e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 945726 razy)

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Na chrzest w innym kosciele czesto musi sie zgodzic proboszcz z parafii do ktorej sie nalezy...niestety...

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Zawsze sie idzie do swojej parafii po zgodę. Też tak robiłam, bo też chrzciłam gdzie indziej.

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Hehe tu kolejny problem..
Proboszcz nie wyrazil zgody na chrzest w innej parafii  ;D
W tym przypadku chodzi o to ze od zawsze sa obok siebie dwa koscioly..
One rywalizuja ze sobą!!!!!
Tak tak.. nie lubia sie i jest cisgla walka.
No i  bylam po zgode aby chrzcic gdzie indziej i proboszcz odmowil..

Dzis szwagierks idzue kombinowac jak sie nie uda to pojdzie po zgide do dominikanów bo akurat nalezy do ich parafii chyba bo mieszka obok ale po zgode idzie do macierzystej parafi gdzie ma meldunek..
Zakrecone yo wszystko

Online bubulina Kobieta

• maniak
U nas tez bylo zakrecone. Mi zalezalo by moj brat byl chrzestnym a on po rozwodzie...poszedl do swojej parafi a ksiadz mu niedal zaswiadczenia bo niewiduje go ns mszach ale kopertke zgarnal, no wiec brat pojechal do swojej starej parafi i mowi ze mu zalezy i ...ksiadz mowi pan po rozwodzie-on ze tak, ksiadz -pan ma zone i dziecko-on ze tak...ksiadz stwierdzil ze niby weglog zasad niemoze byc ale przeciez to on przed Bogiem sie bedzie rozliczal ze swoich zyciowych bledow i mu wystawil. Bylam w szoku za ludzkie podejscie.

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Sylwia? Które rywalizują ? Garnizonowy z katedrą? Czy katedra z tym mniejszym przy szpitalu na Wojciecha?

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Sylwia jeśli szwagierka mieszka na terenie parafii dominikanów dłużej niż pół roku to należy do nich bo nie liczy się meldunek tylko miejsce zamieszkania  :)

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Ja nie potrzebowalam żadnych zaświadczeń od chrzestnych  :P

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia? Które rywalizują ? Garnizonowy z katedrą? Czy katedra z tym mniejszym przy szpitalu na Wojciecha?
Ten orzy szpitalu na wojciecha z serca jezusa.

Sylwia jeśli szwagierka mieszka na terenie parafii dominikanów dłużej niż pół roku to należy do nich bo nie liczy się meldunek tylko miejsce zamieszkania  :)

Dajemy sobie kilka opcji awaryjnych wiec pierw idzie do swojej parafi meldunkowej bo jej rodzice przyjmuja ksiedza po koledzie hehe a ona od 3 lat gdzie mieszk nie przyjmuje  ::)

Ja nie potrzebowalam żadnych zaświadczeń od chrzestnych  :P

Farciara  ;D

Offline agulla1919 Kobieta

• Chuck Norris
Tak czytam Was i jestem w szoku i Wam wspolczuje!
W Polsce ksiadz wymysla i tylko liczy sie koperta...

My jak robilismy chrzciny dla starszej to NIC ksiadz nie chcial!Byl to Pl ksiadz ,w Irlandzkim kosciele.Nic od chrzestnych nie chcial ,nawet czy u spowiedzi byli!

Przy mlodszej poprosil o kwitki czy moga byc rodzicami chrzestnymi ,ale tu by nie bylo problemu gdyby brat meza nie dostarczyl.
Baa nawet o te kwitki nie poprosil w czasie chrztu.

Grzecznie dalam koperte ,ale to naprawde byla mala kwota bo tu tak nie przyjmuja jak w Polsce.

Teraz siostra ma chrzciny to niestety ale nie zgodzil sie na 2 matki chrzestne,ale za to nic nie trzeba dostarczac.

Tylko musimy przejsc DARMOWY kurs ktory trwa okolo pol godzinki i moze byc jeden rodzic dziecka.

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
W Pl tez oplaty nie sa obowiazkowe. Za chrzest Szymka nic ksiadz nie chcial. Kursy tez są darmowe. Jedyne co to problemy z tymi zaswiadczeniami- ale to akurat rozumiem.

♡ Szymon & Leon ♡

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Dokładnie tu nie chodzi o pieniadze..

Ja w sumie tez rozumiem te zaświadczenia dlatego powiemy prawde dlaczego nie ma slubu koscielnego i licze na to ze ktprys ksiadz zrozumie.
Tym.bardziej ze ja wiem ze to jedyna opcja na matke chrzestna... i ze mimo braku slubu koscielnego ona by dala dobry przyklad dla naszego dziecka...

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Sylwia, nam proboszcz powiedział, że przyjaciel nie będzie wpisany do ksiąg, a 'chrzestny' na to, że on się chrzestnym czuje i mu nie zależy na podpisie. Stał koło nas, świecę zapalił, a dopiero na końcu mszy wikary poprosił go też o autograf. Byliśmy mile zaskoczeni. Wszystko zależy od księdza...
Moje Szczęścia:
Dawid 2011
Agata 2015
Tomasz 2017

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
U nas tez nie bylo zadnych problemow.Chrzestny po rozwodzie, a Chrzestna bez slubu koscielnego. Nikt nie wymagal spowiedzi.
Ksiadz zapytal tylko czy chcemy w sobote i czy po polsku czy angielsku.
Koperta jest taka specjalna gdzie zapisujesz jaka suma jest w srodku, takze nikt sobie do kieszeni nie wezmie.
W ogole wszystkie oplaty i datki koscielne mozna sobie odpisac od podatku.

Offline kjp83

• Chuck Norris
Chrzestni Leona w momencie chrztu zyli razem bez slubu. Nie istotne ze data juz byla. Poczatkowo ksiadz byl na absolutne nie, tym bardziej ze to oboje chrzestni. Ale porozmawialam, wytlumaczylam i nie bylo problemu, nawet zaswiadczenia nie mieli ze swojej parafii.

♡ Szymon & Leon ♡

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Widzisz Kasia,  a mi ksiądz miesiąc przed  ślubem nie  dał  zaświadczenia na chrzestna,  bo mieszkaliśmy razem.
Chrzciny się  w końcu  odbyły tydzień po ślubie  ::)

Offline kjp83

• Chuck Norris
Bo tak naprawdę wszystko zależy od parafii :) Jedne sa fajnejsze, inne wrecz odpychaja ludzi.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
O ja, to ksiądz w ogóle może odmówić ochrzczenia w innej parafii?! A jeśli ktoś chce robić chrzest w innym mieście? Szok

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Hejo..
Kontrowersyjny temat..
Dziewczyny, czy mialyscie czasem takue mysli ze oto cud.. oto nasz wysniony skarb, wizja cudnego.macierzynstwa. idealny.porod, super ciaza i nagle bum!

Dzis mialam moment kryzysowy. Poryczalam sie.
Pomyslalam sobie ze.. nielubie moich dzieci... ze mnie wkurzaja..
Gdy sobie to powiedzialam to.lzy mi poplynely po policzkach.
Jestem zmęczona, sfrustrowana, wszystko.na mojej.glowie.
Dom, dzieci, obiad, sprzatanie, zakupy, lekarze, rachunki, spraey domowe. No wszystko!
Maz moj to skarb.. pomaga mi bardzo, tylko co z tego jak najczesciej o 18 wraca do domu :(

Filip nie spi jak niemowle slodkie. On sie bardzo duzo drze,  i lapie tzw 10minutowki  :-[
 Zeby was nie sklamac zdarzylam do wc i zaczelam kroić poledwiczke na obiad i.na nowo.jazda...
Probuje ratowac sie chusta ale tez tego nie lubi. On najchetniej lubi na rekach ale biada temu ktory z nim stoi.. trzeba chodzić!

