Autor Wątek: Nietypowy problem  (Przeczytany 2175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anka1984
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1 października
Nietypowy problem
« dnia: 7 Września 2011, 08:29 »
Hej dziewczyny,

 Mam nietypową sprawę.  Otóż miałam mieć ślub pod koniec czerwca ale na kilka dni przed wyznaczoną datą wylądowałam w szpitalu na 2 tygodnie i ślub się nie odbył.  Teraz mam nową datę na październik i teraz moje pytanie czy wysłać zaproszenia raz jeszcze, czy wszystkich obdzwonić (włącznie z kuzynostwem czy tylko rodziców i żeby oni przekazali dalej).  Teoretycznie wszysyc już wiedzą ale chodzi mi o takie oficjalne powiadomienie.  Nie wiem już co robić  ???

Pozdrawiam

Offline madziara07

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 914
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nietypowy problem
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Września 2011, 18:28 »
ja bym wyslala jeszcze raz oficjalne zaproszenie ewentualnie w srodku wierszyk z nawiazaniem do poprzedniego terminu ze chcecie aby napewno goscie byli i cieszyli sie z wami tym dniem dlatego dwa zaproszenia
Mówi się, że kogo bogowie chcą zniszczyć, temu najpierw odbierają rozum. W rzeczywistości temu, kogo chcą zniszczyć, bogowie wręczają odpowiednik krótkiej laski z syczącym lontem i napisem "Acme Dynamite Company" na boku. Tak jest ciekawiej i trwa krócej.

Offline Malachite

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Emilek, ur. zm. 9 XII 2009, Lenka, ur. 18 III 2011
  • data ślubu: 10.06.2011
Odp: Nietypowy problem
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Września 2011, 20:14 »
U nas zmienił się kościół i my dzwoniliśmy do wszystkich z informacją - nie wysyłaliśmy nowych zaproszeń. Nikt się z tego powodu nie obraził :-)

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nietypowy problem
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Września 2011, 20:29 »
Zależy jakich gości masz, sama powinnaś wiedzieć komu możesz wysłać oficjalne zaproszenie a do kogo wystarczy telefon :)

Offline katepolak

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.11.
Odp: Nietypowy problem
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Września 2011, 21:52 »
Warto zadać sobie pytanie czy ja bym chciała dostać takie zaproszeniowe sprostowanie.

Kwestie zapraszania i powiadamiania to często dość delikatna sprawa. Niektórym gościom wystarczy powiedzieć ustnie raz bez owijania w bawełnę i czują się zaproszeni, inni lubią mieć wszystko na papierze jak Bóg i tradycja nakazuje:P Ja należę do tej drugiej grupy...zdecydowanie, poza tym jestem zwolenniczką dopieszczania gości i wysłałabym nowe zaproszenia. Goście będą mieli pewność, że zależy Wam na ich obecności. Zdaje sobie sprawę, że naraża Cię to na dodatkowy koszt i to już nie jest fajne, ale może niech to będzie jakiś sztywniejszy karnecik w kolorystyce poprzednich zaproszeń, może z jakimś humorystycznym tekstem na temat tego zamieszania weselnego. Wsadzone w kopertę i wysłane na pewno nie zaszkodzi a dopełni formalności.



Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nietypowy problem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Września 2011, 23:12 »
Ja bym nie wysyłała nowych. W końcu chyba wszyscy wiedzą jaka jest sytuacja... Swoją drogą, ciekawa jestem na ile w takich sytuacjach można odzyskać pieniądze wpłacone na zaliczki itp.?