Autor Wątek: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2012*  (Przeczytany 9086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
....z Tobą mogę iść po jego kres!

9 miesięcy i 2 tygodnie

i powiemy sobie TAK  ;D

Długo zastanawiałam się czy otworzyć swój temacik czy też nie... no i stało się :) Oficjalnie odliczam!
Witam wszystkie forumki, które zechcą do mnie zajrzeć, zachęcam do podczytywania i pisania. Będzie mi miło Was tutaj gościć.

Trochę już spraw ślubno-weselnych załatwionych, ale o tym później, bo teraz muszę wyjść. Będzie też tyci-tyci o nas :)
[/color]
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2011, 12:24 wysłana przez Maja »

Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Września 2011, 15:21 »
ha! pierwszy raz jestem pierwsza! ;)


Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Września 2011, 15:22 »
Panna Młoda - A. Świeżo upieczona pani magister, od października na stażu. Zakochana po uszy w PMie. Uzależniona od endorfin pochodzących ze wszystkiego co słodkie. Zakręcona w temacie ślubu. Niepoprawna optymistka :)

Pan Młody - N. nadaje sens życiu Panny Młodej :)

To tak w wielkim skrócie.

Znamy się już hoho... prawie 8 lat. Kiedy się poznaliśmy oboje byliśmy w związkach. Miałam wtedy 16 lat, a on 17. Dzieciaki byliśmy, co tu dużo mówić. Minęło 8 miesięcy i tak się poskładało, że jesteśmy parą. Czas leci szybko i tak w lipcu tego roku stuknęło nam 7 lat :D

Pamiętnego dnia 14 lutego roku 2010 wybraliśmy się na weekend do Wisły :) Skrycie podejrzewałam, że może teraz mój PM zrobi ten krok i poprosi mnie o rękę... Śliczny hotelik, piękny pokój, w łazience ogromna wanna, kwiaty na powitanie i ...NIC... wieczorem kolacja przy świecach, czerwone wino i .... NIC... po kolacji mieliśmy do dyspozycji dla siebie mini spa - jacuzzi i sauna, tak więc poszliśmy do pokoju się przygotować. W szlafroczkach schodziliśmy do tego naszego spa i już byłam pewna, że z zaręczyn nici bo N. na pewno nie miał przy sobie żadnego pudełeczka z pierścionkiem :P po prostu niemiałby go gdzie schować tak, żebym nie zauważyła. Pogodziłam się z tą myślą, w końcu mamy jeszcze dużo czasu, żeby się zaręczać :P Widok na dole zapierał dech w piersiach, pełno świec, nastrojowa muzyczka, szampan, tort w kształcie serduszka - żyć nie umierać. Leżymy sobie w tym jacuzzi, a w mojej głowie jedna myśl " ale cudowna chwila, będzie się musiał N. przy oświadczynach nieźle postarać, żeby to przebić..."  ;D
Jak już wygrzaliśmy się w tej wodzie, postanowiliśmy trochę ochłonąć, N. otworzył szampana, zjedliśmy ciacho. N. poszedł do toalety i za chwilę słyszę "Zamknij oczy", no to zamykam...a potem "otwórz"....otwieram... i oczom nie wierzę. Mój kochany N. klęczy przede mną, w ręce trzyma otwarte pudełeczko z pierścionkiem i łamiącym się głosem pyta: "Czy wyjdziesz za mnie?"
Potem było mnóstwo moich łez i zalewające serducho szczęście :) Tak oto wyglądały nasze zaręczyny :)
Po powrocie do pokoju czekała nas jeszcze jedna niespodzianka, zaaranżowana przez właściciela obiektu, który jak później się okazało, znał cel naszej wizyty w jego hotelu :) Dziesiątki świec, piękna muzyka i rozsypane płatki róż, a myślałam, że już lepiej być nie może :) :D Cudowny weekend zakończyliśmy śniadankiem podanym do łóżka...

Ajć jak miło się to wspomina... dawno nikomu o tym nie opowiadałam... :) aż mi się uśmiech ciśnie na usta.

