolorystycznie motać, bo kolory w salonie i kuchni muszą być mniej więcej podobne. Także jeśli będziesz stawiać na pastele to możesz się bawić - np. kuchnia faktycznie kremowa, a salon takie cappucino. A meble do kuchni jaki będą miały kolor?

Z tym naszym mieszkankiem to na razie będzie pewnie prowizorka, bo gdybym miała już urządzać WŁASNE, to pewnie bym do ikei brała polówkę i spędzała tam kilka dni w tygodniu :)
Ściany w salonie są błękitne, ale takie bardzo, bardzo jasne. To właściwie jest złamana błękitem biel. Bardzo żałuję, że nie mam teraz fotek, ale zrobię za tydzień i powklejam jeśli jakoś się dostanę do neta. Aneks ma z kolei szafki z brązowego, ciepłego drewna, blat jest ciemny (ale kurcze zapomniałam jaki kolor dokładnie..) Sofa jest z brązowej, ciemnej skóry, także meble powinny być w brązach i na takie chyba będziemy polować w ikei, ale nie wiem dokładnie co kupić, żeby nie zagracić salonu. Potrzebna jest na pewno szafka pod telewizor i niewielki stół jadalny (naprawdę niewielki), żebyśmy mogli przy nim jeść posiłki. No i przydałyby się ze dwie komody. Styl lubię nowoczesny - nawet nie o to chodzi, że minimalizm, ale nie lubię mebli stylizowanych na stare i nawalenia mebli i bibelotów w pomieszczeniach. Dlatego w salonie widziałabym sofę, stolik do kawy, szafkę pod tv, dwie komody i mały stół. O właśnie. Narysuję na tym planie jak mi się to widzi! Zaraz wkleję :)

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca 2006, 15:43 »
Wymotałam coś takiego:

Starałam się zachować proporcje :) Nie za dużo tego w tym salonie?

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca 2006, 18:30 »
Ja jestem akurat w temacie bo za kilka miesięcy odbieramy nowe mieszkanie. Już wszystkie ścianki poprzesuwaliśmy przy pomocy projektanta wnętrz, który nam dużo przy urządzaniu pomaga. Podpowiedzial nam wiele ciekawych pomyslów, na które sami byśmy nie wpadli. Tym bardziej że pierwotny uklad mieszkania byl totalnie beznadziejny... no bo kto w mieszkaniu o pow.70m kw. zostawi sobie korytarz o pow.17 m kw.? mogę powklejać wizualizacje które mamy a za jakiś czas efekt końcowy... :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca 2006, 19:08 »
Elisabeth - wklejaj! Ja uwielbiam tematy mieszkaniowe i urządzanie wszystkiego, także chętnie zobaczę Wasze ciekawe rozwiązania. Jak będę kupowała coś swojego to też na pewno skorzystam z porad architekta - to są jednak mądre głowy. A na razie czytam namiętnie "Cztery Kąty".. ;)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:19 »
Cytat: "Beth"
Jak kuchnia otwarta na salon, to nie możesz za bardzo kolorystycznie motać, bo kolory w salonie i kuchni muszą być mniej więcej podobne. Także jeśli będziesz stawiać na pastele to możesz się bawić


kuchnia nie jest tak całkiem otwarta tzn.jest wejście z salonu i małe okienko-barek i kolory to raczej nie będą pastele (pastele tylko w sypialni :wink: ) w kuchni i salonie będą zdecydowane barwy-chciałbym ciepłe kolory dlatego kuchnia to jakaś cagła a salon pomarańcz ale już spokojniejszy sufitu w odcieniu pastelowej żółci

Cytat: "Beth"
A meble do kuchni jaki będą miały kolor?


tego dokładnie nie wiem ale raczej w stronę natury-pewnie jakiś odcień naturalnego drewna z widocznymi słojami, najlepiej średnio jasny  :roll: no jakoś tak

Cytat: "Beth"
na razie czytam namiętnie "Cztery Kąty"..


