e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Za co nienawidzimy teściowe?...  (Przeczytany 39867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lolalola

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.10.10
Za co nienawidzimy teściowe?...
10 października 2010, 21:47
Czy macie czasem ochotę ukatrupić teściową??? ;D
Ja swojej nie cierpię :D
Najbardziej chyba za to,że ona mnie nie akceptuje,a mojego męża traktuje jak dziecko i wciąż chciałaby rządzić jego życiem.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Za co nienawidzimy teściowe?...
11 października 2010, 16:56
Ja akurat mam super teściową, więc nic złego na Jej temat napisać nie mogę.

Offline lolalola

• Chuck Norris
11 października 2010, 19:48
Szczęściara :)

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2010, 20:11
moja nie jest najgorsza ale trzeba było dużo czasu żeby ją "wychować"

Offline Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
12 października 2010, 20:14
moja...temat rzeka...nieraz do rany przyłóż...ale generalnie średnio sprawiedliwa i to jej największa wada...

Offline Anjuschka Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
13 października 2010, 19:51
Moja jest też super ;) bo daleko i widzę ją raz na rok - przy dobrych wiatrach :)

Ale zarówno teściowa jak i teść są bardzo za mną :) dla nich rację zawsze mam ja i tylko ja i wiedzą, że należy robić wszystko tak, jak ja chcę :)

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.11.2010
13 października 2010, 20:06
Zazdroszczę niektórym szczęściarom...
Ja mam dość dużo do zarzucenia swojej teściowej :(
Świata nie widzi poza swoją córcią...
Do tego - nie pomyśli tylko mówi co jej ślina przyniesie na język... Naprawdę czasami to szok! :( Przykrości narobi więcej niż to warte...
A najgorzej, jak (chyba nieświadomie i absolutnie bezmyślnie) próbuje mnie upokorzyć przy wszystkich :(

Offline Sarna Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.08.2008
15 października 2010, 16:04
wiedzą, że należy robić wszystko tak, jak ja chcę :)[/i][/color]

Tesciowie marzen !

rybkawiedenka

• Gość
15 października 2010, 19:05
Ja z byłą i z obecną teściową mam super relacje. Złego słowa nie moge powiedzieć.

Ale wiem jedno - wiele w relacjach zależy od nas samych..

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2010, 21:07
Chyba, że ma się nieokiełznaną Teściową, która nie bardzo wie co robi :/
A przy tym rani ile wlezie :(

rybkawiedenka

• Gość
15 października 2010, 21:31
A wie że rani? Ktoś jej powiedział?

Offline lolalola

• Chuck Norris
15 października 2010, 21:32
Dziewczyny konkrety!!! ;D

Ja swojej dawałam długo szansę, choć wiedziałam,że zadziora z niej.
Po roku znajomości z mężem teściówka przegięła i tak już przegina do dziś dnia :-\
Zaczęło się od tego gdy na swoje urodziny zaprosiła tylko mojego ,wówczas, narzeczonego tylko po to by mu nagadać,żeby sobie znalazła lepszą laskę.
Fajnie co???
Potem już poleciała po całości.

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2010, 21:38
Raczej nie trudno się domyśleć, gdy już wszyscy patrzą na nią jakby z Księżyca spadła, aż w końcu nie przestanie...
Niektóre jej zachowania to po prostu masakra :(

Offline lolalola

• Chuck Norris
15 października 2010, 21:57
Kaassia opowiadaj

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2010, 22:07
PRZEDE WSZYSTKIM!
Ja jestem z Sosnowca, a mój PM ze Śląska - jego mama też i jest zagorzałą Ślązaczką. Tak więc na dzień dobry - cciężka artyleria poszła, zanim jeszcze mnie poznała.
Dla nie wtajemniczonych - Śląsk i Sosnowiec - to tak jakby dwa odwieczni wrogowie, my sie śmiejemy, że jesteśmy jak Romeo i Julia. Jedno z rodu Montekich drugie od Kapuletów i normalnie na śmierć i życie :/

Ogólnie jego rodzina mnie prawie zaakceptowała...
Ale np. ostatnio byliśmy na śląskim weselu... i jego Mama przez caaały stół, przy wszystkich, gdy akurat nikt nie rozmawiał wrzeszczała:
"ZOBACZ! KLUSKI ŚLĄSKIE, MODRO KAPUSTA I ROLADA! TAK WYGLĄDA PRAWDZIWY ŚLĄSKI OBIAD!!! WIEDZIAŁAŚ O TYM?!" oczywiscie wszystkie oczy na mnie, każdy kto był na weselu - a prawie każdy to ze śląska, a na mój widok to by widły wyciągnęli co po niektórzy!
Ona uradowana! Ja czerwona...jeej!!! Masakra!

