Autor Wątek: Wybór bukietu - kilka rad  (Przeczytany 74672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martucha
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Wybór bukietu - kilka rad
« dnia: 1 Grudnia 2004, 10:53 »
[...Wiazanka ślubna powinna Młodych łączyć, a jednoczesnie nie wyróżniać się za bardzo. Należy ja starannie dobrac do stroju nowożeńców.
W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w naszym stylu, będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.Wiązanka ślubna, ważny element ceremonii — to symbol i rzeczywistość. Zawarte są w niej dawne wyobrażenia i spełnione nadzieje. Jest czymś innym niż zwykły bukiet kwiatów. A jej mocna rączka dla niektórych była podporą przy wkraczaniu w nieznane.
Wiązanka ślubna to kształt, kolor i funkcja, a dalej dopiero dobór kwiatów. Wydaje się, że najważniejszy w wiązance jest kolor. Wybieramy go wiedząc jak wygląda suknia i garnitur wraz z dodatkami. Ważne są również kolorystyka makijażu I fryzura panny młodej.
Połączenia monochromatyczne są gwarancją elegancji i harmonii. Jedna barwa konsekwentnie wypływa z drugiej, w taki sposób, że nawzajem się uzupełniają a nie kontrastują. Kwiaty w tym połączeniu pozostają w tonacji sukni, są dopełnieniem stroju. Harmonizują konsekwentnie stanowiąc jeden z elementów precyzyjnie zaprojektowanej całości.
Kolory kontrastujące dają mocny efekt. Czy go chcemy ? Korzystając z tego połączenia pamiętajmy, aby kolor dominujący nawiązywał do jakiegoś elementu stroju ślubnego.
W doborze barwy wiązanki pomogą dodatki, kolor może pochodzić ze stroju pana młodego, a także makijażu panny młodej. Wybieramy kolor dominujący i stosujemy go w bukiecie. Zwykle sprawdza się łączenie kolorów z jednej palety, np. suknia ecru, pomarańczowe koraliki, klipsy, pantofelki, lakier na paznokciach, szminka; u pana młodego pomarańczowa mucha i butonierka...]

Ato kilka propozycji:









Martucha

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Grudnia 2004, 11:13 »
O bukietach już jest :?


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2006, 10:30 »
Kwiaty, ich barwa oraz kształt wiązanki powinny podkreślać urodę i charakter Panny Młodej, w tym najważniejszym dla niej dniu w życiu.



Oprócz fryzury, makijażu i kreacji bardzo istotny jest indywidualny dobór bukietu. Punktem wyjścia jest przede wszystkim krój i kolor sukni. Do sukien ozdobnych, szerokich, bogato haftowanych z dużą ilością falbanek czy koronek, przypominających styl barokowy, zawsze dobieramy bukiecik skromniejszy. Niezmiennie dobrze wygląda klasyczny, okrągły biedermeier, ułożony z zawsze eleganckich róż.

Kolorystyka powinna być o kilka tonów mocniejsza niż odcień sukni, tak aby kwiaty były na jej tle widoczne. Do sukni prostej, skromniejszej, ale również eleganckiej, chociaż nie zdobionej bogato, pasują bukiety śmiałe, bardziej ozdobne, np. wiązanki wydłużone, czy bukiety trochę ekstrawaganckie. Jeśli chodzi o kształt wiązanki powinien on pasować do typu urody Panny Młodej, ważne są: kolor włosów, wzrost, sylwetka i karnacja.

Do włosów ciemnych pasują kwiaty o bardziej zdecydowanych i nasyconych kolorach.
Do włosów blond - jasne barwy kwiatów z ciemnymi akcentami.
Do włosów rudych - kolory ciepłe, takie jak brąz, złoto-żółty, lub oryginalne zielone odcienie kwiatów

Jednym z ważnych wyznaczników jest oczywiście kolor sukni.