to witam w klubie-czytam wszystko, Muratora, Cztery kąty, Mój piękny dom (to nawet tanie jest 2,90 i całkiem niezłe), czy Moje mieszkanie - ostatnio kupiłam Jak pięknie mieszkać z Claudii :mrgreen: wściekłam się nic tylko jakieś katalogi zamawiam, mam już farby, płytki i firanki - będzie niezła makulatura :mrgreen:


a teraz sobie oglądam ten Twój salon....aaa mam program do urządzania się  :wink: chcesz :?: -to taki za free więc szału nie ma ale zawsze  :roll:


Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:23 »
to jest fragment wizualizacji naszej mikroskopijnej łazienki. oczywiście nie do końca tak to będzie wyglądało , ta drobna kratka na ścianach to jest mozaika. pod żaluzjami na dole schowana pralka a u góry kosmetyki. ja nie chciałam robić w łazience drogerii więc to jest pomysł na scohwanie kosmetyków. meble łazienkowe są potwornie drogie więc żeby zaoszczędzić tak będziemy mieli. w ogóle ta łazienka wyniesie nas stosunkowo malo. a jak się wyposaża całe mieszkanie od zera to każdą złotówkę się dwa razy ogląda zanim się ją wyda :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:24 »
ja czytam "Salon i sypialnia"... dwumiesięcznik drogi ale superancki!
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:27 »
Oooo to ja dzisiaj poszukam i kupię - szczególnie ta sypialnia nie daje mi spać :mrgreen:

A projekt łazienki podoba mi się, podbny do mojej wizji-nasza jest nieco większa ale kolory podobne (Wy macie trochę ciemniejsze), ukrycie pralki też mi się podoba - u nas będzie stała pod blatem umywalnkowym (dajemy granitowy) i będzie zasłonięta; kosmetyki też chowam tzn.część a do reszty kupiłam słoiczki w jednym kolorze -ciekawe na jak długo :mrgreen:


Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwca 2006, 13:47 »
a tu kuchnia która będzie połączona z salonem więc jest otwarta. Po prawej przesuwane szklane drzwi prowadzące do korytarzyka z którego jest wejście do łazienki i małego pokoju (w przyszłości baby room :) )
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwca 2006, 15:09 »
Elisabeth - kuchnia i łazienka zapowiadają się ślicznie! Lubię takie barwy i bardzo podobają mi się te przeszklone szafki w kuchni. Jak się dorobię to też chcę coś takiego :) A w łazience będzie prysznic czy wanna? Ja strasznie marzę o tym, żeby kiedyś mieć dwie łazienki - w jednym prysznic, w drugim wannę. Moi rodzice mają tak w domu i jest to bardzo fajne rozwiązanie.
Z tymi pismami o dowu i urządzaniu wnętrz, to ja też staram się pochłaniać wszystko co tylko w domu jest. Mojej Mamie na dzień Matki zamówiłam roczną prenumeratę "Czterech Kątó" ona jeszcze kupuje "Ładny Dom" i "Mój Piękny Dom", także jestem w temacie wszystkich trendów :)
Maju - z tym moim salonem (brzmi dumnie, ale w rzeczywistości przy Waszych salonach się chowa) to już mam niewiele czasu, programik do meblowania mam, ale trudno mi na razie powiedzieć jakie meble kupimy i czy kupimy je od razu czy dopiero po ślubie we wrześniu..

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwca 2006, 16:07 »
To się cieszę, że się podoba! :)
Ja jestem w siódmym niebie bo właśnie się dowiedziałam że nasze mieszkanie będzie prawdopodobnie szybciej. Miało być w grudniu, będzie we wrześniu. Czyli będziemy mieć wspaniały ślubny prezent!!
A w łazience będzie tylko przysznic, wanna się nie zmieściła :(
zamieszczę póżniej rzut salonu w którym będziemy mieć super kino domowe :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwca 2006, 17:44 »
Dziewczyny własnie dotarlam do tego wątku!!! My tez jesteśmy w trakcie przeróbki naszego m...narazie skromnie, małymi kroczkami, ale mamy mały broblemik...chodzi o wybór koloru ścian w małym pokoju i w przedpokoju. Zerknijcie do mojej setki (link pod licznikiem)- wkleiłam tam fotki...może coś poradzicie??