Na koniec jeszcze zdjęcie pierścioneczka


Uploaded with ImageShack.us



Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Września 2011, 15:27 »
o matko! cos pieknego ;) ehh  wiesz ze moj K. jeszcze sie nie oswiadczyl ;D? tak wiec domsylam sie tylko jak to musialo pieknie wygladac, jak musialas sie wyjatkowo czuc, cos wspanialego! i pwoiem to powiem, zazdraszczam! ;D


Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Września 2011, 15:31 »
Witam Cię Sylwusiu!

Jak to się nie oświadczył? No nieee... tak nie można ;) Zatem jeszcze całe emocje przed Tobą! Mnie pozostaje jedynie wspominać... Trzymam kciuki, żeby ta chwila była dla Ciebie wyjątkowa - na pewno będzie, przecież dla każdej z Nas moment zaręczyn to coś wspa-nia-łe-go :D

Offline Natysa

  • To co na zawsze między nami, dodaje wiary w lepszy czas;*
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1274
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.05.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Września 2011, 17:21 »
I ja się przyłącze do odliczania z Tobą :) :)
Mamy takie same pierścionki zaręczynowe  :-* :-* :-*
Gabriela
Zofia

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Września 2011, 17:52 »
Witam, witam Natysa :)
Najwidoczniej nasi Panowie mają podobne gusta :)
Nie wiem jak Ty, ale ja swoje cudeńko ubóstwiam i bardzo lubię mieć na paluszku :D

Muszę zrobić listę rzeczy zrobionych i do zrobienia... jestem przerażona na samą myśl, hehe :)

A tak w ogóle to dzisiaj dotarło do mnie moje ślubne bolerko :D I śliczne jest.

Offline aaaniulkaaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Września 2011, 18:11 »
Witam, można się dołączyć?
Jakie romantyczne zaręczyny aż mi się łza w oku zakręciła

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #8 dnia: 9 Września 2011, 20:38 »
Jasne, że można.
Aniulko a Ty masz już datę ślubu ustaloną?

Zaręczyny były cudowne ;) Niby miałam jakieś podejrzenia, a i tak byłam zaskoczona :)
Nie napisałam jeszcze o tym, że dzień wcześniej w tajemnicy przede mną N pojechał do moich rodziców, powiedzieć im, że chcę się oświadczyć i czy nie mają nic przeciwko. Dowiedziałam się o tym dopiero wtedy gdy zestresowana przekazywałam im tę radosną wiadomość o zaręczynach.
Cieszę się, że tak postąpił, nigdy nie chciałam zaręczyn przy rodzicach, bo uważam, że to intymna chwila, ale cieszę się, że on jednak dochował tradycji i poinformował przyszłych teściów o swoim niecnym planie...

:D

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #9 dnia: 9 Września 2011, 21:57 »
Ja też się melduję i obiecuję że będę na bieżąco czytac i pisać o ile można :D
zaręczyny romantyczne bardzo - nieźle cię przetrzymał twój PM juz myślałaś że tu nici a tu taka niespodzinanka  :D

Mój PM oświadczył się na naszej wspólnej imprezce urodzinowej - przy naszych rodzicach, babci i bracie który wyjątkowo miał okazję by przyjechać z Czech :D niczego sie nie spodziewałam nawet bo to miała być imprezka urodzinowa a wyszła zareczynowa  :D - i moim skromnym zdaniem myślę że przy rodzinie najlepiej -wszytscy sa razem, widzą, czują atmosferę :)  :D a przyznam że i odwagi jeszcze więcej wymagało to od mojego PM :D

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Września 2011, 10:31 »
Witam Buuuś, jasne, że możesz pisać, to nawet wskazane! :)
Ci nasi mężczyźni są biedni, ale oni się nastresują przy tych oświadczynach, hehe. Myślę, że to musi być dla nich ogromne przeżycie.

Wczoraj kleiłam zaproszenia, mam już 47 sztuk, pozostało do zrobienia 11. Będą sobie leżeć w pudełeczku i czekać :) Teraz miałam trochę wolnego czasu to się artystycznie spełniałam, chociaż mam raczej dwie lewe ręce do takich rzeczy.

A wy wybrałyscie już zaproszenia? A może macie już kupione/zrobione? Czy tylko ja jestem taka narwana? :P :)


Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Września 2011, 11:23 »
ja też chcę tu być!!!! mogę ?  :skacza:

Mi tak jak aaaniulceee zakrecila sie aż łza w oku jak o tych zaręczynach przeczytalam :-) naprawdę piękne i wzruszające.