SUKNIA
pastelowo-różowa



KOLOR KWIATÓW
biel, różowy, ecru, liliowy

SUKNIA
ecru



KOLOR KWIATÓW
biel, czerwień, różowy, pastelowo-żółty

SUKNIA
błękitna



KOLOR KWIATÓW
biel, biel z niebieskim, pastelowo różowy, ecru

SUKNIA
biała lub ecru z bordo dodatkami


KOLOR KWIATÓW
warto powtórzyć kolor bordo w bukiecie jako akcenty

SUKNIA
różowa



KOLOR KWIATÓW
biel, pastelowy róż, barwa różowa mocniejsza o 2 tonacje od odcienia sukni, ecru, pastelowo-żółty

SUKNIA
seledynowa



KOLOR KWIATÓW
pastelowy róż, biel, ecru, pastelowy żółty

SUKNIA
biała



KOLOR KWIATÓW
wszystkie kolory dowolnie, jeżeli decydujemy się na biały bukiet - musi mieć więcej zieleni, żeby był widoczny na białym tle

Jeżeli chodzi o dobór kształtu wiązanki - sprawdź który z poniższych opisów do Ciebie pasuje. Pomoże Ci to w doborze wiązanki w ten jedyny szczególny dzień w Twoim życiu.

JEŻELI JESTEŚ: :idea:

 :arrow: Panną Młodą WYSOKĄ, POSTAWNĄ - do Twojej wiązanki ślubnej zalecane są większe kwiaty jak: róże, calla. Bukiet powinien być proporcjonalnie duży - 10-15 cm powyżej dłoni, zwisający na dół na 20-30 cm. Długość wiązanki powinna być proporcjonalna do jej szerokości.

 :arrow: Panną Młodą niedużą o DELIKATNEJ BUDOWIE - Twoja wiązanka ślubna powinna być mała, 8-10 cm powyżej dłoni. Zalecane są drobne kwiaty, np. mini różyczki czy konwalie. Oprócz tradycyjnie okrągłego bukietu biedermeier dobrze wygląda mała kula z kwiatów, zawieszona na wstążce, niesiona w ręku jak torebka.

 :arrow: Panną Młodą w rodzaju WYTWORNEJ DAMY - Twoja wiązanka powinna mieć wyraźną formę, np. wodospadu, wydłużonej kropli czy mufki.

 :arrow: Jeżeli wyglądasz DOJRZALE KOBIECO - zalecana dla Ciebie forma bukietu to okrągły biedermeier lub łuk.

 :arrow: Jeżeli wyglądasz MŁODZIEŃCZO - propozycją wiązanki dla Ciebie jest bukiet okrągły lub mały w postaci odwróconej kropli.

 :arrow: Jeżeli jesteś osobą EKSTRAWAGANCKĄ (ELEGANCKĄ, NOWOCZESNĄ) - Twoja wiązanka może mieć kształt wachlarza, kuli, łuku czy berła. Możesz też śmiało poeksperymentować z egzotycznymi rodzajami kwiatów.

 :arrow: Jeżeli jesteś osobą PRAKTYCZNĄ (W TYPIE SPORTOWYM) - forma Twojego bukietu powinna mieć postać kopuły lub kropli, łuku czy bransolety.

Ważne jest też żeby bukiet ci się podobał i żebyś dobrze się z nim czuła trzymając go w ręku. A kiedy ci się już znudzi możesz śmiało się go pozbyć rzucając go za siebie na weselu, ku radości druhen :jupi:


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2006, 11:15 »
jejku Maja - jesteś niesamowita!!!!!!!!!

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2006, 13:19 »
Przykleiłam ten temat, zeby mozna było łatwiej do niego dotrzeć, bo jest na prawdę bardzo pomocny. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline evee

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maja 2006, 13:52 »
temat bukietu jest u mnie akurat na tapecie! Maja wielkie dzięki  :brawo:

Offline martylka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
????
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwca 2006, 19:14 »
A co z trenem, czy ma on jakies znaczenie przy doborze kształtu bukietu???


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca 2006, 09:56 »
niekoniecznie tzn.jeśli jest duży i długi to automatycznie wpływa na suknię, a ta z kolei na bukiet ale trenem sugerujemy się zwykle przy doborze welonu...