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Sierpnia 2006, 13:25 »
Szkoda że tak mało piszecie o urządzaniu swoich mieszkanek. Akurat ten temat jest dla mnie na topie bo właśnie powoli przymierzamy się do aranżacji naszego nowego m3. I chciałam się z wami tymi miłymi i niemiłymi dośwaidczeniami podzielić :x
Otóz to wcale nie jest takie proste jak nam się z początku wydawało, tym bardziej że skala trudności zwiększa się wraz  małym metrażem mieszkanka. My zaczęliśmy od podpatrywania pomysłów z gazet typu cztery kąty, ale szybko doszlismy do wniosku, że nie wzystko w tym naszym gniazdku da się zrobić więc staneliśmy w miejscu. Ograniczeni czasem i małym metrażem postanowiliśmy skorzystać z pomocy architekta. I tu zaczęły się schody :roll: Pierwszą pracownią byliśmy zachwyceni, pani architekt pomysły miała świetne, wykonane przez nią aranżacje cudne. Niestety jak się pewnie domyślacie cena za usługi nas zabiła :o  Później znajoma poleciła nam z pewnego źródła ( izba archtektów) kolejną kobietkę. Po spotkaniu z nią równiez byiśmy zadowoleni tym bardziej że cena była przyzwoita, no ale teraz po pierwszych wizualizacjach jestem załamana :cry: Te wizualizacje moim zdaniem są zupełnie nieprofesjonalne. Nie ma w nich w ogóle skosów, które stanowią integralną częsć naszego mieszkanka, jest wiele błędów w wymiarach i cały projekt widać że był robiony na szybko i jest NIEDOPRACOWANY!!!! Jestem zbulwersowana i zarazem załamana bo po tom poświęcilismy nasze wyciułane pieniązki, żeby ktoś kto się na ty ZNA zrobiłt o profesjonalnie, nam kompletnie brakuje na to czasu, a wierzcie mi że sporo trzeba go poświęcić :| Poradzcie co zrobić w tej sytuacji ( zaliczka wplacona!!)

I pyanie do Elizabeth: kto robił wam projekt???

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sierpnia 2006, 13:35 »
Cytat: "gibea"
I pyanie do Elizabeth: kto robił wam projekt???

Jeśli jestes zainteresowana to mogę podesła namiary na priva. Wszystko robił nam młody architekt, projekty robił do bólu aż zaakceptowaliśmy, wiele jego pomysłow bylo rewelacyjnych i na pewno sami byśmy na nie nie wpadli...
a zapłaciliśmy ok 1200zł w tym był dokładny projekt ścian (mieszkanie nowe więc mogliśmy dowolnie ściany poustawiac), dokładny projekt elektryki,dokładny projekt kuchni ustalany już z firmą która będzie kuchnię nam robic, kolorystyka, dobór kafelek itp. Zaliczki nie wpłacaliśmy, zapłaciliśmy za wszystko po wykonaniu projektów...
gibea, a macie z tą panią umowę?
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Sierpnia 2006, 14:02 »
Cytat: "elisabeth81"
a macie z tą panią umowę?




Wiesz aż głupio się przyznać, ale nie mamy z nią umowy, sądzilismy że znajoma znjomej i z polecenia to nie będzie problemu, ale jak widac pomyliliśmy się. Cóż człowiek uczy się na błedach :(  A z tego co widzę to wasz architekt ma przynajmniej profesjonalny program do projektowania bio mi sie wydaje że nasza kobietka nie ma:( Jeśli chodzi o cene to my placimy 2 razy tyle :!:  Elizabeth81 jak możesz to wrzuć jeszcze jakies wizualizacje, a namiary na archtekta bardzo prosze na priva, z gory dziękuję

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpnia 2006, 22:59 »
Wklęję wizualizacje dopiero w poniedzialek bo mam je w pracy. myślę że powinnaś spróbowac z babką pogadac i po prostu powiedziec ze nie podobaja ci się jej pomysly.
jesli daliście dużą zaliczkę to rezygnując ze wspołpracy z nią, stracicie kasę więc może spróbujcie jakoś dojśc do porozumienia..
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:58 »
Cytat: "elisabeth81"
myślę że powinnaś spróbowac z babką pogadac i po prostu powiedziec ze nie podobaja ci się jej pomysly.