Pierścionek bardzo mi się podoba.

Masz już bolerko?????? a suknię też ????? :-)

Zastanowilas mnie z tymi zaproszeniami, bo ja też mam dwie lewe ręce do takich rzeczy....i raczej nie planuję robic sama zaproszeń, ale myślalam o spróbowaniu swoich sił w zawieszkach...

Może jakieś fotki nam pokażesz?
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Września 2011, 11:57 »
ja tez mam do tego dwie lewe rece ale jak czytam ze wy robicie to wam zazdroszcze i tez bym chciala zrobic sama chociaz na probe ;)  '
kochana w chwili wolnej napisz nam co jzu macie czego nie itp ;D
tez licze na foteczki twojej ciezkiej pracy ;D


Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Września 2011, 13:02 »
Emm-a witam Cię :) Cieszy mnie Twoja obecność hihi :D

Będą zdjęcia obiecuję! Jak tylko zrobie 2 pierwsze winietki to Wam zezdjęciuje cały zestaw - zawieszki, winietki, zaproszenia, wkładki do zaproszeń :) I naprawdę gorąco was zachęcam do robótek ręcznych  ;) Ja mam bardzo prosty wzór zaproszenia i całej reszty także, nawet taka łajza jak ja sobie nieźle poradzi :)

Emm-a nie kupowałabym bolerka gdybym nie miała suuuukni....!!!! :) :D

No to może się skupię i napisze Wam co mam :) :D
Rzeczy do załatwienia sobie na razie odpuszczę, bo nie chce mi się tak intensywnie myśleć hihihi

Załatwione:
* termin i godzinka w kościele - 23.06.2011 godzina 16.00
* sala
* dj
* foto - w tym roku nasz fotograf robił zdjęcia na weselu mojego brata i jestem zaaaachwycona! Zdjęcia boskie!
* suknia  :skacza: Oreasposa
* bolerko
* halka i podwiązka - jeszcze ich nie widziałam na żywo, ale paczka czeka na mnie na poczcie :)
* wybrane obrączki - klasyczne fazowane z żółtego złota, jeszcze nie zamówione - robimy ze swojego złota
* zawieszki na wódkę
* zaproszenia zrobione w 90% :)
* makijażystka - termin jeszcze nie zaklepany, ale jestem na nią zdecydowana, chyba, że próbny mi się nie spodoba, jeśli w ogóle się na niego zdecyduję


i to by było chyba na tyle. Mam też wizję bukietu i fryzurki :) Ale zobaczymy jak to będzie.

I fotki:


Uploaded with

Uploaded with ImageShack.us

I jak?

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Września 2011, 16:21 »
suknia piękna, znam dobrze ten model :-) już ją masz w domu? idealnie do siebie dopasowaną? :-)

obrączki fajne, pewnie na żywo tez inaczej wyglądają, dla mnie jakby za bardzo wymyślne...sama nie wiem, ale podobają mi się :-) ja po prostu lubie proste i niewymyslne rzeczy :-)

a kamerzysta? bo napisalas ze fotografa macie, a co z kamerą?

no i ciekawi mnie makijażystka, juz sie zdecydowalas na nią,pewnie sprawdzona, kto to?
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Września 2011, 16:33 »
Suknie już mam, ale trzeba będzie ją skrócić kilka cm. No chyba, że halka ją na tyle podniesie, że będzie ok, ale watpie. A skąd model Ci znany?

Obrączki właśnie nie są wymyśle. zupełnie gładkie, proste i tylko brzegi mają ścięte. Może na tym foto wyglądają jakby miały ajkieś wstawki ja nie wiem....jeszcze jedno zdjęcie dla zobrazowania


Kamerzysty nie będziemy mieli. A makijazystka sprawdzona, nawet malowała jedną z forumek w zeszłym roku :) Nie będziesz znała, bo jest z drugiego końca Polski :) i ceny ma przyzwoite, bo jak się rozeznawałam to czasem takie kwoty słyszałam, że masakra.

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Września 2011, 16:39 »
I ja dołączam :)

Dlaczego nie chcecie filmu?

