Autor Wątek: zamiast ryzu  (Przeczytany 38328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« dnia: 7 Grudnia 2004, 18:08 »
Slyszalam, ze niektore pary nie zyczac sobie obsypywania ryzem, kupuja dla swoich gosci dzwoneczki, ktore sa rozdawane przed slubem gosciom (zapewne nalezy to do obowiazkow swiadkow). Mlodzi wychodza przed kosciol przy dzwiekach dzwonkow.











Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Grudnia 2004, 08:14 »
My poprosiliśmy wcześniej kościelnego żeby biły dzwony kościelne i to jest dopiero przeżycie  :shock:
Można też sypać pieniążki (też były, w końcu mama pracuje w banku  :D )
albo płatki róż (ostatnio baardzo popularne, ale nie dla mnie - szkoda obrywać tak piękne kwiaty dla podeptania ich) :(


Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
zamiast ryzu
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Grudnia 2004, 13:28 »
dzwony i dzwoneczki... też fajny pomysł, a mogą być też płatki kwiatów, ale to trzeba wcześniej ich sporo nazbierać, rewelacja....

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Grudnia 2004, 13:36 »
Płatki kwiatów do sypania Młodej pary (płatki różścieślej ujmując) kupuje się na giełdzie kwiatowej. Trzeba baardzo wcześnie rano wstać  :(


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2005, 16:27 »
Ja slyszalam tez, o tym ze niektore kwiacarnie daja gratis platki przy zamowieniu kwiatow na slub :)

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Stycznia 2005, 16:43 »
U mnie w parafii ryż jest zakazany;-) W sumie to się nie dziwie, jeśli w szczycie jest nawet po 8-9 ślubów dziennie, to kto by to wysprzątał?!  :urwanie_glowy: No, inaczej sprawa ma się z pieniążkami - w interesie młodych jest co by je wyzbierali ;-) My mamy zebrane z placu kościelnego "nasze" grosiki, fajne jest to, że są nowiusieńkie (u mnie akurat ciocia w banku pracuje;-) ), a co ważniejsze z datą, tzn. 2004 r. fajnie;-)

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Stycznia 2005, 16:57 »
U nas byl mix - pieniazki, platki kwiatow i ryz ... Spadla na nas istna lawina  :wink: Ryz znalazlam w sukience nawet pare miesiecy po slubie  :!:

A co do pieniazkow - mielismy je pozbierane i schowane na pamiatke w pudeleczku (staly sobie grzecznie na polce w pokoju).
Ktoregos dnia,niestey, mielismy wlamanie do mieszkania:evil:. Wlamywacze (dwoch malolatow 15 letnich) zgarneli miedzy innymi :
 - rozaniec  :shock:
 - butelke jasia wedrownicznka (to odkrylismy po paru miesiacach,jak chcielismy zrobic sobie drinka :popija: )
 - no i nasze grosiki weselne    :bredzisz:    

Sasiadom ukradli m.in. wiertarke i dezodorant  :mdleje: .....

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
zamiast ryzu
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Stycznia 2005, 23:05 »
co za wandale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :cry:

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Stycznia 2005, 08:39 »
A my nasze drobne wyzbierane co do grosza  :D wrzuciliśmy do kupionej, jeszcze przed weselem, specjalnie na tę okazję skarbonki-świnki i tylko te pieniązki tam są i sobie leżą.
Czasami sobie pogrzechotamy i śmiejemy się, że to nasze pierwsze wspólne pieniądze  :P


Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
zamiast ryzu
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Stycznia 2005, 08:45 »
Ale ryż jest nieśmiertelny i zawsze będzie bo wśród gości zawsze znajdzie się ktoś dla kogo obsypanie ryżem to niesamowita uciecha. Zgadzam się jednak że to wątpliwa uciecha dla młodych, na pewno lepsze te grosiki a najlepiej pięciozłotówki :D
Muszą być tylko z "głową" rzucane bo widziałem już jak panna młoda dostałą złotówką w czoło... i to nie było fajne...


