e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BUTY!  (Przeczytany 9989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 17:32
Znalazłam piękne, niedrogie buty. Całe ze skóry, a to dla mnie ważne, ale są za wysokie. Myślę, by jednak je kupić i skrócić u szewca. Czy traki zabieg ich nie sknoci? Poradźcie proszę :)

Offline aniula

• entuzjasta
BUTY!
19 kwietnia 2006, 17:36
Wydaje mi się że sknoci. Przecież masz cały but wyprofilowany, jak skrócisz obacas ( jeszcze zależy o ile) to czubek będzie sterczał w górę ( trochę jak w ciżemkach  :mrgreen: ) takie jest moje zdanie, ale najlepiej zapytaj szewca.

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 18:21
Też mi się wydaje, że skrócenie obcasa odpada, gdyż całe tak to nazywa szewc "kopytko" jest formowane na wysoki obcas. Przy obcieciu obcasa mogłoby coś odstawać itd. i but by się nie nadawał do chodzenia.
Zapytaj dokładnie szewca.

Offline BAHAAA

• nowicjusz
BUTY!
19 kwietnia 2006, 18:28
Ja skracałam obcas w butkachjco prawda nie slubnych ale jest oki wogóle nic sie nie zmieniło! moim zdaniem mozna tylko do granic rozsadku a takowe okresli juz szewc!

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 18:31
Cytat: "BAHAAA"
mozna tylko do granic rozsadku a takowe okresli juz szewc!

a ile cm skroociłaś :?:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
BUTY!
19 kwietnia 2006, 20:10
ja też skracałam, zadowolona nie jestem... ale to było z konieczności a nie z chęci  :(

po prostu gdy robilismy wędrówki w poszukiwaniu kościola na nasz slub, to gdzies zgubilam flek i jednoczesnie ułamałam kawałek obcasa (ale się nie skrócił, tylko  z boku cześc odpadła)

Myślałam, ze szewc jakos to fajnie naprawi, a on mi sciachał dwa obcasy..  :?
 niby nieduzo (ok 1cm moze 1,5 nawet nie pamiętam), ale jednak..  Z początku to wyglądało komicznie, bo przód buta zaczął się wyginac do góry, teraz juz jest ok...
 Buty uratowane..  :) ale wolałam je takie jak były w oryginale.. :x

Offline Agnieszka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.08.2005
BUTY!
19 kwietnia 2006, 20:30
Cytat: "Madzialena"
Buty uratowane..  ale wolałam je takie jak były w oryginale..

O...i to jest odpowiedz....Lepiej nie skaracać..no to też zależy ile cm....ale wydaje mi się, że każdy cm spowoduje podniesie się czubka, więcej lepiej przemyśl...

Offline Agutka

• maniak
BUTY!
19 kwietnia 2006, 20:33
Cytat: "Agnieszka"
ale wydaje mi się, że każdy cm spowoduje podniesie się czubka

mi tez sie tak wydaje. Mialam przygode podobna jak Madzialena i czubki podniosly sie od razu do gory. Podobna sytuacje mialam jak zmienialam cale obcasy. Niby wysokosc byla ta sama a wystarczyl inny ksztalt i buty tracily swoja forme. :? dlatego tez ja skracaia obcasow nie polecam

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
BUTY!
19 kwietnia 2006, 20:53
sknoci..

noski podniosą się do góry i bedzie ci się stopa męczyć...

Offline Magda M. Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2006
BUTY!
19 kwietnia 2006, 21:20
Ninka, a pochwal się gdzie te skórzane i niedrogie buciki znalazłaś  :D  Bo ja też zamierzam się rozejrzeć niedługo za butami  :lol:

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 21:22
ok, dziękuję. Już wiem, że nie kupię ich, bo w oryginale mają 8 cm obcasa, a ja mam 174 cm wzrostu, moj luby niewiele więcej, bo 178cm. Skoro jak pisze Madzialena nawet skrócenie o 1 cm może sknocić :) całego bucika.  
:serce:  dla Was

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 21:30
ja też mam 174cm  tyleże mój małż ma 190cm.. ja mogłam szaleć...

a cos takiego na kaczuszce???

zresztą.. te 2-3cm(w końcu i on bedzie miał buty z podeszwą) wcale tak nie będą widoczne...

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
19 kwietnia 2006, 23:00
Owszem, mierzyłam takie :) Są bardzo ładne. Nawet do 4,5cm wchodzi w grę. Tyle,że te ślubne buty są bardzo drogie. Te, które chciałam "zniżać" są na przecenie w Deichmanie, są bardzo ładne i całe ze skórki. Stąd mój pomysł  :oops:  Ale wolałam popytać, zanim coś zrobię i widzę,że dobrze zakombinowałam  :mrgreen:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
BUTY!
20 kwietnia 2006, 11:51
cóż... lepiej troszke dopłacic niz wyglądać smiesznie w zmienianych butach,,,

moje teraz wyglądają w miarę normalne (juz nic nie sterczy do gory), ale to dlatego, ze to nie są buty z czubkiem takim ostrym tylko takie jakby z kwadratowym (chociaz zwęzane)..

