e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Ważne elementy przygotowań ślubnych!  (Przeczytany 2155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewelina_Michał Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: czerwiec 2007
Kochani!
Kilkanaście dni temu padła decyzja i została ustalona data naszego ślubu. W związku z tym nadeszła pora by powoli pomyśleć nad przygotowaniami przedślubnymi by nie pominąć żadnego ważnego elementu. Robie sobie tu taką małą liste i jak tylko mi coś wpadnie do głowki to dopisuje.
Na początek najważniejsze jest zgranie w jednym terminie formalności kościelnych, restauracji,zespołu muzycznego i fotografa/kamerzysty, bo z tym chyba wychodzą zwykle największe problemy. Mamy jeszcze ponad rok do slubu więc mam nadzieje że terminy nie sa aż tak bardzo porezerwowane. Ostatnio zarezerwowalismy lokal, a teraz staramy się dotrzeć do księdza w kościółku w którym ma się odbyć ślub i do zespołu muzycznego o którym słyszeliśmy wiele dobrego. Ale to tak na prawde dopiero początek przygotowań. Pod spodem chciałabym zamieścić listę waznych elementów przygotowań ślubnych o ktorych akurat teraz pamietam, a Was bardzo proszę o dopisywanie czegoś jesli wam tylko coś wpadnie do głowki. Nie chciałabym o niczym zapomnieć dlatego stworzyłam ten temat.
- Wybór, zamówienie, wypisanie zaproszeń
- Rozniesienie zaproszeń około 3 miesiącem przed ślubem
- Rezerwacja lokalu, spisanie umowy, wpłata
- Rezerwacja pokoi dla gości
- Wybór i rezerwacja zespołu muzycznego
- Wybór i rezerwacja kamerzysty / fotografa
- Wynajem auta dla pary młodej + przystrojenie
- Auto + osoba do rozwożenia gości
- Fryzjer, kosmetyczka (?)
- Kościół - rozmowa z księdzem co i jak, formalności, zaświadczenia
- Nauki przedślubne
- Co i jak z ozdobieniem kościoła?
- Nadruki na butelki z alkoholem
- Wybór obrączek
- Suknia - zorientować się w cenach, szycie (??).
- Garnitur dla pana młodego
- Kwiaty dla rodziców
- Kwiaty dla panny młodej itp ozdobniki
- może pare lekcji tańca (?)
- ustalenie menu w restauracji (w naszym przpadku około 1 miesiąc przed weselem)
A co jeszcze ?? Prosze was o pomoc, bo co "wiele głow to nie jedna" . A może i wam kiedys taka lista na coś się przyda. Zawsze lepiej jest mieć coś spisane w jednym miejscu i tylko odznaczać co już pozałatatwiane niż potem mysleć co jeszcze możnaby/trzeba zrobić. Z góry welkie dzięki za współprace.
Pozdrawiam serdcznie!! :id_juz:

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
poczytaj wątki "400 dni do.." albo "Moje xxx dni do ślubu" tam dziewczyny dokładnie opisują co i jak  - może ci to nasunie jeszcze jakies pomysły.
A poza tym witaj na forum!!

Offline Ewelina_Michał Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: czerwiec 2007
ok, serdeczne dzieki za wskazówki :) jestem tu nowa więc sie tak za bardzo nie orientuje :). zajrze tam na pewno zeby nie przeoczyc czegoś ważnego. :) Pozdrówka!!!

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
proszę bardzo!!  :wink:  
jest tu multum tematów...postów i miliony wskazówek! miłego czytania - uwaga - to forum wciąga   :skacza: