e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Ile za obrączki  (Przeczytany 14422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piast

• nowicjusz
Ile za obrączki
1 sierpnia 2011, 15:39
Witam, pytanie z kategorii obrączek widziałem ich w ostatnim dniach naprawdę sporo w szerokim przedziale cenowym i zastanawiałem się jakie z nich zakupić.  Jakie wy obrączki kupowaliście, sądzicie ze warto zainwestować w takie droższe dla tego niezwykłego dnia, jakie są wasze zdania w tej kwestii?

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Ile za obrączki
8 sierpnia 2011, 11:03
Moim zdaniem powinny być obraczki wybierane z przedziału cenowego na jaki nas stać, a w tym przedziale to już kwestia gustu - co sie podoba -ale myślę że obrączki są na całe życie więc chyba nie warto wybierać tych najtańszych. Można zaoszczędzić na innych elementach wesela ale obraczki to zakup na wiele lat  :D

Offline kamana Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.10.2010
31 sierpnia 2011, 11:20
Osobiście uważam ze warto praktycznie każdego dnia przypominają o twoim szczesciu :) nie podajemy stron www jak widać nie były tanie ale teraz nie wyobrażam sobie niczego innego na mojej ręce :)
« Ostatnia zmiana: 4 września 2011, 10:33 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline cherrypie Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: ..:: 2012/2013 ::..
31 sierpnia 2011, 12:21
Buuuś masz rację co to tego, że jest to zakup na całe życie, dlatego nie warto kupować czegoś co się nie podoba, ani też nie warto na nich przesadnie oszczędzać. Warto jest się jednak rozejrzeć u różnych jubilerów, bo to co jest poza naszym przedziałem cenowym u jednego, nie oznacza, że u innego jubilera będzie kosztować tyle samo... Czasem płaci się te extra $ u niektórych tylko i wyłącznie dlatego, że jest to salon jubilerski X czy Y, a w mniejszym, mniej komercyjnym można znaleźć to samo, bądź bardzo podobne za znacznie taniej. piast wybierz te, które ci się najbardziej podobają, bo będziesz je nosić codziennie przez wiele lat. I tak jak wspomniałam,nie decyduj się na jeden salon jubilerski, zrób rozeznanie w cenach, a na pewno znajdziesz to czego szukasz w twoim przedziale cenowym :)

Offline Daria81 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 08.08.2009
3 września 2011, 16:28
Moim zdaniem niezależnie od tego co kupujesz - obrączki, telewizor itp - opłaca się inwestować w jakość. My kupiliśmy obrączki w Aparcie w rozsądnej cenie - bardzo solidnie i ładnie wykonane .

Offline Pandi Kobieta

• maniak
6 września 2011, 10:13
Zaczynamy sie rozgladac w tej kwestii i niestety ceny sa bardzo zroznicowane .. od wielkości dodatków i szerokości :| .. nie kazdego stac na bizuterie za ponad 3/4 tysiące - bo koszty zwiazane z slubem i weselem tak naprawde sumuja się dajac kosmiczny efekt.

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
6 września 2011, 10:51
Pandi widzę że z Bydgoszczy jesteś - jeśli chcesz polecę ci jubilera który nam się spodobał - to maly sklepik w dzielnicy Fordon - nam wpadły oko obrączki firmy Zirkon jakies 3-4 miesiące temu były za ok 2000 ładne z mieszanego białego i żółtego złota (choć klasyczne z całego żóltego zlota też maja i były wtedy tańsze ). Na tyle nam się podobają że idziemy chyba nawet  w tym tygodniu coś wybrać - choć przerażają mnie rosnące ceny złota więc nie wiem do końca jakich cen teraz się spodziewać  ???

Offline Pandi Kobieta

• maniak
6 września 2011, 11:41
ja chyba obejde problem z kupowaniem gotowych obraczek - ceny o wiele sa nizsze jesli wykonuje sie bizuterie z wlasnego zlota .. tylko wlasnie w Bdg trzeba odszukac zlotnika/jubilera, który tym sie zajmuje ..
Nie chcemy zlota mieszanego, więc tez bez kombinacji :)

