Autor Wątek: mój sposób na zaoszczędzenie :D  (Przeczytany 123432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #150 dnia: 29 Grudnia 2015, 19:54 »
Panna młoda powinna mieć coś starego, coś nowego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. Do tego wg przesądów nie powinna miec butów z otwartym palcem bo wywietrzeje szczęście, do buta włożony grosik wróży dostatek tak samo okruszek wszyty w halkę lub spód sukni.
Deszcz w dniu ślubu wróży szczęście, potknięcie panny młodej (zwłaszcza w progu nieszczęście - dlatego pan młody przenosi panne młodą) na powitanie powinno się witac młodych chlebem, solą oraz w dwóch kieliszkach powninna być woda i wódka, kto trafi na wódkę bedzie rządził, jeśli przed ołtarzem pannie młodej uda się nakryć suknią czubek buta pana młodego to będzie pantoflarzem. To tak na szybko ale jest tego od groma w internecie.

Offline czarnabarbie

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2017
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #151 dnia: 29 Grudnia 2015, 22:45 »
O jejku jak ja to wszystko spamiętam xd z neta boje się czytać i szukac bo będzie tego masa a znając mnie bede wiecznie tylko o tym myśleć żeby nic nie zapomnieć hahaha;)

Offline Kubkowa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • data ślubu: 24.04.2012
  • Skąd:: Sopot
  • Ślub w: Sopot
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #152 dnia: 13 Maja 2016, 14:17 »
Niektórzy oszczędzają na kuchni, tj. zamawiają np kucharzy dopiero uczących się. Niby jakaś oszczędność jest, często jednak jakość jedzenia pozostawia wiele do życzenia.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Maja 2016, 11:53 »
Dla tych co lubią i chcą zrobić coś samemu: ostatnio w Kik(u) widziałam bazę do scrapbookingu za 12,99pln, od razu pomyślałam, że to świetna opcja na księgę gości, okładkę można zaprojektować samemu, wkleić zdjęcie, ozdobić tasiemką czy koronką...
To może mała oszczędność, ale myślę, że może sprawić wiele przyjemności i radości :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Maja 2016, 12:03 »
Zuchelek - Faktycznie fajny pomysl. Zwlaszcza, jak Panna Mloda ma zaciecie artystyczne :)

Ja mysle, ze dobrym sposobem moze byc wybor tanszego menu. Wiele sal proponuje kilka rozniacych sie miedzy soba cenowo. Po co wiec wybierac jajka z kawiorem, miesa w orientalnych pierzynkach, czy jakies inne wymyslne dania, skoro ludzie i tak chetniej skusza sie na schabowego, i przy okazji bardziej sie nim najedza.

Offline alina.jutrzenka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 16.06.2018
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #155 dnia: 30 Listopada 2016, 10:26 »
Moim sposobem na oszczędzanie było zrezygnowanie z sali weselnej na poczet namiotu weselnego. Jako, że ślub miał miejsce w czerwcu pogoda dopisała i goście także byli zadowoleni. Nawet z wynajęciem stołów i krzeseł wyszło taniej na osobie o około 30 złotych.
« Ostatnia zmiana: 1 Grudnia 2016, 15:06 wysłana przez zibi »

Offline griza

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2014
  • Skąd:: Płock
  • Ślub w: Warszawa
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #156 dnia: 6 Grudnia 2016, 13:33 »
Moim sposobem na oszczędzanie było zrezygnowanie z sali weselnej na poczet namiotu weselnego. Jako, że ślub miał miejsce w czerwcu pogoda dopisała i goście także byli zadowoleni. Nawet z wynajęciem stołów i krzeseł wyszło taniej na osobie o około 30 złotych.
Na to nie wpadłabym :D Miałam ślub i wesele dosyć na bogato bo wydaliśmy około 70 tyś. zł, ale się opłacało :)

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #157 dnia: 7 Grudnia 2016, 20:16 »
No to rzeczywiście spora kwota :) ja się modlę żeby do 50tys. nie dojść  ;D

