e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Oglądałam i: gorąco polecam lub nie polecam  (Przeczytany 249466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnetaM Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 10.09.2005
W ten weeekend chcemy się wybrać do kina, przeglądając repertuar miałm różne odczucia, a że ostatnio o mało w kinie nie zasnęłam to może stworzymy temacik gdzie będą nasze recenzje. Oczywiście każdemu podoba się co innego ale taki mały przegląd nowości, lub też klasyków co po 10 razy się widuiało warto stworzyć  :lol:
No to na czym ostatnio byłyście (-liście), lub co oglądaliście czego nie można według was przegapić, a co lepiej sobie odpuścić  :lol:

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
francuski numer--> nawet fajny w skali 1-6 daje 4 za to marek 6
epoka lodowcowa--> daje 6 uwielbiam bajki a ta była fajowa

Offline AnetaM Kobieta

• uzależniony
Właśnie Epokę to przeoczyć nie można  :mrgreen:  zupełnie zapomniałam że już grają  :lol:
ostatnio byłam chyba na "Monachium" troszkę mnie zawiódł, sceny dramatyczne i chwytające za serce oczywiście były, i w sumie gdyby nie te sceny to o filmie nie za wiele można by było powiedzieć, ale spodziewałam się czegoś lepszego zwłaszcza na film 3 godzinny.

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Epoka Lodowcowa - w porównaniu do pierwszej części u mnie słabiutko. Zrobili z tego bajkę. Jeśli trzymać się skali punktowej do 6, to ja daję 2.
Plan doskonały - polecam, polecam, polecam - 6! Pierwszy film od bardzo dawna, który mnie tak zachwycił. Nieprzewidywalny i świetnie zrobiony.
W ten weekend wybieramy się na Nagi Instynkt 2, także dam znać co myślę :)

Offline Tajusia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 17.09.2005
Ja z czystym sumieniem mogę polecić "Epokę Lodowcową 2" FAJOWA i jak dla mnie dużo lepsza od 1 części, po prostu przez cały czas  :mrgreen: nie schodził mi z buźki, super zabawa! Goraco polecam   :lol:

Ostatnio widziałam też "Plan doskonały" - super obsada i rzeczywiście pomysł przedni, jednak momentami zbytnie dłużyzny, w każdym razie jak ktoś należy do fanów filmów o złodziejach i napadach na banki casina itp. (a ja napewno tak) to polecam z czystym sumieniem!

Czekam na opinie o instynkcie :)

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Ja ostatnio byłam na filmach pt:

"Różowa Pantera" - fajna komedia, a taniec chórku Xenii niesamowity  :mrgreen: , można było się pośmiać..

"Czerwony Kapturek"- fajowa bajka, z dobrym dabingiem (jak to się pisze??), wcale nie dla dzieci..  Zwłaszcza fajowy taki, co szybko gada  :lol:

Także te dwa mogę polecią  :)

Nie byłam na "Planie doskonałym",ale słyszałam, ze bardzo dobry film

Offline groszek

• maniak
Wybieram się na "Wyznania gejszy" oraz na "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czyli kontynuację losów Adasia Miauczyńskiego, z M. Kondratem w roli głównej. Zapowiada się humor z "Dnia świra" , który uwżam za jedną z najlepszych komedii (dramatów) :D

Offline ancik

• bywalec
czerwony kopciuszek mi sie nie podobal - byl nudny!
epoki lodowcownej nie trzeba rekomendowac  - tyluł mowi sam za siebie :)
fancuski numerek - frycz rewelacyjna gra - teks przez niego mowiony do muzyna ze dlatego nie dziala na niego awiomarin bo to biała tabletka mnie zabił... reszta filmu wypada blado przy fryczu ale ogolem fiml na 4+ :)
no wlasnie a jak Nagi Instynkt 2 ??? ktos juz był???

Offline Beth Kobieta

• maniak
Martini - taaaa.. Clive Owen... mhm... On ma wg mnie coś z Nicolasa Cage'a, obaj są nieźli. Także idź jak tylko możesz, bo film świetny naprawdę :)
My się właśnie wahamy na co zarezerwować bilety - na "nagi instynkt 2" czy na "wszystko gra". Ponoć ten drugi film jest niezły, a wyreżyserował go sam Woody Allen, także może być dobry morał. Albo będziemy rzucać monetą (wirtualnie, bo Przyszły siedzi jeszcze we Wrocławiu i jutro będzie), albo pójdziemy na oba :) W końcu weekend ma trzy wieczory :)

