Autor Wątek: Jaki prezent na chrzciny ?  (Przeczytany 8640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jaki prezent na chrzciny ?
« dnia: 11 Kwietnia 2006, 11:31 »
No to mamy menu na chrzciny, a jak tak z ciekawości (bo znowu będę matką chrzestną) co można kupić jako prezent (dziewczynka, kolejna  :mrgreen: )
Czekam na ciekawe propozycje  :P (myślałam o takiej łyżeczce z datą ur., wgą i innymi parametrami dzieciaczka ale nie wiem czy to będzie odpowiednia pamiątka  :roll: )


Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2006, 15:26 »
no właśnie, co na prezent? Moja siostra w czerwcu będzie chrzestną i też zmaga się z tym problemem. Ale ona myślała bardziej o złotym łańcuszku z medalikiem. Hmm...

Offline aniula

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 717
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:14 »
Cytat: "PumoRi"
Moja siostra w czerwcu będzie chrzestną i też zmaga się z tym problemem. Ale ona myślała bardziej o złotym łańcuszku z medalikiem


No właśnie moja siostra też na to wpadła. Włodu był w zeszłym roku chrzestnym u bratanicy. Zapytał się po prostu czy rodzice potrzebują czegoś dla małej, co będzie pożyteczne ( bo oni bardzo praktyczni są )  i stanęło na foteliku samochodowym. Julka  często z niego korzysta  :D

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:41 »
Cytat: "Maja"
myślałam o takiej łyżeczce z datą ur., wgą i innymi parametrami dzieciaczka ale nie wiem czy to będzie odpowiednia pamiątka


dokąłdnie to bym wybrałą

ja chciałam kupić stebrną grzechotkę  do grawerowania ( lub smoczek) ale wtedy nie było mnie na cos takiego stać  :roll:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline monia_piotr
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:42 »
Mój Piotrek był chrzestnym w tamtym roku i wiecie co kupił na chrzciny dla chłopca.
Otóż są w sprzedaży w sklapach  (dewocjonaliach) tamkie obrazki z matka boską i dzieciątkiem. Są one w środku srebrne. My do tego nakleiliśmy u grawera taka tabliczkę co nie śniedzieje i nie robi się tak abrzydka i wygrawerowaliśmy tekst  " dla Miłoszka od chrzestnego i dtaę urodzin". Będzie miał pamiatke na całe życie. A goście byli tak zaskoczenie że aż tak miło sie poczuliśmy.




Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwietnia 2006, 08:36 »
Dobra, dzięki dziewczyny - stanęło na grzechotce i raczej na tym zostanie; ja nie chciałam biżuterii bo jak pisałam już raz byłam chrzestną - moja chrześnica ma teraz 10lat, łańcuszka nie nosi bo jest za mała a jak już będzie odpowiednio duża to pewnie zupełnie inny wzór będzie na czasie ... na komunię dostała za to kolczyki z brylantami i szafirem takie uniwersalne (sama miałam na nie ochotę), małe i delikatne.
Typową pamiątkę chyba tez zakupię, chociaż nie wiem - ja nie lubię bibelotów a takie cuda trzeba w szufladce trzymać, nie ma co z tym zrobić, miejsce zajmują, kurzą się...no nie wiem - jak myślicie?


Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwietnia 2006, 09:09 »
Maju, jak gdzieś namierzysz takie grzechotki, to proszę...daj znać....moja Siostra przyjeżdza w czerwcu do Polski i ma być chrzest jej Bliźniaczek...ja będę chrzesttną jednej, Wojtas drugiej....grzechotki rozwiązałyby kapitalnie sprawę prezentów :)  Pamiątkę (tą papierową) bym sobie darowała.


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwietnia 2006, 09:45 »
aga.. takie grzechotki widziałam w jednym z jubilerów w galaxy.. nie w  tych znanych.. jakoś tak na uboczu połozonym..

widziałam takie również  na allegro...

smoczki cena około 170zł





na allegro właśnie widziałam taki w walizaczce za 75zł



łyżeczka cena około 124 - 150zł







grzechotka  cena 180zł











srebrny grzebyk cena 155zł



przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwietnia 2006, 14:50 »
Mnie najbardziej podobaja się te grzechotki, naktórych można wygrawerować wagę, wzrost, datę i godzinę urodzin - superr pamiątka. Do tej pory myślałam, że złoty łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem będzie najbardziej odpowiendni ale po obejrzeniu tych grzechotek diametralnie zmieniłam zdanie...... szkoda,ze ja takiej na chrzcie nie dostałam  :(



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2006, 14:53 »
Mnie właśnie o takie coś chodziło  :wink:


Offline złotko

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 692
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2006, 23:51 »
tak grzechotki i smoczki na 100% są u jubilera na parterze obok knajpki manila vis-a-vis kolpoltera. byłam widziałam i nabede bo sama na wakacje bede mama chrzstna. :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline złotko

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 692
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwietnia 2006, 23:54 »
w galaxy oczywiscie.
zapomniałam dopisac
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwietnia 2006, 16:23 »
Dziewczyny a co ja chrześniak ma juz dwa lata?????
Mam byż chrzestną w maju i zupełnie nie wiem co kupić. Te fajowe grzechotki i inne bibelotki jakos mi odpadają....ratujcie...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline ulunia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwietnia 2006, 17:45 »
witam ja tez ide na chrzciny (ale nie jestem chrzestna) za to mam komunie mojej chrzesnicy juz niedługo i tez myslałam o prezencie i tez mam dylemat  :roll:





Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwietnia 2006, 13:31 »
A teraz znowu ja  :lol: mam 7 maja komunię ale tylko jako gość - nie chrzestna, chłopczyk idzie do komunii a ja nie mam pojęcia co mu dac w prezencie  :roll: help


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwietnia 2006, 14:22 »
O jejku Maja - tobie bby się chyba becikowe przydało...na te wszystkie prezenty! :-) :mrgreen:

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwietnia 2006, 13:20 »
moja koleżanka zawsze na komunię dawała Biblię (chyba taką "normalną, a nie dla dzieci). Myślę, że to wartościowy prezent.