Offline alikbe
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Sierpnia 2006, 14:20 »
W takim razie jeśli Panna młoda ma suknię w kolorze jasnego złota, sama jest zdecydowaną brunetką (włosy czarne) cera sniada, a Pan młody ma ganitur w kolorze ciemnej czekolady i jest ciemny blondynem jaki kolor kwiatów byście dobrały - pomożcie bo tu zupełnie nie mam pomysłu na siebie

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Sierpnia 2006, 14:25 »
Ja proponowałabym mocny odcień czerwieni ale nie bordo - coś jak dojrzałe wino, nalepiej róże-klasyczny biedermeier lub berło


Offline gulinek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 256
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Sierpnia 2006, 20:08 »
Ja będę miała błękitną suknię szytą w literkę A -osobno góra i dół
Jestem blądynką o jasnej cerze buty mam Cappucino.Pan młody ma stalowy-granatowy gar. i ciemne buty, chcę mieć rożek.
przepraszam pokićkało mi się
-możesz mi pomóc i napisać jaką mam mieć wiązankę-uczesanie ... .


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #11 dnia: 9 Sierpnia 2006, 10:25 »
To nic tylko ecru albo delikatny-wpadający w róż łosoś....jeśli ta opcja Ci się podoba to poszukam propozycji - fotek :wink: , fryzura w innym dziale


Offline gulinek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 256
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Sierpnia 2006, 17:09 »
To mi bardzo się podoba-zobaczę jeszcze jak to widzi moja fryzjerka i pani od makijazu,no i jak będzie wyglądało.
Dzięki !!!
______________________________________________________________________________


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sierpnia 2006, 09:16 »
A jakie kwiaty interesowałyby Cię najbardziej?


Offline Angola

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpnia 2006, 10:33 »
A co myślicie o połączeniu dwóch kolorów oczywiście pokrewnych nie gryzących się. Ja np. chciałam aby zrobili mi bukiet w dwoch kolorach z białychi ecri róż. Róże ecri dodatkowo prosiłam aby mi brzegi pozłociła bo miałam na sukience dodatki złote, kwiaciarka początkowo się lekko zdziwila mowiła ze jeszcze nie robiła takiej kompozycji ale wyszła rewelacja wyglądał pięknie byłam bardzo zadowolona i kwiaciarce też się bardzo spodobał że zamówiła sobie u mnie zdjęcie z tym oto bukietem.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpnia 2006, 11:08 »
No właśnie mogłabyś wlepić fotkę - wydaje mi się, że cos podobnego już zamieszczałam ale głowy nie dam


Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Stycznia 2007, 17:39 »
Maja, chcialabym cala oprawe slubu i wesela miec w kolorach rozu i zieleni (dosyc intensywnych - jestem ciemna brunetka o dosyc ciemnej cerze) - oczywiscie oprocz bieli :)

wiesz cos na temat doboru kolorow krawatu, sukienki druhny, jej bukietu, mojego kwiata we wlosach, zaproszen itp... do mojego bukietu tak, aby tworzylo to fajna calosc ale bez przesady? np bukiet z bialych i rozowych kwiatow (storczykow) z przewaga bialego, krawat pana mlodego roz, sukienka druhny zielona z rozowym akcentem ale jaki jej bukiet?, moj kwiat we wlosach bialy/rozowy?

troche  sie rozpisalam..

Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopada 2007, 18:54 »
Oto kilka rad ktore znalazlam w internecie- moze komus sie przydadza?

1. Bukiet musi pasować do sukni panny młodej, zarówno do fasonu, jak i koloru.

2. Powinien się doskonale komponować z sylwetką panny młodej;

bukiety okrągłe są odpowiednie dla drobnych, szczupłych kobiet,

wiązanki tworzone na linii trojkąta wysmuklają sylwetkę, więc są idealne dla pań o obfitszych kształtach.

3. Bukiet powinien się komponować z suknią, nie może przysłonić całej kreacji ślubnej.

4. Pamiętaj, aby bukiet ślubny zamówić już kilka tygodni wcześniej.

Bardzo często panie stosują stroki kwiatowe również we włosach, zamiast tradycyjnego welonu. Ale bardzo istotne jest, aby takie stroki, wykonane z żywych kwiatów pasowały do bukietu ślubnego. Kwiaty, które panna młoda ma na sobie i przy sobie powinny stanowić jeden komplet.

