Autor Wątek: Obrączki piaskowane  (Przeczytany 21911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dosiado

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Kobieta
Obrączki piaskowane
« dnia: 24 Maja 2006, 20:11 »
Zabieramy się powoli do kupna obrączek.
Przeczytałam ostatnio, że piaskowane obrączki bardzo szybko się ścierają - wiecie coś na ten temat?Ma któraś z Was - zacnych mężatek - takie obrączki?Jak one wyglądają kiedy minie troche czasu od ślubu. Pytam, bo zasłyszana informacja o tym że się ścierają burzy kompletnie naszą koncepcję i wybór. Proszę o odpowiedź :)

Offline dosiado

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Kobieta
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maja 2006, 20:13 »

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maja 2006, 20:26 »
Dosia - ja już pisałam, że słyszałam o tym, że się ścierają - powiem tylko jeszcze, że z tego co wiem - ścierają się bardziej jeśli nosi się je cały czas (tzn. nie zdejmuje nawet w domu). Jeśli natomiast miałabyś je zakładać tylko wychodząc z domu, to na pewno będą Ci dłużej służyły. Ale na pewno Twój Przyszły mąż będzie obrączkę bardziej 'eksploatował', więc jemu może się szybciej zetrzeć. Jak byś się jednak na nie zdecydowała to zapytaj jaka jest możliwość odnowienia piaskowania - wiem, że niektóre zakłady jubilerskiej oferują piaskowanie powtórne gratis po np. roku jeśli ma się paragon sprzedaży.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maja 2006, 09:32 »
ja proponuje poszukac takiego modelu, który piaskowany jest w środku tzn. odwrotnie niż wybraliście, bo wtedy jest trwały


Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maja 2006, 11:36 »
odwrotna kombinacja byłaby lepsza, tzn. bardziej funkcjonalna..zewnętrzna część połyskliwa, a środek piaskowy..tez bardzo ładnie takie obrączki będą wyglądały..



może coś w tym stylu..tylko środkowy pasek węższy..


Offline irka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maja 2006, 11:43 »
niestety nie mam dla ciebie dobrej wiadomości  :cry:  mój brat ma takie piaskowane obrączki (jednej z lepszych firm) - dwukolorowe złoto. Nosi je od dwóch lat, ale właściwie już po półrocznym noszeniu widać było wyraźnie ślady wytarcia  :roll:
Jakoś się to jeszcze prezentuje na tej częsci z  żółtego złota (po prostu bardziej się błyszczy), ale ta część z białego złota wygląda kiepsko - jest taka szarawa  :cry:

My też chcieliśmy piaskowane, ale po doświadczeniach brata wybraliśmy coś takiego:
z daleka się nie błyszczą i wyglądają jakby piaskowane, a faktycznie to są przez złotnika nakłuwane igiełką - co tworzy takie malutkie kropeczki - a w rezultacie stwarza wrażenie matowego złota.

Także przemyśl raz jeszcze decyzję - ja odradzam takie obrączki  :!:  

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maja 2006, 12:51 »
Cytat: "irka"
ta część z białego złota wygląda kiepsko - jest taka szarawa


to juz wina tego białego złota, juz o tym było wspomniane

Cytat: "irka"
wyglądają jakby piaskowane, a faktycznie to są przez złotnika nakłuwane igiełką - co tworzy takie malutkie kropeczki - a w rezultacie stwarza wrażenie matowego złota


to jest jedna z metod matowienia, podobno najtrwalsza-my takie nosimy i nadal jest mat :mrgreen:


Offline dosiado

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Kobieta
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maja 2006, 14:43 »
Nie wiem co teraz zrobimy - bardzo nam sie te obraczki podobaja i do tej chwili bylismy na nie w 100% zdecydowani. Bardzo nam sie podoba ze one sie tak w srodku fajnie blyszcza. Moze macie racje, ze lepsza bylaby wersja - blyszczace po brzegach, piaskowane w srodku... Nie wiem tylko co moj luby na to, bo tamte bardzo go zaintrygowaly i stwierdzil ze chce tylko tamte...

Offline EMka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • data ślubu: 07.09.2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Listopada 2006, 21:49 »
O kurcze, wlasnie natrafilam na ten temat i jestem w kropce. My rowniez chcemy obraczki piaskowane. Czy nie wie moze tos ile taka usluga 'ponownego piaskowania' moze kosztowac :?: Slyszalam ze odnawia sie je w mig - nie wiedzialam tylko ze tak czesto, ale ciekawa jestem jakie sa tego koszty... To jedyny rodzaj obraczek ktory naprawde nam sie podoba :!:  :!:

Pozdrawiam :!:




Omnia vincit Amor

Offline xena_music

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Listopada 2006, 21:52 »
ja mam taką w środku piaskowaną, brzegi gładkie..a w zasadzie miałam, bo jest teraz idealnie gładka..nawet nie wiem kiedy sie to wytarło :roll:
a ciekawe ile takie "odnowienie" moze kosztowac..........
wiem że po 3 latach napewno juz były gładziutkie...:(


Offline EMka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • data ślubu: 07.09.2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Listopada 2006, 15:11 »
Xena - zalamalas mnie....  :cry:  w takim razie chyba nie ma sensu kupowac takiej obraczki... a czy te kropkowane iglowane czy jak to sie nazywa wyglada tak samo jak piaskowane :?:  Ja nigdy takich obraczek nie widzialam :!: A moze sie na takie przezucimy...




