e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Zmiana nazwiska  (Przeczytany 71144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asikus Kobieta

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
28 stycznia 2006, 16:19
Ja właśnie z imieniem będę miała 26 liter ale jakoś nie mogę się rozstać ze swoim własnym a mojego przyszłego męża nie bardzo mi się podoba...
Mam nadzieję, że dam radę :)

Offline Moongirl Kobieta

• zapaleniec
Zmiana nazwiska
29 stycznia 2006, 11:42
Ja w tej kwestii również nie będę nadzwyczaj oryginalna- przyjmuję nazwisko męża. Jakoś nigdy nie myślałam o tym, że będę miała nazwisko dwuczłonowe- więc i teraz nie mam z podjęciem decyzji problemu. Może zastanawiałabym się, gdyby jedno z nazwisk było krótsze? A tak, to jeszcze dodając długie imię wychodzi straszliwy łamaniec:P 27 liter z imieniem to trochę przydłuugo:) Poza tym uważam taką możliwość wyboru za swego rodzaju przywilej (a nie obowiązek) więc z niego korzystam:) :wink:

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
3 lutego 2006, 07:48
Ja równiez przyjmuję nazwisko mężą  :serce:  moje jest ładne i jego też a na dodatek się rymują więc jakbym miła mieć 2 to trochę śmiesznie by to brzmiało :)

Offline Antalis

• Chuck Norris
Zmiana nazwiska
3 lutego 2006, 19:50
Ja również będe nosić nazwisko męża, podwójne nazwisko w moim przypadku nie wchodzi w grę bo głupio by to brzmiało :P

Offline Agutka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 26.08.2006
Zmiana nazwiska
3 lutego 2006, 20:49
Ja zmieniłam na nazwisko męża :D Jakoś to było takie dla mnie naturalne. A poza tym gdybym zostawiła swoje to będąc tu w Niemczech dzień w dzień miałabym kłody pod nogami, bo wymówić czy napisać imię Agnieszka to już jest wyczyn a do tego Gorczyńska-o nie to już by nie przeszło :D
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Agutka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 26.08.2006
Zmiana nazwiska
7 lutego 2006, 14:56
Cytat: "martini"
ma literke typowo polska "e" jak w slowie "piekny" ktorej Niemcy nie potrafia napisac a co dopiero wymowic

Dlatego też nie potrafią wymówić poprawnie mojego imienia :evil:
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Ninisi

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
8 lutego 2006, 09:54
Witam was. Ja zmieniam na męża (min bo oba są bardzo długie)

Offline Paula

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
11 lutego 2006, 14:18
po ślubie będę nosić nazwisko męża :)

Offline aniula

• entuzjasta
Zmiana nazwiska
16 lutego 2006, 22:09
A ja zostaję przy swoim  :lol:

Offline atra_vet

• użytkownik
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 12:22
Ja bede miec dwa :) Moje jest krotkie wiec nie powinnam miec pozniej problemu.

Offline anka24 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 15.07.2006
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 13:05
A ja zostaję przy swoim Laughing

tzn że ukochany przejmuje Twoje nazwisko :wink:  :?: niezła myśl :mrgreen:

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 13:21
Cytat: "anka24"
niezła myśl

nawet o tym nie myśl :D  :mrgreen:  :twisted:

Offline anka24 Kobieta

• entuzjasta
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 13:50
Cytat: "pioteras"
nawet o tym nie myśl Very Happy Mr. Green Twisted Evil

uważasz że to mało męskie jak facet przejmie nazwisko żony? znowu dyskryminacja :evil:

• uzależniony
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 13:56
Ród musi trwać :P od tego są synowie  :mrgreen:

Offline anka24 Kobieta

• entuzjasta
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 13:59
tak było kiedyś..np na mnie i siostrze kończy sie moje nazwisko.więc czemu nie zastanowić sie nad opcją przejęcia nazwiska przez męża :wink:  jak kocha to sie zastanowi i może zgodzi :mrgreen:

• uzależniony
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 14:10
Ja brata nie mam więc pomysł odpada :D
I proszę nie uzależniac takich decyzji od miłości bo to emocjonalno uczuciowy SZANTAŻ! Którego chwyta się zwykle zdesperowana kobieta :P

Offline anka24 Kobieta

• entuzjasta
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 14:14
Cytat: "pioteras"
Którego chwyta się zwykle zdesperowana kobieta Razz

oj wchodzisz na grząski grunt :wink:  nrozumiem że Ty na takie rozwiązanie nigdy byś sie nie zgodził?

• uzależniony
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 14:21
to ja zakończe na razie temat bo praca wzywa   :luzak:    :biala_flaga:    :mrgreen:

Offline azzurra

• maniak
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 15:27
Ja przejdę na nazwisko mojego Lubego, bo gdybym chciała mieć oba, to razem z moimi dwoma imionami, których używam, mój podpis miałby 38 liter. Jakbym chciała zabrać głos przy jakiejśc okazji, to przedstawienie się byłoby chyba często najdłuższą częścią tej wypowiedzi.  :P

Offline monika_mb Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 16:29
Ja przyjmę nazwisko męża....w końcu skończą się moje kłopoty z źle zapisywanym moim nazwiskiem nawet po przeliterowaniu hehe :)

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 16:41
Cytat: "monika_mf"
końcu skończą się moje kłopoty z źle zapisywanym moim nazwiskiem nawet po przeliterowaniu hehe

skąd ja to  znam :?: Od zawsze wszyscy źle zapisywali moje nazwisko panieńskie a teraz...zero problemów :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Dorota77

• entuzjasta
  • data ślubu: 12.08.2006
Zmiana nazwiska
17 lutego 2006, 17:25
Witam.
Ja nie miałam nigdy problemu, jakie nazwisko będę miała po ślubie. Oczywiście męża (chociaż moje też jest ładne). To naprawdę rozwiązuje sporo problemów, szczególni gdy ma się dzieci  :jupi:

Offline PaulinaG

• użytkownik
Zmiana nazwiska
18 lutego 2006, 14:45
Ja rowniez nie mam problemu z nazwiskiem  :)
oczywiście zmienie na nazwisko przyszłego męża :D

Offline marimar

• użytkownik
Zmiana nazwiska
18 lutego 2006, 15:53
Mi też przeważnie przekręcają nazwisko lub robią literówki....Nawet jak mają przed sobą papier z napisanym nazwiskiem to i tak trzeba ich upominać... Ale tak czy owak i tak bedę nosiła nazwisko męża... Zawsze mniej kłopotu :) Kiedyś zastanawiałam się nad dwoma ale byłoby strasznie długie  :D

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Zmiana nazwiska
18 lutego 2006, 17:23
A ja bym chętnie została przy swoim, jako córka jedynaczka...tato byłby szczęśliwy. Problem polega na tym, że Mis nie chce o tym słyszeć - jakieś dziwne typowo samcze uprzedzenia.
Zatem będe miała dwa....ale zawodowo używać bedę panieńskiego.
Kurka nie będe mieszać pacjentom w głowie....oni sie już przyzwyczaili, a tak zrobi im sie kołoworotek.

Offline marimar

• użytkownik
Zmiana nazwiska
18 lutego 2006, 18:28
A dla mojego m. jest to obojętne czy bym została przy swoim, czy miała dwa czy jego... Obym ja sie dobrze z tym czuła :)

Offline butterfly

• nowicjusz
Zmiana nazwiska
19 lutego 2006, 00:05
Ja od dawna wiedziałam, ze chcę mieć podwojne nazwisko. Za wiele lat żyłam ze swoim i się do niego przyzwyczaiłam  :wink: Poza tym dla mnie to trochę dziwny zwyczaj, przecież urodziłam się pod jakimś nazwiskiem, a potem nagle mam go zmieniać.
A dzieci urodzily się przed cywilnym i od początku nosiły nazwisko męża. Przechodziliśmy całą procedurę "uznania" dziecka...

Teraz noszę podwójne nazwisko i tak jest mi najlepiej. Wciąż mogę się przedstawiać panieńskim.
Ale przyznam, że wiele bojów i nerwów kosztowłało mnie to podwójne nazwisko... :evil:

Offline Corollka

• użytkownik
Zmiana nazwiska
19 lutego 2006, 11:33
Cytat: "monika_mf"
Ja przyjmę nazwisko męża....w końcu skończą się moje kłopoty z źle zapisywanym moim nazwiskiem nawet po przeliterowaniu

dokładnie  :D
też mam zawsze przeprawki z moim nazwiskiem  :lol:

Offline Żabcia

• bywalec
Pomóżcie mi zdecydować
24 lutego 2006, 10:04
Mam dylemat. Mianowicie chodzi o wybór nazwiska. Mój przyszły mąż ma podwójne nazwisko w związku z czym nie wiem czy mam zostać przy swoim nazwisku, czy połączyć swoje nazwisko z  2 członem nazwiska przyszłego męża, a może wziąść obydwa nazwiska męża albo wziąść tylko 2 człon? Może macie jakieś sugestie, rady lub doświadczenia. Czuję się trochę jak osiołek, któremu w żłobach dano owies i siano :wink:

Offline sylwka

• bywalec
Zmiana nazwiska
24 lutego 2006, 10:06
o kurcze :!:  Masz ciężki orzech do zgryzienia. gdybym była w  twojej sytuacji to chyba wybrałabym oba nazwiska męża ale to tylko moje zdanie.