Poza tym lepiej nie próbowac,bo kazdy but jest inny i nie wiadomo, jak zareaguje na przeróbki  :?

co do obcasa, to ja problemów nie mialam... tzn miałam ale innego rodzaju niż Twój..  :|
ja mam 156 a Konrad 175, dlatego tez chciałam obcas jak najwyższy..
  chciałam się poświęcic dla mężulka hhii
i mialam jakies 7-8cm.  ale nie było łatwo, bo nie jestem przyzwyczajona do takich obcasów. Dobrze, ze buty które kupilam byly bardzo stabilne, więc dobrze się chodziło i tańczylo, ale bałam się,ze nie wytrzymam..

Offline Misia

• zapaleniec
BUTY!
20 kwietnia 2006, 14:09
ja odpowiem  według swojego doświadczenia...bo juz trochę obcasow się nazmieniałam i naskracałam

więc tak...przy skroceniu o 1 cm..nie ma problemu......but się niedefasonuje
przy skracaniu o wiecej czyli 1.5-2 cm...uzyskasz efekt kaczki...da sie chodzić....wygląda to normalnie.....ale czujesz sie jak kaczka....albo jakby obcasy do srodka ci uciekały

wiec..jesli myslisz o skracaniu więcej niz 2 cm.....to radzę wymienic obcas.....kosztuje to 40 zł na bogusława.......
Ja wymieniałam obcas..i jest git..trzyma sie bardzo dobrze....mam buty ponad rok...i ani się nieobluzował ani nie naderwał...

acha..czybki z czasem opadną.....przy dużej wymianie obcasa

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
20 kwietnia 2006, 17:28
Ok Raczej ich nie kupię. Cena wymiana obcasa + sam zakup już daje mi kwotę "normalnych" bucików, tzn typowo ślubnych.  :roll:

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
28 kwietnia 2006, 23:36
Napiszcie mi proszę, które z obcasów są najwygodniejsze :?: Bo Pani w sklepie zapewniała mnie,że te w kształcie kileiszka. czy to prawda :?:

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
BUTY!
28 kwietnia 2006, 23:42
tak...kieliszek lub kaczuszka są podobno wygodne...
Piszę podobno, bo ja całe życie chodzę w obcasie typu klocek, ale ostatnio musiałm mierzyć butki o nieco innym obcasiku, coś ala kieliszek i było ok.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
5 maja 2006, 18:40
MAM :!:  :!:  :!:  Kupiłam :!:  :!:  :!:  Inne, ale mam :) Ze skórki, 6 cm wysokie i za jedyne 139 zł. Całe ze skóry, calusieńkie :)

Offline Misia

• zapaleniec
BUTY!
6 maja 2006, 09:59
no to pochwal się fotką:)......szczęściaro:)

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
6 maja 2006, 10:23
Prosicie mnie o te fotki, a ja  nie umiem ich wklejać  :oops: ale, zaraz pogadam z Monią., może mi pomoże :)

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
BUTY!
6 maja 2006, 11:17
no. już masz na gg mój mail.. dawaj to zarządzę..  :mrgreen:

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
6 maja 2006, 14:57
zdjatka poszły do moni :)
Jestem ciekawa waszych opini jak je zobaczycie MONIU DZIĘKUJĘ z goory za pomoc :)

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
BUTY!
6 maja 2006, 22:06

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
BUTY!
6 maja 2006, 22:20
Ładne. I firma porządna. Będziesz mogła je jeszcze założyć np do jasnej garsonki lub sukienki.
Nie mają paseczka.
Sprawdzałaś czy przy założeniu pończoszki nie będą Ci spadać z nóżki. Stopa opończoszkowana jest nieco bardziej śliska.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
7 maja 2006, 01:45
Jasne! Są takie na styk! Pracuję nad rozciąganiem ich :), Celowo wzięłam ciut    mniejsze by nie klapały... Ale są łade.... prawda :?:

Offline okruszek

• maniak
BUTY!
7 maja 2006, 08:37
Ładne, ale jak patrzę to mi ciarki przeszły ... mam wrażenie, że spadna z pięt. Paseczka mi brakuje.

Offline Kaśka Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 10.06.2006
BUTY!
7 maja 2006, 10:36
Ninka fajne twoje butki.

Cytat: "okruszek"
Ładne, ale jak patrzę to mi ciarki przeszły ... mam wrażenie, że spadna z pięt. Paseczka mi brakuje.

Okruszku nie spadną ja miałam kiedyś taki model i tańczyłam w nich ok.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
7 maja 2006, 11:34
Ja też miałam podobne... hmm mam :) i owszem zaczęły spadać. Dlatego, że kupiłam rozmiar akurat. Takie buty kupuje się ciut mniejsze, a skórka się idealnie wtedyh do nogi układa. Teraz je rozpracowuję, a jak się zbyt poluźnią, to doszyję z tyłu pentelkę, przez którą przeciągnę rzemyk, pasek, może wstążkę, coś co będzie pasowało i będzie super. Tak zrobiłaz z tymi opisnymi wyżej :) hihi pomysłowy Dobromił :D

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
BUTY!
7 maja 2006, 21:54
halo, halo czekam na więcej opini :)