Offline Beth Kobieta

• maniak
Ale wg mnie Clive ma cechy Cage'a. Jest pierwsza scena w tym filmie (pewnie zaraz Ci ciśnienie podskoczy), Owen sobie siedzi i opowiada. Jest zbliżenie na jego twarz. I tak siedzimy z Przyszłym.. cisza.. i on do mnie... "On ma coś takiego jak...", a ja do niego "...Nicolas Cage". No i razem "Dokładnie" :)

Offline Beth Kobieta

• maniak
Martini - też jesteś kinofilmomanka :) My nie wszystkie filmy oglądamy na dużym ekranie (ach to studenckie, biedne życie), do kina chodzimy w sumie więcej razy niż statystyczny polak, ale tylko na filmy, które powinno się na dużym ekranie obejrzeć.
"Miasto gniewu" (aka Crash) wg mnie rewelacyjne, "Gejsza" taka jakaś nijaka, choć zdjęcia dobre, "Brokeback Mountain" nawet, nawet chociaż z dłużyznami.
Obecnie w moim prywatnym rankingu wygrywa zdecydowanie "Plan doskonały", chociaż tytuł oryginalny "Inside men" jest o niebo lepszy :)
A u Niemców nadal wszystkie filmy mają dubbing? Jeśli mają to straszna poracha! Głos Owena w pierwszej scenie... mhm... ;) Pamiętam jak byłam we Frankfurcie kiedyś na premierze pierwszej części "Władcy Pierścieni" (bo na polska premiere trza było czekać jeszcze kilka miesięcy, a granica kilka metrów dalej kusiła) i Legolas mówił po niemiecku! Skandal normalnie!
Z bajek co mi się podobało.. "Dawno temu w trawie" - rewelka. "Epoka...", ale jedynka, "Charlie i fabryka czekolady" był świetny ze względu na Deepa i taki klimat jak w "Edwardzie Nożycorękim". Dla mnie Deep to jeden z lepszych aktorów - jeden z bardziej wszechstonnych. Rola w "Piratach z Karaibów" - boska. Gdyby nie on - film by leżał.
Ulubieni aktorzy - KEANU REEVES. Podnosi mi się ciśnienie ja go widzę :) Lubię też Jeffa Goldbluma, bo ma maksymalnie fantastyczne ramiona (a to jest coś, co mnie ciągnie do facetów jak magnes).
A o filmach to bym mogła godzinami :)

Offline Anielka Kobieta

• maniak
    • Relacja z naszego ślubu:)
  • data ślubu: 15.08.2006
A my z Miśkiem byliśmy wczoraj w teatrze na "Oskar i Pani Róża". Bardzo mi się podobało. Gorąco polecam (jeśli będą to jeszcze kiedyś grać, to warto zobaczyć, jeśli ktoś nie widział). Skłania do głebokiej refleksji.

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
Boże, wstyd się przyznać,ale ja ostatni raz w kinie byłam na "Królu Lwie"...... :oops:  :oops:  :|

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Agnieszka32, oj Kochana masz zaległosci...na ich odrobienie polecam "Czerwonego Kapturka" - baja rewelacja!!!!!

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
Ja ogólnie nie jestem fanką telewizji, stanowczo wolę słowo pisane...ale czasami czuję, że wiele trace...Wojtas już kilka razy wyciągał mnie do kina, ale dziwnym trafem zawsze mam "coś ważnego" do zrobienia :|

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
ale dziwnym trafem zawsze mam "coś ważnego" do zrobienia

a ja dziwnym trafem zawsze mam dyżur...
...tez  wole słowo pisane, ale kino to taka fajna rozrywka...szczególnie w tych podwójnych fotelikach w multikinie, kiedy sie można poprzytulac do siebie...się rozmarzyłam..
a teraz pójdziemy na epokę lodowcową dwa...po horrorach mam faze na bajki..

