Autor Wątek: umowa  (Przeczytany 5880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
umowa
« dnia: 14 Grudnia 2004, 15:29 »
Nie pamiętam kto i gdzi eprosił o przykład umowy z kamerzystą, orkiestrą itp.


szczecin, dnia......

zawarta w dniu ........... pomiędzy ...... (nazwa firmy, adres) reprezentowaną przez pana(nią)........ zwanym dalej zleceniobiorcą a ....... (nazwisko ) zwanymi dalej zleceniodawcą o następującej treści :

pkt1

zleceniobiorca zobowiązuje się na rzecz zleceniodawcy zorganizować przyjęcie weselne( w przypadku lokalu, kamerzysta przygotować film dokumentujący wesele, fotograf - weselną sesję zdjęciową lub reportaż ślubny) w dniu...... w godzinach.....

pkt.2

zakres usługi zleceniobiorcy określa załącznik dołączony do umowy............

( i tu w przypadku orkiestry - pierwsza piosenka, nie picie wódki na weselu to w zasadzie tyczy się wszystkich przez nas zatrudnianych), długość przerw i bloków, podkład muzyczny w przerwach - żeby nie było słychać szczęku łyżek i mlaskania cioci heli, ile godzin grania na weselu a ile na poprawinach)
(lokal - menu, ilość porcji, tort, chceb weselny, szampan na wejście, kawy, herbaty, kechup, musztarda,masło, chleb.........; smiesznie to brzmi ale potem wychodzi,ze na osobę 1 kawa czy herbata albo,ze na posoiłek przypadają 2 kromki chleba)
(kamerzysta - co ma byc na filmie - materiał z wesela, długość filmu, czołówka, teledysk, podkład muzyczny, dygitalizacja zdjęć, zabawne zakończenie,wywiady z gośćmi, ilośc kopi na dvd, vcd, vhs... )
(fotograf - co ma być, sesja , reportaż, z czego reportaż, ile zdjęć, jaki format, ile odbitek, czy ma być album,czy cyfrówka czy lustrzanka,zastepcze zdjęcia plenerowe w przypadku niepogody np. wnętrza na zamku, czy gdziestam...)

pkt 3
dla lokalu - przewidywana ilość osób dorosłych i dzieci .... + ....
kwota usługi za 1 osobę dorosłą..... i za 1 dziecko.... (słownie........ + ........)
łączna kwota usługi wynosi....... (słownie........)

pkt4
lokal
- zleceniodawca zobowiązuje się pod rygorem unieważnienia umowy, ze ilość osób - gości weselnych na przyjęciu weselnym nie będzie mniejsza (tu minimum jakie sobie wyznacza lokal)..... nie licząc dzieci, dla których zredagowane zostanie osobne menu...

pkt5

zleceniodawca pobiera kaucję w wysokości ...(tu się dogadacie) na poczet ewentualnych zniszczeń, dewastacji, zdarzeń...

pkt6.

dla wszystkich

zleceniodawca określa w dniu podpisania umowy czy odbęda sie tzw. poprawiny i czy zatrudna na nich orkiestrę , fotografa, kamerzyste........

pkt7

wielkośc ZADATKU

pkt8

opłata za ZAIKSU jest ponoszona przez organizatora wesela (lokal, albo my płacimy jeżeli jest to impreza na działkach czy świetlicy szkolnej czy w domu)

pkt9

zleceniodawca zobowiązuje się do wypłacenia na rzecz zleceniobiorcy całej należności za wykonanie usługi w terminie ( tu dogadać się trzeba kiedy ile.. np. 80% przed weselem, a reszta po przy odbiorze zdjęć, filmu itd)

pkt10

umowe sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron.


zleceniodawca..............

zleceniobiorca.............


nie wiem czy do was będa dojeżdżać ale jeżeli tak to pewnie będą chcieli żeby im wpisać dodatkowo ile płacicie za dojazd... np dla fotografa dojeżdżającego z innego miasta itd)

