Autor Wątek: Obrączki. U złotnika czy kupować?  (Przeczytany 66731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Listopada 2006, 18:46 »
u złotnika możesz sobie zażyczyć dosłownie wszystko czego zapragniesz. ja będę robić u zaprzyjaźnionego złotnika złoto ze srebrem:)



Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Listopada 2006, 00:34 »
My w koncu tez zdecydowalismy sie na zlotnika. Ale to glownie dlatego,ze jak nam sie cos podobalo to mialo zawrotna cene. A u zlotnika bedziemy miec taki wzor jaki nam sie podobal i w rozsadnej cenie, mimo, ze nie robimy ich ze swojego zlota :D


Gabiś
  • Gość
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Listopada 2006, 07:59 »
little lady a ty możesz mi dac jakieś namiary na tego złotnika?? bo rozumiem że to w Warszawie??

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Listopada 2006, 08:50 »
tak w wawie, ale niestety - przykro mi ale nie moge ci podac. to znajomi rodziny, moj brat u nich robil obraczki w tymr oku, starsze malzenstwo i robia tylko z uprzejmosci dla blizkich znjomych



Gabiś
  • Gość
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Listopada 2006, 10:23 »
rozumiem. A innego dobrago złotnika w Warszawie nie znasz??

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Listopada 2006, 10:46 »
nie, ale poszukaj w googlach



Offline **sloneczko**

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2137
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02-05-2007
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Grudnia 2006, 23:03 »
Zdecydowanie polecam złotnika. Koszt takich robionych na zamówienie obrączek jest znaczne mniejszy niż w sklepach. nasz model znaleźliśmy za ponad 3 tysiące, a zrobiliśmy je za 1300. To spora różnica. Polecam firmę fashion jewellery

Offline Myping

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Grudnia 2006, 08:16 »
My także mamy obrączki zrobione przez złotnika - klasyczne, zaokrąglone, z białego złota (o takich zawsze marzyliśmy). Dostaliśmy tak dużo złota od rodziców, że pan złotnik dopłacił nam jeszcze 10zł :)
Wcześniej zjeździliśmy dosłownie cały Kraków w poszukiwaniu czegoś dla nas - to utwierdziło nas w przekonaniu, że nasze będą klasyczne i zrobione na zamówienie u złotnika.


Offline agnesg00

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #38 dnia: 5 Lutego 2007, 12:33 »
Dziewczyny, czy mogłabym prosić na priv o namiary na dobrych złotników w Szczecinie? Kogo byście poleciły do zrobienia dwukolorowych obrączek wypukłych również w środku? To, co wybraliśmy w Aparcie kosztuje ok. 3000 złotych i wydaje mi się to przesadą.

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #39 dnia: 5 Lutego 2007, 21:47 »
Myping, a gdzie robilas sobie te obraczki? Ja tez mam swoje zloto (czyste 10 gram) i chcemy z niego sobie cos stworzyc. Mozesz nam polecic dobrego zlotnika w Krakowie??

Offline megan

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3559
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość jak rewolucja - nie udaje się słabym.
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #40 dnia: 6 Lutego 2007, 21:17 »
nasze obraczki robione u zlotnika

[/URL][/img]

nasze zloto, koszt 960 zl (360 robocizna, 600 diamenciki) w salonie jakies 1,500 zl drozej  :dno:



Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #41 dnia: 8 Lutego 2007, 22:22 »
Ja też jestem za złotnikiem! Możesz dostać wtedy obączki idealnie dopasowane, model jaki zapragniesz i grawer jaki zechcesz! A ze swoim złotem to się jeszcze bardziej opłaca!!! :skacza:

Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #42 dnia: 8 Lutego 2007, 22:22 »
Ja też jestem za złotnikiem! Możesz dostać wtedy obączki idealnie dopasowane, model jaki zapragniesz i grawer jaki zechcesz! A ze swoim złotem to się jeszcze bardziej opłaca!!! :skacza:

Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #43 dnia: 8 Lutego 2007, 22:26 »

Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #44 dnia: 8 Lutego 2007, 22:26 »

Offline gremi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #45 dnia: 8 Lutego 2007, 22:27 »

Offline Myping

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #46 dnia: 9 Lutego 2007, 08:01 »
Nasze obrączki robił pan złotnik na os. Bohaterów Września 1 - są naprawdę przepiękne, takie jakie chcieliśmy - klasyczne, choć wiem, że ten pan robi wszystkie możliwe modele. Byliśmy u wielu zlotników, zanim się zdecydowaliśmy, oglądaliśmy też tytanowe w Prokocimiu - nasz złotnik okazał się mieć największą cenę skupu złota i najniższą cenę sprzedaży, no i na szczęście okazał się świetnym fachowcem. Z czystym sumieniem mogę go polecić! :brawo_2:


Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Lutego 2007, 18:21 »
dziekuje Myping, na pewno skorzystamy. Jednak prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Offline Gosia_O