Offline Żabcia

• bywalec
My też zawsze mamy coś do zrobienia i czasu mało. Dziś jednak wybieramy się na "Epokę lodowcową II" . Nie miałam czasu zobaczyć 1 części  mimo,że mamy  w domu pożyczoną kasetę z tym filmem - więc nie będą miała porównania. Ocenę zamieszczę jutro. Jeżeli chodzi o "Czerwonego kapturka" To nie przypadł on nam jakoś szczególnie do gustu. Wyjątkiem był ten co szybko gadał. Swoją drogą nie wiedziałam, że kawa może powodować aż takie reakcje uboczne :mrgreen: Na całe szczęście mi to jednak nie grozi - nie pijam kawy. :D

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
Cytat: "liliann"
szczególnie w tych podwójnych fotelikach w multikinie

Foteliki do macanka??? Uuuuu....to ja chyba bede kinomanka jak ta lala :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline groszek

• maniak
Z fajnych "bajek" polecam WALLACE I GROOMIT- klątwa królika :D Prześmieszne plastelinowe (?) ludziki i bardzo mądry pies walczą z plagą królików, w tym jednym olbrzymim. Film parodiuje różne znane gatunki filmowe i jest super sam w sobie :D
Jak pożyczyłam to na dvd Misiek popatrzył sceptycznie, ale potem śmiał się do łez razem ze mną.  :lol:

Offline Beth Kobieta

• maniak
Jednak "Nagi Instynkt" przegrał z "Wszystko gra" i zdecydowaliśmy się w sobotę pójść właśnie na ten drugi film. Reżyserował Woody Allen, który teraz siedzi sobie w Paryżu, nic nie musi i dzięki temu filmy coraz bardziej mu się udają. Ocena - 5/6 (palmę pierwszeństwa nadal trzyma Clive;). W każdym razie film bardzo dobry, życiowy, świetne przejście z lekkiej obyczajówki, do thrillera, dobrze zagrane role (Scarlett Johansson boska), także polecam wszystkim parom (z mniejszym lub większym stażem), bo można naprawdę dużo rzeczy się dowiedzieć, a potem sobie o filmie podyskutować.
A do tego (w domu) obejrzeliśmy dwa leciutkie filmy "Zatańcz ze mną" i "Jak w niebie". Pierwszy totalna beznadzieja - może za ostatnią scenę dałabym 2/5, drugi 3/5 maksymalnie. W sam raz na romantyczny wieczór na kanapie z winkiem w dłoni :)
Po świętach kolejne relacje.

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
Cytat: "Beth"
Reżyserował Woody Allen

Czyli film musiał być świetny!!!!!!!!!! Chociał zdziwił mnie fakt (czytałam recenzję), że W.A. zabrał się za coś innego niż komedia obyczajowa :roll: W sumie to i dobrze, bo dla nas widzów stanowi to zawsze fajne urozmaicenie urozmaicenie.

Ja sięgnę do staroci, bo ostanio niestety nie bywam w kinie,a bieżący repertuar znam tylko z gazet i telewizyjnych programów filmowych  :lol:

Dal wielbicieli kina trochę zakręconego (chyba powinnam napisać -bardzo) polecm filmy Davida Lyncha - w szczególności "Mulholland Drive". To jeden z lepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałam - pełen tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji. Najfajniejsze w filmach Lyncha jest to (ja to najbardziej lubię), że widz sam musi znaleźć klucz do rozwiązania zagadki. To szukanie "klucza" zazwyczaj jest wielotorowe, trzeba się nagłówkować, obejrzeć film jeszcze raz i jeszcze raz, żeby wszsytko zrozumieć.
Oczywiście polecam produkcje wspomninego już Woody Allena. Im chłop starszy, tym pisze filmy bardziej życiowe, spokojniejsze. Widziałam i polecam "Życie i cała reszta" (bardzo życiowy), "Koniec Hollywood" (typowy dowcip Allena - pewnie nei wszsytkich rozśmieszy), "Klątwa skorpiona", Drobne cwaniaczki" (wyśmienite!!!), "Jej wysokość Afrodyt" genialny i prześmieszny - przynajmniej dla mnie  :D ).

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Cytat: "groszek"
Wybieram się na "Wyznania gejszy" oraz na "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czyli kontynuację losów Adasia Miauczyńskiego, z M. Kondratem w roli głównej. Zapowiada się humor z "Dnia świra" , który uwżam za jedną z najlepszych komedii (dramatów) :D

zgadzam się w 100% !!
Mi się Francuzki numerek nie podobał ale wysiedziałm w kinie do końca, bo miałam nadzieję że coś fajnego się wydarzy :-)

Ostatnio oglądałam na HBO "za wszelką cenę" - wiem że to żadna nowość ale gorąco polecam na domowy wieczór kinowy, film zrobił na mnie ogromne wrażenie!