Dzis na szybkoubralam chłopców byle szybciej wyjsc z domu i nie slyszec krzyku malego i pretensji i madrosci starszego..
Wrocilismy do domu po zakupach, postawilam wozek.na balkonie.
Mysle sobie dospi z 20minut i.co?
Sebastian go obidzil. Musial!
Kurdr dziewczyny.. netwy.mnie.zlapaly a.z nich poplynely.lzy znowu..
Mlody to zobaczyl i tez zaczal plakac bo wiedzial ze jestem wkur....ona i tylko czekal az mu sie oberwie az nakrzycze.
Tak.. ostatnio krzycze czesto ale seba robi nam wszystko.na zlosc. Starany sie tlumaczyc, opowiadac bajki ala terapeutyczne, angazowac go.. no ksiazkowo nooo a on.i tak swoje...

Blagam powiedzcie mi ze tak wlasnie wyglada podwojne macierzyństwo a nie.ze jestem.okropna matka :((((

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
No ba! Sylwia, ja mam podobnie, ale przy jednym dziecku ;D
Ja to zwalam na hormony, bo czasem jest cudownie, a czasem mam ochotę wyjść i nie wracać. Okropnie nie lubię wieczorów i czasu kiedy syn zasypia albo próbuje zasypiać - wtedy ja chcę mieć spokój, a nie "milion pytań o". Czasem wku.wia mnie okropnie jego głos i dźwięki, które produkuje :) Albo wychodzenie z nim na dwór! Masakra, jak ja nie lubię tych placów zabaw 8)
Ale są też rzeczy które kocham, ale jest ich tak dużo, że nie chce mi się wymieniać ;)

Głowa do góry. No i wyśpij się kobieto, bo gdzieś czytałam, że śpisz po 4h na dobę :-* To wzmaga rozgoryczenie...

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
Sylwia to zupełnie normalne odczucia, a fakt, że masz ich świadomość tylko świadczy o tym, ze jesteś dobrą matką  :przytul: początki zawsze są trudne, zwłaszcza, jak jest się zdanym głównie na siebie, ale  z czasem pewne sytuacje sie unormują i takich negatywnych dni będzie coraz mniej, głowa do góry!
ps. wiecznie uśmiechieta, wypoczeta  mama w otoczeniu dwójki - trójki dzieci to tylko na reklamach  :P

Online mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia! Ja też ma takie myśli ale się nie uzewnętrzniałam z nimi;) póki co mam jedno dziecko i częstą ochotę rzucić nim o ścianę...

Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Sylwia jakbys napisala jak wszystko Ci super idzie, dzieci grzeczne, ladnie spia, jedza zajmuja sie same soba, a Ty w tym czasie dom ograniasz, obiad z dwoch dan i jeszcze robisz sie na bostwo dla meza... to bym Ci nie uwierzyla. Normalna jestes. Wiesz ile z nas pewnie ryczalo? Ja dzis nie spie od 3 w nocy, bo krolewna stwierdzila ze juz jest dzien. A teraz drzemie w najlepsze od 2h. Olac to, leze na kanapie i czytam ksiazke. A kiedys sie na niej zemszcze

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia jakbym o sobie czytała.
Dzisiaj zdazylam zjeść bsniadanie, na obiad kabanosa.
Usypoalam Łucję przez godz po czym po 20 min obudził mi ja kurier, wiec znowu ja usypialam ponad godz odlozylam i bach oczy jak 5 zł a tu juz trzeba się zbierać po starszego na dodatek musialam jechać do brata po gofrownice po zażyczył sobie gofry, nie może jeść słodyczy wiec kombinuje z podwieczorkami bo w przedszkolu większość podwieczorkow nie może.
Chciał mi pomoc to jeszcze się wydarlam ze nie mam czasu żeby mi pomagał bo na dodatek przystawil mi krześlem szafkę z makami.....
Łucja ppspala w aucie, ja robilam gofry, ona się darla, na szczęście właśnie usypia a ja idę vzjesc jakąś kanapkę o albo gofra na obiad.
G wróci ok 21, jutro jedzie tez na cały dzień
Wiec juz mi się ryczec chce