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Stycznia 2005, 09:01 »
U nas też był ryż, co prawda słyszałam, że podobno brudzi  :shock: ja tam nic nie zauważyłam, ale jest taki patencik. Świadkowa ma porobione rożki z wypłukanym ryżem i rozdaje je gościom przed ślubem - praca niewielka a nie ma rozczarowań i oczywiście lepiej to wygląda niż 1 kg torebka ryżu prosto ze sklepowej półki (wierzcie mi, że widziałam coś takiego na weselu  :? )


Offline aurelyah

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
zamiast ryzu
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Stycznia 2005, 19:17 »
A ja oszalałam na punkcie baniek mydlanych...to takie romantyczne :brawo:



Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
zamiast ryzu
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Stycznia 2005, 21:10 »
banki sa super, ale sprawdz najpierw czy nie zostawia sladow na sukni jak beda sie "rozbijac"!!! kolezance wlasnie taki slady/zacieki zostawialy i musiala z baniek zrezygnowac, dobrze ze zorientowala sie przed slubem, banki byly juz zakupione i pozniej rozdane na poprawinach!
02.07.2005

Offline aurelyah

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
zamiast ryzu
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Stycznia 2005, 09:24 »
Cytat: "aniac"
banki sa super, ale sprawdz najpierw czy nie zostawia sladow na sukni jak beda sie "rozbijac"!!! kolezance wlasnie taki slady/zacieki zostawialy i musiala z baniek zrezygnowac, dobrze ze zorientowala sie przed slubem, banki byly juz zakupione i pozniej rozdane na poprawinach!


Eh :( tak tez sugerowala mi mamcia, albo znajde jakis mydlany produkt nie pozostawiajacy sladow albo bede musiala zrezygnowac z baniek...no nic platki roz to tez piekna sprawa.Slyszalam tez kiedys ze przy wyjsciu mlodych z kosciola wypuszczone zostaly motylki - moze i widok byl piekny,ale nie mialabym sumienia meczyc tak biedne stworzonka.Co do wypuszczania golebi to balabym sie ze ktorys "upaskudzi" mi suknie  :D


Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Stycznia 2005, 13:22 »
Banieczki są the best !!!! My co prawda nie mieliśmy ich przy kościele, ale umilały nam atmosferkę podczas wesela; a jakie zdjęcia fajne wychodzą w ich "towarzystwie" !!! Polecam!!!

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Stycznia 2005, 17:41 »
Banki mydlane - nie pomyslalam o tym!
Na zdjeciu (powyzej) efekt jest fantastyczny!!!

Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
zamiast ryzu
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Stycznia 2005, 17:44 »
:D
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Stycznia 2005, 18:21 »
Na moim weselu wodzirej miał maszynkę, która robiła banieczki, tak że mieliśmy ich całe mnóstwo przez całe wesele!!! Chciałam jeszcze dodać, że nie zostawiały żadnych śladów na ubraniach, ale to musi być jakiś specjalny płyn do tego, a nie np. Ludwik ;-) Jak najbardziej polecam banieczki!!!

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
zamiast ryzu
« Odpowiedź #18 dnia: 1 Maja 2006, 11:38 »
bańki, dzwoneczki, płatki - to będe miec po wyjściu z kościoła. Jeszcze syreny usłyszę :)
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
zamiast ryzu
« Odpowiedź #19 dnia: 1 Maja 2006, 11:56 »
Płatki kwiatów są super i też postaram się je załatwić na nasz ślub. Co do ryżu to słyszałam, że najgorzej na tym wychodzą... gołębie. Ponoć od tego, że zjadają ryż zdychają, bo ten popity wodą pęcznieje im w brzuszkach. Także my obdarujemy gości płatkami kwiatów (i ew. grosikami) i poprosimy, aby odpuścili sobie ryż.

Offline froogunia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1199
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16 września 2006r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #20 dnia: 1 Maja 2006, 22:35 »
My zastanwawiamy się właśnie nad płatkami róż...bo jeśli chodzi o pieniążki to wolałąbym nie dostać lawiną grosików w głowę  :lol:  wolę mniej drastyczną wersję. Tylko najgorzej jest przekonac wszystkich gości żeby nie rzucali pieniążkami  :?
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline krollewna
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 204
zamiast ryzu
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maja 2006, 22:22 »
No to ja prosze o konkrety- gdzie mozna nabyc takie platki roz, ile kosztuja, ile wczesniej mozna je odebrac, kto powinien zajac sie rozdawaniem ich gosciom, gdzie je ewentualnie przechowywac????????
Myslicie, ze w kazdej kwiaciarni maja platki w ofercie?? Bo jak sprawdzalam oferte w necie to jakas firma nie wysyla ich wczesniej jak 6 tygodni przed slubem  :shock:  przeciez przez te 6 tyg. to one beda juz stare i brzydkie?
Jestem najszczęśliwszą żonką na świecie!!!

