e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Zmiana nazwiska  (Przeczytany 75590 razy)

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
17 listopada 2006, 17:15
Cytat: "MMarta"
mam na nazwiko Czaplińska....

Formalnie jutro, prawda?
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline MMarta

• użytkownik
Zmiana nazwiska
17 listopada 2006, 17:52
Cytat: "lady_yes"
Cytat: "MMarta"
mam na nazwiko Czaplińska....

Formalnie jutro, prawda?

tak, jutro....juz mi sie ręce telepią...

Offline EMka

• użytkownik
  • data ślubu: 07.09.2007
Zmiana nazwiska
17 listopada 2006, 17:58
MMarta, wlasnie trafiłam na watek.... powodzenia :!:   :D  Jesli chodzi o nazwisko to ja w stu procentach zmieniam na nazwisko meza. Dwa nazwiska bylyby stanowczo za dluie - razem z imieniem 25 liter :!:  Poza tym, jakos ciesze sie z tej zmiany. Nowa droga, nowe zycie i nowe nazwisko...   :serce:

Offline Angelika J Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: Kiedyś tam.
Zmiana nazwiska
2 grudnia 2006, 13:59
Witajcie!

Ja na pewno bede zmieniac na nazwisko przyszlego meza. Mam dwa imiona i dlugie nazwisko teraz wiec jak bym sie na dwa zdecydowala to bylo by ciezko sie podpisywac. A bardzo sie ciesze ze zmieniam bo bedzie krocej sie podpisywac i na pewno zmiesci sie we szystkich dokumentach.

Pozdrawiam Angelika J

Offline SAbina

• forumowicz
Zmiana nazwiska
2 grudnia 2006, 16:34
JA chciała bym zostać przy swoim i dodać nazwisko męża, ale... on nie chce o tym słyszeć. Była bym pierwsza w jego rodzinie, która by miała dwa :lol:
Może jeszcze go przekonam
Może macie jakiś pomysł na argumenty jak go przekonać żeby się zgodził??

Offline SAbina

• forumowicz
Zmiana nazwiska
2 grudnia 2006, 16:37
aha moje jeszcze panieńskie nazwisko występuje 223 a mojego przyszłego 123. "Mnie "jest o równą 100 więcej!!! :D

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
2 grudnia 2006, 16:54
ja też jestem pierwsza w rodzinie ( mojej i męża) co ma 2 nazwiska

i wcale się z tego nie tłumaczyłam
a jakby ktoś zapytał czemu to to przecież mój wybór i juz :):):):):)

Offline megan Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Zmiana nazwiska
2 grudnia 2006, 18:01
Ja w końcu podjęłam decyzję - będę jednak obu nazwisk.  :D Nie pierwsza w mojej rodzinie, ale pierwsza w jego.  :D  
Mój Pawełek nie miałby (tak twierdzi) nic przeciwko gdybym została przy swoim, to moja decyzja, jak mówi i nikt nie powinien wywierać na mnie żadnej presji.  :D

Offline little lady Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Zmiana nazwiska
4 grudnia 2006, 12:13
a ja ciągle się waham. chciałabym zostać przy swoim i dodać nazwisko a. on chciałby żebym miała tylko jego. w sumie imię i dwa nazwiska to za dużo u mnie.. eh dobrze że mam jeszcze czas;)

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
Zmiana nazwiska
5 grudnia 2006, 18:28
Ja tam bardzo chętnie zmienię nazwisko na mojego lubego :) Będzie ono "Wnuk" :D

Offline Natulinek Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 28.06.2008
.... maly dylemacik....
5 grudnia 2006, 20:58
Powiem wam szczerze ze... ja mam naprawde duzy dylemat...... poniewaz ja nie zabardzo chce zmieniac nazwisko... moj A.. chcialby bym mimo wszystko przyjela jego nazwisko... ale..... mnie sie ono niebardzo podoba.. moje jest krotkie ladne i dobrze brzmiace :)  Grr.....  dobrze ze mam jeszcze tyle czasu......