Przy pierwszej rozmowie pomysły miała świetne, tylko jakos teraz na wizualizacjach nic z tego nie ma  :? Dzwoniłam już do niej i powiedziałam czego oczekujemy, zobaczymy co nam przygotuje na piątek :roll: I Elisabeth81 ponawiam prośbę o namiary twojego architekta na priva   :blagam:    :blagam:

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Sierpnia 2006, 13:52 »
już wysłałam na priva :)
tak z ciekawości, gdzie jest wasze mieszkanko?
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sierpnia 2006, 14:11 »
Elizabeth81 wielkie dzięki za namiary na archtekta, jakby co będziemy mieli jakąś alternatywę :twisted: Nasze mieszkanko znajduje sie na Tęczowych ogrodach, jest w trakcie budowy, właśnie wykańczją, a nas goni czas bo na tym etapie prac mozna wnosić wszelkie zmiany. Może będzemiy sąsiadkami??

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sierpnia 2006, 22:26 »
Tęczowe ogrody czyli Warzymice?
Braliśmy pod uwagę ale ostatecznie uznaliśmy, że to za daleko od centrum. No i kupiliśmy na Kasprzaka.
Mam nadzieję, ze pani która robi wam projekt w końcu wywiąże się z zadania. czasem tak jest ,że na początku ktoś sprawia bardzo złe wrażenie a potem pozytywnie zaskakuje.
Jutro wkleję inne wizualizacje :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpnia 2006, 10:48 »
Cytat: "gibea"
z pewnego źródła ( izba archtektów)


dziewczyny, każdy architekt, który chce wykonywać swój zawód pod swoim szyldem musi być zapisany w izbie architektów, a to jeszcze nie świadczy o tym, że jest dobry. Często młodzi architekci zaraz po studiach, znający programy graficzne robią dużo lepsze projekty (nie znam architekta ze stażem większym niż 5-7 lat, który umie robić wizualizacje  :? - ja mam staż 2,5 letni i umiem   :P ) Poza tym też nie ma norm ustalających do jakiego momentu projekt ma być dopracowany, więc nie każdemu się chce wdawać w szczegóły, niektórzy liczą, że wyobraźnia klienta wystarczy  :roll:
A co do ceny projektów, to też jest duża rozbieżność jak we wszystkim. Powiem Wam tylko, że mało kto zdaje sobie sprawę jak duzo czasu wymaga zrobienie profesjonalnego projektu, jak wiele wiedzy jest do tego potrzebnej. Boli mnie czasem, jak ktoś mi mówi, że to "tylko parę obrazków", nie studiujemy 5 lat, żeby nauczyć się rysować "obrazki", tu wchodzi w grę duża znajomość zagadnień "technicznych" nad którymi ludzie przeważnie się nie zastanawiają  :(
P.S. i pamiętajcie, że architekci z uprawnieniami (czyli raczej nie ci młodzi po studiach) zdzierają dużo więcej kasy  :roll:

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpnia 2006, 15:19 »
PumoRi we wszystkim sie z tobą zgadzam. Decydując się się na architekta braliśmy pod uwagę koszty takich usług choc muszę przyznać że te z kolei są bardzo zróznicowane, no ale pewnie jak ktoś jest dobry to i się ceni.


Cytat: "PumoRi"
każdy architekt, który chce wykonywać swój zawód pod swoim szyldem musi być zapisany w izbie architektów, a to jeszcze nie świadczy o tym, że jest dobry.