Offline pierotto
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 15.09.2018
  • Skąd:: Tychy
  • Ślub w: nie wiadomo
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #158 dnia: 22 Lutego 2017, 15:38 »
Tyle oszczędności i takie ciulanie, ze nie wiadomo po to to wesele robić.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2017, 15:30 wysłana przez zibi »

Offline Talizorah
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 13.08.2016
  • Skąd:: Szczecin
  • Ślub w: Szczecin
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #159 dnia: 2 Marca 2017, 09:31 »
Ja zaoszczędziłam na zaproszeniach sama je zrobiłam. Następnie na kwiatach ponieważ znajoma mi je zrobiła jako prezent ślubny. Dzięki czemu mogłam sobie pozwolić na sesję narzeczeńską, robioną zresztą także przez znajomego, który dopiero co otwiera swój biznes. Makijaż zrobiłam sama, kosmetyki kupiłam przez internet z kuponami zniżkowymi  . Samochód był mojego teścia. Zaś tort weselny zrobiła nam ciotka, więc płaciłam tylko za produkty. Filmowała nas siostra, a ten kolega robił zdjęcia. Niby drobnostki a jednak
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 16:46 wysłana przez zibi »

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #160 dnia: 23 Marca 2017, 11:08 »
W zasadzie trzeba tutaj przyznać rację iż możemy zaoszczędzić na takich rzeczach jak: konsultant ślubny, zaproszenia- kupić je taniej w dobrym sklepie internetowym lub wykonać samemu, to samo jeżeli chodzi o zawieszki czy winietki. Nie możemy natomiast oszczędzać na podstawowych kwestach jak alkohol czy sala bo to ma potem przełożenie na jakość i całokształt wesela.

Offline Roma33
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 02.07.2016
  • Skąd:: Łódź
  • Ślub w: Łódź
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #161 dnia: 11 Sierpnia 2017, 13:08 »
Ja zaoszczędziłam na samochodzie do ślubu (kolega z pracy mnie zawiózł), zaproszeniach (zaprojektowałam je sama), alkoholu (część odkupiłam od znajomej której zostało po jej weselu). Za salę jednak musieliśmy sami zapłacić. Ale i na to znalazłam sposób. Założyłam konto oszczędnościowe, na dość wysoki procent w KRYPTOREKLAMA. Konto jest bezpłatne, więc naprawdę można coś odłożyć. Całą potrzebną sumę udało się zebrać w ponad pół roku - co i tak jest świetnym wynikiem. Resztę pomogli rodzice i tak to jakoś wszystko się zgrało ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2017, 14:05 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Ae_ndżelika

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2020
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #162 dnia: 21 Sierpnia 2017, 12:39 »
To wszystko zależy od sytuacji i pary, bo nie każdy chce ograniczać wydatki. Myślę, że sporo można zaoszczędzić na ubiorze. Dla mnie wydatek 5 000 na suknię to grube przegięcie. + niektórzy decydują się na wesele plenerowe np. pod namiotem, albo na własnej posesji, ale wtedy mówi być pogoda, miejsce i odpowiednia osoba, która ma żyłkę do organizacji. :)   

Offline ILoveGlam

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • data ślubu: 12.09.2020
  • Skąd:: Wieliczka
  • Ślub w: Wieliczka
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #163 dnia: 28 Sierpnia 2017, 13:56 »
Ja chcę zaoszczędzić na sukience, bo naprawdę bardziej mi się podobają białe sukienki w sklepach, które nie są nawet dedykowane do slubu, niż te w salonach,a takie niededykowane są dużo tańsze. No chyba, że coś jeszcze znajdę, ale przeglądałam już miliony stron i katalogów i nie podobają mi się te ślubne :( Nawet nie chodzi o jakieś moje skąpstwo, tylko o kształt tych sukienek. Jakoś no nie pasują na mnie.

