Autor Wątek: non omnis morial  (Przeczytany 6653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline złotko

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 692
  • Płeć: Kobieta
non omnis morial
« dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:39 »
['] JP II
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:41 »
??
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:43 »
Jeżeli chesz się z nami czymś podzielić to pisz bez przeszkód .
Podejmiemy z tobą ten temat .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline monia_piotr
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
non omnis morial
« Odpowiedź #3 dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:45 »
złotko zapaliła swieczke w intencji naszego papieza Jana Pawła II




Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #4 dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:47 »
Tak wiem ale fajnie by było podjac temat .
Ja mogę napisać , ze u nas w satrgardzie postawili śliczny pomnik , warto przyjechać i go zobaczyć :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #5 dnia: 2 Kwietnia 2006, 21:50 »
http://www.stargard.com.pl/ tutaj możecie go zobaczyć
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
non omnis morial
« Odpowiedź #6 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:05 »
  • [/color]

Offline donia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 776
non omnis morial
« Odpowiedź #7 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:07 »
Proszę jakiegoś aniołka w niebie, daj mi skrzydełka, ja chcę do Ciebie

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:10 »
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
non omnis morial
« Odpowiedź #9 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:12 »
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
non omnis morial
« Odpowiedź #10 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:42 »

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
non omnis morial
« Odpowiedź #11 dnia: 2 Kwietnia 2006, 22:59 »



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
non omnis morial
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Kwietnia 2006, 23:33 »



Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
non omnis morial
« Odpowiedź #13 dnia: 3 Kwietnia 2006, 09:23 »
Może się komuś narażę, ale nie podoba mi się stawianie okazałych pomników i inne tego typu kosztowne imprezy. Zważywszy naukę papieża, który zawsze chciał nieść pomoc biednym. U nas w mieście było takie mini głosowanie (nazywa się to "konsultacje społeczne") zanim rada miasta miała podjąć uchwałę, jak uczcić pamięć Jana Pawła II. Pomysły były takie:
 :arrow:  wielki dzwon w centrum miasta
 :arrow: pomnik spiżowy
 :arrow: replika krzyża na Giewoncie przy wjeździe do miasta
 :arrow: fundacja imienia JP II pomagająca potrzebującym

Oczywiście wszyscy oficjałowie na wyprzódki zachęcali do wywalania kasy na spiże i krzyże. A w kościołach też nawoływano do głosowania na krzyż.

Wkurza mnie marnowanie pieniędzy i pompatyczność władz. To jest wycieranie sobie gęby papieżem. Wszyscy u wałdzy to robią bez żadnej żenady i na wyścigi. Bardzo mnie to oburza i czuję niesmak.
Wczoraj kończąc spacer zapaliliśmy znicz na ulicy JP II i wystarczyło.

ps. a to co się działo rok temu po śmierci papieża nazywam histerią masową podgrzewaną przez media. Żadne tam zjednoczenie Polaków, żadne pokolenie JP II. Nic się nie zmieniło. Tylko szum przez kilkanaście dni i znów wyścigi, kto ma większą żałobę, kto sobie przyczepi więcej białych kokardek, zapali w oknie więcej zniczy, przyczepi do anteny samochodu więcej żałobnych wstążek.

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
non omnis morial
« Odpowiedź #14 dnia: 3 Kwietnia 2006, 09:42 »
Cytuj
ps. a to co się działo rok temu po śmierci papieża nazywam histerią masową podgrzewaną przez media. Żadne tam zjednoczenie Polaków, żadne pokolenie JP II. Nic się nie zmieniło. Tylko szum przez kilkanaście dni i znów wyścigi, kto ma większą żałobę, kto sobie przyczepi więcej białych kokardek, zapali w oknie więcej zniczy, przyczepi do anteny samochodu więcej żałobnych wstążek.

_________________


Wyjęłaś mi to z ust groszku....w tamtym roku dostawałam nerwicy z kurwicą, jak przychodziły jakieś sms z
  • i dopiskiem "prześlij dalej" :|

Polacy mają niesamowity talent do robienia sztucznego szumu, do wielkich zrywów narodowych, które niczego nowego na dłuższą metę nie wnoszą.
Nie mówię, że  wszystko było złe..ale w pewnym momencie straciliśmy umiar i z prawdziwej tragedii zrobiliśmy (my Polacy) marketingową bombę i pożywkę dla hipokryzji..


Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
non omnis morial
« Odpowiedź #15 dnia: 3 Kwietnia 2006, 09:57 »
Tak, to podsyłanie sms-ów to nietakt ze strony operatorów - bo wydaje mi się, ze to oni wymyślają takie smsy, zeby zarobić na śmierci Ojca Świętego i na naszych uczuciach.

Przykro mi, że tak jest, że są ludzie, dla których każda okazja jest dobra, żeby zarobić. Tym bardziej, że brakuje mi naszego Papieża, bo to tak jakby kogoś w rodzinie zabrakło. Tęsknota jest chyba jeszcze większa, a jak dostajesz takiego sms'a z textem "prześlij dalej" to poprostu ręce opadają. Jak można???