----------------------------------------------------------------------

Pierwszą, zasadą odnoszącą się do wszystkich rodzajów bukietów ślubnych, jest zasada, aby kwiaty dobierać tak, żeby nie zlewały się z suknią. Czasami jednak jesteśmy zauroczone, danym bukietem, że nie potrafimy z niego zrezygnować.

Proponuję, w tej chwili zapomnienia, moje drogie Panie, założyć suknię i stanąć przed lustrem, przygotować kilka skrawków materiału w tych kolorach, w jakich był bukiet i przyłożyć do sukni.
Zobaczycie, jaki jest efekt, ocenicie same.

Aby bukiet nie zlewał się z suknią należy zastosować kilka ważnych rozwiązań,
Tak, więc: zawsze można ułożyć bukiet na zasadzie kontrastu np.: białe kwiaty i ciemno różowe dodatki, zielone różnego rodzaju liście, bardzo ładnie wyglądają wykończenia bukietów, plecione ze srebrnych i złotych drutów, są dodatkową ozdobą, często misternie uplecione przyciągają wzrok gości weselnych.

Kolejny sprawdzony pomysł na przełamanie standardowych wiązanek, który bardzo cenię i polecam gorąco, to bukiety wykonane z różnych mało znanych kwiatów, dzikich odmian- (samych storczyków jest kilkaset odmian), lub w połączeniu, zwłaszcza latem, z trawami, zbożem, pnączami a nawet kwiatami z ogródka. (Na zdjęciu: bukiet z kwitnących drzew owocowych).

Drogie Panie, hołdujmy też zasadzie „ lepiej mniej, niż więcej „ - bardzo trudno jest stworzyć kompozycję kwiatową z małej ilości kwiatów jednakże nowoczesną i odważną.


wszystkie rady pochodza z artykulu Izabelii Warkuly



Przy wyborze wiązanki należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

Rodzaj sukni :

Do prostych, eleganckich sukienek znakomicie nadają się wiązanki fantazyjne, spływające,np. z modnych cantedeskii lub storczyków. Przy prostej sukni można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, przystrajając nasz bukiet koralikami, perełkami, piórkami, itp.

Z kolei, gdy do ślubu pójdziemy w krynolinie lub gdy nasza sukienka jest bogato zdobiona, np. koronkami, falbankami, gipiurą powinnyśmy wybrać raczej bukiet nieco skromniejszy, np. biedermeier.

Równie ważny jest styl Panny młodej: do sukni koronkowej raczej nie wybierajmy rustykalnego bukietu ze słoneczników, rumianków czy maków, taki bukiet pasuje raczej do stylizacji wiejskiej.

Z tego względu idąc do kwiaciarni warto zabrać ze sobą skrawki materiału z sukni, garnituru i kamizelki, krawat lub muszkę. Ułatwi to floryście dobór odpowiedniej wiązanki.

Sylwetka.

Dziewczyny wysokie

 mogą pozwolić sobie na formy bardziej okazałe i większe,

niskie


 powinny unikać wiązanek zbyt dużych, które mogą je przytłaczać lub nawet odciągać uwagę od samej Panny Młodej. Niskie dziewczyny w sukniach rozszerzanych u dołu powinny wybrać bukiety niewielkie, mogą to być wiązanki okrągłe lub delikatnie wydłużone, dzięki temu panna młoda sprawi wrażenie wyższej.

Dziewczyny przy tuszy

wybierające suknię prostą, rozszerzaną ku dołowi mogą pozwolić sobie na bukiety mocniej wydłużone, co pozwoli wysmuklić sylwetkę. Paniom tym proponujemy również kilka dłuższych kwiatów, upiętych w naręcze bądź berło.


Kwiatami możemy zdziałać bardzo wiele właściwie dobrana wiązanka może nawet optycznie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę (do tego znakomicie nadają się formy wydłużone, spływające, lecz jednocześnie lekkie).