No i "Tajemnica...." - jak dla mnie jedna z piękniej opowiedzianych historii miłosnych, nie przeszkadzało mi że zakochani to dwóch facetów :-)

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
byłam na "kiedy dzwoni nienznajomy" w skali 1-6 daje 2
beznadzieja myślałam że będzie to jakiś straszny horror a tu nuda nic sie nie dzieję szkoda kasy

Offline AnetaM Kobieta

• uzależniony
A mnie śmieszą czwarte części Strasznego Filmu  :lol: ostatnio jak byłam w kinie (hmmm dość dawno  :roll: ) to smiałam się z zapowiedzi same trzecie, drugie części tych samych historii i same ekranizacje książek...chyba powoli pomysły się naszym filmowcom wyczerpują  :lol:

a.katarzyna

• Gość
jesli się powtarzam proszę o przeniesienie tematu, a jeśli nie to wypisujcie tu moje drogiE filmy które polecacie i które nie nadają się do oglądania:

moje ulubione (do oglądania kilka razy):
ARMAGEDON - nigdy mi się nie znudzi,
CZłOWIEK W OGNIU - ryczałam jak bóbr,
NOTHING HILL - można sobie powzdychać, ( i w ogole wszystkie z julią r.)
KOLEKCJONER KOśCI,
ZłODZIEJ żYCIA,
SIEDEM,
NIGDY W żYCIU - fajne dialogi,
OBCY - wszystkie części, ale najlepiej "smakuje gdy sie oląda ciągiem"
MIASTO ANIOłóW,
TYLKO MNIE KOCHAJ
bajki typu: shrek, potwory i spółka itp.
i wiele innych jak sobie przypomnę to dopiszę :)

mniej ulubione:
wszystkie ulubione mojego mężą np. 12 MAłP, LOT NAD KUKUłCZYM GNIAZDEM, 25GODZINA, PRZEKRęT

nie polecam natomiast "ja wam pokażę" i "samotność w sieci" starszny shit

czekam na wasze propozycje

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Ostatnio ogladalam  "BORAT"  :lol:

Usmialam sie do lez  :P  Myslalam ,ze bedzie gorszy ale sie milo zaskoczylam  :mrgreen:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Kolekcjoner kości
Siedem
Krąg
Znaki
Szósty zmysł
Wojna państwa Rose

Seksmisja- nie wiem dlaczego, ale ten film ciągle mnie bawi..
jest tych filmów trochę, ale ja nigdy nie pamiętam tytułów  :(  :?  :shock:

ostatnio oglądałam jeden fajny w tv (nadawany w tym samym dniu chyba co Wojna państwa Rose), ale tytuł zupełnie mi z głowy wyleciał..

czytałam, ze genialny jest film Requiem dla snu... nie kojarzę go, więc chyba go nie oglądałam... czy ktoś go widział i może powiedzieć, czy faktycznie aż tak warto go zobaczyć?

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Dla mnie klasyka polskiego kina jest i bedzie " MIS" moge go czesto ogladac i zawsze sie dobrze ubawie  :mrgreen:

Offline szajo Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.IV.07
a no byl podobny temat :)

moze niech ktos polaczy  :mrgreen:     bo temacik fajny :D

a jezeli o mnie biega to  :mrgreen:

filmy z Tomem Hanksem
Apollo 13
Zielona Mila
Forrest Gump
Cast Away

Skazani na Shawshank

Kolekconer Kosci :)

Piła

Silent Hill

lubie tez romansidełka ;) a takie do popłakania
A walk to remember
Moja dziewczyna

pamietnik ksiezniczki 2 ;) hehe taki sentyment mam jakis ... sukienka mi sie jej podobala za młodu  :mrgreen:

kiedys ( w podstawowce) uwielbialam horrory  :lol:
wiec krzyki, halloweeny, laleczki czaki  :mrgreen:

pewnie jeszcze mi sie cos przypomni wiec bede updatować  :mrgreen:

a no przy Boracie tez wymieklam ;)

a.katarzyna

• Gość
Cytat: "Madzialena"

czytałam, ze genialny jest film Requiem dla snu... nie kojarzę go, więc chyba go nie oglądałam... czy ktoś go widział i może powiedzieć, czy faktycznie aż tak warto go zobaczyć?

mój mąż poleca-fabuła z grubsza jest o tym jak trójka młodych ludzi poszukując pieniędzy na narkotyki wplątuje się w coraz większe kłopoty, świetnie pokazane przez reżysera jest postepujące uzależnienie i to nie tylko od dragów, ale też np.od TV. Świetnie nakręcone sceny, w połączeniu z równie dobrą muzyką (Kronos Quartet) sprawiają że się ten film pokocha albo znienawidzi - tak czy siak nie pozostanie się obojętnym. Film bez happy endu.......