Ale nie dałam się :D
"Tak, wiedziałam. Do 9 roku życia mieszkałam w Katowicach" :D (śląsk!)
I uśmiech, tym razem ona przygasła... :D
Czy ona nigdy sobie tego nie uświadomi? Ja zaciągam więcej po śląsku niż mój PM! A ona wciąż pyta czy wiem co jakieś słowo znaczy... A to to słowo jest śląskie? Bo ja myślałam, że takie po prostu słowo i tyle!  :glowa_w_mur: :glupek: :bredzisz: :boks_4:

Nic więcej nie dodam :/

rybkawiedenka

• Gość
15 października 2010, 22:11
Ja jestem Warszawianką a mój M Ślązakiem więc znam te niuanse, jeszcze na dodatek wzieliśmy ślub w Będzinie.... Bo JA tak chciałam. Ale moja teścioa też potrafi tak pojechać - AGA.... WIDZIAŁAŚ KIEDYŚ TAKI OBIAD???? Ja ją nadal uwielbiam.

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2010, 22:13
Spotyka się dwóch facetów, jeden mówi:
- Kurcze, powiedz mi co mam zrobić, mam problem z teściową, wchrzania się do każdej dyskusji, kłócimy się, nie mogę dojść z nią do ładu.
- Spoko, kup jej samochod, teraz jest dużo wypadków, zabije się gdzieś.
- o.k.
Spotykają się po dwóch tygodniach:
- Chryste, aleś mi doradził.
- Co się stało?
- Posłuchaj, nie dość, że straciłem kase na samochód, ona żyje i prowadzi jak szatan to jeszcze ma 3 kierowców na sumieniu.
- A jaki jej samochód kupiłeś????
- No, Syrenkę.
- Boś głupi, trzeba było jaguara, to by już nie żyła.
- o.k. teraz kupie jaguara.
Spotykają się po następnych dwóch tygodniach:
- Rany julek, jaki jestem szczęśliwy!
- Co, nie żyje? A nie mówiłem?
- Uffff, wreszcie nie żyje, a najbardziej mi się podobało, jak jej głowę odgryzał

Offline lolalola

• Chuck Norris
15 października 2010, 22:22
 :skacza:

Offline Sarna Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.08.2008
15 października 2010, 22:34
Czy ona nigdy sobie tego nie uświadomi? Ja zaciągam więcej po śląsku niż mój PM! A ona wciąż pyta czy wiem co jakieś słowo znaczy... A to to słowo jest śląskie? Bo ja myślałam, że takie po prostu słowo i tyle!  :glowa_w_mur: :glupek: :bredzisz: :boks_4:

Nic więcej nie dodam :/

Twoja tesciowa to po prostu kompleksy ma i tyle. Swoja droga to smieszne przescigac sie kto jest wiekszy Slazak, kto jest wiekszy Goral (nie mam na mysli goroli akurat  8) ) itp, tak robia ludzie, ktorzy maja niskie poczucie wlasnej wartosci. A takie komentarze tylko swiadcza o niej samej, wiec nie masz sie czego wstydzic. Nie pokazuj jej, ze Ciebie to rusza, bo ona chyba tylko czeka na Twoja reakcje. A jak nadejdzie okazja to jej po prostu powiedz, ze nie zyczysz sobie komentarzy na swoj temat i tyle.

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19-06-2010
15 października 2010, 22:43
A ja nie mam teściowej i żałuję, bo podobno była cudowną kobietą....

Za to teściu nadrabia za kawały o teściowych  ???

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
16 października 2010, 10:34
Nie okazuję jej tego...
Ale boli mnie, że przy każdym jednym spotkaniu mówi, żebyśmy się jeszcze zastanowili z tym ślubem. Że może się jednak rozmyślimy, że mamy jeszcze czas na rozmyślenie się (od pół roku jesteśmy małżeństwem, po ślubie cywilnym!). Ileż można wytrzymać?
Ja jestem taka, że się nie daję...ale same wiecie - to trafia i boli...to zostaje w człowieku...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
16 października 2010, 13:08
Jak to czytam to zastanawiam się skąd się biorą ludzi eo tak niskim poczuciu własnej wartości, bo dla mnie ocenianie ludzi na podstawie miejsca urodzenia jest tak zaściankowe i płytkie, że w zyciu nie wdałabym się w dyskusję z taką osobą - nie ma sensu.

Moja teściowa jest ok, jest lepszą teściową niż matką (wg mnie).
Dzisiaj wraca po 2 miesiącach za granicą (tam pracuje), na jutro zaprosiła nas na obiad, wiem że ma dla naszej niuni prezenty. Jest po prostu normalna ale to chyba kwestia obustronnego podejścia - mojego i jej.

Offline nikola/23 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4.10.2008
16 października 2010, 13:31
Hmmmm tesciowa to temat rzeka.......