Kolor:

Wybierając kolorystykę naszego bukietu powinniśmy zwrócić uwagę na kolor sukni.
 Sukienki są co prawda najczęściej w kolorze białym lub ecru, ale jeżeli pojawia się na nich jakiś inny motyw kolorystyczny (np. błękitne lub czerwone kwiatuszki), powinien być on powtórzony w naszym bukiecie.

Bukiet powinien też pasować do naszego koloru włosów, a nawet temperamentu (do ognistych brunetek znakomicie pasują ciemnoczerwone róże, dziewczyny delikatne i romantyczne z wybiorą raczej pachnące kremowe frezje lub białe konwalie). Pamiętajmy, że kolor kwiatów powinien harmonizować również z wybranymi przez nas dodatkami , makijażem, charakterem i stylem całej uroczystości.

Pora roku:

Pamiętajmy, że część kwiatów występuje sezonowo ( z wyjątkiem oczywiście najpopularniejszych kwiatów ślubnych: róż, a także gerber, frezji, storczyków czy margerytek). Nie planujmy więc bukietu z konwalii czy tulipanów w środku lata lub fiołków czy peonii w zimie. Może się to okazać bardzo trudne, a często niemożliwe do zrealizowania.

Przechowywanie bukietu:

Przy zamawianiu i odbiorze wiązanki warto wziąć pod uwagę zasady jej przechowywania.

Jeżeli uroczystość odbywa się tego samego dnia wystarczy umieści ć je w chłodnym miejscu i od czasu do czasu delikatnie spryskać mgiełką wodną.

 Jeżeli jest gorąco, najlepiej przykryć je wilgotnym papierem i co kilka godzin wietrzyć.

 Wiele Panien Młodych pragnie jak najdłużej zachować w pamięci niepowtarzalne chwile, zasuszając swój bukiet ślubny. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie kwiaty się do tego nadają. Inną sprawą jest to, że bukiety ślubne są wykonywane zupełnie inną techniką niż tradycyjne wiązanki kupowane z różnych okazji w kwiaciarni. Kwiaty są nawijane na drut, krótko przycinane, watowane,owijane specjalną taśmą itp., Trudno więc wymagać, aby taki bukiet był bardzo trwały (powinien jednak w nienaruszonym stanie przetrwać cały ślub i wesele). Jeżeli nie będziemy rzucać naszego bukietu (ta tradycja jest mniej lub bardziej znana w różnych regionach Polski) i chcielibyśmy cieszyć się nim jak
najdłużej wybierajmy kwiaty, które dają się zasuszyć (najlepiej nadają się do tego oczywiście róże). Do zasuszania nie nadają się natomiast cantedeskie, storczyki, tulipany.
I jeszcze jedno. Z wiązanką powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w naszym stylu, będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.

Przypinka.

Dla pana młodego tworzy się przypinkę. Jest to miły akcent, teraz, podobnie jak kiedyś, chętnie noszony w butonierce. Z reguły przypinka jest mniej lub bardziej misternym dziełem skomponowanym z tych samych kwiatów co wiązanka ślubna.

Kwiaty we włosach.

Jeżeli planujemy wpiąć we włosy żywe kwiaty pamiętajmy, że powinny być one odpowiednio
zabezpieczone przed więdnięciem, aby w pełnej krasie przetrwały do końca wesela. Najczęściej
pojedyncze kwiaty są poddawane zabiegowi tzw. watowania, a końcówki pędów zabezpieczone
specjalną taśmą. Floryści używają też w tym celu specjalnego sprayu, który ogranicza transpirację i
opóźnia proces więdnięcia (niektóre trwałe gatunki kwiatów nie wymagają takich zabiegów).


Orszak weselny.