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Września 2011, 17:02 »
mkarolinko  :hello:

Nie lubię filmów z wesel, krępuję się przy kamerze i nie lubię siebie oglądać :P To tak w skrócie. Wystarczy mi piękna relacja foto :)

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Września 2011, 18:50 »
na drugim zdjęciu obrączki wyglądają o niebo lepiej :-) i już mi się podobają bez "ale" :-)

a suknię znam, bo zastanawialam się nad kupnem takiej :-)jednak w princesach mi lepiej, ale Twoja kreacja naprawde piękna i robi wrazenie :-) a jakie bolerko masz do niej?
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Września 2011, 18:55 »
Ja jestem w tej sukience zakochana i chyba o to chodzi :) :D  :Uu:
A bolerko takie, tylko do kościoła założe, żeby tak na golasa nie być :D




Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Września 2011, 19:03 »
jakie delikatne :-) śliczne :-)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline Myszk@

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.09.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Września 2011, 22:12 »
ja też się dołączę ;) piękna historia zaręczyn :D i muszę przyznać, że jesteśmy trochę do siebie podobne - ja też mgr i też od październiku na stażu :P i łączy nas jeszcze jedno... takie same obrączki!  ;D

Offline Myszk@

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.09.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Września 2011, 22:14 »
kurczę wysłało mi za szybko... sukienka śliczna - typowo moje klimaty. A co do bolerka, to jest ładne. Ale ja bym się zastanowiła nad dłuższym welonem, który też trochę osłoni ramiona ;)

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Września 2011, 09:14 »
Myszko  :hello:
i łączy nas jeszcze jedno... takie same obrączki!  ;D

hehehehe :) A koleżanka po jakich studiach?

Welon będę miała sięgający do pupy, właściwie to już go mam, zapomniałam napisać :) :D ale nie podoba mi się jak welon leży na ramionach, zatem będzie bolerko :P

Otworzyłam dzisiaj paczuszkę z halką :) Faaaajna i wielka, tyle jest tej wkoło :P Później przymierzę z suknią, taka jestem ciekawa jak się będzie układała aaaajć. No i jeszcze podwiązka przyszła, ładna, jak to podwiązka :)

Offline maggi-80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7834
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19-06-2010
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Września 2011, 09:25 »
Można dołączyć? Suknie piękna, mocno w moim stylu. My kamerzysty tez nie mieliśmy bo nie lubimy i nie żałujemy :D

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Września 2011, 09:40 »
Maggi-80 oczywiście, że można :) Witam gorrrąco ;)  :hello:
Widzę, że się rozumiemy w sprawie kamerzysty ;)

Prześliczna dzisiaj pogoda! Aż się buźka śmieje jak patrzę za okno. A ja dzisiaj po imprezce i chyba pogody nie wykorzystam, bo zbieram siły :P Zapraszam do wspólnego wypicia kawusi :D :)




Offline aaaniulkaaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Września 2011, 11:17 »
Witam niedzielnie,
Sophisticated datę mam ale niestety jeszcze nie potwierdzoną.
Właśnie w tym tygodniu wszystko ma się wyjaśnić.
Jeżeli wszystko będzie ok to będziemy ślubować 09.06.2012
Nie mam jeszcze nic załatwione ale myślę, że dam radę  :D
Suknia piękna, bolerko również
Ja też właśnie piję kawkę  ;D

Offline sophisticated

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Września 2011, 11:20 »
Jasne, że dasz radę :)
Weselicho można w 2 miesiące zorganizować :) albo i krócej.
Ciekawe jaki ten czerwiec będzie, mam nadzieję, że piękny i słoneczny :D Ale w sumie teraz nie wiadomo co się po pogodzie spodziewać, ciągle jakiś armagedon :)

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Września 2011, 11:50 »
ja już po kawce, Twoja wygląda przepysznie :-)

widzę, że Ty już przygotowana do slubu jestes!!!! :-) ubranko gotowe....nonono :-)  ja to jeszcze decyzji co do sukni nie podjęlam...:-)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline Myszk@

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.09.2012
Odp: Każdego dnia nadajesz memu życiu nowy sens... *23.06.2011*
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Września 2011, 11:51 »
skoro Wy popijacie kawkę to ja się dołączę z herbatką miętową prosto z ogródka :D

co do studiów - skończyłam jakże przyszłościowy kierunek o nazwie historia  ;D ale to raczej był wybór z zamiłowania i pasji ;) dlatego za rok kończę kolejny, bardziej życiowy - finanse  :D