Offline kamilkan

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 345
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
zamiast ryzu
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Maja 2006, 09:00 »
merkunek u mnie w parafii poprzedni proboszcz też zakzał sypania ryżem, bo to pogański zwyczaj...ale jest nowy proboszcz i ryz się sypie :mrgreen:
ja osobiście nie chciałabym ryżu, grosiki, płatki róż czy bańki mydlane jak najbardziej, ale nie ryż, ale pewnie  jakiś gość się wyłamie

Offline froogunia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1199
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16 września 2006r.
zamiast ryzu
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maja 2006, 19:54 »
krollewna
Jeśli chodzi o płatki róż to myślę, że w kwiaciarni albo hurtowni z kwiatami można zamówic dzień przed weselem i zorganizowac osobę(kuzynkę albo koleżankę bądź nawet dwie), która każdemu przed wejściem do kościoła wręczy woreczek z garścia płatków  :wink:
Ale w sumie jeszcze się nie dowiadywałam , jak się rozeznam to napisze jak mi poszło :roll:
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline krollewna
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 204
zamiast ryzu
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Maja 2006, 21:25 »
urszula_k  sprawdzaj, sprawdzaj, bo slub niedlugo a ja nic nie wiem:)
Jestem najszczęśliwszą żonką na świecie!!!

Offline wm

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 103
zamiast ryzu
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipca 2006, 11:43 »
ja bym chciała wypuszczenie balonów po ślubie przed kościołem. Zwykle zajmuja się tym firmy dekoratorskie. Stawiają dwa kartony przed drzwiami (rzecz jasna ich nie widać) i kiedy wychodzimy to w górę unoszą się balony helowe wysoko w niebo....piękne....


 

Offline Neria

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
zamiast ryzu
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lipca 2006, 12:17 »
Ryżowi mówimy NIE :evil: Grosikom w sumie też....ja zapowiem wszystkim, że życzę sobie płatki...będą przygotowane wcześniej i gotowe do rzucania  :lol:
Jeśli macie zaprzyjaźnioną kwiaciarkę albo panią która będzie wam robiła wiązankę ślubną to możecie ją poprosić i ona będzie obrywała płatki z kwiatów drugiej świeżości, których i tak nie ma szans sprzedać. Można też zakupić samemu wiązankę róż (wiązka 25 krótkich róż kosztuje około 20zł) i sobie poobrywać. Zresztą zależy od sezonu, ale zamiast róż ślicznie wyglądają piwonie :D Płatki można oberwać trochę wcześniej, bo jak się je podsuszy to podobno lepiej fruwają i nie brudzą sukni :D
:D  14.07.2007r. - Sosnowiec  :D

Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
zamiast ryzu
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lipca 2006, 12:31 »
Cytat: "Neria"
ja zapowiem wszystkim, że życzę sobie płatki...będą przygotowane wcześniej i gotowe do rzucania  

dobry pomysł..podoba mi się..


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
zamiast ryzu
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lipca 2006, 12:43 »
100szt. płatków kosztuje ponoć 10zł. My kupimy kilka opakowań i rodzice rozdadzą gościom jeszcze przed weselem. Mam nadzieję, że się uda, chociaz nie wiem czy nie będzie kilku gorliwców, którzy rzucą w nas ryżem i groszami.

Offline Olaa
  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
zamiast ryzu
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lipca 2006, 15:35 »
Jak szłyśmy do agulki, to w kwiaciarni powiedziano Nam, żeby po prostu wcześniej się zgłosić i powiedzieć na kiedy potrzebujemy...Nie wiem, ale o pieniążkach nic Pani nie wspomniała. Aż dziw  :shock:
Ja chciałabym mieć płatki róż i ryż i monetki i bańki, to wszystko jest dla mnie pięknym zwyczajem :D
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...