Offline Maniarka

• zapaleniec
Zmiana nazwiska
7 grudnia 2006, 11:20
... z tą zmiana nazwiska to już nie moge sie doczekć......
 ale czas płynie szybciutko , wiec nawet sie nie obejrze ,a już będe sie podpisywać Moim nowym nazwiskiem  :mrgreen: nie ulega wątpliwości że biore pod uwage dwu-członowe nazwisko- ułatwiłoby mi to sprawe w pracy, bo juz teraz wiem że będzi z tym sporo zamieszania, ale pożyjemy zobaczymy nie ja pierwsza i nie ostatnia która przez takie czy też inne utrudnienia (przyjemności)  przechodziła  :mrgreen:
 :?:  a własnie a co z dzieciakami przyjmują tylko nazwisko ojca,  no chyba że moga miec dwa w jednym  :?: łoij mój Picio - raczej by stawiał opór  :evil:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Zmiana nazwiska
7 grudnia 2006, 11:26
Cytat: "Maniarka"
a własnie a co z dzieciakami przyjmują tylko nazwisko ojca, no chyba że moga miec dwa w jednym

nie ojca tylko męża :mrgreen: i mogą mieć dwa, nie ma problemu

Ja wczoraj dopiero zmieniłam moje dane w przychodni :oops:

Offline tylunia Kobieta

• You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
7 grudnia 2006, 11:59
hej wiecie co ja caly czas myslalam ze bede miec 2 ale moj R ma dlugie i tak ostatnio sobie mysle ze moze przejde na jego 8)  ale jeszcze nie wiem zastanowie sie ale poki co niech mysli ze bede miala 2 :lol:

[/url]

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: [size=
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 12:00
Ja bym chciala 2.
Chociaz oboje mamy dlugie nazwiska.
Poza tym moj M. nawet nie chce o tym slyszec, twierdzac, ze nie chce zebym jedna noga byla jeszcze panienka.

Ech. Nie wiem jak mam go przekonac. Co prawda moje nazwisko jest barrrrrrrdzo popularne, ale w mojej rodiznie, choc duzej jest tylko jeden chlopiec, ktory dalej bedzie przedluzal rod :D

Wiem tez, ze mojemu tacie bardzoi zalezy, zebym zostawila swoje naziwsko.

Jak ja mam przkeona cmojego M.? :(

Offline tylunia Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 13:21
hmmm ja powiedzialam mojemu R ze bardzo lubie swoje nazwisko a ze jestem jedynaczka nie zostanie po moich rodzicach nikt z nazwiskiem a chcialabym go miec...pokazalam na tablo u nas na uczelni pelno par gdzie kobieta ma 2 nazwiska znana jest z panienskiego na uczelni i wszyscy ja z tym nazwiskiem kojarza a 2 nic im nie powie, juz troche miekl a ze mam rodzine we wloszech wiec wyciagnelam najwiekszy kaliber powiedzialam tak:
"wiesz kochanie Wlochy to taki katolicki kraj a kobieta tam zostaje przy swoim nazwisku i nie zmienia go bo gdy zniesli niewolnictwo to zmienili ustawe o nazwiskach moja kuzynka ma dalej polskie nazwisko tylko dodaje sie z rodziny D.....( wloskiej) a wiaze sie z tym ze jak ludzie zyli w innych epokach to twierdzono ze kobieta jest wlasnoscia ojca ( dostaje po urodzeniu jego zazwisko) a pozniej przechodzi we wladanie meza( przejmuje jego nazwisko) wiec zeby udowodnic ze kobieta jest wolna i ma swoje prawa teraz kazda ma nazwisko rodowe i wszyscy sa szczesliwi w koncu nalezy ona do siebie...
a na koncu dodalam...a moze u nas zrobimy inaczej i ty przyjmiesz moje co ty na to???????? :mrgreen: i bedziemy mieli male....(tu zmiekszylam  moje nazwisko)

hehe trzeba bylo zobaczyc jego mine  :shock:  i powiedzial...wiesz to masz racje ladniej bedzie jak bedziesz miala 2  :mrgreen:

buziaki

[/url]

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 14:09
Tyluniu.. jestes wielka! :D

Musze odbyc z M. powazna rozmowe.

Ja tez jestem jedynaczka, bardzo silnie zwiazana z moimi rodzicami.
Moj tatus, nie tak dawno plakal na mojej 18stce, bo cieszyl sie, ze sie jej doczekal.
W marcu skonczy 70 lat.
Chce nosic Jego nazwisko.
Tak samo chce nosic nazwisko mojego Ukochanego.
Mam nadzieje, ze to zrozumie..

Trzymajcie kciuki.  :serce:

Offline tylunia Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 14:20
dziekuje

pogadaj pogadaj

Trzymam Kciuki napewno zrozumie  :serce:

[/url]

Offline Myping

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 15:40
A Mój Ukochany zdecydował, że będzie nosił moje nazwisko, nasze dzieci, jak Pan Bóg pozwoli, rownież.

a.katarzyna

• Gość
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 16:44
ja przed załatwianiem spraw w urzędzie pytałam R jakie jest jego zdanie na temat mojego przyszłego nazwiska (ja chciałam mieć oba), on stwierdził, że to jest mój wybór i nie bedzie nic narzucał, więc zrobie jak uważam.................potem powiedział ale wiesz jak cie to zadcznie wk.....ć to nie moja wina.

Mam dwa nazwiska, mnie to nie sprawia kłopotów, ale jak podoję go gdziekolwiek to jak do   pani w okienku dotrze, że mam dwa to zawsze pojawia się pytanie: "jak???????" przecież to nie nowość, że ludzie mają po dwa nazwiska :roll:  

nie żałuję :mrgreen: mimo wszystko

a`propos teściowie to chyba do tej pory nie wiedzą jakie przyjęłam nazwisko :roll:  jakoś nie wykazali zainteresowania by tą kwestie poryuszyć, pewnie będą niemało zdziwieni, albo jak to w tej rodzinie sie dzieje dowiedzą się drogą okrężną :roll:

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 18:56
Myphing gratuluje narzeczonego ;-)
No nowosc, aby mezczyzna tak bardzo byl otwarty na te sprawy..

Kasiu, moja mama tez mnie ostrzega przed 2. Pracuje bowiem w ZUSie :D i mowi, ze nie raz sa problemy z kobietami majacymi 2 nazwiska, bo w roznych dokumentach, rozni, niekompetenti lekarze np. pisza rozne nazwiska i potem jest problem.  :shock:

Ale mnie to nie przeraza :D

Offline Myping

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 19:31
Żeby było ciekawiej, to ja mam nazwisko dwuczłonowe, że tak napiszę "rodowe", więc mój Ukochany także będzie nosił moje dwuczłonowe nazwisko (w sumie 20 liter). Ja żyję z "tym" od urodzenia i jakoś nie ma większych problemów, chociaż faktycznie trzeba uważać na pomyłki urzędników.

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
12 grudnia 2006, 20:00
TYm wieksze brawa dla Niego :D

Gdyby nie pomylki urzednikow, nie byloby na Swiecie tak wesolo ;-)

Offline tylunia Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
13 grudnia 2006, 01:05
Gdyby nie pomylki urzednikow, nie byloby na Swiecie tak wesolo

dokladnie mojej babci czesto sie myla w nazwisku a wcale nie jest trudne czy dziwne...a ile miala klopotu przez te pomylki
Cytat: "met"
TYm wieksze brawa dla Niego  

dokladnie 8)
buziaki

[/url]

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
13 grudnia 2006, 18:44
Rozmawialismy!

I.. i sie zgodzil! :DDDDDDDDDD

Offline tylunia Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
13 grudnia 2006, 20:38
Cytat: "met"
I.. i sie zgodzil! :DDDDDDDDDD

moje gratulacje :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :mrgreen:

[/url]

Offline Aniutek83 Kobieta

• maniak
Zmiana nazwiska
14 grudnia 2006, 08:47
a  mój sie nadal nie chce zgodzic ,zebym została przy swoim to juz w ogóle a na 2- członowe tez za bardzo nie chce! nie wiem jak to z nami będzie ale chyba ciężko!

Offline tylunia Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
14 grudnia 2006, 18:49
spokojnie Aniutek83 przekonasz go powiesz ze to dla Ciebie wazne :lol:  i napewno to zrozumie :mrgreen:
uszka do gory
[/url]

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
Zmiana nazwiska
14 grudnia 2006, 20:33
M. stwierdzil na poczatku, ze juz chyba woli, zebym w ogole zostala przy panienskim.

Ale wytlumaczylam w czym rzecz i zostalo na dwoch :-)

Aniutko, porozmawiaj z narzeczonym szczerze i powiedz, ze to dla Ciebie wazne i, ze ma wartosc sentymentalna.
Na pewno to zrozumie.

Trzymam kciuki :-)

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
Zmiana nazwiska
14 grudnia 2006, 21:01
met, mialam bardzo podobna sytuacje do Twojej :) Moj tez sie zgodzil mam nadzieje ze jest do tego przekonany a nie tylko robi to dla mnie..