e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: nocne budzenie z mega krzykiem - pomocy  (Przeczytany 1444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline s.aga Kobieta

nocne budzenie z mega krzykiem - pomocy
12 Listopada 2010, 22:39
doświadczone mamusie, może któraś była w podobnej sytuacji i nam pomoże. (może poleci mi jakąś książke chociaz związaną z tym problemem)
a więc

od ponad tygodnia córa budzi się w nocy z mega płaczem, a raczej krzykiem. od urodzenia 2-3 pobudki nocne to norma, ale to co dzieje się teraz to już przechodzi wszystko.
budzi się z nagłym przeraźliwym krzykiem, nie pozwala się dotknąć, nie mówiąc o wzięciu na ręce. chociaż nawet na rękach płakać nie przestaje.
czytałam o nocnych lękach, ale nic mi do tego nie pasuje bo ....
- w dzień Martyna jest mega grzeczna (tak naprawdę to ja nawet nie wiem o co chodzi w buncie dwulatka). w ciągu dnia nawet nie ma sytuacji żeby płakała, czasami się trochę pozłości tylko.
- w telewizji ogląda tylko 2 bajki (Dobranocny ogród i Teletubisie) więc nic drastycznego
- gdyby coś ją bolało to chyba w dzień też by dawało jej we znaki
- zasypia zazwyczaj sama bez płaczu

na mnie to spanie też się odbija, bo takie nagłe wybudzenie źle na mnie działa. ale nie o mnie tu tak naprawdę chodzi
ja już nawet nie marzę o tym żeby noc przespać. chcę tylko wiedzieć jak pomóc małej

rybkawiedenka

• Gość
Aga poszperaj na forum, wiele z nas to przechodziło. U nas pomogło spanie z nami w jednym pomieszczeniu, tzn w nocy jak siędarła to przejeżdzałam łóżkiem z sypialni do pokoju. Ale to taki wiek że wyobraźnia zaczyna intensywnie pracować i dzieci mają piersze sny które rozumieją na tyle że śpiąc same się boją. Nic, poza przeczekaniem nie zrobisz.

Offline s.aga Kobieta

my śpimy wszyscy w jednym pokoju od zawsze ;) a nawet się zastanawiałam nad tym że moze my jej już przeszkadzamy. ale niestety póki co jest zmuszona posiadać rodziców w nocy w swoim pokoju  >:(

ona co prawda jest jeszcze za mała...ale

czy chodzi do przedszkola/żłobka ?
 czy boli ją brzuszek/ ma zaparcia lub rozwolnienia
 czy ma problemy skórne ?
 czy pojawił się u niej dziwny kaszel ?

jeśli na któeś pytanie odpowiedziałaś tak to zrób badanie kału na obecność pasożytów. Jeśli nie to małej coś się śni albo odreagowuje w ten sposób to co zdarzyło się w ciągu dnia.
Moja koleżanka ze swoją 1,5 roczną córką ma problem albo miała problem z nockami. tyle, że jej córka "wyprzedzała" w rozwoju rówieśników i być może w ten sposób jej organizm odreagowywał nadmiar bodźców w ciągu dnia.

rybkawiedenka

• Gość
Tosia nie miała żadnych z powyższch objawów a darła się niemiłosiernie.

Offline s.aga Kobieta

Gosiaczek80 na szczęście powyższe objawy u nas nie występują
czyli musze zacisnąc zęby i czekać  :-[

Offline wiolcia Kobieta

Ja mam ten sam problem.Moja 1,5 roczna córeczka od kilku miesiecy daje nam w nocy do wiwatu.Zasypa pieknie sama,pierwsze piec godzin przesypia ladnie,a pozniej co 15-30min pobudka.Wczesniej myslam,ze to zabki,ale oan juz ma ząbki,wiec nie wiem co to.Jkaby co kumpela mi na emaila przeslala ciekawa ksiazke,,Kazde dziecko moze nauczyc sie spac,,

Teraz mi się coś przypomniało.
zuzi jak miała ok. 1,5 roku też się budziła. Tylę ze nie z płaczem ("choć czasem pewnie i z nim). A że spalismy w jednym pokoju to płakać/krzeczeć długo nie musiała. Ale ja ją brałam do siebie i od razu zasypiała. Ale spowrotem do łóżeczka już odłożyć się nie dała i do rana spała z nami. I takie budzenie z przerwami do dziś jej zostało...a śpi juz sama w swoim pokoju, na dorosłym łóżku....

Offline s.aga Kobieta

wiolcia będe wdzięczna za ksiązke martycha2008@interia.pl
Gosiaczek80 u nas jest ten problem że z łóżeczka się nie pozwala wyciągnąć.
odpukac od 3 dni budzenie bez krzyku, tzn budzenie z hasłem PICE PICE  :-[

Offline wiolcia Kobieta

s.aga,zaraz Ci przesle :)

a u ans od tygodnia nocki przespane cale-hurra :)
przenieslismy sie z powrotem do Madzi do pokoju i poskutkowalo.My spimy na kanapie,ona w swoim lozeczku.Ewentualnie mala pobudka w nocy,ale to nawet nie jest placz,tylko kwęknie sobie,podejde i juz spi.Wiec spi nam od 20-7:)
A przypomne,ze naparwde juz bylo nie wesolo,pobudki co 15 min nie sa fajne :'(

Offline Mariolka Kobieta

u nas na takie krzyki w nocy Marcel od neurologa dostał skierowanie na EEG we śnie
nic niepokojącego nie wykazało
ale może warto lekarzowi o tym wspomnieć przy następnej wizycie?

Offline Elcik Kobieta

Moja budziła się ok raz na noc od ok 2 lat... bez przyczyny... przeszło samo...

Offline s.aga Kobieta

Mariolka wspominała już doktorce o tym budzeniu, stierdziła ze wyrośnie z tego
ostatnie noce odpukać, z pobudkami ale już normalnymi ;)