e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Gdzie goscie skladaja zyczenia?  (Przeczytany 5485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elzu

• użytkownik
Gdzie goscie skladaja zyczenia?
15 marca 2006, 13:33
Nasz slub bedzie we wrzesniu, nie wiadomo jeszcze jaka bedzie pogoda.. ale nawet jak ladna, to jesli wszyscy zaczna skladac zyczenia przed kosciolem, to bedziemy musieli tam troche postac..

Jak wy to planujecie? (albo jak u was bylo), gdzie goscie powinni skladac zyczenia?

Przed slubem mojej siostry byl troche z tym zamet.. pani z restauracji zasugerowala, zeby goscie weselni skladali zyczenia na sali (mozna bylo odrazu wstawic kwiaty do wazonow, za miast upychac je w bagaznikach), a kto zlozyl zyczenia zajmowal juz miejsca przy stolikach.

No ale czy jesli wybierzemy skladanie zyczen na sali, to powinnismy zawiadomic o tym gosci juz na zaproszeniach? Czy pozniej sie jeszcze z kazdym kontaktowac?

A co z goscmi ktorzy przyjda tylko do ksociola?

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
15 marca 2006, 13:38
No wydaje mi się że w Polsce to chyba przyjęte jest że przed kościołem są życzenia, na gorąco, zaraz po uroczystości. Nie rozumiem Twojego problemu  :mrgreen:   boisz się że zmarzniesz czy że nogi zabolą?

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
15 marca 2006, 13:38
My przyjmowaliśmy życzenia przed kościołem i było ok. Trochę to trwało ale pogoda byla piękna, świeciło słoneczko i naprawdę nic nam nie przeszkadzało  :D
Jedynie pan taksówkarz miał do nas jakieś pretensje ale młoda żonka sobie z nim poradziła szybciutko i zamknęła mu buzię  :twisted:

Offline Agutka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 26.08.2006
15 marca 2006, 13:43
Ja tez najczesciej spotykam sie z zyczeniami pod Kosciolem. W dwoch przypadkach bylo tylko inaczej-jak kolezanka brala slub w styczniu i byl siarczysty mroz, i w drugim jak mlodzi mieli do sali weselnej z 20 m :D
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
15 marca 2006, 14:11
Poza tym trzeba też uwzględnić fakt, że na ślubie mogą się pojawić goście, którzy nie pojawią się na weselu. A oni pewnie też chcieliby złożyć życzenia. Z kwiatami jest wtedy największy problem faktycznie, ale myślę, że można zawsze jednak je poupychać w samochodzie. Poza tym teraz nie ma już chyba takiej tradycji dawania bukietów wielkich jak parasolka po rozłożeniu. Zawsze można poza tym dopisać w zaproszeniu (albo ew. nawet powiedzieć gościom, którym osobiście zaproszenia wręczacie), że prosicie o skromne, niewielkie bukiety czy nawet pojedyncze kwiaty.

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
15 marca 2006, 15:59
U nas życzenia planujemy pod kościołem, no chyba, żeby lał deszcz (czega ja bym bardzo nie chciała) to wtedy życzenia będą na sali. :)

Offline sylwka

• bywalec
15 marca 2006, 15:59
U nas nie ma zwyczaju składania życzeń pod kościołem i ja tego nie chcę. W moich okolicach życzenia składa sie w lokalu. U mnie nie będzie żadnego całowania na sali: my będizemy z każdym trącali sie kieliszkiem, a świadkowie będa zbierali kwiaty, telegramy i prezenty. Natomiast jest u nas zwyczaj, ze goscie zjeżdżają sie przed ślubem do domu panny młodej i tam mają okzaję nas wyściskac i wycałować. U mnie tak właśnie bedzie

Offline anetta

• nowicjusz
15 marca 2006, 16:25
no to bardzo dziwny zwyczaj od dawna bylo tak ze zeyczenia sklada sie pod kosciolem.

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
15 marca 2006, 17:25
no wlasnie ja mam rodzinę w Wielkopolsce i na kazdym slubie na którym tam byłam,  życzenia pod kościołem składali tylko ci, kótrzy byli zaproszeni tylko na ślub, natomiast reszta gości składała życzenia w lokalu...  :lol:

w zależności od tego czy przed wejsciem na samą salę była duza przestrzeń, czy nie to albo zyczenia było przed drzwiami do sali, potem wejscie na salę, toast itp lub też zyczenia w samej sali..  :P

i ja bylam przekonana, ze u mnie także tak będzie... zresztą mi się to podobało... tak sobie "zaplanowałam" w myślach  :?
 jak bylam na weselu tydzien przed naszym to goście składali zyczenia przed kościołem, i to wszyscy,, średnio mi się to podobało...

no i niestety u mnie było to samo... jak juz podeszli pierwsi goście, to się wszyscy rzucili z kwiatkami..    :D   mimo, iz ja mowilam mamie, jakbym to chciała..

cóż nie opanujesz gości... po prostu tego nie planuj... będzie jak będzie...  :D

Offline Antalis

• Chuck Norris
15 marca 2006, 17:44
U nas bedzie tak że Ci ktorzy nie ida na wesele  składaja przed Kościołem a goście weselni na sali :)

