e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Obrączki - pytanie  (Przeczytany 3448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anusia87 Kobieta

  • nowicjusz
  • data ślubu: 13.08.2011
Obrączki - pytanie
10 marca 2011, 19:20
Witam. Mam pewne wątpliwości, dlatego postanowiłam rozpocząć ten wątek. Bardzo podoba mi się jak dzieci (chłopiec i dziewczynka) niosą poduszkę z obrączkami. Znalazłam dwie takie same poduszki, na jednej jest imię Pana Młodego a na drugiej Pani Młodej i wymyśliłam sobie żeby dziewczynka niosła obrączkę dla mojego narzeczonego a chłopiec dla mnie. Ale mam wątpliwości, czy to nie byłaby zła wróżba dla naszego małżeństwa, bo obrączki "nie pójdą" razem tylko osobno?  ???I czy to nie będzie później problem dla księdza, bo to w końcu dwie poduszki. Proszę o pomoc.

Offline Myszuś Kobieta

  • zapaleniec
  • data ślubu: 30.04.2011
Odp: Obrączki - pytanie
16 marca 2011, 08:09
ja jestem tego zdania, że obrączki powinny być na jednej poduszeczcę. fakst że pomysł ż imionami itp jest bardzo fajny ale jeśli chodzi o symbolike, to brakuje tego połączenia.....
u nas chłopczyk będzie miał poduszeczkę z obrączkami (w pudełeczku bo to tych wstążeczek jakos nie mam zaufania) a dziewczynki będą sypać kwiatkami. jeśli chodzi o księdza to najlepiej zapytac sie czy 2 poduszki będą kłopotem dla niego czy nie. ale nie sądze że tak będzie bo one przecież nie będą caly czas na ołtarze tylko blisko świadka..... tak przynajmniej myslę.......

Offline Daria81 Kobieta

  • użytkownik
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: Obrączki - pytanie
17 marca 2011, 10:07
U mojej kuzynki - dzieci niosły też osobno obrączki, nie było żadnych problemów  :)

Offline Precelek Kobieta

  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Obrączki - pytanie
21 marca 2011, 19:25
Widzę, że zrobiła się moda "po amerykańsku" z tym niesieniem obrączek. W naszej tradycji zawsze było tak, że przed ślubem zostawiało się obrączki księdzu i on kładł je na tacce, gdzie sobie spokojnie leżały przez msze, zostały poświęcone i później nałożone. I my chyba zrobimy tak standardowo, bez poduszek.

anusia87, ja bym isę nie przejmowała "złą wróżbą" dla małżeństwa, bo to czy będziecie udanym małżeństwem na prawdę nie zależy od tego czy obrączki bedą niesione razem czy osobno :)  Ważne żeby Wam się podobało i żeby było Wam z tym dobrze. Jak masz się cały czas zastanawiać czy aby przyapdkiem się później nie rozejdziecie przez te obrączki, to może szkoda zachodu co ?

Offline anusia87 Kobieta

  • nowicjusz
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Obrączki - pytanie
23 marca 2011, 10:06
Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź. Myślę, że nie zrezygnuje z tych poduszek, oby tylko ksiądz nie miał żadnego ale.