Do ołtarza z parą młodą idą ich świadkowie. Zwykło się zamawiać kwiaty dla świadków -mała wiązankę dla druhny i przypinkę dla drużby, oczywiście również zharmonizowane z ich strojem. Pozostałe druhny i drużbowie we własnym zakresie.
W wielu kwiaciarniach do wiązanki dostaniemy gratis przypinkę dla pana młodego, jeśli nie - koniecznie ją zamówmy. Miło, gdy pomyślimy o przypinkach także dla najbliższych członków rodziny. Może to jedyny raz wepną kwiat do butonierki, która po to jest. Możemy pomyśleć o innym kolorze przypinek dla rodziny panny młodej i pana młodego. W ten sposób będą rozpoznawalni.


Kwiaty mogą wyrażać różne uczucia. I tak:

aster biały - cieszy mnie, że czujesz się kochana,
aster czerwony - moja miłość jest większa od twojej,
bez biały - kochajmy się,
bez fioletowy - moje serce jest twoje,
bratek - jesteś królowa moich myśli,
chaber - nie mam śmiałości, by wyznać ci uczucie,
fiołek - nasza miłość dla innych jest tajemnicą ,
groszek - nie wierzę w twoje uczucia,
goździk - moja miłość do ciebie jest gorąca,
hiacynt fioletowy - bądź dla mnie bardziej czuła,
hiacynt żółty - jestem szczęśliwy, że mnie kochasz,
kaczeniec - jestem smutny gdy cię nie ma przy mnie,
konwalia - twoja uroda jest twoją największą ozdobą,
krokus żółty - czy twoja miłość jest prawdziwa ?,
kwiat jabłoni - darzę cię szczególnymi względami,
kwiat śliwy - dotrzymaj obietnic,
lwia paszcza - przybądź do mnie jak najszybciej,
margeretka - jesteś najpiękniejsza,
mięta - zachowam nadzieję i wspomnienie,
narcyz - jesteś bez serca,
nasturcja - płonę z miłości,
paproć - jestem szczery i proszę o to samo,
pierwiosnek - moje uczucia są coraz gorętsze,
róża biała - wzdycham do ciebie,
róża czerwona - kocham,
róża herbaciana - podobasz mi się,
róża różowa - przysięgam miłość,
rumianek - jestem ci szczerze oddany,
stokrotka - cieszy mnie twoja obecność,

znalazlam jeszcze to?

Tusza i wzrost panny młodej a wiązanka ślubna

"Drobna" dziewczyna musi mieć małą wiązankę. Natomiast panna młoda o zbyt obfitych kształtach nie powinna mieć krągłej wiązanki, lecz coś wydłużającego, wysmuklającego ją optycznie, np. wiązankę zwisającą, o fantazyjnych kształtach z prostymi liniami, np. przedłużonych łodyg, wiszącymi trawkami. Dla pań postawnych odpowiednie są duże kwiaty, np. lilie, rozwinięte róże, calle. Smukła dziewczyna świetnie wygląda z okrągłą wiązanką, z której mogą zwisać tylko drobne elementy, np. trawki, bluszcze, wiszące sukulenty. Kwiaty w takiej wiązance powinny być ułożone w zwartej formie. Polecamy bukiety ułożone niesymetrycznie lub w kształcie podkówki. Z kolei dziewczyna bardzo wysoka nie powinna mieć dużego bukietu ślubnego. Dobrze jeśli panna młoda zamawia wiązankę osobiście, wtedy florystka może przy wykonywaniu bukietu uwzględnić odpowiednie proporcje.

Tonacja ciepła

Panna młoda, która ma śniadą cerę, włosy rude, brązowe lub ciemny blond powinna mieć kwiaty w bukiecie w tej samej tonacji. Proponujemy bukiety w kolorach: morelowym, pomarańczowym, we wszystkich odcieniach brązu i beżu. Jeżeli natomiast panna młoda wybierze białe kwiaty, to dodatkiem do nich powinna być jasna zieleń i elementy zgrane z tonacją makijażu.

Tonacja zimna

Brunetki, jasne blondynki, panie o jasnej cerze i błękitnych oczach pięknie wyglądają z kwiatami w kolorze jasnoróżowym, niebieskim, lawendowym. Wśród jesiennych dodatków szczególnie ciekawe są obsypane drobnymi kwiatkami gałązki zatrwianów i wrzosów.