Za co jej nie lubie otoz za to ze chce zyc naszym zyciem, ze wtraca sie do nie swoich spraw, że nakreca mojego męza a on glupi jej slucha, ojjjj moglabym duzo wymieniac.
Wczesniej przed slubem sie nie wtrącala, a jak juz probowala to mąz ja stopowal, wszystko sie zaczęlo jak sie maly urodzil, jakiegos szalu tescie dostali, zwlaszcza ze to ich "nazwisko" do dzis mi to mowią.
W szpitalu stali nademną non stop, i nie pomagaly prozby ze mam dosc, (a bylam po porodzie ponad 2 tygonie w szpitalu)
Juz nie wspomne o przyjezdzanie do domu do nas, co dziennie (nawet nie mowiąc nic mojemu męzowi) a on jeszcze w weekendy mnie tam ciągnąl.
Nie mowię juz jaka byla obraza ze nie poszlam mieszkac tam do nich (mielismy tam caly dol- domu prywatnego), wolalam zamieszkad w bloku u mojej mamy.
Wtracanie sie do dziecka, i ze ja nie mam zadnych praw bo to ich wnuk.
Ojjj duzo by bylo opowiadac, najgorsze jest w tym wszystkim to ze oni sobie nie zdają sprawy ze niszczą nasze malzenstwo!

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline lolalola

• Chuck Norris
16 października 2010, 18:37
Kaassia, no co za bezsens!!!!
1 raz słyszę o takiej wojnie na południu Polski :-\
Ty dyskryminowana za to ,że jesteś z innego miasta, ja za to,że mam wyższe wykształcenie i swoje zdanie i za wiele innych rzeczy.

nikola, właśnie tego się obawiam,że jak będą dzieci to będzie jeszcze gorzej.
Na razie teściowej nie zapraszamy wcale do nas i tam tez staramy się nie chodzić, ale jak bedą dzieci?
Przecież nie mogę dziecku zabronić widywać się z babcia???

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
16 października 2010, 18:47
No niestety :(
Przykra sprawa, ale tak właśnie jest :(

Tutaj ten konflikt trwa od czasów wojennych...gdy Śląsk się przyłączył do Niemiec...i jeszcze za czasów mojego Taty, gdy się pojawiali w np Katowicach to po prostu byli bici. I podobnie jest do dziś, choć już znacznie mniej się to nasila i widoczne jest głównie ze strony Śląska. Tam jak zostawię auto na tablicach Sosnowca to często mam porysowane. U nas, mój PM już pół roku stoi autem z Mysłowic i auto stoi całe i zdrowe...

Jak zapraszałam gości z jego rodziny, to niektórzy chcieli sprawdzić moją reakcje i pytali (bo wesele w Sosnowcu) czy muszą paszporty brać... Więc się uśmiechałam i mówiłam, że nie będziemy sprawdzać ;) no to się uśmiechali i mówili, że w takim razie będą :)

Offline nikola/23 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4.10.2008
16 października 2010, 19:42
Jejku to ja tak blisko mieszkam i nawet nie wiedzialam ze takie "cos" jest na sląsku  :D

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline katarzyna_84 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2.8.2008
16 października 2010, 20:49
kaassia ja mam wrażenie, że właśnie takie podejście o jakim piszesz ma starsze pokolenie, właśnie naszych rodziców. A jakby mnie się teściówka pytała o znaczenie jakiegoś słowa w gwarze to zaproponowałabym jej słownik - jest taki!, żeby miała okazję się zapoznać skoro ona nie wie  ;)

Offline lolalola

• Chuck Norris
16 października 2010, 20:57
Kaśka, a czy oprócz tego teściowa za coś jeszcze Cie nie lubi???
Dokucza Ci jeszcze z jakiegoś innego powodu?

Offline kaassia Kobieta

• Chuck Norris
16 października 2010, 22:51
No przecież ukradła jej najmłodszego syneczka!!! Nie dość że gorolica to jeszcze jej najmłodszego syneczka ukradłam - czy to nie dość? A do tego ja i mój PM znacznie bardziej mamy świadomość rzeczywistości niż jej córcia i zięć, których ubóstwia. Ponadto - tamci mają duuużo kasy i żyją jakoś...a my dwa biedaki i sobie świetnie radzimy :D Zazdrość ja zżera

I uwierz mi, że tutaj pochodzenie wystarcza w 100% . Total nienawiść zanim Cię jeszcze człowiek zobaczy. Uwierz mi, że Twoje wykształcenie i własne zdanie ma się nijak do sporu - śląsk vs. zagłębie :(

To trochę tak, jakbyś wyszła za murzyna, a Twoja mama była absolutną rasistką. :(
No, ale zrozumie tylko ten, kto miał z tym do czynienia...

rybkawiedenka

• Gość
16 października 2010, 23:29
Ja to rozumiem, mój M jest zatwardziały ślązak i ilekroć trzeba było po coś jechać w kierunku Sosnowca, Czeladzi i okolic to 3 dni komentował że tam nic wartościowego nie ma. A że ja "przyjezdna" to mnie to nic nie interesowało i dlatego na ślub uparłam się w będzinie. Podobno połowa jego rodziny się obraziła że "mu tego nie podarują", Tyle że ja ich mam w nosie i nie robiłam właśnie dlatego wesela żeby na ich twarze nie patrzeć. Teśció widze często ale ich bardzo lubie.