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
6 września 2011, 12:50
rozumiem :) jubiler o którym mówie przyjmuje- skupuje złoto przy zakupie obrączek i odlicza jego koszt od ceny nowych. NIe jestem pewna czy on sam przetapia - chyba tak -  tez o tym myśleliśmy i niestety nam odradził bo mówi że wtedy są różne próby złota, inne odcienie (mimo że  naszym okiem to cały czas tylko zółte złoto) i on za końcowy efekt nie daje gwarancji - raz za wygląd ostateczny, a dwa za jakość tzn trwałość obraczek  z takiej mieszanki.
Popytajcie u różnych jubilerów i zobaczysz co wam powiedzą i się zastanówcie co Wam najbardziej odpowiada :) Pytaj tez o kwestę ewentualnej zmiany rozmiaru obraczki - z tym raczej trzeba sie liczyć - a nie wiem jak to jest przy przetapianych obraczkach :)

Offline Pandi Kobieta

• maniak
6 września 2011, 13:21
Buuuś on musi odebrac zloto - zwazyc - sprawdzic proby i stwierdzic, czy da sie cos zrobić :D .. zazwyczaj oni sami skupuja zloto po cenie zlomu, a nie staraja sie z tego kruszcu zrobić obrączki.. cwaniaki

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
6 września 2011, 14:30
no właśnie dlatego tak nie robią ze nie ma wtedy pewności co do trwałości obraczki :)
tak jak mówiłam pochodźcie popytajcie i oby udało wam się znaleść kogoś kto zrobi dobrze i tak jak chcecie :)

Offline Pandi Kobieta

• maniak
14 września 2011, 13:50
A myslisz ze twoje to niby z czego byly robione z tzw. 'zlomu' :) czyli zlota skupionego od ludzi ..
Dostalismy cynk iz na bartodziejach jest bardzo sympatyczny jubiler, który za dobra cenę stworzy takie obraczki jakie wysniłam :] ..

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
16 września 2011, 11:26
z tego co mi wiadomo to nie z "odkupionego" złota ... ale mam dożywotnią gwarancję na nie od producenta (a nie 2 lata) więc większe szanse że nawet jak coś będzie się działo to naprawią w ramach gwarancji :) a pewności nie ma nigdy bo to tak jak ze wszytskim nawet jak się kupi nowe auto z salonu to też wadliwe może być i rozkraczyć sie co chwilę :D ale ja wole sprawdzone źródlo i z zabezpieczeniem w postaci długiej gwarancji :)

Offline Pandi Kobieta

• maniak
25 września 2011, 20:04
Każdy co innego ci powie - mam nadzieje ze ta gwarancja [nawet dlugoletnia] sie nie przyda ;)

Offline tommcia Kobieta

• nowicjusz
29 października 2011, 17:18
Moim zdaniem każdy kupuje takie, na jakie go stać i tyle. Moja znajoma z pracy kupiła w Aparcie parę obrączek za 700 zł i jest z nich zadowolona, ja też tam kupiłam, tylko trochę droższe, bo w nich się zakochałam. Zależało mi na dobrym jubilerze.

Offline mona6061 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: C.22 stycznia 2011 i K.22 czerwca 2013
3 listopada 2011, 14:00
My za dwie obraczki zaplacilismy 3 tysiace,ja mam z malym brylancikiem. W cenie byl juz grawer.

Offline marcepalina Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.10.2012
11 listopada 2011, 12:23
Cena obrączek zależy przede wszystkim od wagi, choć duże firmy tj.  Kruk albo Apart narzucają sobie wysokie marże.  Można popytać w mniejszych sklepach jubilerskich, pokazać im katalog i zapytać, czy nie dałoby się zrobić takich albo podobnych na zamówienie.

Offline laponka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: juz po:)
12 listopada 2011, 17:03
Obrączki to zakup na całe życie, dlatego moim zdaniem warto zamówić je u renomowanego jubilera. My też się zastanawialiśmy gdzie je kupić , wybraliśmy Apart i naprawdę warto było.

Offline Pandi Kobieta

• maniak
12 listopada 2011, 17:05
Renomowany tutaj chyba równa sie z drogim .. pff, a nie kazdego stac  :-\.

Offline Buuuś Kobieta

• zapaleniec
13 listopada 2011, 13:17
my od razu reygnowalismy z aparta bo chceilismy miec obraczki ktore mozna kiedys pomniejszyc lub zwiekszyc... a apart wyklucza ta mozliwosc i inni jubilerzy tez sie tego nie podejma - to wynika z techniki jaka robia te obraczki :)

Offline marcepalina Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.10.2012
25 listopada 2011, 20:39
W Aparcie jakość obrączek jest tyle wyższa, że dostaniecie "gratis" piękne pudełko za 20 zł.  Próba złota jest taka sama jak wszędzie indziej.