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Lutego 2007, 21:50 »
Moim skromnym zdaniem u złotnika wychodzi taniej niż w sklepie, szczególnie w tzw. sieciówkach typu Apart, Kruk i inne tam Rubiny... Poza tym u złotnika mozesz zrobić obraczki wg swojego projektu i mieć super oryginalne, o co w masówkach raczej ciężko. Przy braku pomysłów zawsze mozna podejrzeć jakis konkretny wzór i poprosić złotnika o zrobienie identycznego :)
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
 

Offline Kasiorka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Lutego 2007, 12:34 »
My kupiliśmy obrączki u jubilera w Dąbiu  na E. Gierczak  i muszę przyznać, że sie zawiodłam bo moja jest krzywa:( ale zauważyłam to dopiero po fakcie i nie chciałam jej już reklamować:(
Radze Wam dziewczyny abyście zawsze dobrze je obejrzały przy odbiorze
Dzieci to kupa radości... z przewagą kupy :)

Offline Mirano
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #50 dnia: 1 Lipca 2007, 12:09 »
Witam.  Moim zdaniem warto kupić obrączki u złotnika. My tak zrobiliśmy i jesteśmy strasznie zadowoleni. Złotnik wykonał nam wzór, który chcieliśmy średnio o 30% taniej niż w salonach jubilerskich. Dodatkowo zrobił nam je dokładnie tak jak chcieliśmy.

Offline montusia

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.08
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #51 dnia: 9 Lipca 2008, 20:07 »
Hej wszystki :)

Powyżej piszecie wszyscy, że lepiej u złotnika jest zrobić obrączki - może polecicie jakieś adresy dobry złotników ?

Oprócz Matkowskiego - możecie przeczytać moją historię z tym złotnikiem.

Teraz naprawdę poszukuje dobrego złotnika.


Małżeństwo bez obrączek :(

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #52 dnia: 9 Lipca 2008, 21:43 »
Janusz Sikorski na Wojska Polskiego (po prawej stronie idąc z placu Sprzymierzonych, jeszcze przed Jagiellońską)- "znamy się" jubilersko od wielu lat, wymieniał mi kamienie w biżuterii, robi świetna renowację starej biżuterii, a z obrączek od niego, które mamy już niemal rok, jesteśmy baaaardzo zadowoleni. Zrobił nam dokładnie takie, jak chcieliśmy, a nawet jeszcze ładniejsze :)

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Października 2008, 23:36 »
a jak sie robi u zlotnika i chce sie miec z brylancikiem to daje certyfikat?



Offline buffy85

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Listopada 2008, 17:49 »
jakby ktos jeszcze mial jakiegos sprawdzonego zlotnika ze Szczecina badz okolic to poprosze na priva namiary.  z gory dziekuje :D

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #55 dnia: 1 Grudnia 2008, 10:50 »
justyna85-mozna wydac certyfikat-za dodatkowa oplata-ale zazwyczaj w obraczkach stosuje sie male kamyczki-ktore we wtórnym obrocie nie maja duzej wartosci- ja nie brałam certyfikatu na swój brylancik:) ale jesli faktycznie chcesz potwierdzenia, bo nie masz zaufania do jubilera-lub zamierzasz zakupic obraczke z naprawde wartosciowym kamieniem-to jest to mozliwe.
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline Romah
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Października 2009, 11:34 »
Kochani, jakie certyfikaty? na jakie brylanty? 0,005 ct? ... ludzie....

to się przecież nie opłaca zupełnie takie brylanty to odpady, malutkie kamyczki - ale zawsze brylanty i są piękne i trwałe ale nie trzeba na takie maleństwa certyfikatu!. Poz tym nie wiem czy wiecie certyfikat na diamenty moze wystawić każdy.

złoto złotnikowi można dać każde, on i tak przelicza je  i przetapia do próby 999 każdego koloru itp

Prawdziwy certyfikat robi się na duże brylanty i to serio trochę kosztuje

Offline izzaro74

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2010
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Października 2009, 22:38 »
po przesledzeniu calego watku postanowilismy. . . . beda obraczki od zlotnika :) czy poza Pracownia pana Janusza Sikorskiego ma ktos sprawdzonego innego jubilera? :) Plisss wiadomosc na priv. . .

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Października 2009, 13:26 »
My jak nazbieramy wystarczającą ilość złota to też zrobimy u złotnika ;) 
Czy robić obraczki u złotnika czy kupowac ???  Decyzja zależy od tego czy to co nam sie podoba jest ogólnie dostepne czy potrzebujemy czegoś "tylko dla nas", również kwesta finansowa ma duże znaczenie  :)

Offline stokrota86

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obrączki. U złotnika czy kupować?
« Odpowiedź #59 dnia: 6 Grudnia 2009, 10:01 »
My będziemy robić obrączki u złotnika, dostaliśmy stare złoto od mojej babci. Ale jak zwykle musiałam wymyślić jakiś problem, dlatego zwracam się tu do osób, które mogą coś na ten temat wiedzieć i powiedzieć ;) a pytanie jest takie: czy na przetopionie obrączek o wadze dajmy na to 10g potrzebne jest 10g złota czy więcej? chodzi o to, żeby wystarczyło go z naszych zapasów, bez dokładania od złotnika. Z 10 g złota przetopionego wyjdzie też 10g czy mniej? Bo nie wiem czy ono paruje czy coś :P z góry dzięki :)