Offline Elzu

• użytkownik
15 marca 2006, 21:30
No wlasnie moja siosta miala male zamieszanie, bo mimo ze pogode miala sliczna kiedy zaczynala sie uroczystosc (czerwiec 2005 - 36°C), to jak msza sie skonczyla.. na dworze lalo jak z cebra (dobrze ze ktos mial duza parasolke w samochodzie - wiec para mloda nie zmokla - inni goscie tak :) ), goscie weselni zostali powiadomieni doslownie kilka dni przed slubem, zeby skladali zyczenia na sali (takze nikt nie zapomnial bo bylo na swiezo), no ale zamiast pieknego wyjscia z kosciola, para mloda utknela w kosciele (czekajac na parasol), a tylko dwie osoby zlozyly zyczenia w srodku (w ogole nie bylo miejsca).. a reszta odeszla do domu z kwiatkiem :/

A ja nie boje sie o nogi (i tak po calej nocy beda pewnie bolaly, szczegolnie ze zwyklenie nosze takich kobiecych butkow), ale o to ze mozemy (my i goscie) zmarznac, albo zmoknac (wkoncu to bedzie wrzesien), to juz troszke tak.

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
16 marca 2006, 07:32
Spoko, będzie ciepło, w końcu masz ślub ostatniego dnia lata ;)

Offline ravbiker

• nowicjusz
29 marca 2006, 13:11
no to ja też mam z tym problem ślub w Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Więc pogoda raczej nie pozwoli by stać przed Kościołem zbyt długo. Ja to jeszcze bym wytrzymał ale nie potrafie sobie wyobrazić mojej Marzenki. Przecież biedactwo zmarznie mi w tej sukni :( . A może życzenia przyjmiemy w przedsionku kościoła :wink:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
29 marca 2006, 13:19
Ja miałam ślub w ostatni weekend sierpnia, było baaardzo ciepło a goście składali życzenia pod kościołem (byli też tacy, którzy przybyli tylko na mszę), brat mojego małża ślubował w lutym (chyba nie muszę nikogo uświadamiać jak było zimno  :| ) - życzenia składaliśmy.... w kościele (to się chyba nawa nazywa  :roll: )-oni ślubowali w innym kościółku ale unas też tak się praktykuje  :mrgreen: ;
W naszym kościele jest takie "zadaszenie", że jak pada ale jest ciepło to można właśnie tam składać życzenia.
Poza tym, na prawdę trudno jest zapanować nad wszystkim w tym dniu-a nad gośćmi to już wogóle, dlatego
... po prostu tego nie planuj... będzie jak będzie...

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
29 marca 2006, 13:22
ravbiker....u nas właśnie tak było...mieliśmy ślub w Boże Narodzenie i życzenia przyjmowaliśmy w takim przedsionku kościoła...zero problemu i względnie ciepło. :)

Offline Gosia-oosta Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.06.2007
29 marca 2006, 13:35
ja tez byłam na weselu w grudniu i składaliśmy zyczenia w przedsionku w kościele, ale było bardzo ciasno. Jeśli ktoś ma problemy z zaplanowaniem tego, a nie chce życzen w kościele ze względu na pogodę, to proponuje na koniec mszy poinformowac gosci przez mikorfon, że zyczenia i kwiaty przyjmowane będą po przywitaniu Państwa Młodych i gości na sali weselnej. Goście przybyli tylko na ceremonię zaślubin mogą złożyć życzenia pod kościołem (albo w przedsionku).

Offline Elzu

• użytkownik
29 marca 2006, 20:45
Rozmawialam na ten temat z moja siostra ktora bedzie swiadkowa i poradzila zeby jednak wybrac standardowo pod kosciolem (no chyba ze naprawde nie pozwolilaby na to pogoda), teraz z wlasnego doswiadcznia stwierdzila, ze takie rozwiazanie jest lepsze. Nie trzeba sie martwic, ze goscie beda zdezorientowani (bo niektorzy beda skladac pod kosciolem - bo na wesele nie ida), ze bedzie sie mialo ladnie na filmie, w naturalnym oswietleniu i wszystkich gosci razem i zapewnila zebym sie nie martwila o kwiaty bo ona jako swiadkowa o to zadba.
W razie zlej pogody zrobie jak piszecie, tzn przedsionek kosciola :)

Offline AniaX

• forumowicz
10 czerwca 2006, 17:57
U nas sie przyjęło, że pod kosciolem a jeżeli faktycznie pogoda nie sprzyja to w sali lub lokalu przed toastem jeszcze.

Offline Tagusek Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: dawno temu
10 czerwca 2006, 23:02
byłam na kilkudziesięciu ślubach w swoim życiu i naprawdę różnie bywało. Nad tym nie da się zapanować. I tak zawsze jest jakieś zamieszanie. W końcu na ślub przybędą goście z różnych stron kraju a może i świata. Jak wiadomo różne są zwyczaje. Także niczego nie planuj - samo wyjdzie  :D

Offline groszek

• maniak
11 czerwca 2006, 14:21
Ja bym chciała, żeby c, co przychodza tylko na slub składali zyczenia pod kościołem, a ci, co zostaną na weselu składali życzenia pod salą. Jakoś nie widzi mi się przyjmowanie prezentów (np. odkurzacza) na środku ulicy :hahaha:
My poprosiliśmy o koperty, więc może choć część gości nie będzie musiała nic dźwigać, a my upychać do samochodów.

Offline nancy

• nowicjusz
12 czerwca 2006, 16:43
My mamy ślub również we wrześniu i życzenia będą pod kościołem.Problemu z kwiatami nie będziemy mieć, bo mimo iż je uwielbiam, postanowiliśmy że zamiast kwiatów będą zabawki, które potem zawieziemy do domu dziecka.