Offline tommcia Kobieta

• nowicjusz
1 grudnia 2011, 10:48
Z tego co czytałam na stronie i pytałam przed zakupem, to zmiana rozmiaru jest możliwa w Aparcie. Wiadomo,że nie w każdej obrączce jest to możliwe, ale to moim zdaniem uczciwe postawienie sprawy przed zakupem. Na siłę to pewnie wszystko można, tylko co potem z taką obrączką?

Offline Pandi Kobieta

• maniak
1 grudnia 2011, 11:22
Wspominałam o tym na naszym regionalnym forum, ale dopowiem i tu - suma sumarum - koszt obraczek pary  wyjdzie nam 500 zł i ok 10 g wlasnego złota.

Zmiana jest trudniejsza, gdy sa kamienie :]. A dla kobiet podobno najlepiej sa pobraczki, ktore sa "soczewkowane" od srodka - wtedy nawet jak dlon spuchnie, nie ma z nia problemu ..

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
8 stycznia 2012, 18:08
15 stycznia (następna niedziela) są Targi Ślubne i m.in. będzie się wystawiał Apart i obrączki będą z 15% rabatem.
Do końca marca będzie rabat na obrączki 10% w każdym salonie ale z kuponem, który będzie do dostania na Targach.
Będą nowe wzory obrączek.

Offline Aneta P. Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 08 czerwca 2013
10 stycznia 2012, 14:39
Witam, z ilu karatowego złota powinny byc obrączki ?O co w ogóle chodzi z tymi karatami...hmm , help!

Offline Pandi Kobieta

• maniak
10 stycznia 2012, 20:07
Istnieje jeszcze inny podział czystości złota, określanej w karatach, gdzie 1 karat odpowiada zawartości wagowo 1/24 czystego złota w stopie:

24-karatowe - próba 1000 (z definicji w rzeczywistości uzyskuje się próbę 999 lub 999,9)
    23-karatowe - próba 958
    22-karatowe - próba 916
    18-karatowe - próba 750
    14-karatowe - próba 585
    12-karatowe - próba 500
    10-karatowe - próba 417
    9-karatowe - próba 375
    8-karatowe - próba 333

Najlepsze złoto to 585 na obrączki. Jest to najlpopularniejsza proba w Polsce. Trwała, więc tak szybko sie nie zniszczy.

Offline laponka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: juz po:)
13 stycznia 2012, 09:42
15 stycznia (następna niedziela) są Targi Ślubne i m.in. będzie się wystawiał Apart i obrączki będą z 15% rabatem.
Do końca marca będzie rabat na obrączki 10% w każdym salonie ale z kuponem, który będzie do dostania na Targach.
Będą nowe wzory obrączek.

Dzięki za informacje, muszę przekazać kuzynce , ona biedna jest odcięta od netu . Za mąż wychodzi już w maju  a ja jej doradzam :) 15 % to duży rabat

Offline misia87 Kobieta

• nowicjusz
19 stycznia 2012, 18:06
My już zamówiliśmy w Aparcie, ale taki upust to faktycznie okazja .  Widać warto chodzić na takie targi ślubne :)

Offline Pandi Kobieta

• maniak
5 lutego 2012, 09:44
Nam koszt zrobienia wlasnych obraczek z naszego zlota wyszedł 240 zł. Solidnie i pieknie. Gwarancja u pana obowiazuje, a jakby co mozna podejsc on pomoże. Grawer za 20 zł, bo jestesmy juz klientami to mamy znizke. Przed slubem szybko wypoleruje i okresli czy nie trzeba zmian wprowadzac w rozmiarze - ale jak przymierzalismy to sa idealne.  :)

Offline ultimeyes Kobieta

• nowicjusz
9 lutego 2012, 22:57
Nie lećcie bezmyślnie na upusty w aparcie bo nawet przy takich zniżkach złoto wychodzi drożej niż w nierenomowanych sklepach jubilerskich!!! sprawdzajcie cenę za gram! A jeśli chodzi o jakiś wyjątkowy wzór to pytajcie się w pracowniach jubilerskich bo wiele takowych jest w stanie zrobić obrączki jakie sobie wymarzycie za o wiele niższą cenę.  Apart zdziera z was jak może a wyroby wcale nie są lepsze