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Heh, tak wyglada macierzynstwo. U nas Maks ma 2 drzemi w dzien i pierwsza ladnie, 2h, ale w lozeczku to moze 20min, reszta na reku. Jak sie nie wyspi to jest marudny, wiec daje mi spac... Trzymam go na rece, w drugiej ksiazka albo tel i tak siedze po 2h... az jest po drzemce i moim teoretycznym wolnym. Teraz pelza juz po calym domu, wiec non stop nad nim musze byc, bo dom wyglada juz inaczek jak przy pierwszym, za duzo niebezpieczenstw. W nocy pobudek miedzy 5 a 15, bo zabkuje. Ale robie tez podyplomowke, praktyki i to pomimo, ze tez meczace, pozwala mi odetchnac. Co 2 weekend maz zostaje z dziecmi a ja na uczelni, relaksuje się  8).

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Ech Sylwia,  wiesz jak u mnie  ;)
Mogę się tylko łączyć w bólu

Pocieszy łam się  tylko,  że więcej tak ma  :P
A tak serio to mam myśli żeby wyjść i nie wrócić. Kocham ich ale mam  dość  :'(
Nie mam pół minuty dla  siebie,  nie  mówiąc o mężu

Selena myślałam że tylko moja śpi na rękach  8)

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Wygadalam sie, maz weocil, zzarlam smazona i 0anierowana poledwiczke (to moj drugi kotlet od porodu   ;D ) do tego tone slodyczy pozarlam i.... cala zlosc sciagnelam laktatorem hehe

Dzis w końcu się wyspie ♡

Dzieki za wasze wpisy.. daly mi sile i myśl ze ze mna chyba nie tak zle skoro wiekszisc ma takie mysli  :-*
Dziekuje ♡

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
pamiętam, jak kiedyś też w takiej "rozpaczy " napisałam ,że mnie Nadia wkurza , to zostałąm przez nie które zjechana , jak mogę tak napisać, że mnie moje dziecko wkurza :P więc się trochę pozmieniało :P

Sylwuś za parę lat będziemy się z tego śmiać :P taaaa

Online sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Justynka :*
Oby.. bo poki co do smiechu to mi jest nie po drodze ;)
Choc moj karol wraca do domu ok 18 a moj filip wtedy aniol.. spi albo sobie lezy w ciszy.... ma sa kra

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
wiec daje mi spac...

Ha ha, znaczy  ja mu daje spac, bo on to mi nie  8).

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
Sylwia jak ja dobrze cie rozumiem. Dzisiaj obluczylam ze Dominik jest z nami 21 dni z czego 9 dni nie bylo mojego m, a resztę wracal po 16.00 ale najczęściej jeszcze cos misia zrobić. Dominik raba drzemkę ma 20 minutowa później spi 3-4 godziny alebtylkow wózku na spacerze w wieczornej w ogóle nie ma i do tego codziennie jest pól godzinna histeria nikt nie wie o co mu chodzi. Dzisiaj cały dzień marudzil a jak zasnal to sąsiad postanowił użyć pily elektrycznej na balkonie i pól godziny usypiania. Pawel niby jest grzeczny ale uwielbia wydrzeć sie na przedpokoju jak Dominik spi albo użyć najglisniejszegobsamochodu właśnie wtedy. Moj m pomaga jak jest w domu chociaż jego sposoby w ogóle nie skutkują na Dominika i najczesciej musze wkroczyć do akcji i sama go uspokoić. Czasami mam ochotę uciec na strych żeby mnie nikt tam nie znalazł. Ale spokojnie jeszcze rok dwa i ogarniemy gady :p