e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kiedy co i jak??  (Przeczytany 1694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiedy co i jak??
7 Kwietnia 2006, 21:49
W sierpniu mamy ślub a co do tego potrzeba??Na razie chodzimy na nauki a co z urzędem bo ja jestem ze Szczecina a mieszkamy w Wawie??Jakies urząd gdzie i kiedy??Pozdrawiam

Kiedy co i jak??
10 Kwietnia 2006, 17:23
martucha23 a zastanowiliscie sie juz jaki slub bierzecie??? bo jestli tylko konkordatowy to u mnie np wszystko ksieza zalatwiaja ja tylko donosze mojego przyszlego akt chrztu i potwierdzenie zapowiedzi wywieszonych w jego kosciele. jak cywilny to troche wiecej jest zalatwiania!!!!  pozdrawiam

Kiedy co i jak??
10 Kwietnia 2006, 17:38
Cytat: "Martucha23"
a co z urzędem bo ja jestem ze Szczecina a mieszkamy w Wawie??Jakies urząd gdzie i kiedy??


A ślub w Wawie czy w Szczecinie?
Z USC musicie mieć zaswiadczenie, że nie ma przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego ( że oboje jesteście stanu wolnego). Jeżeli ślub w Wawie to z USC w Szczecinie musisz mieć odpis swojego aktu urodzenia, narzeczony również chyba że jest z Warszawy. Dokumenty w USC są ważne tylko 3 miesiące  :!:

Kiedy co i jak??
12 Kwietnia 2006, 09:20
Jesli bierzecie ślub konkordatowy to musicie sporzadzić zapewnienie w USC tam gdzie jesteś albo Ty albo twój przyszły zameldowani. Jesli chodzi o slub cywilny to mozecie to zrobić w dowolnym USC w polsce. Są do tego potrzebne wasze akty urodzenia. Dostaniecie je w USC w miejscu gdzie sie urodziliście ( opłata 20 zł - znaczek skarbowy) możecie też napisac do nich pocztą nakleić znaczek i oni wam przyślą . Jesli bedziecie sporzadzać dokumenty w USC gdzie się urodziliście to akty są juz na miejscu. Cała opłata około 85 złotych.

Jeśli bierzecie ślub konkordatowy to potem te dokumenty z USC musicie zanieść do parafii a po ślubie ksiąddz odniesie do USC i tam zostanie sporzadzony akt slubu :)

Jakby co to pytaj zawsze pomoge :)

Kiedy co i jak??
12 Kwietnia 2006, 09:29
Martucha, ten temat tyle razy był poruszany na forum. Przejrzyj sobie, a wszystkiego sie dowiesz :D