Offline stokrota86

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Lipca 2009, 20:59 »
Witam. Postanowilam poprosic Was dziewczyny o rade:) ostatnio ogladalam z moim narzeczonym prezentacje slubne na serwisie vimeo (cos w stylu youtube). na jednym z filmow pan mlody  ubrany byl w ciemny garnitur, biala koszulke i krawat w kolorze zywej, ladnej czerwieni. bardzo nam sie ten akcent spodobal i chcielibysmy go wykorzystac. nie wiem jednak jakie kwiaty dobrac do bukietu aby krawat i wiazanka pomagaly nam stworzyc jakby calosc kreacji. nie specjalnie przepadam za rozami, zwlaszcza czerwonymi ale nic innego nie przychodzi mi do glowy;/ poza tym krawat niemialby byc bordowy tylko jasniejszy, zywszy, a czerwone roze zazwyczaj sa w ciemnym odcieniu. mialybyscie moze jakies pomysly?

w ogole to wypada zeby zalozyl krawat, nie musi byc jakis tam musznik??
pozdrawiam.
p.s. wpadly mi do glowy czerwone i biale tulipany (suknia ma byc biala), tylko czy na koniec lipca tulipany beda dostepne? pewnie nie ;/



Offline klementyna

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • klementyna
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #19 dnia: 8 Lipca 2009, 22:44 »
Witam cie . Co do tulipanów są dostepne oczywiście bez problemu ale musisz sie liczyć ze beda ciut droższe niz w sezonie tylko zazwyczaj dekoracja auta jest wykonana z podobnych kwiatów a tulipany sa dosc delikatne

Offline bozena84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ......
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipca 2009, 13:09 »
TO może i ja pomogę :)

Offline moniq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13342
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipca 2009, 20:59 »
co to za kwiat? bo nie wiem jak się nazywa a jest śliczny
Dane potrzebne do przekazania 1% podatku na naszego syna Maćka
W formularzu PIT wpisz numer KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23900 Kowalski Maciej Dąbrowa Górnicza
Dziękujemy

Offline klementyna

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • klementyna
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipca 2009, 00:14 »
ten kwiat to cantadeska w tej chwili sa juz dostepne w duzej gamie kolorow
mowi sie tak jak napisałam ale pisza zantedeski lub cantedeski. pozdrawiam

Offline moniq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13342
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipca 2009, 19:04 »
dzięki, nazwę mają trochę trudną :) a w jakich miesiącach można je dostać?
Dane potrzebne do przekazania 1% podatku na naszego syna Maćka
W formularzu PIT wpisz numer KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23900 Kowalski Maciej Dąbrowa Górnicza
Dziękujemy

Offline jola87k

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010r
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #24 dnia: 3 Sierpnia 2009, 20:50 »
mi też się bardzo podobają cantedeski tylko czy są one w kolorze czerwieni albo bordo??prosze o odpowiedź

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #25 dnia: 3 Sierpnia 2009, 21:38 »
Bordo są napewno , pomaranczowe tez .
Własnie z tych pomaranczowych i bordowych są piekne bukiety !






To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline moniq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13342
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #26 dnia: 3 Sierpnia 2009, 21:46 »
są śliczne i bardzo oryginalne
Dane potrzebne do przekazania 1% podatku na naszego syna Maćka
W formularzu PIT wpisz numer KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23900 Kowalski Maciej Dąbrowa Górnicza
Dziękujemy

Offline klementyna

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • klementyna
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #27 dnia: 4 Sierpnia 2009, 10:45 »
Sa wszystkie kolory od czerni po biel sa tez kolorowe ale co do ceny nie zawsze sa najtansze w sezonie jesienno zimowym maja dosc wysoka cene

Offline kitka99
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #28 dnia: 4 Sierpnia 2009, 19:18 »
te czarne, pomimo nazwy schwarzwalder,  w rzeczywistości są ciemnobordowe ;)

Offline klementyna

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • klementyna
Odp: Wybór bukietu - kilka rad
« Odpowiedź #29 dnia: 4 Sierpnia 2009, 20:55 »
no akurat sie mylisz bo czarne sa