Omnia vincit Amor

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Listopada 2006, 20:00 »
My poczatkowo tez myslelismy o matowanych obraczkach, ale to, ze sie scieraja je wyeliminowalo. Dlatego obraczki beda gladkie.
Moze faktycznie ta druga metoda jest trwalsza :?: Najlepiej zapytac u zlotnika bo osobiscie nie widzialam takich obraczek u jubilerow a troszke sie nachodzilismy :|


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Listopada 2006, 20:19 »
Cytat: "carlunia"
Moze faktycznie ta druga metoda jest trwalsza

nie koniecznie.
Mat sie ścera a polerka rysuje.
Po podrózy poślubnej boleśnie przekonałam się, że złoto to miękki metal.
Dam do odnowienia za jakiś czas u złotnika, który wykonywał obrączki....albo poczekam i sie zarysowania wypolerują same.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Listopada 2006, 20:28 »
I tak zle, i tak niedobrze :roll: Ale chyba latwiej wypolerowac niz ponownie piaskowac. Z diamentowanymi podobno jeszcze wiekszy problem i drozszy :|


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Listopada 2006, 20:40 »
Ja mam wstawkę piaskowaną.
Złotnik zobowiązał się odnowić i tą i tamtą część....zobaczymy jak w praniu wyjdzie.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline xena_music

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Listopada 2006, 21:53 »

ja miałam coś takiego....i...środek mam gładziutki jak brzegi
a przecież dopiero co mineły 4 lata od slubu


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Listopada 2006, 21:55 »
Cytat: "xena_music"
ja miałam coś takiego....i...środek mam gładziutki jak brzegi

tak ten typ ściera sie faktycznie śpiewajaco. Kumpela też miała takie...z naciskiem na miała
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Listopada 2006, 23:14 »
A nam sie wydawalo, ze jak ten pasek jest w srodku to mniej sie bedzie scierac a tu sie okazuje ze i to nie pomaga :|


Offline EMka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • data ślubu: 07.09.2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Listopada 2006, 15:40 »
Oj nie dobrze, my mielismy miec cala piaskowana tylko z malym paseczkiem blyszczacym u gory... ale jak to taka tandeta, to ja juz nie chce sie w to bawic, zeby potem po jubilerach skakac i placic za odnowienie :!:  szkoda.....




Omnia vincit Amor

Offline xena_music

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #19 dnia: 8 Listopada 2006, 16:31 »
myśly chcieli jeszcze by środek był z białego złota a brzegi zółte, aleodradzono, że to są warstwy nakładane czy jakoś tak i moze isęprzy powiekszeniu rozpaść


Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #20 dnia: 8 Listopada 2006, 16:34 »
Cytat: "xena_music"
myśly chcieli jeszcze by środek był z białego złota a brzegi zółte, aleodradzono, że to są warstwy nakładane czy jakoś tak i moze isęprzy powiekszeniu rozpaść


My tez poczatkowo myslelismy o takim zestawie i nas oswiecono u Kruka wlasnie, ze takich modeli oni pozniej juz ani nie zmniejsza, ani nie powieksza..


Offline EMka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • data ślubu: 07.09.2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopada 2006, 11:51 »
Najlepiej jednak gdy kupuje sie takie obraczki w salonie, przynajmniej nie trzeba placic za zmniejszanie czy piaskowanie. Powiedzialam Narzeczonemu o tej historii ze scieraniem i zaczelismy sie rozgladac za innymi obraczkami. aktualnie jestemy na etapie kolekcji YES i Apart i mamy po jednym wzorze wybranym, ale zadna z nich nie wyglada tak efektownie, jak te ktore wybralismy na pocztaku  :(  Chyba czas sie z tym pogodzic  :wink:  pozdrawiam




Omnia vincit Amor

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Listopada 2006, 20:14 »
Emka: Apart daje tylko 2 lata gwarancji na swoje obraczki. Pozniej i tak trzeba za to placic.  :|


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Listopada 2006, 20:45 »
Cytat: "carlunia"
Emka: Apart daje tylko 2 lata gwarancji na swoje obraczki. Pozniej i tak trzeba za to placic

dokładnie....
a ja u swojego złotnika, u którego rozbiłam obrączki zmniejszałam pierścionek zaręczynowy i dostałam rabacik.
I generalnie fecet zawsze mi taniej policzy, bo pamięta, że u niego coś większego robiłam.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Listopada 2006, 18:00 »
No zasmusiły mnie te tewelacje ze ścieraniem  :(  A już miałam jedną upatrzona pare piskowanych obrączek. Teraz sie zastanawiam nad zmianą. :(



Offline xena_music

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Listopada 2006, 18:07 »
ile moze kosztowac takie odnowienie piaskowania???


Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Listopada 2006, 18:57 »
Xena: pewnie co jubiler to inna cena. Jak ze wszystkim. Jak sie orientowalismy w cenach obraczek to ceny za gram zlota wachaly sie od 70-130zl :roll: Podobnie na pewno z tego typu uslugami.


Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Listopada 2006, 10:55 »
Cytat: "xena_music"
ile moze kosztowac takie odnowienie piaskowania???

Jak pytałm się u jubilera to powiedział, ze to jest gratis w ramach gwarancji.Ale nie wiem czy wszędzie :cry:
"Dzis też bym Cię wybrała"2007

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Listopada 2006, 11:23 »
Cytat: "skarbek"
Jak pytałm się u jubilera to powiedział, ze to jest gratis w ramach gwarancji.


Ale gwarancje dawal na jaki czas? Pisalam wyzej ze np Apart daje na 2 lata. A pozniej nie wiem..nowe obraczki kupic, albo placic za piaskowanie :|


Offline xena_music

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Obrączki piaskowane
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Listopada 2006, 12:13 »
nowych kupowac nie bede, a jakby co będa poprostu gładkie, bo nie wiem czy jest sens piaskowac skoro po 3 latach śladu nie ma