Offline Natalia Janicka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 6.10.2017
  • Skąd:: Łódź
  • Ślub w: Łódź
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #164 dnia: 19 Grudnia 2017, 11:00 »
Niektóre sale weselne oferują rabaty w piątki... Jest to jakiś sposób :)

Offline kamilmruczek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #165 dnia: 25 Marca 2019, 16:53 »
Dzień Dobry ,

Moim zdaniem, najlepszym sposobem na oszczędne wesele jest skorzystanie z kalkulatora i samemu sobie zaplanować koszty, poniżej przesyłam ciekawe zestawienie szacunków vs rzeczywistych kosztów weselnych.


« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2019, 18:23 wysłana przez zibi »

Offline Wiktoria Kot
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #166 dnia: 23 Maja 2019, 11:06 »
Najlepszym sposobem jest porównać sobie oferty i jakość wykonanej pracy. W moim przypadku sprawdziła się strona ;
.Dużo zaoszczędziłam, polecam sobie sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2019, 13:37 wysłana przez zibi »

Offline Beccowina
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #167 dnia: 19 Czerwca 2019, 13:43 »
Dokładnie tak Wiktorio :) Warto porównywać oferty nie tylko ceną ale także jakością oferowanych usług.

Offline gauborska_loi

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2009
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #168 dnia: 4 Marca 2020, 13:14 »
wiecie, ja chyba za rok do ślubu zaczęłam zaoszczędzać. ale w taki sposób skromny, czyli po prostu korzystałam z różnych dazetek promocyjnych  dlatego żeby tylko zacząć od czegoś. Już poźniej przestalam kupować niepotrzeb różny na wyprzedażach i zbierałam cały czas koszty. no i w końcu ok 8tys zł za rok udało się zaoszczędzić. tak, nie dużo ale byłam przerażona
« Ostatnia zmiana: 4 Marca 2020, 13:20 wysłana przez zibi »

Offline ewela01
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 12.12.2016
  • Skąd:: Jawor
  • Ślub w: Jaowr
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #169 dnia: 9 Marca 2020, 10:11 »
A mi się wydaje, że przy całkowitym koszcie wesela, zawracać sobie głowę o kilkaset złotych nie ma sensu...

Offline Magda-ManufakturaWesel
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: 30.04.2022
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #170 dnia: 21 Marca 2020, 15:54 »
Aktualnie również jestem narzeczoną ale od kilku lat jestem także Wedding Plannerką :) więc mam już trochę doświadczenia w organizacji ślubu i wesela. Na temat oszczędności ślubnych napisałam e-book - do pobrania za darmo :)

« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2020, 20:32 wysłana przez zibi »

Offline Beaciak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 25.04.2022
Odp: mój sposób na zaoszczędzenie :D
« Odpowiedź #171 dnia: 17 Lutego 2021, 15:07 »
Sposób na zaoszczędzenie? Proste, nie zapraszać gości z którymi wgl nie mamy kontaktu. Wiem, że mamusie potrafią naciskać, nie i koniec. Po prostu my zrobiliśmy dwa oddzielne przyjęcia. Dla rodziny, było 21 osób (rodzice, babcie i bliskie wujostwo oraz bliskie cioteczne rodzeństwo, a bliskie nie ze względu na stopień pokrewieństwa, a stopień utrzymywania kontaktu). Drugie było też na około 20 dla znajomych (kuzyni też dołączyli, ale to po stronie męża gdyż bardzo dobrze trzyma z bratem ciotecznym i dwoma siostrami). Jak porównaliśmy koszty innych znajomych co robili przyjęcia dla 150 osób, a nawet więcej, to dosłownie oszczędziliśmy ponad połowę kosztów, a bawiliśmy się przednio. Jak się zaprasza wszystkich jak leci po kolei, to potem się słyszy o pociętych gazetach czy pustych kopertach od ludzi bez honoru (po prostu już zrezygnuj z przyjścia, albo wręcz choćby zwykłe winko). Chociaż nie słyszałam w najbliższym otoczeniu, żebyś któraś z koleżanek tak miała, ale w Internecie o tym artykuły były, więc coś jest na rzeczy...