Autor Wątek: ASTRA i ślub półkościelny  (Przeczytany 2515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MartaGS

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2013
ASTRA i ślub półkościelny
« dnia: 15 Października 2011, 18:41 »
Witajcie Dziewczyny :)

Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie miejsca na ślub kościelny (szczególnie interesuje nas wersja półkościelna- czyli w przypadku ślubu katolika z ateistą), bo wszędzie przewija się temat sali, ale nie samej uroczystości.  Zależy nam by miejsce było raczej skromne, bez zbędnego przepychu, z księdzem, który pójdzie na rękę a nie będzie potęgować pseudoprzeszkody wyciągając rękę po jak najgrubszą kopertę.  Idealnym miejscem byłby Sosnowiec bądź Dąbro3a Górnicza.  Słuchając opowieści o przepadzitych księżach mi,osobie wierzącej, odechciewa się ślubu, gdy słyszę o księżach o zapędach moralizatorskich a mających swoje na sumieniu (np.  ksiądz z kościółka kolejowego w Sosnowcu który czwarty rok zbiera na boazerię, umoralnia wszystkich, a przy "okazji" ma syna).  Po prostu chcemy by ten ślub miał nie tylko oprawę religijną, ale i również sens, by osoba która go odprawiała robiła to z przekonaniem, a nie tylko dla zysku.

Jeśli chodzi o Astrę spotkałam się raczej z pozytywnymi opiniami na temat organizowanych tam imprez okolicznościowych.  A czy któraś z Was ma jakieś negatywne odczucia? Cena menu należy do tej z średniego pułapu, dla mnie i narzeczonego jest okej, menu wygląda zachęcająco, sala też.   A jak to wygląda w praktyce? Ilość jedzenia, jakość, obsługa?

Pozdrawiam, M