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Kwietnia 2006, 13:22 »
Tia biblię też ale tylko to, jakoś tak mi mało  :roll:
Becikowe to mało - idę z duchem czasu, będą chrzciny, komunia w maju a 17 czerwca wesele (pogrzeb tez był) - jak na ten rok to ja jestem zapeklowana  :|


Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwietnia 2006, 21:51 »
Może discmen? Albo jakaś płyta z filmem,który lubi (bo chyba muzyki za bardzo jeszcze nie ma wybranej,jaka lubi?)

Co do chrzcin to ja proponuję (albo na roczek lub później-ale dla chrześniaka) biblie dla dzieci-taką ilustrowana, z opracowaniem typowym dla dzieci (ale nie dziecinna rzecz jasna).Kupiłam taką kiedyś mojemu chrześniakowi (ale na którejś z kolei urodzinki) i był zachwycony!

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Kwietnia 2006, 00:19 »
Cytat: "asiek"
biblie dla dzieci-taką ilustrowana

 na chrzest dla dwulatka....no no...niech sie jeszcze zstanowię....nie głupi pomysł....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #20 dnia: 1 Maja 2006, 08:43 »
Ja taką biblię dostałam jak zaczynałam lekcje religi (tylko w tedy na religię chodziło się "do kościoła", a nie tak jak terazjest,  że religia to jeden z przedmiotów szkolnych). Również byłam zachwycona i ją od razu przeczytałam. Zawsze tą biblję nosiłam na religię, a gdy ksiądz ją zobaczył, to potem czytał ją nam. Z tego co wiem, to na rynku są różne wydania bibli dla dzieci; w jednych jest więcej ilustracji, a mało treści, natomiast w innych są też ilustracje ale nacisk położony jest na treść, na opowieść biblijną.



Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #21 dnia: 1 Maja 2006, 09:17 »
Dla mnie takie grzechotki, smoczki odpadają. Może to i ładne , pamiątka do końca.
Jeśli bym kupiła to bym zapewie i kupiła coś jeszcze dla dziecka (cos praktycznego, np. wspomniany fotelik samochodowy czy jakąś rzecz którą dziecko by wykorzystywało)
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #22 dnia: 2 Maja 2006, 12:01 »
zdaje się, że kupię rowerek....malec (dwulatek) szybko urośnie i nieługo bedzie jak znalazł....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Maja 2006, 11:06 »
A ja znalazłam jeszcze takie smoczki. Fajniste opakowanie  :


Offline monia_piotr
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Maja 2006, 11:20 »
Świetny ten smoczek, a jakie opakowanie. Chyba gdybym była chrzestną to bym się na niego skusiła  :D




Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Maja 2006, 11:36 »
No ja też :) Namawiam siostre na jakieś maleństwo albo niech aby z tej swojej pracy na oddziale położniczym zabrała jakies niechciane :) Znów tyle dzieci jest pozostawionych :(

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Maja 2006, 12:12 »
a wiesz ile ich trafia do adopcji?? garsteczka..

najpierw muszą znaleść rodziców i nakłonić ich do zrzeczenia się praw do dzidzi.. potem szukają dopiero rodziny.. to trwa i trwa.. dzidzia mając 3-4 m-ce dopiero trafia w opiekuńcze ramiona nowych rodziców...  niektóre dzieciaczki , jesli rodzice nie zgodzą sie na adopcję, spędzają swoje życie w domu dziecka  :roll:

niestety..

zbyt rygorystyczne  przepisy przekreślają niejednemu maluszkowi możliwość szczęśliwego dzieciństwa i dobrego startu w dorosłe życie...  :(
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Maja 2006, 12:18 »
Wiem moniu. Ostatnio jedna dziewczynka znalazła dom i kochajacych rodzicow ale w szpitalu spedzila 3 miechy.Tera zw szpitalu jest Jas ktorego gówniara ( sorx ale 20 latka w tym wypadku okazala sie nieodpowiedzialna ) zostawila go nawet widziec go nei chciala. Niestety malenstwo nie widzi i ma przykurcze :(. Coz .... ciezkie jest zycie.

P.S. Taki wesoły w sumie temat a ja tu takie smutne rzeczy pisze. KONIEC :)

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Stycznia 2009, 17:42 »
podsumowując:
-srebrna łyżeczka, smoczek z wygrawerowanymi danymi, data urodzenia, waga,wzrost itp
-Biblia
-święty obrazek(z Aniołkami czy cóś)
-medalik z łańcuszkiem(moim zdaniem zawsze na czasie)
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Jaki prezent na chrzciny ?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Stycznia 2009, 18:19 »
Mariolka a tak szczerze to chciałabyś zeby Twoje dzieci an chrzest dostały coś z w/w listy? Bo ja nie. I całe szczęście ze przy Tosi uszanowano moje zdanie, bo pamiatki po Kasi już pogubiłam.