Offline monika_mb

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 654
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
non omnis morial
« Odpowiedź #16 dnia: 3 Kwietnia 2006, 16:28 »
Rany Groszku....ja chyba muszę sie z Tobą skumać :) bo ja myślę, a Ty piszesz.... Przyłaczę się do opini....przez cały tydzień słyszałam w radiu tylko hasła: jak sie zmieniliśmy, jak się zmienił Polska... i ludzi wypowiadających się jak to faktycznie cały naród jest inny jakiś... rozwala mnie to....niby, że co...że każdy się do siebie uśmiecha, wszyscy są dla siebie mili i sie kochają wzajemnie????? Niech wyjdą do centrum miasta w godzinach wieczornych to się przekonają jak wszyscy się zmienili.... :/
Liwia Łucja B. - zawdzięczam Ci swoje życie.....


31.08.2007r, godz.19:50... Liwia..nasz maleńki wielki Cud... 53cm, 3650g

Offline AnetaM

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1000
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005
non omnis morial
« Odpowiedź #17 dnia: 3 Kwietnia 2006, 19:27 »
hmmm zgadzam się z Wami, w sumie moje zdanie jest też takie , że pokolenie JPII zawsze istniało, od tylu lat spotaknia Papieża z Młodymi itd. w tym momencie media po prostu zaczęły mówiń o czymś co istnieje i istaniło już spory kawał czasu tylko nikt się tym nie interesował i nie było to tak naświetlone, fakt faktem wystrczył miesiąc i wszystko ucichło, a ci co serce oddali JPII nadal przy nim są i nic nie zmieli w swoim życiu tylko wciąż kierują się Jego nauką  :mrgreen: a może właśie choć taki jeden dzień jest nam potrzebny by podziuelić się uśmiechem  osobą obok
czekam aż szczęście powróci...

Offline złotko

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 692
  • Płeć: Kobieta
non omnis morial
« Odpowiedź #18 dnia: 3 Kwietnia 2006, 22:55 »
zgadzam się.
JPII został skomercjalizowany i zrobiono sobię z niego sposób na najlepszą oglądalnośc, i największą kasę. Nie czuję sie groszku dotknięta Twoja wypowiedzia i zgadzam się z tym, że większośc tego co sie do okoła JPII dzieje jest niepotrzebne. Uczcic jego pamięc można właśnie przez znicz postawiony na ulicy.Ja postawiłam na forum i nie jest to żaden patetyczny gest z mojej strony, po prostu tak czuje,i nie dlatego, że jestem zagorzałym wielbicielem jego pogladów, bo nie jestem,  ale  za to, że szanuję i podziwiam jego osobe. Tak po prostu był jednym z nielicznych, którym warto oddac cześc. A z pomników najwiekszą frajdę i tak maja zawsze gołębie :wink:
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
non omnis morial
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Kwietnia 2006, 15:25 »
zgadzam się z wami - ale muszę przyznać, że rok temu temu ten tydzień spokoju i zadumy bardzo mi sie podobał.

Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
non omnis morial
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwietnia 2006, 15:31 »
To dlatego Anusiu Ci się podobał, bo potrzebujemy takiego dnia refleksji i zadumy. Jesteśmy tak zabiegani, że dopiero jakieś poważne wydarzenia wyhamowują nieco nasze życie. Współczesny człowiek żyje pracą niemal 24 godziny na dobę i nie ma czasu spojrzeć na swoje życie zeby dostrzec co jest najważniejsze.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
non omnis morial
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Kwietnia 2006, 19:24 »
A ja uważam, że nieporównywalnie większym dramatem sa śmierci ofiar kataklizmów, czy katastrof, takich jak ostatnia w zawalonej hali wystawowej w Katowicach. Papież był już stary i schorowany, więc należało się spodziewać tej śmierci, tymczasem wszyscy przezyli wielki SZOK, że zmarł stary człowiek, który chorował od dawna...
Za to im większe liczby ofiar podawane w wiadomościach, im więcej ludzkich tragedii tym mniejsza wrażliwość społeczeństwa. A to sa dopiero dramaty, kiedy dzieci tracą oboje rodziców, świeżo upieczona małżonka z niemowlęciem traca męża/ ojca i jedynego żywiciela rodziny zarazem, tylko dlatego, że żaden jełop nie pomyślał o tym, by odśnieżyć dach.

Żałoba po śmierci papieża to sztucznie rozdmuchana akcja medialna. Łatwo na tym zarobić.. Na śmierci tysięcy "anonimowych" ofiar trzęsień ziemi, huraganów i tym podobnych, trudniej. Smutne kryterium  :(

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
non omnis morial
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Kwietnia 2006, 20:16 »
Hehe:) Śmieję się, bo swego czasu (od czerwca do grudnia zeszłego roku) pracowałam w Empiku w dziale z książkami i z każdą dostawą książek (od każdego wydawcy w sumie) przychodził jakiś nowy tytuł o papieżu. W którymś momencie zrobiliśmy CAŁY regał z książkami o JPII, po pewnym czasie dołączyliśmy tzw. dostawkę z boku regału, a w momencie gdy odchodziłam z pracy o książkach z JPII nie mówiło się inaczej niż "wystawka o papieżu", "zeszło nam dzisiaj tyle papieży", "trzeba by dorobić nową półkę na książki o papieżu", "o matko - przyszedł nowy papież" (to o nowym tytule, który przychodził z dostawą). Aż się dziwie, że ludzie to tak masowo kupowali.
Dlatego teraz jak słyszę o papieżu - to kojarzy mi się to tylko z tym. I mam o to swego rodzaju żal. Ale cóż. To jest Polska właśnie.. :roll: