Autor Wątek: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy  (Przeczytany 3283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Witam,
Za 2 miesiące wracam do pracy. Moja córka ma prawie 4 miesiące i od początku karmię ją wyłącznie piersią. Chciałabym stopniowo rezygnując z poszczególnych karmień piersią zastąpić je butelką ,aż do zupełnego wyeliminowania karmienia naturalnego. Moje pytanie do Was - czy taką taktykę też zastosowałyście, jeśli tak, to na ile wcześniej ją zacząć, żeby zakończyć laktację przed powrotem do pracy, i żeby dziecko spokojnie przestawiło się na butelkę?

Drugie pytanie: w jakie butelki się zaopatrzyć i ile sztuk kupić?  Jeszcze zanim urodziłam, kupiłam dwie butelki Dr. Browns w razie, gdybym nie mogła z jakiś powodów karmić piersią i z przekonaniem, że są ( podobno;) świetne w razie wystąpienia kolki. Jednak moja córka kolek nigdy nie miała i już ich zapewne mieć nie będzie;) Czy mimo to, dobrze dokupić kilka butelek i smoczków dr. Browns, skoro już takie posiadam i trzymać się jednej firmy, czy kupić mniej "specjalne", niekoniecznie anty kolkowe, łatwiejsze w czyszczeniu i przygotowaniu? (Bo Browns'y mają w środku jakieś rurki ::) Kiedy przestawić się na kubki treningowe itp.? I czy faktycznie, omijać szerokim łukiem kubki-niekapki? (tak słyszałam...)

Trzecie pytanie: Jaką mieszankę (mleko modyfikowane) polecacie (zakładając, że dziecko nie jest alergikiem)?

Proszę o Wasze opinie i doświadczenia i z góry dziękuję:)


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Października 2010, 20:55 »
ja myslę że najlepiej zacznij podawac tą butle którą masz w domu a jak jej nie zaakceptuje to dopiero wtedy sie martw
mleko ja bym na początek zapodała HA bo jest łatwiejsze do strawienia a jak nic sie nie bedzie działo to powolutku wprowadzać zwykłą mieszanke

no i może powolutku zamieniaj mu poszczególne karmienia na butle
albo poprostu odstaw i zacznij butlą karmic

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Października 2010, 13:44 »
Dokładnie co do butelki to spróbuj tych co masz. Ja miałam butelki TT, mleko Nan HA i po mału dawałam Pati żeby się przyzwyczajała, ostawiając po mału cycka.

WG mnie jak najszybciej uczyć picia przez słomkę, ja zaczęłam od ok 6-7 miesiąca, w ok 9 miesiącu Pati odmówiła picia z butelki (z powodu zębów pewnie), słomka była wtedy wybawieniem. Od tamtej pory do dziś 2 x dziennie ciągnie mleko przez słomkę :) Niekapki to zło, źle wpływają na zgryz, najlepsze są bidony ze słomką.


Offline ily

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2010, 16:19 »
hej! ja jestem w podobnej sytuacji co Ty, bo też karmię naturalnie, a za  3 m-ce wracam do pracy. Robiłam wywiad wśród wszystkich moich znajomych, które mają już ten etap za sobą i wszystkie zgodnie twierdziły, że co pewien czas (zależy w jakim czasie chcesz całkowicie zrezygnować z karmienia piersią) rezygnuje się z jednego karmienia piersią na rzecz butelki - najpierw popołudniu i potem po kolei wszystkie karmienia wokół tego popołudniowego, przy czym pozostawiasz karmienie nocne, wieczorne zaraz przed snem i poranne (rano zaraz po przebudzeniu). Te karmienia także stopniowo eliminujesz tzn. zastępujesz karmieniem butelką, najdłużej pozostając przy nocnym (jeśli dziecko je w nocy). A jak nie je w nocy to najdłużej pozostajesz przy karmieniu przed spaniem.
Ja osobiście będę karmić mleczkiem Bebilon, przynajmniej mam takie plany, ale rzeczywistość jak zwykle je zweryfikuje /:)

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2010, 19:59 »
Dziękuję za Wasze cenne opinie :)

A słyszałyście coś na temat butelek włoskich mOmma??? Znalazłam ofertę na all. Design oryginalny, nietuzinkowy...no i O% BPA, , fajna ergonomia, ciekawe tylko jak w praktyce... może któraś z Was używa?


Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Października 2010, 11:00 »
Super ta firma jest, przynajmniej wizualnie. Z opisu widzę, że siedziba gdzieś niedaleko mnie, zadzwonię chyba i zapytam  czy można przyjść obejrzeć.
Dzisiaj pójdę pomacać te produkty :)


Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Października 2010, 15:04 »
Byłam dzisiaj pooglądać te nowości i powiem że jak dla mnie bomba. Upatrzyłam sobie talerzyk w zestawie z łyżeczka i widelcem i krzesełko do karmienia turystyczne, ale to akurat zakupy na "za jakiś czas". Dzisiaj kupiłam mega zabawny kubek niekapek, chociaz kubkiem to on nie jest bo wygląda jak plastikowe kółko, a raczej obręcz z dzióbkiem. Zobaczymy jak spodoba się Lence.


Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Października 2010, 15:37 »
Nika - dzięki !!!:) Fajnie mieć informacje z pierwszej ręki. Mi też bardzo spodobały się te butelko-kubki i łyżeczki. Byłam tylko ciekawa jak z wykonaniem, jakością, czy to nie tandeta. Ale wygląda na to, że produkty są wysokiej klasy.


Offline aadaa

  • Ada
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06/09/2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Października 2010, 20:17 »
Ja tez niedługo wracam do pracy - zaczęłam podawać Bebiko z butli NUK jakoś to nam idzie raz dziennie w porze obiadowej ale o tak cyc jest numerem jeden.
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline adusiaxxx

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.04.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Października 2010, 12:25 »
Mam ten sam problem, choć ostatnio troszkę zaczęliśmy dokarmiać małą Bebilonem, bo dziecie ciągle nienajedzone  ::) właściwie to malutka dostaje po cycku 60 - 90 ml sztucznego i jest zadowolona  :) też myślę o stopniowym zastępowaniu cycka butlą i zastanawiam się jakie butle jej kupić, bo do tej pory piła z malutkiej Aventu a teraz jak będzie potrzebowała więcej zjeść to i butla musi być większa. I mam dylemat czy kupić ze dwie większe Aventu czy może Tommee Tippee  ??? Zastanawiałam się nad butelką teningową Aventu ze smoczkiem i ustnikiem do wymiany, ale widzę że ustników nie polecacie... A tommee tippee nie wiem czy wejdzie mi do podgrzewacza z Aventu, bo jest szeroka  ??? Nie wiem już sama  ???

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Października 2010, 12:39 »
Ja zdecydowałam się na butelki Momma i wykorzystam jeszcze dwie dr Brownsa, które mam w domu (tylko większe smoczki muszę dokupić), a od 6 m-ca chcę wprowadzić butelkę ze słomką i kubeczek. Zobaczymy w praniu jak to będzie... Co do podgrzewacza Aventu - ten klasyczny ma 7,5cm na 7cm - wymiary wewnątrz, więc mały jest i TT mogą nie wejść. Ja mam zagwozdkę jaki podgrzewacz kupić, bo butelki Momma mają 9,1 cm średnicy  ::) Tak więc moje poszukiwania trwają...


Offline adusiaxxx

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.04.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Października 2010, 13:04 »
Kurcze,  no właśnie ... Widziałam te baniaczki momma, BOSKIE !!! Z tym że one to się chyba do żadnego pdgrzewacza nie zmieszczą  ;) Nasza malutka za tydzień kończy 5 miesięcy więc może od razu wystartuje z niekapkiem, ale z drugiej strony jakby miała sobie nie poradzić to może warto mieć zwykłą większą butlę w zapasie  ???

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Października 2010, 14:46 »
Kurcze,  no właśnie ... Widziałam te baniaczki momma, BOSKIE !!! Z tym że one to się chyba do żadnego pdgrzewacza nie zmieszczą  ;) Nasza malutka za tydzień kończy 5 miesięcy więc może od razu wystartuje z niekapkiem, ale z drugiej strony jakby miała sobie nie poradzić to może warto mieć zwykłą większą butlę w zapasie  ???

Napisałam maila do firmy, która sprzedaje te butelki na rynek polski - urządzenie 2w1 typu podgrzewacz i sterylizator ma się pojawić na początku przyszłego roku - dla nas to za późno;) Na all znalazłam coś takiego:
http://allegro.pl/3w1-sterylizator-do-butelek-podgrzewacz-gratis-i1265492004.html , może butelki wejdą?
Co do niekapka - ja wypróbuję butelkę z rurką, a zwykłą ze smoczkiem będę karmić w nocy lub nad ranem, kiedy chce się nakarmić "szybko" i iść jeszcze pospać;) Tak więc warto mieć zwykłą, dużą butelkę, tym bardziej, że nie od razu dziecko może załapać o co chodzi w tych butelkach z rurką, czy niekapkiem...


Offline adusiaxxx

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.04.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Października 2010, 00:05 »
Byłam, sprawdziłam i butelki tommee tippee wchodzą do podgrzewacza z Aventu, ale mierzyłam tylko te 260 ml, możliwe że te mniejsze nie wejdą  :) A ja dziś zakupiłam niekapek z tommee tippee właśnie, podobny do momma, zobaczymy jaki będzie, chyba raczej też nie wejdzie do podgrzewacza, ale zobaczymy, o taki :



wygląda fanie, zobaczymy jaki będzie w użytkowaniu  ;)

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Października 2010, 09:08 »
Ja kramię pół na pół i to dobre wyjście, gdyż mała dostaje to co ważne dla niej, a i ja mogę wyjść na basen czy poćwiczyć :) Zaczęłam ją dokarmiać jak przestałą przybierać, a teraz jest OK.
Co do butelek ja mam TT i bardzo sobie chwalę, ale ta firma Momma bardzo mnie zainteresowała i myślę czy by niekapka u nich nie kupić, bo ma super wygląd.


Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2010, 10:59 »
Adusiaxxx - fajny ten kubeczek!


Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Października 2010, 16:18 »
Ja kupiłam butelkę i ten własnie niekapek, ciekawie wyglądają. Jak juz przyjdą to napiszę opinię :)

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Października 2010, 21:15 »
Anulka - czekamy:)
Ja kupuję w tym tygodniu i czekam na odpowiedź od firmy jakie podgrzewacze pasują do tych butelek....ciekawe... Jak mi odpiszą, to też się tym podzielę:)


Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Października 2010, 23:07 »
Niekapki to zło, źle wpływają na zgryz,
Ale tylko te z dzióbkiem, czy Lovi 360o też? ::)

Do butelek Aventu można dokupić takie miękkie końcówki-niekapki.


Ja kramię pół na pół i to dobre wyjście, gdyż mała dostaje to co ważne dla niej, a i ja mogę wyjść na basen czy poćwiczyć :)
Z perspektywy Matki-Polki dziecia, który robi dziką awanturę jak w nocy nie dostanie cyca uważam, że jest to najlepsze wyjście!
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Października 2010, 23:27 »
Ortodontka Tosi twierdzi że nie prawdą jest że niekapki psują zgryz. Psują rodzice którzy pozwalajądzieciom chodzić i niekapkime w zębach.

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Października 2010, 23:39 »
i nas to powoli czeka, ale u nas też jest tylko cyc i mała uważa butelkę za fajną zabawkę do gryzienia, nie potrafi z niej ciągnąć
w czym jej podawać mleko? i czy mleko ma nam dobrać nasz pediatra czy mogę sama wybrać?

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Października 2010, 00:15 »
U nas było to samo z butelką - Łucja gryzła ją całą, ale nie pociągnęła. Nauczyła się mając 6 miesięcy jak było gorąco i dawałam Jej wodę wkładając do buziaka smoczek od butelki i trochę go naciskając, tak żeby wleciało Jej do buzi parę kropel. Z niekapka już potem od razu załapała.
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Października 2010, 00:40 »
jak były te mega upały to udało jej się pociągnąć ze dwa razy wody z butelki, ale i tak wolała cyca

Offline MonkaG1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.07.2008
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Października 2010, 13:08 »
Agniejszka_J, a może spróbuj butelki (kubka) z rurką?
np. http://allegro.pl/momma-kubek-ze-slomka-250-ml-6m-gratis-i1272910340.html
Nuby i TT chyba też mają coś podobnego w ofercie...


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Października 2010, 21:19 »
właśnie jak sie pozwala na gryzienie non stop smoka albo kutle albo niekapka to potem są skutki
próchnica i zły zgryz

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Października 2010, 12:06 »
Moja opinia dot. tych butelek Momma - są super, nietypowy wygląd ale póki co córcia nie chce pić z tego smoka.

Za to niekapek w kształcie kółka Ją zainteresowal, bo od razu się napila :) Jeden minus to ciężko ściąga się ten ustnik, żeby wlac wodę.

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Października 2010, 12:45 »
Aniu a Oleńce dajesz modyfikowane? (bo jakoś nie zarejestrowałam ::)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Października 2010, 07:47 »
Tak, tak. Jakoś od ponad 2mcy moje dziecko pije modyfikowane :) Tzn cyc ciągle też ale do butli w koncu się przekonała. I uwaga - do tych najtanszych, najzwyklejszych Canpola :) Wszystkie inne wylądowaly w śmietniku, bo za chiny Ola nie chciała z nich pić.

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Października 2010, 13:32 »
Super :ok: No i proszę - czasem najprostsze okazuje się, że jest najlepsze :)

A jakie mleczko Ola pije?
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Karmienie butelką po zakończeniu karmienia naturalnego - powrót mamy do pracy
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Października 2010, 14:53 »
moja dzisiaj pierwszy raz posmakowała modyfikowanego, co prawda wypiła tylko z 30-40ml, trochę ciągnęła, trochę gryzła no, ale zawsze coś
ale to mleko to strasznie śmierdzi  ;D