My dostalismy to polecenie od znajomego naczelnika izby architektów ( jakkolwiek się to stanowisko nazywa)


Cytat: "PumoRi"
Poza tym też nie ma norm ustalających do jakiego momentu projekt ma być dopracowany, więc nie każdemu się chce wdawać w szczegóły, niektórzy liczą, że wyobraźnia klienta wystarczy


PumoRi ale przyznasz że trudno jest jest sobie wyobrazić skosy w kuchni tym bardziej, że jak się właśnie okazało Pani architekt źle odczytala projekt i wszystko jest do kitu :twisted:  Poza tym wg tej wizualizacji nie ma oświetlenia przy wejściu, gdzie zabudowane schody stworzą mały przedpokoik, nie w wizualizacjach mowy o :kaloryfrach , a takie na pewno będą, pralce i wielu innych rzeczach o których wspomnieliśmy :!:

Szkoda,że nie mam tych wizualizacji w wersji komputerowej wówczas sami byście ocenili, może faktycznie przesadzam

Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sierpnia 2006, 22:30 »
pewnie, że trudno to sobie wyobrazić, ale tak jak mówię, wielu architektów nie potrafi robić wizualizacji, bo te programy weszły do użytku u nas stosunkowo niedawno i pamiętam, że ja jeszcze na studiach ich nie znałam (dopiero na 4 roku nauczyłam się robić wizualizacje). Starsi architekci już ich się raczej nie uczą, bo to rzeczywiście są trudne rzeczy.
Niestety z doświadczenia jednak wiem, że często większą kasę biorą nie Ci, którzy zrobią super wizualizacje (młodzi chcą zaistnieć na rynku, dlatego ich ceny są jeszcze w miarę) ale ci, którzy mają już uprawnienia, ale czasem jeszcze rysują projekty ręcznie  :roll:
Życzę Wam, żebyście dogadali się jakoś z panią architekt i żeby urządzanie Waszego gniazdka upływało Wam miło i spokojnie  :lol:

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sierpnia 2006, 00:21 »
gibea, nie miałam chwilki żeby wklei inne wizualizacje ale postaram się w najbliższym czasie. Zapomniałam jednak doda że nie robiliśmy wizualizacji całego mieszkania a tylko łazienki, kuchni i salonu. sypialnię i mały pokój tlyko że tak powiem omówiliśmy :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline gibea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpnia 2006, 12:13 »
Dzięku PumoRi że naświtliłaś mi sprawę, przemyślałam to i faktycznie masz rację, jestem już trochę mniej zła na Pania architekt, ale w dalszym ciągu  uważam że projekt jest niedopracowany i na pewno zwrócę jej na to uwagę żeby bardziej się przyłożyła :? echh nie lubie takich sytuacji

Cytat: "elisabeth81"
gibea, nie miałam chwilki żeby wklei inne wizualizacje ale postaram się w najbliższym czasie

 
Czekam niecierpliwie :wink:

Jak już bedę miała poprawione wizualizacje to wrzucę obie i zostawię Wam do oceny :lol:

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sierpnia 2006, 13:51 »
ja teżniedługo zaczynam urzadzać mieszkanko :)
póki co zastanawiam sie nad kolorami ścian, kuchni i płytek ... bo pierw remoncik :)
Chciałabym kolor przedpokoju bordowy (widziałam u znajomych i wygląda to rewelacyjnie ) kolor sypialni zielony - mieta ... kolor salonu taki jasny piaskowy ...nie wiem jaki łazienki, wc, i trzeciego pokoju ...hmmm cięzko mi się zdecydowac
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Sierpnia 2006, 08:13 »
Co do aranżacji wnętrz, kafeltek itp  i projektu kuchni to sobię świetnie poradze sama a jesli macie kogoś zaufanego i sprawdzonego przez kto pomógł by mi przy projekcie przebudowy domu to poprosze uprzejmie o namiary na priv. Elizabeth81 czy ten wasz architekt też zajmuje sie domami?
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!