 :wink: to chyba jest zadowalający koncentrat  :?:


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
umowa
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Stycznia 2005, 16:20 »
cos mi sie nie zgadza w pkt 5.
 "zleceniodawca pobiera kaucję w wysokości ...(tu się dogadacie) na poczet ewentualnych zniszczeń, dewastacji, zdarzeń... "

chyba raczej powinno byc "zleceniobiorca" ..... :hmmm:

Poza tym zastanawialabym sie nad pkt 4. ... Osobiscie nie spotkalam sie z czyms takim jak wymog minimalnej ilosci gosci.
Z moich doswiadczen wynika,ze zaklada sie liczbe gosci "x" i ostatecznie potweirdza sie w lokalu rzeczywista ilosc gosci na np. 3-4 dni przed impreza.
Nie ma co wychodzic przed orkiestre, jezeli lokal nie postawi takiego warunku jak wspomniane "minimum", to po co wprowadzac taki punkt do umowy ?

Zastanwia mnie tez w pkt 4 sformulowanie "zleceniodawca zobowiązuje się pod rygorem unieważnienia umowy, ze ilość osób - gości weselnych na przyjęciu weselnym nie będzie mniejsza ..."

Wynika z tego, ze jezeli zglosimy,ze bedzie impreza na 50 osob, a w przeddzien imprezy okaze sie ze bedzie ich 48, to lokal ma prawo zerwac umowe ..... :?

Zastanowcie sie nad kazdym paragrafem umowy. I spobujcie negocjowac jezeli cos Wam sie nie podoba,albo zapis nie jest jednoznaczny. Umowa to po porozumienie dwoch stron i nawet jezeli lokale (inne osoby swiadczace usugi w tym przypadku weselne) maja tzw."gotowce" to nie znaczy,ze nie mozna tego zmienic.

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
umowa
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Stycznia 2005, 16:34 »
I dalej ...
pkt.7
Pamietjcie,ze ZADATEK nie podleg zwrotowi w przeciwienstwie do ZALICZKI.

pkt.8
w przypadku organizacji imprezy w lokalu warto zawrzec pkt. dotyczacy ZAIKSU (lokale maja podpisane umowy dlugoterminowe z ZAIKS i z pewnoscie nie bedzie problemu przerzucenia tej oplaty na ich barki).

Nie wiem jak skonstruowane sa umowy z salami szkolnymi, czy ogrodkami dzialkowymi (nie wiem czy stosuja zapis o pltnosci skladki zaiksowskiej)? Natomiast wiem,ze generalnie wszelkie wesela dzialkowe odbywaja sie "na czarno"(no chyba,ze Mloda lub Mlody ma w danym miejscu dzialke). Ogrodki dzialkowe oficjalnie nie maja prawa wynajmowac sal dzialkowych osobom z zewnatrz.
Kweste placenia ZAiKS przy orgnizacji wesela w domu pozostawie bez komentarza

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
umowa
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Stycznia 2006, 15:40 »
Przygotowałam już projekty umów; na początek z lokalem (restauracją) i fotografem...jeszcze je poprzeglądam dokładnie i jutro wkleje.
A co do Zaiksu na działkach, to można zapis schować tak, że nie bedzie mowy o Zaiksie, a mimo to on tam będzie i w razie tzw. "W" będziemy kryci :lol:
A tak szczerze mówiąc spotkałam się z opinią , że opłaty na rzecz ZAIKS nie dotyczą imprez takich jak wesela i że wybiegamy przed orkiestrę przejmując się takimi sprawami. Ale tu nie jestem pewna, nie interesowałam się tematem, a wiadomo- co prawnik, to interpretacja prawa.


Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: umowa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipca 2007, 22:43 »
dzieki dziewczyny, ze nam doradzacie. Z Wami jest o wiele latwiej :)

Offline czarnabarbie

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2017
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: umowa
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudnia 2015, 12:39 »
A wiecie jaka jest kara za nieopłacenie ZAIKSu ? :)