e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Podpisywanie umowy z restauracją  (Przeczytany 2709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beata_i_rafał

Podpisywanie umowy z restauracją
2 Lutego 2012, 14:34
Witam
Jadę dzisiaj zarezerwować termin i podpisać umowę.  Zastanawiamy się czy już na tym etapie powinniśmy zarządać w umowie szczegółów dotyczących np.  tego ze jest mozliwosc wprowadzenia barmana wynajetego przez nas, ilości pokoi jakie chcemy i za jaka cene(oczywiscie nei jestesmy jeszcze pewni ile dokladnie bedziemy chcieli tych pokoi, mamy ilość około), ilości kelnerów.  Robimy to pierwszy raz wiec nie mamy do konca pojecia czy przypadkiem nei beda na nas dziwnie patrzec ze wesele za poltora roku a my juz pewne szczegoly chcemy miec w umowie:)

Offline AlicjaEwa Kobieta

my też niedługo jedziemy podpisywać umowe i moim zdaniem wszystko co chcesz masz prawo zawrzeć w umowie, żeby potem nie było niemiłych niespodzianek.:)

Offline AlicjaEwa Kobieta

beata i rafał  widzę, że macie ten sam termin ślubu:) życzę powodzenia podczas podpisywania umowy. a którą sale wybraliście?:)

Offline maciuch Mężczyzna

Wszystko zależy od Was.
Możecie przecież zawrzeć umowę przedwstępną.

Jeżeli chcecie, to możecie w umowie zawrzeć wszystko; może pomyślcie o wpisaniu jakichś "ramowych ustaleń, np. : "nie mniej niż X pokoji" czy coś w tym guście.
Jeżeli restauracja ma jakieś przykładowe menu, można także się do niego odwołać, aby nie było później nieporozumień.

Uważam, że zapisy o możliwości wprowadzenia własnego barmana, orkiestry, tortu, kwestia alkoholu i tym podobne jednak dość ogólne kwestie, to jak najbardziej kwestie do wpisania już na tym etapie.

Weźcie jednak pod uwagę, że umowa wiąże także Was, i od Was restaurator także będzie miał prawo domagać się zapisanych w niej obowiązków.

pozdrawiam

Uważać należy na koszty dodatkowe i aneksy odnośnie zniszczeń na sali. Zwrotu zadatku i odwołania terminu bądź jego przesunięcia - zycie pisze własne scenariusze  :)

Offline beata_i_rafał

dziękuje za odpowiedzi:) wybraliśmy namiot w hotelu brzoza

Offline Karolina_kkk Kobieta

Dobrze jest zwrócić uwagę na adnotacje przy cenie. My mamy napisane, że jest to cena na dzien odbycia wesela. Osobiście znam przypadek, gdzie nie bylo takiego zapisku, restauracja przy podpisywaniu umowy chciala bodajze 180zł, a na koniec 250, gdyż stwierdzili, że wszystko podrozalo itd.

Offline AlicjaEwa Kobieta

Podpisaliśmy dzisiaj umowe z restauracją :) udało nam się wynegocjować główne założenia<3

Offline beata_i_rafał

z kim podpisaliscie??:) jednak pod papugami??;)

Offline AlicjaEwa Kobieta

tak:) pod papugami. co prawda zamieszanie małe bo menagerka inna niż miesiąc temu ale mimo wszystko jesteśmy na + :)